Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neobyčejná akcie, která je na nejlepší cestě se připojit do dvoubilionového klubu!

Dříve online maloobchodník, dnes významná technologická velmoc využívající a podporující rozvoj umělé inteligence brzy dosáhne dvoubilionové hodnoty.

Neobyčejná akcie, která je na nejlepší cestě se připojit do dvoubilionového klubu!
Zdroj: depositphotos.com

Amazon je na pokraji vstupu do exkluzivní skupiny společností s tržní kapitalizací 2 biliony dolarů.

Hodnota, které již dosáhli technologičtí giganti jako Microsoft, Apple, Nvidia a Alphabet, podtrhuje transformační sílu technologií a inovací v dnešní ekonomice.

Cesta společnosti Amazon k tomuto milníku je poháněna třemi hlavními segmenty podnikání:

  • cloud computingem
  • digitální reklamou
  • maloobchodem

Cloud computing

V základní vrstvě poskytuje Amazon Web Services (AWS) vývojářům výpočetní instance poháněné grafickými procesory Nvidia a vlastními čipy Trainium 2. Tyto zdroje jsou nezbytné pro náročné výpočetní úlohy vyžadované při vývoji AI.

Kromě toho AWS nabízí službu SageMaker, která zjednodušuje trénování velkých jazykových modelů správou tréninkových dat zákazníků.

Střední vrstva obsahuje Amazon Bedrock, platformu, která umožňuje vývojářům stavět na existujících velkých jazykových modelech. Sada nástrojů Bedrock umožňuje vytvářet vlastní aplikace umělé inteligence, což podnikům usnadňuje využití této technologie.

V horní vrstvě AWS hostuje aplikace využívající AI, které běží v cloudu. Tyto aplikace sahají od jednoduchých automatizačních nástrojů až po složité modely strojového učení.

V prvním čtvrtletí přesáhly tržby tohoto segmentu 100 miliard dolarů, což svědčí o silné poptávce po jeho schopnostech v oblasti AI.

Digitální reklama a online prodej

Společnost úspěšně integrovala do své platformy sponzorované nabídky produktů. V lednu začala do služby Prime Video standardně zařazovat videoreklamy, čímž se jí otevřely nové zdroje příjmů a možnosti růstu.

Příjmy Amazonu z reklamy se v posledním čtvrtletí meziročně zvýšily o 24 % a za posledních 12 měsíců dosáhly více než 49 miliard USD. Navzdory všudypřítomné povaze digitální reklamy se vedení Amazonu domnívá, že v tomto oboru stále existují nevyužité příležitosti.

Významnou příležitostí k růstu zůstává původní činnost společnosti Amazon, maloobchodní prodej on-line.

Ačkoli růst prodeje v internetových obchodech, služeb třetích stran a předplatitelských služeb (především členství v Prime) je relativně pomalý, skutečný příběh spočívá v rozšiřující se provozní marži společnosti.

V Severní Americe se provozní marže společnosti Amazon vyšplhala na 5,8 % z 1,2 % před rokem. K tomuto zlepšení přispěly efektivnější přepravní operace, které jsou výsledkem reorganizace logistické sítě.

Mezinárodní segment navíc v prvním čtvrtletí dosáhl zisku, což pro společnost představuje významný milník.

Malé zlepšení provozní marže může mít zásadní dopad, když podnik generuje tržby ve výši 500 miliard dolarů ročně.

Tržní kapitalizace a ocenění

V době psaní tohoto článku je tržní kapitalizace společnosti Amazon těsně pod hranicí 2 bilionů dolarů. K dosažení tohoto milníku stačí, aby akcie společnosti posílily o pouhá 3 %, což se může stát každým dnem.

Aktuální vývoj ceny akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Vzhledem k významným trendům, které pozvedají podnikání společnosti, a jejím provozním úspěchům je pravděpodobné, že Amazon brzy vstoupí do dvoubilionového dolarového klubu.

Ocenění akcie Amazon tento optimistický výhled dále podporují. Poměr ceny podniku k tržbám činí 3,2 (P/S poměr) a analytici očekávají 11% růst tržeb v letošním i příštím roce.

Díky rozšiřujícím se provozním maržím je Amazon připraven dosahovat takového růstu zisku a volného cash flow, který výrazně převýší růst tržeb.

Jeho poměr ceny k volnému cash flow ve výši přibližně 40 je přitom rovněž považován za atraktivní ve srovnání s historickými úrovněmi.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.