Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší růstová ETF, která můžete nyní koupit

Publikováno
Nejlepší růstová ETF, která můžete nyní koupit
Zdroj: community.standardbank.co.za

Na přelomu roku je čas se podívat na stav svých financí a případně doplnit či vhodně redukovat investiční portfolio. Investoři, kteří se nevyžívají ve výběru jednotlivých akcií a chtějí spíše získat expozici vůči celým trhům nebo odvětvím mohou dát přednost investici do ETF a právě růstová ETF mohou nyní nabízet velmi zajímavou investiční příležitost.

ETF neboli burzovně obchodované fondy poskytují diverzifikovanou expozici vůči indexu, sektoru nebo trendu za velmi rozumnou cenu. Tyto investiční nástroje se staly běžnou záležitostí, především mezi pasivními investory. Přesto si i mnoho aktivních investorů může vytvořit “základnu”, která zahrnuje ETF, a aktivně obchodovat pouze část finančních prostředků.

Cenové a diverzifikační výhody, které ETF poskytují, se jistě vyplatí. Dokonce i nejúspěšnější investoři všech dob, včetně Warrena Buffetta, vyzdvihují výhody těchto fondů. Diverzifikace není možné prostřednictvím jednotlivých akcií jednoduše a levně dosáhnout, kromě toho tyto fondy značně usnadňují investování těm, kteří se chtějí vyhnout pečlivému sledování trhů.

Přesto je výběr nejlepších ETF k nákupu náročný úkol. Existují tisíce ETF, z nichž každý vyhovuje jinému profilu investora. Následující tři ETF zaměřené na růst však patří k nejlepším ve své třídě. Tyto burzovně obchodované fondy opravdu stojí za vaši pozornost.

1. Vanguard Information Technology ETF

Technologie zůstávají jedním z nejžhavějších investičních sektorů. Hledáte-li nejlepší ETF zaměřené na růst, fond Vanguard Information Technology ETF patří mezi nejlepší možnosti v tomto sektoru.

Stejně jako ostatní růstově zaměřené ETF nabízí i tento fond expozici vůči koši nejplodnějších technologických akcií za rozumnou cenu. Tento fond je k dispozici s nákladovým poměrem pouhých 0,1 %. To znamená, že za každých investovaných 10 000 dolarů zaplatí investor pouze 10 dolarů ročně.

Během medvědího trhu v roce 2022 patřily technologické akcie k nejvíce postiženým. Pro investory, kteří uvažují v dlouhodobém horizontu, však má zvýšení expozice v tomto sektoru smysl. Je to proto, že s poklesem ocenění se perspektivní růst jeví jako atraktivnější.

Fond Vanguard Information Technology ETF drží celkem 367 akcií ze sektoru informačních technologií. Ačkoli mnozí mohou považovat tento ETF za příliš rizikový, pro ty, kteří zaujímají agresivnější dlouhodobý přístup, může jít v současné době o jeden z nejzajímavějších burzovně obchodovaných fondů na trhu.

2. SPDR S&P 500 Trust ETF

SPDR S&P 500 trust ETF je na seznamu ETF, které by si měla koupit většina investorů, a většina z nich o něm již slyšela. Tento ETF, jak již název napovídá, sleduje index S&P 500. Každý investor ví, jak je index S&P 500 populární a hodnotný.

Zahrnuje kombinaci 500 akcií nejvýznamnějších amerických společností (na základě tržní kapitalizace). S tímto ETF získáte jen to nejlepší, navíc s ním můžete investovat do všech předních amerických společností.

Jak víte, trh má cyklický charakter. V současné době je většina investorů medvědí. Patříte-li mezi investory, kteří chtějí využít této medvědí nálady a nakupovat, když se ostatní bojí, může pro vás být tento ETF tím nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout.

Tento ETF krom jiného představuje také jeden z nejlepších způsobů, jak mohou investoři dlouhodobě bojovat s volatilitou trhu. Společnosti s vyšší tržní kapitalizací mají tendenci vykazovat nižší volatilitu (rok 2022 je výjimkou). Jedná se tedy o ETF akcií s převážně velkou kapitalizací, které stojí za zvážení pro zájemce, kteří mají dostatečně dlouhý investiční horizont.

3. Global X SuperDividend ETF

Zdroj: google.com/finance
Vývoj hodnoty Global X SuperDividend ETF za poslední rok
Vývoj hodnoty Global X SuperDividend ETF za poslední rok

Pro každého investora se najde ETF. Investoři, kteří se zaměřují na dividendy, však mohou potřebovat pomoc při procházení seznamu všech burzovně obchodovaných fondů, jejichž koupě se může nabízet. Je to proto, že většina tržních ETF se zaměřuje spíše na sektory nebo celkové indexy než na metriky, jako jsou dividendy.

Přesto patří Global X SuperDividend ETF k nejlepším možnostem pro růstové investory, kteří chtějí zvýšit výnosy přidáním expozice vůči dividendám. Tento fond tvoří rovnoměrně vážené portfolio 100 akcií s nejvyššími dividendovými výnosy na světě.

To zní skvěle, ale neznamená vyšší dividendový výnos vyšší riziko? Z technického hlediska je to pravda. Tento ETF však tyto obavy eliminuje tím, že vyřazuje společnosti, které snížily své dividendy. Do tohoto fondu jsou zahrnuty akcie s vysokým výnosem, nicméně akcie s trvale vysokým výnosem.

Co se vám na Global X SuperDividend ETF může líbit, je geografická diverzifikace tohoto ETF. Pouze 30 % akcií v tomto ETF má sídlo v USA, a tak investorům, kteří se příliš koncentrují na americké akcie, může tento fond pomoci dále diverzifikovat celkové portfolio. Pozoruhodné je také to, že tento ETF je zaměřen na finanční sektor. Investoři, kteří mají rádi bankovní akcie jako zástupce globálního růstu, mohou využití právě tento burzovně obchodovaný fond, protože to je skvělý způsob, jak z tohoto trendu profitovat.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎