Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
raiffaisen-bank-logo
Raiffeisenbank Aktivní účet – Recenze, poplatky, podmínky
raiffaisen-bank-logo
Aktivní běžný účet
raiffaisen-bank-logo

Raiffeisenbank Aktivní účet – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 31. 8. 2023 | Veronika Cvejnová
Promo akce
Získejte BONUS až 3 000 Kč za založení tohoto účtu. Akce platí pouze pro nové klienty.

Základní informace o Aktivní běžný účet

Typ účtu Běžný účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 49 Kč

Raiffeisenbank má ve své nabídce běžný účet s názvem Aktivní účet, který za cenu měsíčního paušálu 49 Kč nabízí bankovní služby a výhody navíc. Mezi tyto výhody se řadí například: neomezený počet výběrů hotovosti z bankomatů všech bank v ČR a v zahraničí zdarma, kreditní karta a dvě debetní karty, a až 18 měn pod jedním číslem účtu.

Účet lze sjednat online, v aplikaci nebo na pobočce. V ceně měsíčního paušálu je také neomezený počet příchozích i odchozích plateb ze slovenské Tatra banky v měně CZK.

Poznámka

TIP: Pokud hledáte běžný účet bez poplatku za vedení, podívejte se na Chytrý účet od Raiffeisenbank.

Recenze Raiffeisenbank

Nevíte, co od Raiffeisenbank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Raiffeisenbank spadá pod rakouskou finanční instituci Raiffeisen Bank International AG. Na českém trhu působí od roku 1993, a podle počtu klientů se banka řadí na čtvrtou pozici, dle celkových aktiv pak na pátou pozici.

Banka nabízí široké portfolio služeb od běžných účtů až po hypotéky, pojištění a investování. Zaměřuje se na aktivní a náročné klienty. V České republice se může pyšnit více než 125 pobočkami, 157 bankomaty a přibližně 3 400 zaměstnanci. Může se pochlubit počtem více jak 1,841 miliony klientů.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Raiffeisenbank a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Kód banky: 5500

Co vše vám může Aktivní účet od Raiffeisenbank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí Aktivní účet od Raiffeisenbank?

Za měsíční poplatek 49 Kč Aktivní účet od Raiffeisenbank nabízí neomezené výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí zdarma, první příchozí nebo odchozí platbu mimo EHP (nebo v rámci EHP v jiné měně než EUR) v kalendářním měsíci též zdarma, a kreditní kartu a dvě debetní karty MasterCard STANDARD dle vašeho výběru.

Zdarma je také neomezený počet příchozích i odchozích plateb ze slovenské Tatra banky v měně CZK. Banka poskytuje bezpečné platby u obchodníků díky mezinárodní debetní a kreditní kartě. Účet lze pohodlně spravovat v internetovém a mobilním bankovnictví.

Poznámka

TIP: Aktivní účet je víceměnový, což znamená, že na něm můžete vést (kromě české měny) až 18 dalších měn. Například: EUR, USD nebo GBP.

Účet navíc umožňuje pohodlné platby mobilem, a to s Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay a Garmin Pay. Aktivní účet je úročen sazbou 0 % p.a.

K Aktivnímu účtu náleží dvě mezinárodní debetní karty v ceně. Jedná se o Debit Mastercard Standard, za poplatek je pak karta Debit Mastercard Gold.

Karty nabízí slevy v široké sítí partnerů RB Clubu, sjednání cestovního pojištění pro držitele a rodinu či sjednání pojištění Osobní strážce a mnoho dalšího. K účtu dále náleží kreditní karta Easy s vedením zdarma, limitem až 100 000 Kč a pojištěním prodloužené záruky na vybrané zboží koupené kartou.

S účtem získáte také: zvýhodněný úrok na spořicím účtu HIT PLUS, slevu 1 % z úroků při sjednání nové hypotéky a aktivním využívání účtu, neomezený počet zahraničních plateb, bezúročnou rezervu ve výši 1 000 Kč jako pojistku proti nepovolenému přečerpání účtu.

Dále neomezený počet zahraničních plateb v rámci EHP v měně EUR a bleskové platby v řádu vteřin mezi bankami podporující okamžité platby.

Poznámka

TIP: Raiffeisenbank má kromě zmíněného Aktivního účtu ve své nabídce běžných účtů dále: Chytrý účetPrémiový účet, Exkluzivní účet a účet pro studenty a děti.

Sazebník poplatků – Aktivní účet

Vedení Aktivního účtu je zpoplatněno měsíčním poplatkem 49 Kč. Tato částka je stejná i v případě, že je účet aktivně využíván.

V ceně účtu je pak vedení každé další měnové složky, internetové a mobilní bankovnictví, dvě debetní a jedna kreditní karta, bezúročná rezerva i povolený debet, výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí a elektronické příchozí i odchozí platby včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO.

Naopak zpoplatněné jsou informační SMS (4 Kč), výpis poštou (40 Kč) nebo příchozí či odchozí úhrady mimo EHP v měně EUR – první příchozí nebo odchozí úhrada je v ceně, další stojí (příchozí 1 % z částky úhrady, min. 300 Kč, max. 1 200 Kč), odchozí 1 % z částky úhrady, min. 300 Kč, max. 1 500 Kč).

Zpoplatněné je dále přihlášení do internetového bankovnictví prostřednictvím mobilního elektronického klíče (MEK), které stojí 19 Kč.

Poplatky Aktivní účet

 • Měsíční vedení účtu: 49 Kč
 • Dvě debetní karty Mastercard: 2 karty v ceně / každá další 65 Kč měsíčně.
 • Kreditní karta Easy: 0 Kč
 • Až 18 měn pod jedním číslem účtu: 0 Kč
 • Výběry z bankomatů banky v ČR: 0 Kč
 • Internetové a mobilní bankovnictví: 0 Kč
 • Příchozí a odchozí tuzemské platby: 0 Kč
 • Příchozí / odchozí úhrada v rámci EHP
  v měně EUR: 0 Kč
 • Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč
 • Přihlášení do IB prostřednictvím mobilního elektronického klíče: 19 Kč
 • Příchozí / odchozí úhrada mimo EHP v měně
  EUR, nebo úhrada v jiné měně než EUR: první příchozí nebo odchozí úhrada v ceně, další 1 % z částky úhrady, min. 300 Kč, max. 1 200 Kč / 1 % z částky úhrady, min. 300 Kč, max. 1 500 Kč
 • Výpis zaslaný poštou: 40 Kč

Do aktuálního ceníku Raiffeisenbank můžete nahlédnout na stránkách Raiffeisenbank.cz.

Jak založit Aktivní účet u Raiffeisenbank?

Aktivní účet u Raiffeisenbank lze sjednat v mobilní aplikaci (pokud již jste klientem Raiffky), online nebo na pobočce.

V případě sjednání na pobočce budete potřebovat:

 • občanský průkaz,
 • řidičský průkaz nebo cestovní pas jako druhý doklad totožnosti,
 • účet v jiné české bance vedený na vaše jméno, abyste mohli provést první aktivační platbu,
 • mobilní telefon s fotoaparátem a připojením k internetu pro nafocení dokladů,
 • povolení k pobytu na území ČR (jste-li cizinec).

Minimální věku pro založení účtu u Raiffeisenbank je 12 let. Je-li vám méně jak 18 let, je třeba uzavřít smlouvu za přítomnosti svého zákonného zástupce, doložit rodný list a občanský průkaz (pokud vám již byl vydán).

Na pobočce vše s poradcem vyřešíte a do 12 pracovních dnů budete mít nastavené platby a převedený zůstatek z původní banky.

Aktivní účet – přihlášení na účet

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví Internetbanking nebo v mobilní aplikaci Mobilní eKonto. Přihlášení do účtu probíhá na stránkách rb.cz pomocí tzv. dvoufaktorové autentizace. Stačí vyplnit klientské číslo a SMS kód / RB klíč nebo osobní klíč.

Další produkty od Raiffeisenbank

Pro koho je Aktivní účet vhodný?

Banka Raiffeisenbank se svou nabídkou nadstandardních služeb v rámci účtu rozhodně nešetří. Za poplatek 49 Kč tak klient skutečně získá zajímavou škálu služeb. Ať již až 18 měn pod jedním účtem, 1 % slevu z úrokové sazby u hypotéky nebo první příchozí nebo odchozí platbu mimo EHP nebo v rámci EHP v jiné měně než EUR v měsíci zdarma.

Výčet služeb je zajímavý, záleží však na klientovi, zda je skutečně využije. U mnohých jiných bank v ČR je taková nabídka součástí účtu s vedením zdarma.

Poznámka

TIP: Nezaujal vás Aktivní účet od Raiffeisenbank? Zajímavou alternativou může být například účet Tom Plus od Monety Money Bank, jehož vedení je zdarma bez podmínek. Tento účet navíc nabízí výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma.

Hodnocení Finex.cz

Běžný účet s poplatkem a službami navíc

Aktivní účet od Raiffeisenbank je běžný účet s poplatkem za vedení a se službami navíc. V částce 49 Kč měsíčně za vedení je zahrnut neomezený počet výběrů hotovosti z bankomatů všech bank v ČR a v zahraničí, příchozí a odchozí zahraniční transakce v měně EUR, první příchozí nebo odchozí platby mimo EHP nebo v rámci EHP v jiné měně než EUR v kalendářním měsíci a dvě debetní i jedna kreditní karta zdarma. Pod jedním číslem účtu lze navíc vést až 18 měn. Účet lze snadno založit na pobočce nebo online. Účet je vhodný pro klientelu, která ocení možnosti, které tento účet nabízí. Na druhou stranu, mnoho bank také poskytuje stejné "nadstandardní služby" u účtů s vedením zdarma. Například výše zmíněný Tom Plus od Monety Money Bank.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Aktivní účet

Obecné informace o produktu
Jméno produktuAktivní běžný účet
PoskytovatelRaiffeisenbank
Typ účtu Běžný účet
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK + až 17 dalších měn pod jedním číslem účtu
Účet je určený proBěžné občany
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu 49 Kč
Max. poplatek za vedení účtu49 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 / 29 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 0 / 120 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ0 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU0 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 0 Kč
Fyzický bankovní výpis40 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis200 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 1. v ceně, další 1 % z částky úhrady
Zahraniční platba příchozí 1. v ceně, další 1 % z částky úhrady
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba100 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetMasterCard
Platební karta k účtu Dvě debetní karty MasterCard
Poplatek za kartu2 karty v ceně / každá další 65 Kč měsíčně.
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 200 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Klientské číslo + RB klíč / SMS kód / osobní klíč
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu150 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.rb.cz/informacni-servis/informacni-a-online-sluzby/urokove-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.rb.cz/osobni/ceniky
Ohodnoťte produkt Aktivní běžný účet
1
1

Autor

Ráda píši o bankách a bankovních produktech. Zaměřuji se zejména na běžné účty, spořicí účty i recenze jednotlivých bank. Baví mě prozkoumávat oblast financí, protože se vždy dozvím nové a přínosné informace, které poté využiji nejen v pracovním, ale také v osobním životě.

Když zrovna nesedím u počítače a nepíšu texty, věnuji se svým zálibám, mezi které patří jízda na koni, různé sportovní aktivity, čtení knih nebo cestování.

Práce v týmu Finex má pro mě obrovský smysl, protože je to práce pro vás, čtenáře, které se snažíme srozumitelně edukovat v oblasti financí, podávat důkladně prověřené informace a předávat i osobní zkušenosti.

Díky tomu všemu se tak můžeme podílet na zlepšení finanční gramotnosti a zvýšit zájem jak o oblast financí, tak o investování celkově.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat