Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak si vedou 3 největší banky v USA? Investoři mají důvod k oslavám!

Investice do bankovního sektoru může být zajímavá z mnoha úhlů pohledu. Jaké jsou benefity bankovních akcií a jak se daří těm největším, se dočtete v tomto článku.

Publikováno
Jak si vedou 3 největší banky v USA? Investoři mají důvod k oslavám!
Zdroj: depositphotos.com

Bankovní akcie přitahují investory především proto, že se jedná o konzervativnější finanční aktiva, která jsou do jisté míry defenzivní a v čase i mírně rostoucí. Díky akciím bank lze také generovat pasivní příjem v podobě dividend.

Proto se v tomto článku podíváme na 3 největší americké banky, které zahrnují všechny výše popsané benefity. Na bankovní akcie se podíváme jak optikou technické analýzy, tak přidáme i analýzu fundamentální, která je v dlouhodobém investování velmi důležitá.

Zdroj: finance.yahoo.com
Žebříček deseti největších amerických bank podle tržní kapitalizace
Žebříček deseti největších amerických bank podle tržní kapitalizace

Zajímavosti o bankách:

  • JPMorgan Chase je největší banka v USA s celkem 4 900 pobočkami a 16 000 bankomaty
  • Bank of America je na trhu více než 200 let a provozuje více než 3 700 poboček
  • Wells Fargo byla založena v roce 1852 a disponuje 4 300 pobočkami
  • Citibank provozuje největší síť bankomatů, zhruba 60 000

Další banky ze seznamu TOP 10 největších bank v USA disponují tržní kapitalizací pod 1 miliardu USD. Pátá největší banka je U.S. Bank, která byla založena v roce 1863 a disponuje 2 300 pobočkami.

Velikost dalších bank postupně klesá jak po stránce tržní kapitalizace, tak množství poboček. Nyní se již pojďme podívat na tři největší americké banky.

1) JPMorgan Chase

Tato americká banka vykázala meziroční růst tržeb 16,17 % a v roce 2024 se očekává skokový nárůst na hodnotu necelých 165 miliard USD.

Tržby v roce 2025 by i nadále měly růst, ovšem již jen mírně. Očekává se atakování hodnoty 166 miliard USD. Banka vyplácí kvartální dividendu 1,15 USD za akcii.

Akcie JPMorgan Chase se obchodují v rostoucím trendovém kanálu s tím, že se trh blíží k jeho horní hraně.

Pokud by technika fungovala, měla by okolo hodnoty 210 USD za akcii nastat technická korekce. Nejbližší support se nachází na proražených cenových maximech a jedná se o cenu 180 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti JPMorgan Chase
Měsíční akciový graf společnosti JPMorgan Chase

2) Bank of America

Tato banka vykázala meziroční pokles svých tržeb o 1,25 %, nicméně v letošním roce a roce 2025 by mělo opět dojít k jejich růstu.

Tržby Bank of America by se v nadcházejících dvou letech měly pohybovat okolo 103 miliard USD. Banka vyplácí kvartální dividendu 0,24 USD za akcii.

I akcie této banky se obchodují v rostoucím trendu, nad hodnotou trendové čáry. Akcie Bank of America v současné době prorážejí rezistenci tvořenou cenovými maximy.

Pokud bude průraz úspěšný, další rezistence na trh čeká až na swingových maximech. Z té současné by se pak stal nejbližší support.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Bank of America
Měsíční akciový graf společnosti Bank of America

3) Wells Fargo

Tato banka vykázala meziroční růst svých tržeb 5,09 %, nicméně v čase jsou její tržby spíše konstantní. Pro roky 2024 a 2025 by se tržby měly pohybovat okolo 82 miliard USD. I Wells Fargo vyplácí kvartální dividendu, a to v hodnotě 0,35 USD za akcii.

Akcie Wells Fargo nezadržitelně míří ke svým historickým maximům na hodnotě 67 USD.

Současný nejbližší support se ovšem nachází poměrně daleko, konkrétně na ceně 50 USD, kde tvoří konfluenci s proraženými cenovými maximy a volume. Pokud by trh tento support otestoval, jednalo by se o výrazný cenový pokles.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Wells Fargo
Měsíční akciový graf společnosti Wells Fargo

Závěr

V tomto článku jsme si představili TOP 10 největších amerických bank. Následně jsme se blíže podívali na ty 3 největší, u kterých jsme provedli fundamentální a technickou analýzu.

Akcie tří největších amerických bank se nacházejí v růstových trendech s miminem rezistencí. V nadcházejících letech se u těchto bank očekává mírný růst tržeb. Všechny uvedené banky vyplácejí dividendy.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.