Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Který REIT nabízí vyšší potenciál? Realty Income nebo American Tower?

Objevte potenciál realitních investičních fondů (REIT), jako jsou Realty Income a American Tower, a získejte stabilní výnosy.

Který REIT nabízí vyšší potenciál? Realty Income nebo American Tower?
Zdroj: depositphotos.com

Investice do nemovitostí nabízí v dlouhodobém horizontu možnost zajímavého zhodnocení vložených peněz.

Je s tím však spojeno několik problémů. Prvním z nich je, že k investování do fyzických nemovitostí je zapotřebí velký počáteční kapitál. Druhým je, že na realizaci zisku z počáteční investice musíte obvykle čekat roky. Tyto problémy řeší investice do akcií REIT společností.

REIT jsou společnosti, které vlastní a spravují fyzické nemovitosti.

Mezi populární REIT akcie patří Realty Income, která je známá jako “The Monthly Dividend Company.” Tato firma, která je dividendovým aristokratem, vyplácí měsíční dividendy, které se v čase zvyšují.

Zajímavým REIT titulem je také American Tower, což je firma, která je globálním vlastníkem, provozovatelem a developerem komunikačních nemovitostí.

Korelační graf akcií Realty Income a American Tower

Aktuální cena
Změna
Realty Income / O
Načítání
Načítání
Načítání
American Tower / AMT
Načítání
Načítání
Načítání

1. Realty Income (O)

Základní ukazatele (stav k 18. 3. 2024):

Společnost vlastní a provozuje více než 15 450 nájemních nemovitostí s mírou obsazenosti přes 98 % a základním nájemným přes 4 miliardy USD.

Zaměření společnosti Realty Income na domácí i mezinárodní trhy s historickým investičním mixem 30-40 % mezinárodních a 60-70 % amerických investic podtrhuje její strategickou pozici.

Realty Income je známá díky měsíční dividendě, jejíž aktuální roční výnos činí téměř 6 %. Tento výnos je z historického hlediska stále velmi aktraktivní, i když nejvyšší dividendový výnos byl v počátcích pandemie covid-19, který dosáhl na 6 %.

Zdroj: www.tradingview.com
Realty Income, REIT,
Výnosy Realty Income

Hrubá zisková marže společnosti za posledních dvanáct měsíců činí 92,2 %, což umožňuje vysokou úroveň ziskovosti. Růst tržeb společnosti za posledních dvanáct měsíců činil 24 %, což naznačuje silnou trajektorii rozšiřování činnosti.

Výhody investice do Realty Income:

  • Investiční rating, který naznačuje, že firma má finanční sílu přečkat těžké časy.
  • Obrovské portfolio více než 15 000 nemovitostí, takže problémy na jedné budově neohrozí zisk firmy.
  • Firma je je stále více geograficky diverzifikovaná, protože zasahuje stále hlouběji na evropský trh.
  • Upravený výplatní poměr z finančních prostředků z operací, tzv. FFO, je zhruba 75 %. Riziko poklesu dividendy tedy nehrozí.

Rizikem naopak jsou náklady na kapitál. Delší než předpokládané udržování vyšších úrokových sazeb by zvyšovalo platby za dluhové financování a snižovalo ziskovost firmy.

Výhledy firmy jsou celkově optimistické. Pro rok 2024 očekává akvizice ve výši přibližně 2 miliard USD. Předpokládané tempo růstu AFFO (upravené finanční prostředky z operací) na akcii pro rok 2024 činí 4,3 %, bez potřeby dalšího veřejného kapitálu.

Základní cíl společnosti pro rok 2024 je vygenerovat více než 800 milionů USD volného peněžního toku a dosáhnout růstu výnosů nad 10 %.

Realty Income se obchoduje s vysokým poměrem P/E ve výši 41,44 bodu, což naznačuje prémiové ocenění a odpovídá atraktivitě titulu.

Technická analýza

 

Zdroj: www.tradingview.com
Realty income
Akcie Realty Income na týdenním grafu

V loňském roce se akcie propadla na hodnotu 43,98 USD. Aktuální support je 51,63 USD a cena má volný prostor k 59 USD za akcii, kde je další rezistence. Analytici Investing.com dávají této akcii cílovou cenu 62 USD v horizontu 12 měsíců. Nejnižší odhad je 56 USD.

2. American Tower (AMT)

Základní ukazatele (stav k 18. 3. 2024):

Společnost American Tower vlastní mobilní věže a datová centra, která tvoří páteř mobilních služeb.

Firma pronajímá infrastrukturu společnostem jako AT&T, Verizon, T-Mobile, DISH, Telefonica a Bharti Airtel. Společnost také vyplácí čtvrtletní dividendu, která se od roku 2012 zvyšuje již dvanáct let po sobě s průměrným ročním nárůstem o 20 %.

Zdroj: www.seekingalpha.com
American Tower, REIT
Znázornění věže American Tower

V obchodním modelu AMT je zabudováno obrovské množství pákového efektu. V zásadě platí, že vybudování a údržba mobilní věže pro jednoho zákazníka stojí zhruba stejně jako pro zákazníky tři. S přibývajícími nájemci se však ziskovost věže dramaticky zvyšuje. Pro představu uvádíme model věže, které AMT provozuje.

Věž s jedním nájemcem bude mít zhruba 40% hrubou marži, zatímco věž se třemi nájemci bude mít hrubou marži více než 80 %.

Návratnost investice do mobilní věže se zvýší ze 3 % s jedním nájemcem na 24 % se třemi nájemci.

K 31. prosinci 2023 společnost vlastnila 224 502 komunikačních míst, z toho 42 905 míst v USA a Kanadě, 77 647 míst v Asii a Tichomoří, 31 241 míst v Evropě, 24 229 míst v Africe a 48 480 míst v Latinské Americe.

Společnost očekává v letošním roce přibližně 5,0% růst AFFO.

Zdroj: www.investing.com
Výnosy, American Tower, AMT
Výnosy společnosti American Tower

Výnosy společnosti postupně rostou, i když zdaleka ne takovým tempem, jako jsme viděli u Realty Income.

Vzhledem k tomu, že se však očekává, že využívání mobilních dat poroste do roku 2028 tempem 20 %, je American Tower skvělým způsobem, jak využít oživení realitního trhu.

Růst tržeb firmy je zajištěn dalším růstem používání přenosných počítačů a mobilních telefonů.

Pokud jde o USA, očekává se, že v příštích pěti letech se počet připojení k internetu věcí zvýší o 16 % ročně. Na asijských, lantiskoamerických a afrických trzích je pak potenciál růstu mnohem vyšší.

Technická analýza

Zdroj: www.tradingview.com
AMT, American Tower
Akcie American Tower na týdenním grafu

Akcie se pohybuje v bočním trendu s nejbližším supportem u 171 USD a rezistencí 227 USD za akcii. 20 analytiků z Investing.com předpovídá roční cenu na úrovni 227 USD. Nejnižší odhad je cena 183 USD za akcii.

Uvažujete o investování do akcií Realty Income nebo American Tower? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Vladimír vystudoval ekonomiku a management na VUT – Podnikatelské fakultě v Brně. Je držitelem mezinárodního účetního certifikátu ACCA, což mu dává solidní předpoklady pro analýzy účetních výkazů firem. Zkušenosti s oceňováním firem a auditem velkých mezinárodních společností kotovaných na burze získal u PricewaterhouseCoopers. Později působil v bankovnictví na pozicích ředitele controllingu a interního auditu.

V roce 2017 zahájil svoji novou kariéru soukromého analytika a copywritera se zaměřením na finanční trhy, investice, trading a různá podvodná schémata. Kromě psaní článků a e-booků o financích se Vladimír věnuje výuce angličtiny. Je aktivní na platformě X, kde jej můžete sledovat pod profilem KMFTraders.

Motto: “Na každém kroku záleží. Keep moving forward.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.