Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Na Binance míří nový memecoin. K ničemu není a nic neslibuje. Přesto má potenciál

Publikováno
Na Binance míří nový memecoin. K ničemu není a nic neslibuje. Přesto má potenciál
Zdroj: binance.com

Jako 39. projekt na Binance Launchpoolu, platformě pro nabídku nově vzniklých kryptoměn (tzv. IDO), představila největší kryptoměnová burza světa v pátek kryptoměnu s jednoduchým názvem Memecoin (MEME).

Uvedení nového projektu na Launchpoolu přichází jen 2 týdny po tom, co v inkubátoru startovala mince Neutron (NTRN). Stejně jako v případě Neutronu, i Memecoin budou moci zákazníci burzy získat zdarma, pokud na určitý čas zastakují burzovní minci BNB nebo stablecoiny TUSD či FDUSD. Farmaření tokenů běží od 28. 10. do 26. 11. Binance Memecoin také zalistuje ke spotovému obchodování v párech s USDT, BTC a BNB, a to 3. 11. v 10 hodin našeho času.

Proč má Memecoin potenciál?

Memecoin je, jak už název napovídá, skutečně memecoin nebo, chcete-li shitcoin, který nic neumí a k ničemu neslouží. “No utility, no roadmap, no promises, just 100 % memes,” stojí v představení tokenu na webových stránkách projektu.

Zdroj: memeland.com
Memecoin skutečně nic neslibuje

Jak je tedy možné, že se MEME dostal na Binance, která si jako největší burza světa s nadpolovičním tržním podílem přeci jen zachovává nějakou reputaci a listuje jen kryptoměny, které splní velmi přísná kritéria?

Memecoin je token rozsáhlého ekosystému Memeland, Web3 venture studia od zakladatelů legendární zábavné platformy 9GAG. Memeland vznikl teprve loni, v roce 2022, a všechny produkty, které dosud vypustil, zaznamenaly úspěch.

Jako první přišel projekt, v jehož Discordu se nachází 270 tisíc členů a na Twitteru jej sleduje 1,8 milionu lidí, s NFT kolekcí The Potatoz. Sbírku čítající 9 999 profilových obrázků bylo možné vymintovat, tedy získat z první ruky zcela zdarma, uživatelé museli zaplatit pouze transakční poplatek (gas), což je zcela běžné.

Nyní se The Potatoz obchodují za 1,8 ETH. Cena samozřejmě okamžitě vzrostla po oznámení uvedení MEME na Binance. Stejně tak druhá sbírka 9 999 profilových obrázků s názvem The Captainz zaznamenala díky Binance nárůst ceny, jež o víkendu překročila 5 ETH. Mint price The Captainz byla přitom pouze 1,069 ETH.

Zdroj: memeland.com

A s NFTs a novým ERC-20 tokenem Memeland rozhodně nekončí. V plánu je spuštění vlastního metaversu Treasure Islandz, který budou následovat platformy Holders.com, což by měl být jakýsi Tripadvisor pro Web3, dále GMGM.com, který se má pro změnu stát OnlyFansem pro Web3, nebo Petsland pro zvířecí milovníky.

Zdroj: memeland.com
Celý ekosystém čeká dlouhá a vzrušující cesta

Zhodnocení a odhad ceny

Kvalitně vypadající a do jisté míry unikátní projekt, tým spojený s 9GAGem, fakt, že si Memecoin vybrala Binance pro svůj Launchpool a moře připravovaných projektů, jejichž spouštění bude sloužit jako cenové pobídky pro projekty stávající (např. pouze držitelé The Potatoz mohli mintovat The Captainz a držitelům The Captainz zase bude airdropnuto MEME zdarma…), dělají z Memecoinu kandidáta na solidní kryptoměnovou investici.

Nelze zapomenout ani na sílu profilů projektu na sociálních sítích a všeobecnou známost a oblibu ekosystému díky úspěchu dříve vydaných NFT kolekcí.

Otázkou tak zůstává, jestli cena MEME při svém zalistování 3. 11. nebude přestřelená. Kromě Launchpoolu šlo token získat ještě v presale, do níž se šlo kvalifikovat držením NFTs a plněním různých úkolů. V presale se 1 MEME prodávalo za 0,001 USD, celkové množství MEME je pak 69 miliard kusů, plně zředěná tržní kapitalizace (FDV), pakliže by byly všechny tokeny v oběhu, je tímpádem 69 milionů USD.

Co se týče ohodnocení tokenu po launchi (token se stále ještě nikde neobchoduje), lze očekávat, že se hodnotou zařadí někam mezi podobné projekty jako např. Gala (GALA), Apecoin (APE), Stepn (GMT), Merit Circle (MC) nebo Wax (WAXP).

Zdroj: conigecko.com
Kryptoměny s podobným zaměřením jako Memecoin (MEME)

V oběhu bude při spuštění 12,75 % všech MEME, při ceně 0,01 USD a tedy 10násobnému zhodnocení oproti presale by se jednalo o tržní kapitalizaci 88 mil. USD a FDV 690 mil. USD, což lze krátkodobě považovat za slušnou cenu a nejspíše možnou nákupní příležitost.

Je ale klidně možné, že bude MEME přijato mnohem vřeleji a jeho cena se v prvních dnech obchodování vyšplhá třeba až na 0,04 USD (tržní kapitalizace 352 mil. USD a FDV 2,76 mld. USD). Dlouhodobě se však na takové hodnotě nejspíše neudrží, po opadnutí počátečního nadšení však může být Memecoin zajímavý projekt, do kterého by mohlo mít smysl investovat, např. metodou dollar-cost averaging (DCA), a čekat na plody a zhodnocení, které tato investice přinese v příštím bull runu, kdy také bude již většina MEME v oběhu a tím pádem dojde i k snížení inflačních tlaků na cenu.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.