Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bude se technologický sektor otřásat? Klíčové zprávy, které vám nesmí ujít!

Nvidia, Palo Alto Networks a velcí maloobchodníci zveřejní své výsledky hospodaření. Klíčové informace z Fedu a údaje o výrobě, službách i nemovitostech rovněž budou ovlivňovat akciové trhy.

Publikováno
Bude se technologický sektor otřásat? Klíčové zprávy, které vám nesmí ujít!
Zdroj: depositphotos.com

Nadcházející týden bude na finančních trzích bohatý na události, protože se očekává příval zpráv o výsledcích hospodaření významných společností a klíčových informací od představitelů Federálního rezervního systému.

Mezi nejočekávanější události patří výsledková zpráva společnosti Nvidia, předního výrobce čipů pro umělou inteligenci. Nvidia zveřejní své čtvrtletní finanční výsledky ve středu po uzavření trhu.

Analytici jsou optimističtí a předpovídají pro společnost další silné čtvrtletí. Výsledková zpráva by měla být tažena růstem poptávky po čipech a aplikacích umělé inteligence, která se projevuje napříč technologickým sektorem.

Nvidia však není jedinou technologickou společností, která je tento týden v centru pozornosti. V pondělí zahájí týden výsledkových zpráv kyberbezpečnostní společnost Palo Alto Networks zveřejněním svých čtvrtletních výsledků.

Investoři budou údaje o tržbách společnosti bedlivě sledovat, zejména poté, co Palo Alto nedávno snížila svůj finanční výhled.

Ve středu oznámí své výsledky také společnost Snowflake, která se zabývá cloud computingem. Půjde o první oznámení výsledků pod vedením nového generálního ředitele Sridhara Ramaswamyho.

Předchozí čtvrtletí společnosti ukázalo růst tržeb a snížení ztráty, což nastavilo vysoká očekávání pro zprávu naplánovanou na tento týden.

Oslabuje maloobchod?

V centru pozornosti bude také maloobchodní sektor, kde své výsledky zveřejní několik velkých firem. Společnost Lowe’s bude reportovat v úterý, a to po předchozím čtvrtletí, kdy tento řetězec pro domácí kutily vydal slabý celoroční výhled kvůli klesajícím tržbám. Investoři budou hledat známky oživení nebo dalšího poklesu.

Ve středu bude následovat Target. Maloobchodní gigant již dříve vykázal vyšší než očekávané zisky díky lepšímu řízení zásob. Analytici a investoři budou s napětím sledovat, zda tento pozitivní trend bude pokračovat.

Mezi další významné maloobchodní prodejce, kteří tento týden podávají zprávy, patří Macy’s, Ross Stores a TJX, mateřská společnost TJ Maxx a Marshalls.

Tyto zprávy přicházejí v návaznosti na nedávnou zprávu o maloobchodních tržbách v USA, která naznačila možné oslabení spotřebitelských výdajů. To přidává další vrstvu složitosti do výhledu maloobchodních zisků.

Zasedání FOMC a vystoupení šéfů Fedu

Kromě podnikových zisků budou investoři věnovat velkou pozornost Federálnímu rezervnímu systému, aby získali informace o budoucím vývoji úrokových sazeb.

Ve středu bude zveřejněn zápis z květnového zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC). Tento zápis poskytne podrobný pohled na názory jednotlivých členů Fedu.

Fed v květnu ponechal úrokové sazby beze změny a rostou pochybnosti o tom, zda bude centrální banka schopna provést snížení sazeb ještě v tomto roce.

Tento týden také vystoupí několik představitelů Federálního rezervního systému, kteří nabídnou další vodítka.

V pondělí vystoupí prezident atlantského Fedu, Raphael Bostic, a místopředseda Fedu, Michael S. Barr. V úterý budou následovat komentáře prezidentky bostonského Fedu, Susan M. Collinsové, prezidentky clevelandského Fedu, Loretty Mesterové, prezidenta richmondského Fedu, Toma Barkina, a prezidenta newyorského Fedu, Johna C. Williamse.

Prodeje domů, PMI index ve službách a výrobě

V tomto týdnu bude také zveřejněno několik důležitých ekonomických údajů. Ve středu Národní asociace realitních kanceláří zveřejní údaje o prodejích stávajících domů za duben.

Ve čtvrtek budou zveřejněny počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti za týden končící 11. květnem spolu s předběžným odhadem indexu nákupních manažerů (PMI) ve službách a výrobě v USA.

Ve čtvrtek budou rovněž zveřejněny údaje o prodejích nových domů za duben a poté bilance Federálního rezervního systému.

V pátek týden završí zveřejnění objednávek zboží dlouhodobé spotřeby za duben a konečný údaj o spotřebitelském sentimentu za květen. Tyto údaje poskytnou další kontext pro pochopení současného stavu americké ekonomiky a mohly by tak ovlivnit náladu na trhu.

Pondělí Prezident atlantského Fedu Barr přednáší; Výsledky: Palo Alto Networks, Trip.com a Zoom Video Communications
Úterý Projevy 5 šéfů Fedu; Výsledky: Lowe’s, AutoZone, XPeng a Macy’s
Středa Prodej stávajících domů (duben), Zápis z květnového zasedání FOMC; Výsledky: Nvidia, TJX, Target, Snowflake, Toll Brothers a Williams-Sonoma
Čtvrtek Nezaměstnanost, PMI ve službách a výrobě, Rozvaha Fedu; Výsledky: Intuit, Medtronic, Toronto-Dominion Bank a Ross Stores
Pátek Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (duben), Spotřebitelský sentiment (květen); Výsledky: Booz Allen Hamilton

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.