Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Jestli začala nová býčí rally na kryptoměnách, jaké akcie z tohoto trendu mohou těžit?

Jestli začala nová býčí rally na kryptoměnách, jaké akcie z tohoto trendu mohou těžit?

Jestli začala nová býčí rally na kryptoměnách, jaké akcie z tohoto trendu mohou těžit?
Zdroj: depositphotos.com

Letošní obleva na kryptoměnovém trhu láká mnoho nových i staronových investorů a obchodníků opět do aktivní činnosti na tomto trhu. Digitální aktiva již dokázaly, že se s nimi musí počítat i do budoucnosti, což je velmi silný fundament, ze kterého mohou čerpat jak jednotlivé tokeny, tak i společnosti, které jsou v tomto segmentu zainteresovány. V tomto článku se podíváme na 3 vybrané společnosti, které ze současného zmrtvýchvstání mohou těžit a také z něho těží.

Kryptoměny v letošním roce využívají poptávky investorů po aktivech, které nepodléhají inflaci. Například nejznámější kryptoměna Bitcoin letos zvýšila hodnotu svých tokenů o více než 85 % a na krátkou dobu překonala psychologickou hranici 30 000 USD. Určitě jsou předčasné úvahy o tom, že by se mohly kryptoměny letos vrátit na svá maxima z roku 2021, ovšem i současný růst je velmi agresivní a vrací důvěru investorů v tento tržní segment.

Bitcoin krátce překonal psychologickou hranici 30 000 USD.

Z růstu kryptoměn těží i společnosti, které se v tomto odvětví aktivně angažují. Růst digitální aktiv tak přináší nové zisky do peněženek společností, které se buď výhradně, nebo částečně věnují práci v krypto průmyslu. Pojďme se nyní již blíže podívat na tyto 3 společnostmi a zamysleme se nad možnostmi jejich budoucího akciového vývoje.

1) Coinbase Global

Letošní oživení kryptoměnového segmentu pomáhá i akciím této známe krypto burzy. Společnost, stejně jako kryptoměny, byla na vrcholu v roce 2021, kdy se její tržby pohybovaly okolo 8 miliard dolarů. Poté ovšem přišlo vystřízlivění a společnost v současné době očekává tržby ve výši 2,84 miliard USD. Situace by se měla v roce 2024 opět o něco zlepšit, přičemž se očekávají tržby 3,35 miliard USD. Coinbase nevyplácí dividendy.

V letošním roce se akciím Coinbase podařilo se odlepit ze svého dna, kam na přelomu roku klesly. Ovšem cesta vzhůru určitě nebude jednoduchá, protože v růstu bude akciím bránit několik rezistencí. Hned ta první se nachází na ceně 160 USD a je tvořena konfluencí mezi volume a 32,8 % Fibonacciho retracementem. Stejně jako u dalších společností, tak i zde, bude velmi záležet, zda si kryptoměnový segment dokáže v letošním roce udržet pozitivní směr, kterým na začátku roku oplývá.

Týdenní cenový graf společnosti Coinbase Global
Týdenní cenový graf společnosti Coinbase Global
Zdroj: tradingview.com

2) Block

Tato společnost vyvíjí software pro přijímání plateb ve fiat a kryptoměnách. Meziroční propad tržeb je minimální a činní 0,73 %. Predikce tržeb oplývá optimismem, přičemž pro letošní rok by společnost měla inkasovat tržby ve výši 20 miliard dolarů a v roce 2024 by si měla o další 3 miliardy polepšit. Ani společnost Block nevyplácí dividendy.

Akciový vývoj vypadá nejprve jako z říše snů a následně jako z hororu. Od poloviny loňského roku se akcie Block obchodují na svých low, na která během ročního výprodeje padly. Nejbližší rezistence se nachází na ceně 140 USD, opět na konfluenci dvou faktorů. Společnost by potřebovala příchod fundamentu, například implementování kryptoměn do globální platební sítě.

Měsíční akciový graf společnosti Block
Měsíční akciový graf společnosti Block
Zdroj: tradingview.com

3) Interactive Brokers Group

Většina obchodníků a investorů zná tuto společnost především jako brokera. Ovšem i její tržby výrazně povyrostly s masivním nástupem kryptoměn, ale na rozdíl od výše uvedených má Interactive Brokers výhodu diverzifikace do více produktů. Společnost vykázala meziroční nárůst tržeb 15,12 % a do budoucna se očekává příjmová konzistence okolo 4,2 miliard dolarů. Interactive Brokers vyplácí kvartální dividendu 0,10 USD na akcii.

Akcie Interactive Brokers se obchodují od roku 2020 v rostoucím trendovém kanálu, který je ovšem poměrně volatilní. Support na ceně 70 USD je nicméně již trhem testován a to při prodejní korekci na volume, které bylo v rámci růstového pohybu vytvořeno. Celková obliba investování a někdy i jediná možnost, jak se bránit současné inflaci, nejspíše zajistí akciový růst společnosti i do blízké budoucnosti.

Měsíční akciový graf společnosti Interactive Brokers Group
Měsíční akciový graf společnosti Interactive Brokers Group
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Segment s digitálními aktivy se v letošním roce opět přihlásil o slovo, protože kryptoměny rostou opět nebývalým tempem. Z tohoto trendu těží nejen jednotlivé kryptoměny, ale také společnosti, které podnikají v tomto tržním prostředí. Akcie 3 vybraných společností v sobě skrývají zajímavý potenciál růstu buď díky nízké ceně, nebo vysoké diverzifikaci svých služeb. Pokud současný trend vydrží, možná jsme právě svědky začátku nové bull rally na kryptoměnových trzích.

Reklama
Reklama

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+1,19%
Aktuální cena
$27 153
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+2,02%
Aktuální cena
$1 894
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+1,1%
Aktuální cena
$308,1

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo