Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo fio banka
Fio banka rodinné účty – Recenze, poplatky, podmínky
logo fio banka
Fio banka rodinné účty
logo fio banka

Fio banka rodinné účty – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 14. 11. 2023 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Fio banka rodinné účty

Typ účtu Rodinné účty
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Fio banka nabízí komplexní produkt rodinné účty, který umožňuje propojit své osobní a spořicí účty u této banky a sdílet je s kýmkoliv chcete. Můžete tak svůj rodinný rozpočet spravovat v jednom internetovém bankovnictví.

Rodinné účty umožňují propojení osobních a spořících účtů, nastavení přístupů dalším členům rodiny i pořízení platebních karet k účtům. Získáte tak přehled o rodinných příjmech a výdajích. Všechny tyto funkce jsou zdarma, stejně tak vedení osobních účtů.

Recenze Fio banky

Fio banka vznikla v roce 1993 a byla původně zaměřená na obchodování s cennými papíry. O tři roky později se z ní stala družstevní záložna a teprve až v roce 2010 se stala bankou. Jedná se o ryze českou banku s českými majiteli. Svým klientům nabízí běžné bankovní produkty pro osobní i firemní finance. A jejich počet neustále roste. V roce 2015 měla 500 000 klientů, ke konci roku 2022 už se ale pyšnila 1 250 000 klientů.

Ve Fio bance se soustředí především na poskytování kvalitní bankovních služeb a zároveň zprostředkovávají obchod s cennými papíry. Jelikož poskytují účty zdarma, jejich zisk plyne především z úroků z hypoték, podnikatelských úvěrů nebo ze zprostředkování obchodů na burzách.

O kvalitě banky dostatečně hovoří pravidelně získaná ocenění. V roce 2022 si dokonce vydobyla trojnásobné nejvyšší umístění v soutěži Zlatá koruna 2022. První místo si odnesl osobní účet, podnikatelský úvěr a investiční aplikace e-Broker. Stříbrnou korunu pak získal účet pro podnikatele.

Fio banka se zaměřuje na různé finanční oblasti a výčet jejich aktivit je velmi obsáhlý. Veškeré informace o bance si můžete přečíst v naší podrobné recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Jak fungují rodinné účty od Fio banky? Jak vytvářet společné rodinné účty? A skutečně vás nic nestojí?

Jak fungují rodinné účty od Fio?

Rodinné účty od Fio banky jsou zajímavá funkce, která umožňuje propojit účty členů rodiny v jednom bankovnictví, ale zároveň je efektivně oddělit, nastavit na nich přístupy a mít tak přehled o rodinných financích.

Můžete si nakombinovat své “portfolio” účtů od Fio banky, a můžete mít například jeden rodinný účet, k tomu soukromý účet a několik spořicích účtů.

Možnosti jsou například následující:

 • 1 rodinný účet + 2 platební karty
 • 1 rodinný účet + 2 běžné účty + 4 platební karty
 • 1 rodinný účet pro tři členy domácnosti (každý má svou platební kartu)
 • 1 rodinný účet + 2 spořicí účty + 8 platebních karet
Poznámka

TIP: U Fio banky si můžete sjednat Fio osobní účet. s vedením zdarma, dvěma platebními kartami a možností vedení v korunách a v 13 dalších měnách. Máte volné prostředky, které byste rádi někam uložili mimo běžný účet? Vyzkoušejte spořicí účet Fio konto s bezkontaktní platební kartou a maximální úrokovou sazbou 5,50 % p.a.

Sazebník poplatků

Sjednání a vedení účtů je zdarma pro celou rodinu včetně dětí a studentů. Ke každému účtu je zdarma také platební karta Visa nebo MasterCard pro 2 osoby (majitele a disponenta). Karty banka sjednává dětem od 8 let. Také převody mezi účty u Fio banky jsou bez poplatků.

 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Příchozí platby v ČR: 0 Kč
 • Odchozí platby v ČR: 0 Kč
 • Výběry z bankomatů Fio banky: 0 Kč
 • Výběry z cizích bankomatů v ČR i v zahraničí: 0 Kč / 25 Kč

Podrobné a pravidelně aktualizované informace o cenách najdete v sazebníku banky.

Jak vytvořit rodinné účty?

Podmínkou je být klientem Fio banky a mít u ní sjednaný osobní účet. Osoba (manželka, manžel, partner), se kterou chcete sdílet své účty v jednom bankovnictví, si na pobočce Fio banky sjedná přístup do Internetbankingu, kde již vše nastavíte pohodlně online.

Sjednáte jí další osobní účet nebo spořicí účet, který již bude spravován v jednom internetovém bankovnictví a propojen v rámci rodinných účtů. Pokud již svůj účet u Fio banky má, ani nemusí na pobočku chodit. Vše již pohodlně nastavíte v Internetbankingu.

Jak postupovat?

 • Přihlásíte se do Internetbankingu, kliknete na Informace o účtu, v části “Oprávnění k účtu” zvolíte “Přidat oprávnění” a zadáte login a přidělené uživatelské číslo osoby, kterou chcete přidat do správy svého účtu. Toto číslo nalezne na své bankovní smlouvě nebo v Internetbankingu v části Nastavení – Osobní údaje.
Zdroj: Fio.cz
Nastavení oprávnění k účtu u Fio.
Nastavení oprávnění k účtu u Fio banky.
 • Dále zvolíte rozsah oprávnění, zda-li chcete, aby osoba jen sledovala účet, nebo také zadávala a podepisovala pokyny. Ke každému z účtů můžete umožnit náhled nebo správu, některé účty ale nemusí partner vidět vůbec. To vše záleží na vás.
 • Pro vydání karty další osobě kliknete na “+Nový produkt” v horní části internetového bankovnictví a zvolíte “Platební karta pro jinou osobu”. Také zde lze nastavit práva k prohlížení informací o kartě nebo práva ke kompletní správě. Tyto detaily nastavíte u dané karty v záložce Platební karty – zvolíte konkrétní kartu a kliknete na oprávnění ke kartě.
Zdroj: Fio.cz
Platební karta pro jinou osobu.
Platební karta pro jinou osobu od Fio banky.

Fio banka přihlášení k účtu

Všechny své účty můžete pohodlně spravovat v Internetbankingu, kde je možné nastavovat přístupy a zakládat (záložka +Nový produkt) další spořicí účty s konkrétním cílem a vlastním názvem.

Přístup do Internetbankingu lze nastavit pro neomezený počet disponentů. Soukromé a rodinné finance jde také snadno oddělit, přičemž každý účet je veden na jednoho majitele.

O pohybech na účtu jste okamžitě informováni prostřednictvím e-mailu, SMS nebo push notifikací.

Přihlášení do bankovnictví Fio banky probíhá na stránkách www.fio.cz, kliknete pod nadpisem Internetbanking na kolonku “Přihlásit se”. Vyskočí vám obrazovka s přihlášením, kde zadáte své přihlašovací údaje, ověříte je kódem z SMS zprávy a je hotovo. Mobilní aplikaci nejdříve musíte aktivovat přes internetové bankovnictví v počítači.

Poté se už můžete přihlašovat podle potřeby zadáním autorizačního hesla. Pro přihlašování a podepisování plateb můžete využít také otisk prstu nebo sken obličeje. Pokud si chcete bankovnictví jen vyzkoušet, můžete se přihlásit do dema, které Fio nabízí.

Nově banka také zavedla Fio bankovní identitu, prostřednictvím které se můžete přihlásit do internetového bankovnictví, ale také ji použít pro návštěvu úřadů atd.

Další účty od Fio banky 

 • Osobní účet Fio: běžný účet, který je kompletně zdarma a můžete si ho otevřít až ve 14 měnách. Získáte neomezené výběry z bankomatu banky zdarma, neomezené výběry zdarma s platební kartou Visa a dva výběry zdarma s kartou MasterCard. Při splnění podmínek můžete ale získat nárok až na pět výběrů bez poplatků z cizích bankomatů kartou MasterCard.
 • Dětský účet do 15 let – účet, který je ideální na první seznámení s penězi a vedením rozpočtu. Děti se učí reálně pracovat s financemi, poznají hodnotu peněz a dokáží s nimi zacházet zodpovědně. Na své jméno může mít dítě účet hned od narození. Má zdarma všechny příchozí i odchozí tuzemské platby a neomezené výběry z bankomatů Fio banky.
 • Studentský účet od 15 do 18 let – účet zdarma pro mladé lidi, kteří už mohou s účtem pracovat prakticky stejně jako dospělí. Limity pro platby kartou a výběry z bankomatu ve výši 15 000 Kč za týden, neomezené výběry z bankomatů Fio a platební karta k dispozici.
 • Spořicí účet Fio konto – spořicí účet vhodný pro odkládání peněz na krátkodobou rezervu, která je kdykoliv dostupná. Zřízení, vedení a zrušení účtu je zdarma. U Fio konta nelze využít SIPO platby a inkaso. Peníze z něj lze převádět pouze na jeden externí účet. Ten můžete kdykoliv elektronicky zdarma změnit. Klient získá bezkontaktní platební kartu Visa nebo Mastercard a neomezené výběry z bankomatů Fio banky.
 • Termínovaný vklad Fio: jedná se o termínovaný vklad s automatickou obnovou. To znamená, že dokud není vklad zcela zrušen, bude obnoven za podmínek platných ke dni jeho obnovy. Zřízení i vedení termínovaného vkladu je zdarma, vklad je možné sjednat na pobočce nebo v Internetbankingu. Maximální úroková sazba na termínovaném vkladu Fio banky činí 4,10 % p.a.
 • Podnikatelský a firemní účet: účet určený podnikatelům, živnostníkům a firmám se stejnými podmínkami, jako běžné účty pro fyzické osoby. Fio podnikatelský a firemní účet je bez poplatků a podmínek. Umožňuje množství neomezených platebních operací, převody peněz bez poplatků a vedení až ve 14 měnách. Součástí jsou dvě platební karty Visa nebo MasterCard, výběry z bankomatů Fio banky zdarma a neomezené výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí kartou Visa.

Pro koho jsou vhodné rodinné účty?

Rodinné účty od Fio banky jsou ideální pro všechny, kdo chtějí sdílet své účty mezi blízkými a mít tak přehled o rodinných financích. Lze je spravovat v jednom internetovém bankovnictví, propojovat a snadno nastavovat přístupy. Vedení účtů je u Fio banky navíc zdarma, své klienty nezatěžuje zbytečnými poplatky a její produkty lze sjednávat také online.

Nezaujaly vás rodinné účty Fio? Možná by vás mohla zaujmout Běžný účet Banky Creditas s vedením zdarma bez podmínek. Banka Creditas umožňuje ve svém bankovnictví propojení s účty až 21 bank.

Hodnocení Finex.cz

Propojené účty pro lepší přehled o rodinných financích

Rodinné účty od Fio banky vám pomohou získat přehled o rodinných financích. Výhodou je snadné propojení jednotlivých účtů v internetovém bankovnictví Fio banky. Banka má navíc své běžné a spořicí produkty bez poplatků, ke každému běžnému účtu také získáte dvě karty pro majitele a disponenta, a navíc můžete svůj běžný účet vést až ve 13 dalších měnách. Můžete si nastavit přístupy přesně podle svých potřeb, a zachovat si v rodině soukromí, ale zároveň získat přehled o tom, jak si váš rodinný rozpočet vede.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt rodinné účty Fio

Obecné informace o produktu
Jméno produktuFio banka rodinné účty
PoskytovatelFio banka
Typ účtu Rodinné účty
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK + 13 dalších měn
Účet je určený proFyzické osoby
Sjednání online
Minimální vklad 100 Kč
Úrok0 % p.a.
Parametry stavebního spoření
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 0 Kč / 30 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ 0 Kč / 25 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč / 25 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU 0 Kč / 25 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 9 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis120 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 200 Kč
Zahraniční platba příchozí 100 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba29 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetVisa, MasterCard
Platební karta k účtu Bezkontaktní Visa Classic nebo MasterCard Debit
Poplatek za kartu0 Kč / 99 Kč každá další
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 99 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo / elektronický klíč
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentuAž 6 000 000 Kč
Další informace
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Sazebník poplatkůhttps://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Ohodnoťte produkt Fio banka rodinné účty
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat