Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo fio banka
Fio banka transparentní účet
logo fio banka
Fio transparentní účet
logo fio banka

Fio banka transparentní účetRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
logo fio banka

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
100 %
Poslední aktualizace
11. 5. 2024

Transparentní účet bez zbytečných poplatků

Transparentní účet od Fio banky je určen pro zprůhlednění hospodaření na vašem kontě. Je vhodný především pro neziskové organizace, ale také pro fyzické osoby či obchodní společnosti. Sjednání i vedení účtu je zdarma, pro jeho zřízení musíte však zamířit na pobočku. Ztransparentnit můžete i váš stávající účet u této banky. Výhodou účtu u Fio je minimum poplatků a možnost vést účet v korunách a ve 13 dalších měnách. Banka navíc poskytuje platby na Slovensko a ze Slovenska neomezeně zdarma.

logo fio banka

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
100 %

Základní informace o Fio transparentní účet

Typ účtu Transparentní účet
Sjednání online Ne
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Transparentní účet od Fio banky je typ bankovního účtu, který slouží ke zprůhlednění transakcí a jejich detailů na vašem kontě. Pohyby na účtu a stav finančních prostředků tak může kontrolovat široká veřejnost. Zprůhledněné jsou transakce rok zpětně ode dne prohlížení.

Fio transparentní účet navíc umožňuje dohledání konkrétních transakcí, a to pomocí podrobných filtrů. Tento typ účtu je určený především pro neziskové organizace a spolky, které tak posilují svou důvěryhodnost, díky možnosti nahlédnout do jejich hospodaření.

Poznámka

TIP: U Fio banky si také můžete sjednat běžný účet Fio, který lze zdarma otevřít v korunách a 13 dalších měnách.

Recenze Fio banky

Fio banka vznikla v roce 1993 a byla původně zaměřená na obchodování s cennými papíry. O tři roky později se z ní stala družstevní záložna a teprve až v roce 2010 se stala bankou. Jedná se o ryze českou banku s českými majiteli. Svým klientům nabízí běžné bankovní produkty pro osobní i firemní finance. A jejich počet neustále roste. V roce 2015 měla 500 000 klientů, ke konci roku 2022 už se ale pyšnila 1 250 000 klientů.

Ve Fio bance se soustředí především na poskytování kvalitní bankovních služeb a zároveň zprostředkovávají obchod s cennými papíry. Jelikož poskytují účty zdarma, jejich zisk plyne především z úroků z hypoték, podnikatelských úvěrů nebo ze zprostředkování obchodů na burzách.

O kvalitě banky dostatečně hovoří pravidelně získaná ocenění. V roce 2022 si dokonce vydobyla trojnásobné nejvyšší umístění v soutěži Zlatá koruna 2022. První místo si odnesl osobní účet, podnikatelský úvěr a investiční aplikace e-Broker. Stříbrnou korunu pak získal účet pro podnikatele.

Fio banka se zaměřuje na různé finanční oblasti a výčet jejich aktivit je velmi obsáhlý. Veškeré informace o bance si můžete přečíst v naší podrobné recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co nabídne transparentní účet od Fio banky? Jak jej založit? A skutečně vás nic nestojí?

Co nabízí transparentní účet Fio?

Transparentní účet od Fio banky slouží ke zprůhlednění hospodaření na vašem účtu. Kdokoliv tak může vidět příchozí i odchozí transakce včetně jejich detailů, a to až rok zpět od doby prohlížení.

Účet je určený zejména pro neziskové organizace a spolky, ale také například pro:

 • Spolky, nadace, fondy
 • Politické strany a organizace
 • Fyzické osoby a obchodní společnosti
 • Společenství vlastníků bytových jednotek
 • Družstva a organizátory podniků
 • Poskytovatele služeb s účastnickými poplatky
 • A další…

Nový transparentní účet si může založit kdokoliv, kdo chce veřejně zprůhlednit své finanční pohyby na účtu. Také je možné zdarma ztransparentnit svůj běžný účet u Fio banky. Stačí přijít na pobočku.

Účet samozřejmě funguje také jako klasický běžný účet. Platí pro něj tedy i stejné podmínky. Za základní služby se u Fio banky neplatí, ať už jde o vklady na pobočce, výběry z bankomatů Fio banky nebo tuzemské platby.

K účtu dostanete platební kartu, k jednomu účtu až dvě karty zdarma (např. pro manželku, manžela). Každá další už stojí 99 Kč.

U obou účtů jsou výběry z bankomatů Fio banky zdarma a neomezené výběry zdarma z libovolného bankomatu v ČR i v zahraničí s kartou Visa. Máte-li platební kartu MasterCard, získáte dva výběry měsíčně zdarma. Další výběry zdarma můžete získat za každé celé 4 000 Kč v součtu vyúčtované prostřednictvím platebních terminálů nebo internetových platebních bran za jeden uzavřený kalendářní měsíc.

Počet výběrů zdarma je omezen na pět v jednom měsíci. Pokud vyčerpáte počet výběrů zdarma, u karty MasterCard platíte 25 Kč za jeden výběr. Součástí účtu jsou také všechny odchozí i příchozí tuzemské platby v CZK zdarma.

Poznámka

TIP: Máte volné prostředky, které byste rádi někam uložili mimo běžný účet? Vyzkoušejte spořicí účet Fio konto s bezkontaktní platební kartou a maximální úrokovou sazbou 4,50 % p.a.

Sazebník poplatků

Jaké poplatky vás čekají u Fio transparentního účtu? Moc jich naštěstí není. Přesvědčte se sami.

 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Příchozí platby v ČR: 0 Kč
 • Odchozí platby v ČR: 0 Kč
 • Výběry z bankomatů Fio banky: 0 Kč
 • Výběry z cizích bankomatů v ČR i v zahraničí: 0 Kč / 25 Kč

Podrobné a pravidelně aktualizované informace o cenách najdete v sazebníku banky.

Založení Fio transparentního účtu

Založení transparentního účtu u Fio banky je možné na pobočce. Jako fyzická osoba budete potřebovat dva doklady totožnosti, občanský průkaz a například pas.

Fyzická osoba podnikající bude kromě dokladu totožnosti potřebovat živnostenský list nebo výpis ze živnostenského rejstříku. Právnická osoba musí doložit výpis z obchodního rejstříku.

Fio banka přihlášení k účtu

Na stránkách www.fio.cz kliknete pod nadpisem Internetbanking na kolonku “Přihlásit se”. Zobrazí se vám obrazovka s přihlášením, kde stačí zadat své přihlašovací údaje, ověřit je kódem z SMS zprávy a je hotovo. Mobilní aplikaci nejdříve musíte aktivovat přes internetové bankovnictví v PC.

Následně se už můžete přihlašovat podle potřeby zadáním autorizačního hesla. Pro přihlašování a podepisování plateb můžete využít také otisk prstu nebo sken obličeje. Pokud si chcete bankovnictví jen vyzkoušet, můžete se přihlásit do dema, které Fio nabízí.

Fio banka umožňuje platit mobilem pomocí Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

I když lze u Fio banky vyřešit drtivou většinu věcí online, stále je mnoho lidí, kteří potřebují mít jistotu v podobě pobočky. V České republice jich je aktuálně kolem 90.

Další účty od Fio banky 

 • Osobní účet Fio: běžný účet, který je kompletně zdarma a můžete si ho otevřít až ve 14 měnách. Získáte neomezené výběry z bankomatu Fio banky zdarma, neomezené výběry zdarma s platební kartou Visa a dva výběry zdarma s kartou MasterCard. Při splnění podmínek můžete ale získat nárok až na pět výběrů bez poplatků z cizích bankomatů kartou MasterCard.
 • Dětský účet do 15 let – účet, který je ideální na první seznámení s penězi a vedením rozpočtu. Děti se učí reálně pracovat s financemi, poznají hodnotu peněz a dokáží s nimi zacházet zodpovědně. Na své jméno může mít dítě účet hned od narození. Má zdarma všechny příchozí i odchozí tuzemské platby a neomezené výběry z bankomatů Fio banky.
 • Studentský účet od 15 do 18 let – účet zdarma pro mladé lidi, kteří už mohou s účtem pracovat prakticky stejně jako dospělí. Limity pro platby kartou a výběry z bankomatu ve výši 15 000 Kč za týden, neomezené výběry z bankomatů Fio a platební karta k dispozici.
 • Spořicí účet Fio konto – spořicí účet vhodný pro odkládání peněz na krátkodobou rezervu, která je kdykoliv dostupná. Zřízení, vedení a zrušení účtu je zdarma. U Fio konta nelze využít SIPO platby a inkaso. Peníze z něj lze převádět pouze na jeden externí účet. Ten můžete kdykoliv elektronicky zdarma změnit. Klient získá bezkontaktní platební kartu Visa nebo Mastercard a neomezené výběry z bankomatů Fio banky.
 • Termínovaný vklad Fio: jedná se o termínovaný vklad s automatickou obnovou. To znamená, že dokud není vklad zcela zrušen, bude obnoven za podmínek platných ke dni jeho obnovy. Zřízení i vedení termínovaného vkladu je zdarma, vklad je možné sjednat na pobočce nebo v Internetbankingu. Maximální úroková sazba na termínovaném vkladu Fio banky činí 4,10 % p.a.
 • Podnikatelský a firemní účet: účet určený podnikatelům, živnostníkům a firmám se stejnými podmínkami, jako běžné účty pro fyzické osoby. Fio podnikatelský a firemní účet je bez poplatků a podmínek. Umožňuje množství neomezených platebních operací, převody peněz bez poplatků a vedení až ve 14 měnách. Součástí jsou dvě platební karty Visa nebo MasterCard, výběry z bankomatů Fio banky zdarma a neomezené výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí kartou Visa.
 • Rodinný účet Fio: tento účet je určený pro správu rodinných financí, které lze spravovat v jednom internetovém bankovnictví. Vše lze snadno propojit také se spořicím účtem, nastavovat přístupy dalším členům rodiny, pořizovat platební karty k účtům, a především získat dobrý přehled o rodinných příjmech a výdajích. Veškeré aktivity na účtu jsou zdarma. Ideální pro všechny v rodině i děti a studenty.

Pro koho je vhodný Fio transparentní účet?

Transparentní účet u Fio banky je určený pro všechny, kdo chtějí zprůhlednit hospodaření na svém účtu, a to nejčastěji z etických důvodů a pro zvýšení důvěryhodnosti.

Transparentní účty se nejčastěji používají v souvislosti s příjmem finančních darů, kdy dárci i široká veřejnost mohou vidět, jak je s dary dále nakládáno a kam peníze proudí. Veřejné účty nejčastěji využívají politici, různé organizace a sdružení.

Nezaujal vás transparentní účet Fio? Možná by pro vás byl vhodnější variantou transparentní účet od Moneta Money Bank, která nabízí výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Transparentní účet Fio

Obecné informace o produktu
Jméno produktuFio transparentní účet
PoskytovatelFio banka
Typ účtu Transparentní účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, SEK, USD
Účet je určený proFyzické a právnické osoby
Sjednání online
Minimální vklad 100 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 0 Kč / 30 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ 0 Kč / 25 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč / 25 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU 0 Kč / 25 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 9 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis120 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 200 Kč
Zahraniční platba příchozí 100 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba29 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetVisa, MasterCard
Platební karta k účtu Bezkontaktní Visa Classic nebo MasterCard Debit
Poplatek za kartu 0 Kč / 99 Kč každá další
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 99 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo / bankovní identita
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu6 000 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Sazebník poplatkůhttps://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Ohodnoťte produkt Fio transparentní účet
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat