Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší spořicí účet prosinec 2023. Kde získáte úrok 6,5 % p.a.?

Nejlepší spořicí účet prosinec 2023. Kde získáte úrok 6,5 % p.a.?

Úrokové sazby na spořicích účtech se zatím stále drží vysoko a nemění se. Ačkoliv se v blízké době očekává snížení těchto sazeb, s blížícím se svátečním obdobím se banky a spořitelny snaží přilákat nové klienty prostřednictvím výhodných speciálních nabídek.

Za zmínku stojí spořicí účty s úrokovými sazbami přesahujícími 6 % p.a. Dokonce se objevil nový spořicí produkt banky Trinity Bank, který se svou úrokovou sazbou překonal všechny spořicí účty pro dospělé.

Při výběru spořicího účtu je však potřeba zvážit, jaké jsou specifické podmínky pro získání bonusových úrokových sazeb. Je důležité, aby potenciální majitelé účtů porozuměli podmínkám spojeným s těmito sazbami a vybrali si tak nejvhodnější spořicí účet pro své finanční cíle.

V našem článku se dozvíte, jaké spořicí účty v prosinci 2023 nabízejí nejvyšší zhodnocení a jak jednotlivá spoření fungují!

Nejlepší spořicí účty s úrokem až 6,5 % p.a.

Přestože na posledním zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) dne 2. 11. 2023 nedošlo ke zvýšení základních úrokových sazeb, spořicí účty v České republice stále poskytují atraktivní zhodnocení.

Většina bank si u těchto produktů udržuje stabilní podmínky, pouze několik z nich provedlo menší úpravy úrokových sazeb. Zatím se tedy můžeme dále těšit z poměrně zajímavého zhodnocení, jak na spořicích účtech, tak i na termínovaných vkladech.

Aktuální úrokové sazby na spořicích účtech dosahují až 6,5 % p.a. Spoření je vynikající volba pro ty, kdo hledají bezpečné zúročení s flexibilním přístupem k penězům. Ve srovnání s termínovanými vklady nabízejí vyšší likviditu a v porovnání s investicemi představují konzervativnější způsob zhodnocení peněz.

Zdroj: Depositphotos.com

sporeni

Aktuálně TOP 7 nejlepších spořicích účtů + 2 dětské spořicí účty

V listopadu přišla Trinity Bank s novinkou, spořicím účtem Výhoda+ Skvělý účet, který přepsal žebříčky nejlepších spořicích účtů. Tento nový produkt nabízí úrokovou sazbu 6,28 % p.a. u vkladů do 250 000 Kč.

Hned v závěsu za Trinity se nachází spoření bez limitů od VÚB banky, které nabízí neomezený vklad s úrokem 6,15 % p.a. Atraktivní sazby naleznete rovněž na spořicích účtech určených pro děti. Například spořicí účet Junior od Komerční banky nabízí úrok 6,50 % p.a. a spořicí účet Richee Junior od Creditas nabízí úrok 5,60 % p.a.

Komerční banka pro děti aktuálně nabízí marketingovou akci “Bonusová úroková sazba 2,5 % p.a. při sjednání doplňkového penzijního spoření.” Při splnění této podmínky tak lze na dětském spořicím kontu získat maximální úrok až 6,5 % p.a.

Navíc si ještě připravila bonus 500 Kč za založení MůjÚčet Junior nebo Spořicí účet Junior v období 15. 2. – 31. 12. 2023. Pokud na tento nově založený účet pošlete během 3 následujících měsíců 500 Kč, získáte navíc bonus 500 Kč.

Jaké spořicí účty tedy aktuálně nabízí nejlepší úrokovou sazbu? Co přesně vám jednotlivá spoření mohou nabídnout, jak fungují a jaké jsou jejich podmínky? V našem srovnání se dozvíte více!

Spořicí účty srovnání

Produkt Bonusový úrok (max. sazba) Sjednání online Hodnocení
Logo Výhoda+ Skvělý účet spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 5,58 % p.a., Sjednání online
logo trinity bank
5,58 % p.a.
Hvězdička hodnocení (zlatá) 91 %

Recenze

Logo VÚB banka spoření bez limitů
Bonusový úrok (max. sazba): 5,25 % p.a., Sjednání online
vub banka logo
5,25 % p.a.
Hvězdička hodnocení (zlatá) 96 %

Recenze

Logo Max Banka Max spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 5,10 % p.a., Sjednání online
max banka logo
5,10 % p.a.
Hvězdička hodnocení (zlatá) 95 %

Recenze

Logo START běžný účet
Bonusový úrok (max. sazba): 4,50 % p.a., Sjednání online
unicredit-logo
4,50 % p.a.
Hvězdička hodnocení (zlatá) 94 %

Recenze

Promo akce
Při založení běžného účtu START, OPEN nebo TOP a splnění podmínek plateb kartou můžete získat bonusový úrok 4,50 % p.a. Akce je platná od 1. 7. 2024 – 31. 7. 2024.
Logo NEY spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 4,30 % p.a., Sjednání online
ney sporitelni druzstvo logo
4,30 % p.a.
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 85 %

Recenze

Logo Creditas Spořící účet+
Bonusový úrok (max. sazba): 4,00 % p.a., Sjednání online
creditas banka logo
4,00 % p.a.
Hvězdička hodnocení (zlatá) 95 %

Recenze

Logo Richee Junior spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 4,00 % p.a., Sjednání online
creditas banka logo
4,00 % p.a.
Hvězdička hodnocení (zlatá) 90 %

Recenze

Logo Junior dětský spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 2 % p.a., Sjednání online
komercni-banka-logo
2 % p.a.
Hvězdička hodnocení (zlatá) 95 %

Recenze

Filtry
Řazení
Produkt
Bonusový úrok (max. sazba)
Sjednání online
Hodnocení

Spořicí účet Junior Komerční Banka

Komerční banka má ve své nabídce spořicí účet Junior, který umožňuje spoření pro děti již od narození. Vedení účtu, vklady hotovosti a všechny příchozí elektronické úhrady měsíčně jsou zdarma.

Účet nyní nabízí maximální úrokovou sazbu 6,5 % p.a. u částek do 100 000 Kč. Tato sazba již zahrnuje úrokový bonus 2,5 % p.a., který získáte při splnění podmínky. Bonusový úrok je připisován pololetně, základní úrok čtvrtletně. Akce platí do 31. 12. 2023.

Spořicí účet Junior je úročený základní úrokovou sazbou 4 % p.a. Bonus 2,5 % p.a. získáte za sjednání dětského Doplňkového penzijního spoření s měsíčním příspěvkem alespoň 500 Kč.

Nyní navíc banka nabízí ještě bonus 500 Kč za založení spořicího účtu nebo MůjÚčet Junior v době mezi 15. 2. 2023 – 31. 12. 2023. Abyste bonus získali, musíte na účet zaslat během 3 následujících měsíců alespoň 500 Kč.

Součástí spoření je 1 odchozí úhrada měsíčně zdarma, vklady hotovosti na přepážce a jeden elektronický měsíční výpis. Účet lze sjednat online, na pobočce nebo telefonicky. Konto naučí děti hospodařit s penězi již v raném věku. Bez úrokového bonusu je však zhodnocení nízké.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet Výhoda+ Skvělý účet Trinity Bank

Trinity Bank je známá zajímavým zhodnocením na svých vkladových produktech. Proto není překvapením, že před Vánoci přišla na trh s jedničkou mezi spořicími účty, účtem Výhoda+ Skvělý účet. Spoření nabízí úrokovou sazbu 6,28 % p.a. u vkladů do 250 000 Kč, nad tento limit získáte úročení 5,68 % p.a.

Tato sazba je garantovaná do 31. 12. 2023 a platí pro stávající i nové klienty. Banka si vyhrazuje právo akci opakovaně prodloužit. Všechny vklady jsou ze zákona pojištěny, a to až do výše 100 000 EUR.

S penězi můžete pracovat podle svých potřeb, máte je totiž neustále k dispozici. Úroky jsou na váš spořicí účet připisovány vždy poslední den v měsíci. Nadále se také zhodnocují připsané úroky za předešlý měsíc.

Založení i vedení spořicího účtu je zdarma, účet si můžete sjednat bez nutnosti vedení běžného účtu nebo využívání jiných bankovních produktů. Můžete si jej založit online, nemusíte chodit na pobočku. Příchozí platby a převody mezi účty u banky Trinity jsou zdarma.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spoření bez limitů VÚB Banka

Všeobecná úvěrová banka (VÚB) je se svými 13 miliony klientů jednou z největších bankovních skupin v Evropě. Jedná se o druhou největší slovenskou banku, která není ale ani v Čechách neznámá. Má zde pobočku již od roku 1991 a působí především pro podnikatelskou klientelu. Povolení působit v České republice jako banka získala od ČNB v roce 1993.

Vraťme se ale k její novince Spoření bez limitů, které nabízí úrokovou sazbu 6,15 % p.a. bez omezení výše vkladu. Sjednání, vedení účtu a všechny transakce jsou bez poplatků. Peníze nejsou na účtu nijak fixovány a klient je může použít, kdy potřebuje. Úroky jsou připisovány denně, nikoliv jednou měsíčně, což je také velkou výhodou tohoto spořicího účtu.

Nejedná se o český účet, nýbrž o účet založený na Slovensku. Banka má ale sběrný účet v České republice, klientům tak nejsou účtovány žádné přeshraniční poplatky za platby. Pro občany ČR je produkt dostupný pouze online, pro Slováky též online nebo na pobočkách banky VÚB. Sjednání účtu je snadné, jsou potřeba pouze dva doklady totožnosti a číslo stávajícího účtu.

Vzhledem k tomu, že úroky podléhají zdanění 19% slovenskou daní, musí český klient vyplnit tzv. daňový domicil a odevzdat na příslušný finanční úřad. Potvrzení poté bance VÚB zašle prostřednictvím internetového bankovnictví. Tím potvrdí, že je daňovým rezidentem v ČR, nikoliv na Slovensku, a vyhne se dvojitému zdanění. Daňový domicil lze vyplnit kdykoliv, ideálně nejpozději do konce roku.

Vklady na účtu jsou ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR. Banka neumožňuje sjednání běžného účtu ani platební karty, zatím u ní mohou fyzické osoby tedy využívat pouze spořicí účet.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet Max Banka (původní Expobank)

Max Banka se na českém trhu objevila v říjnu roku 2022, málokdo ale ví, že se přetransformovala z původní Expobank. Jejím cílem je stát se moderní online bankou pro retailové klienty a nabízet výhodné běžné účty, spořicí produkty a jednoduché online hypotéky nebo spotřebitelské úvěry.

Zatím se jí to celkem daří. Zaujala totiž hned na začátku svým spořicím účtem s původně bezkonkurenční úrokovou sazbou 6,01 % p.a. bez omezení výše vkladů a bez dalších podmínek. Peníze na spořicím účtu jsou kdykoliv k dispozici.

Spořicí účet je bez poplatků za zřízení, vedení i zrušení. Založit si jej můžete přímo v internetovém bankovnictví (podmínkou je sjednání běžného NEO účtu) nebo na pobočce. Vklady na účtu jsou ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR.

Úroková sazba 6,01 % p.a. platí na celý zůstatek, a to bez podmínek.

Peníze se na účtu úročí na denní bázi a úrok se připisuje na konci každého kalendářního měsíce. Automatické převody mezi běžným a spořicím účtem jsou zdarma, stejně tak veškeré odchozí elektronické tuzemské platby i příchozí tuzemské platby jsou bez poplatků. Elektronický výpis je také zdarma, výpis zaslaný poštou vás vyjde na 50 Kč.

U banky si navíc můžete založit spořicí účet v cizí měně. Nabízí spoření v EUR či USD, úročení je ale velmi nízké (u EUR 2,20 % p.a. a USD 0 % p.a.). Vklady v cizí měně jsou 100 % pojištěny a účet lze snadno ovládat přes internetové bankovnictví.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Běžný účet START, OPEN a TOP UniCredit Bank

Málokterý běžný účet na českém bankovním trhu má spořicí funkci, a natož nabízí tak zajímavou úrokovou sazbu, jako běžné účty od UniCredit Bank. Všechny tři, jak START, OPEN a TOP se aktuálně pyšní akční úrokovou sazbou 6 % p.a. pro každého nového klienta.

Podmínkou pro získání této úrokové sazby je založit si účet START, OPEN nebo prémiový účet TOP od 1. 7. 2023. Všechny tyto “balíčky služeb” v sobě obsahují dva účty v korunách. První je určen na běžné platby a druhý na spoření.

Právě na druhém účtu budete mít druhý den po založení nastavenou úrokovou sazbu 6 % p.a. Sazba je platná pro částky do výše 2 000 000 Kč, prozatím pouze do 31. 12. 2023. Účet lze sjednat na pobočce UniCredit Bank nebo online.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet DuoProfit ČSOB

V nabídce ČSOB banky se nachází spořicí účet Duo Profit, který kombinuje spoření a investování nebo investování a termínovaný vklad. Maximální úroková sazba činí 6 % p.a. a je platná při kombinaci investování a termínovaného vkladu. Banka úrok na termínovaném vkladu garantuje na 6 měsíců. Stejnou částku, kterou investujete, můžete také úročit.

Spořicí účet s investováním pak nabízí úrok 4,5 % p.a. Peníze ze spoření máte kdykoliv k dispozici, peníze z investic obdržíte do několika dnů. Při předčasném výběru termínovaného vkladu zaplatíte poplatek.

Jak funguje Duo Profit se spořicím účtem?

U tohoto typu kombinujete spoření a investování. Své úspory rozdělíte na dvě hromádky, které dohromady čítají 60 000 Kč. Stejnou nebo větší hromádku investujete do fondů, druhou hromádku necháte na spořicím účtu. Pokud peníze potřebujete rychle zpět, ze spoření je máte do druhého dne, z investování do několika dnů.

Jak funguje Duo Profit s termínovaným vkladem?

V tomto případě budete kombinovat investování do podílových fondů a termínovaný vklad. Vaše úspory musí celkem čítat minimálně 10 000 Kč. Stejnou nebo vyšší částku investujete do fondů a druhá část je vložena na termínovaný vklad.

Minimální výše termínovaného vkladu musí činit 5 000 Kč. Pokud potřebujete peníze vybrat, získáte je druhý den, ale zaplatíte poplatek. U termínovaného vkladu je to 1 % z vybírané částky, minimálně 50 Kč.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Nic nenalezeno!

Spořicí účet NEY spořitelní družstvo

NEY spořitelní družstvo se nachází se svým spořicím účtem až na sedmém místě, a to se umísťovalo v minulém roce na prvních příčkách. Spořicí účet NEY nabízí úrok 5,75 % p.a. na celý zůstatek bez podmínek.

Tato spořitelna má však zbytečně náročné podmínky, pokud se chcete stát jejím klientem. Výpovědní lhůta je 1 měsíc, a až poté si můžete peníze vybrat. Předčasný výběr vkladu před uplynutím výpovědní doby není možný. U spořitelního družstva si můžete spořit pouze v českých korunách.

Dále je nutné splnit podmínku minimálního vkladu, který musí činit 20 000 Kč. K založení spořícího účtu NEY se musíte stát členem družstva a být plnoletý. Členství v družstvu pak přináší další podmínky, mezi které patří složení základního členského vkladu 1 000 Kč a po dobu spoření si musíte zvýšit členský vklad na 1/10 z výše peněžních prostředků na spořicím účtu.

Pro příklad, pokud si na spořicí účet převedete vklad ve výši 100 000 Kč, musíte současně vložit 1/10 kapitálu družstva, to je 10 000 Kč. Tyto členské vklady nepodléhají úročení a po zrušení spořicího účtu jsou na základě podmínek družstva vyplacené.

Úroky jsou vám připisovány na běžný účet každý měsíc, můžete je tedy využívat hned. Sjednání a vedení spořicího účtu je zdarma a vklady i úroky jsou na účtu ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR. Pokud jste členem družstva, spoření lze sjednat online. Pokud ne, budete muset na pobočku nebo se poraďte s bankéřem po telefonu.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet+ Banka Creditas

Banka Creditas spadla v našem žebříčku na osmé místo se svým Spořicím účtem+, který aktuálně nabízí úrokovou sazbu 5,60 % p.a. u vkladů do 500 000 Kč. Vklady nad 500 000 Kč jsou úročeny sazbou 3,1 % p.a.

Výnosy z úroku se na účet připisují vždy na konci měsíce. Výše vkladů není nijak stanovena a není nutné ani spořit pravidelně. Kolik a kdy budete spořit je pouze na vás. Taktéž zde není žádná výpovědní lhůta. Ke svým penězům máte přístup kdykoliv.

Založení, vedení nebo zrušení spořicího účtu je zdarma. Není k němu dostupná platební karta a nelze nastavovat trvalé příkazy, platby SIPO apod.

V roce 2021 získal spořící účet od Creditas druhé místo v 19. ročníku v soutěži Zlatá koruna, která podobné soutěže vyhlašuje již od roku 2003.

Účet je vedený pouze v českých korunách. Jiné měny, včetně eura nebo dolarů, nejsou podporovány. Další podmínkou je využití pouze k osobním účelům. K podnikatelským účelům tento účet určený není. Každý klient má možnost mít u Creditas jen jeden spořicí účet.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet Richee Junior Banka Creditas

V souvislosti s bankou Creditas se v našem srovnání nachází ještě spořicí účet Richee Junior, který je, jak již název napovídá, určen pro děti. Aktuálně se jedná o spořicí účet s druhou nejlepší úrokovou sazbou v kategorii dětských účtů.

Tento dětský spořicí účet nabízí úrokovou sazbu 5,60 % p.a. u vkladů do 350 000 Kč, přičemž vklady nad tuto hranici jsou úročeny sazbou 3,1 % p.a.

Založit jej můžete dítěti již od narození až do dovršení 18 let. Založení, vedení i zrušení účtu je zdarma, vklady v hotovosti na účet v korunách jsou zdarma do 500 000 Kč. Není nutné vkládat žádný minimální vklad. Naspořené peníze využije dítě na studia, domácnost, cestování nebo jiné své plány. Podmínkou není ani založení dětského běžného účtu.

Nad účtem mají kontrolu rodiče přes internetové bankovnictví nebo v aplikaci CREDITAS Banking. Na Richee Junior spoření může posílat peníze kdokoliv z rodiny i přátel. Peněžní prostředky pak náleží dítěti a s penězi i jako rodiče můžete nakládat pouze omezeně v rámci určitého sdíleného limitu na měsíc. Omezení platí pro děti a rodiče stejně.

Uložené finanční prostředky lze v celé výši vybrat až po dosažení 18 let. Pokud byste chtěli převést celou částku, která je vyšší než stanovený limit, může být nutné doložit souhlas soudu.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Zajímá vás kompletní nabídka spořicích účtů na českém trhu, jak spořicí účty fungují a jaký je nejlepší? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.