Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Fio banka » Spořicí účet Fio konto v EUR

Spořicí účet Fio konto v EUR - Recenze, poplatky, podmínky

Základní informace o Spořicí účet Fio konto v EUR

Běžný úrok

0,00 % p.a.

Bonusový úrok (max. sazba)

0,00 % p.a.

Sjednání online

Ano

Běžný účet podmínkou

Ano

V nabídce Fio banky jsou kromě spořicího účtu Fio konto, Fio spořicího účtu a termínovaného vkladu také cizoměnové vklady. Jedním z nich je spořicí účet Fio konto v EUR, který se však aktuálně úročí čistou nulou, tedy 0,00 % p.a.

Součástí účtu jsou dvě bezkontaktní platební karty MasterCard, neomezené převody peněz u Fio banky a možnost odesílat peníze na jeden externí účet u jiné banky. Fio má dále v nabídce termínované vklady s obnovou v cizí měně, v recenzi si je krátce představíme.

Recenze Fio banky

Fio banka vznikla v roce 1993 a byla původně zaměřená na obchodování s cennými papíry. O tři roky později se z ní stala družstevní záložna a teprve až v roce 2010 se stala bankou. Jedná se o ryze českou banku s českými majiteli. Svým klientům nabízí běžné bankovní produkty pro osobní i firemní finance. A jejich počet neustále roste. V roce 2015 měla 500 000 klientů, ke konci roku 2022 už se ale pyšnila 1 250 000 klientů.

Ve Fio bance se soustředí především na poskytování kvalitní bankovních služeb a zároveň zprostředkovávají obchod s cennými papíry. Jelikož poskytují účty zdarma, jejich zisk plyne především z úroků z hypoték, podnikatelských úvěrů nebo ze zprostředkování obchodů na burzách.

O kvalitě banky dostatečně hovoří pravidelně získaná ocenění. V roce 2022 si dokonce vydobyla trojnásobné nejvyšší umístění v soutěži Zlatá koruna 2022. První místo si odnesl osobní účet, podnikatelský úvěr a investiční aplikace e-Broker. Stříbrnou korunu pak získal účet pro podnikatele.

Fio banka se zaměřuje na různé finanční oblasti a výčet jejich aktivit je velmi obsáhlý. Veškeré informace o bance si můžete přečíst v naší podrobné recenzi.

Fio banka logo

Fio banka

★ 93 %

Kód banky: 2010

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vám nabídne spořicí účet Fio konto v EUR od Fio banky? Jak jej založit? A skutečně vás nic nestojí?

Co nabízí spořicí účet Fio konto v EUR?

Spořicí účet Fio konto v EUR vám aktuálně nenabídne žádné úročení. Úroková sazba činí 0,00 % p.a. a banka navíc požaduje minimální zůstatek 10 EUR.

Součástí účtu jsou dvě bezkontaktní platební karty MasterCard. Můžete neomezeně přeposílat peníze mezi účty vedenými u Fio banky a na jeden externí účet u jiné banky.

Na spoření lze zdarma sjednat a provádět trvalé příkazy, není ale možné provádět inkaso a SIPO platby.

Termínovaný vklad s obnovou v EUR

V rámci cizoměnových vkladů Fio banka ještě nabízí termínovaný vklad s obnovou v měně EUR. I zde je však úroková sazba prakticky nulová. "Nejvíce" banka nabídne u vkladů na 60 měsíců, a to rovnou 0,22 % p.a. Kvůli takto nízké sazbě nemá ani smysl si vklad zakládat.

Doba, po kterou jsou vklady vázány, se pohybuje od 1 týdne až po 5 let. Vzhledem k tomu, že se jedná o termínovaný vklad s obnovou, pokud jej vkladatel nechce zrušit, dochází po uplynutí vázací doby k automatické obnově vkladu za podmínek platných k datu obnovy. Vklad lze navýšit nebo z něj vybírat k datu obnovy.

Předčasný výběr je možný, ale je zatížen sankčním poplatkem: platná úroková sazba x (počet dní do splatnosti / 365), minimálně však 40 EUR.

Termínované vklady jsou ze zákona pojištěné a jejich sjednání i vedení je zdarma. Minimální zůstatek na vkladu je 100 EUR. Jako klient Fio banky si můžete termínovaný vklad sjednat v Internetbankingu nebo Smartbankingu, případně můžete zajít na některou z poboček.

Termínovaný vklad s obnovou v EUR
Úrokové sazby u termínovaného vkladu s obnovou v EUR
Zdroj: Fio.cz

Termínovaný vklad s obnovou v USD

Termínované vklady s obnovou si můžete sjednat také v amerických dolarech. Avšak ani u tohoto produktu není úročení nijak závratné. Nejvíce získáte u vkladů na 60 měsíců, kde banka nabízí 0,25 % p.a.

I zde lze vklad uložit na 1 týden až 5 let. Minimální zůstatek činí 100 USD. Platí zde také stejné pravidlo, co se týče automatické obnovy vkladu. Tedy pokud vkladatel vklad nezruší, dochází po uplynutí vázací doby k automatické obnově vkladu. Sjednání i vedení je zdarma, peníze jsou ze zákona pojištěné.

Termínovaný vklad lze sjednat v Internetbankingu nebo ve Smartbankingu, případně na pobočce. Předčasný výběr je možný, ale je zatížen sankčním poplatkem: platná úroková sazba x (počet dní do splatnosti / 365), minimálně však 50 USD.

Termínované vklady s obnovou v USD
Úrokové sazby u termínovaného vkladu s obnovou v USD.
Zdroj: Fio.cz

Sazebník poplatků Fio konto v EUR

Fio konto v eurech vás poplatky rozhodně příliš nezatíží. V podstatě platíte jen za výběry z cizích bankomatů (pokud nemáte kartu Visa, se kterou jsou zdarma také výběry z bankomatů ostatních bank). Vzhledem k tomu, že většina lidí využívá spořicí účty k ukládání peněz a ne k výběru, nemusí vás stát ani korunu.

Sjednání, vedení a zrušení účtu je samozřejmě zdarma. Stejně tak dvě bezkontaktní platební karty, převody mezi účty vedenými u Fio banky a převod na jeden externí účet u jiné banky.

 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Další informace o poplatcích si můžete kdykoliv přečíst v aktuálním ceníku fio.cz.

Založení Fio konta

Pokud chcete u Fio banky spořit, a ještě nejste jejím klientem, je podmínkou sjednání běžného účtu u Fio na pobočce. Jestliže nechcete nikam chodit, můžete si běžný účet sjednat také online a k němu pak přes internetové nebo mobilní bankovnictví spořicí účet. Ke zřízení účtu potřebujete:

 • platný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti,
 • číslo původního účtu (pokud nemáte účet u Fio),
 • telefonní číslo.

Spořicí účet můžete založit i dětem, kterým ještě nebylo 18 let. Ovšem musíte je doprovodit na pobočku a mít s sebou jejich doklad totožnosti.

Pokud jste se rozhodli založit spořící účet online, musíte začít se založením Fio běžného účtu. Vyplníte online žádost, nahrajete dva doklady totožnosti, číslo mobilního telefonu, e-mail, sken dokladu o vedení jiného běžného účtu. Ten je důležitý kvůli potvrzovací platbě ve výši 1 Kč, kterou musíte zaslat na svůj nový Fio účet.

Banka vám následně zašle 1 halíř s aktivačním kódem. Na e-mail vám přijde smlouva, kterou aktivačním kódem uvedete v platnost. Máte běžný účet u Fio? Pak stačí v internetovém bankovnictví kliknout na Nový produkt/Založit Fio konto v EUR.

Jak se přihlásit ke spořicímu účtu Fio?

Ke svému Fio kontu se přihlašujete přes internetové bankovnictví na stránkách Fio banky a v mobilní aplikaci Smartbanking. Internetbanking spustila v České republice Fio banka jako první a je logické, že si po několika letech žádal změnu.

K té došlo v roce 2015 a rozhodně o něm lze říci, že je moderní, přehledné a jednoduše se ovládá. Příjemné jsou především některé funkce jako přehled o pohybech na účtu, šablony, filtry, správa platebních karet nebo funkce Fio servis pro zaslání dotazů bance.

Pro chytré telefony a tablety bylo vyvinuté mobilní bankovnictví, které v roce 2017 získalo první místo v soutěži Zlatá koruna. Přes mobilní telefon můžete kdykoliv zdarma kontrolovat stav účtu, dívat se do historie transakcí, zadávat platební příkazy, měnit nastavení platebních karet, číst zprávy od banky apod. Funguje pro Android i pro iOS.

Další varianty spoření

Mimo spořicího účtu Fio konto v EUR můžete využít další druhy spoření. Jedná se o spořicí účet Fio konto v CZK a termínovaný vklad.

 • Spořicí účet Fio konto – Fio konto nabízí maximální úrokovou sazbu 5,50 % p.a. do částky 200 000 Kč. Je vhodné pro odkládání peněz na krátkodobou rezervu, která je kdykoliv dostupná. Zřízení, vedení a zrušení účtu je zdarma. U Fio konta nelze využít SIPO platby a inkaso. Peníze z něj lze převádět pouze na jeden externí účet. Ten můžete kdykoliv elektronicky zdarma změnit. Klient získá bezkontaktní platební kartu Visa nebo Mastercard a neomezené výběry z bankomatů Fio banky.
 • Termínovaný vklad Fio: Fio banka nabízí termínovaný vklad s automatickou obnovou. To znamená, že dokud není vklad zcela zrušen, bude obnoven za podmínek platných ke dni jeho obnovy. Zřízení i vedení termínovaného vkladu je zdarma, vklad je možné sjednat na pobočce nebo v Internetbankingu. Maximální úroková sazba činí 5,10 % p.a.

Pro koho je Fio konto v EUR vhodné?

Vzhledem k nulovému úročení nemá vůbec smysl si tento spořicí účet sjednávat. Ano, sjednání a vedení je zdarma, nabízí se zde i několik výhod, jako možnost disponovat dvěma platebními kartami nebo posílat peníze na externí účet zdarma. Ale to vše je naprosto zbytečné, pokud spořicí účet neplní svou funkci, tedy nezhodnocuje vložené peníze výhodnou úrokovou sazbou.

Fio banka ještě nabízí termínované vklady s obnovou v cizí měně, ale i zde je úroková sazba velmi nízká a nevyplatí se kvůli tomu na 5 let peníze u Fio banky ukládat.

Fio konto v EUR asi není to pravé ořechové. Zkuste se podívat na termínovaný vklad IQ MAXI vklad od Max Banky, který lze vést také v eurech nebo amerických dolarech. Úroková sazba sice není nijak závratná, ale nabídne více než tento spořicí účet.

Spořicí účet v eurech bez úročení
Je skvělé, že banka nabízí spořicí účet v měně EUR, ale bohužel již zapomněla úročit vklady na tomto účtu. Proto se tento produkt zcela minul účinkem. Banka ještě nabízí dva termínované vklady v eurech a dolarech, přičemž i zde je velmi nízký úrok a nemá smysl o tomto vkladu uvažovat. Jedinou výhodou je, že všechny tyto cizoměnové spořicí produkty nabízí sjednání i vedení zdarma a možnost zřídit si je online. Pokud jste klientem Fio banky, a pouze si chcete odložit eura nebo dolary bokem, možná vám v takovém případě postačí. Ale peníze vám před inflací ani trochu neochrání.
 • Zřízení, vedení a zrušení účtu zdarma
 • Možnost založení trvalých příkazů
 • Zdarma převody mezi účty vedenými u Fio
 • Dvě bezkontaktní platební karty MasterCard bez poplatků
 • Možnost odeslat peníze na jeden externí účet zdarma
 • Spoření lze sjednat online i jako nový klient
 • Nulové úročení vkladů na účtu
 • Podmínka minimálního vkladu

Přehled poplatků a parametrů pro spořicí účet Fio konto v EUR

Obecné informace o produktu
Jméno produktuSpořicí účet Fio konto v EUR
Typ účtu Spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuEUR
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo / bankovní identita
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad10 EUR
Běžný úrok 0,00 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 0,00 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek10 EUR
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokŽádné podmínky.
Vklady0,00 % p.a. na celý zůstatek
Maximální výše spořeníNeuvádí.
Připisování úrokůMěsíčně.
Pojištění vkladů
Poslední aktualizace13. 3. 2023
Sazebník úrokových sazeb https://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Sazebník poplatkůhttps://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky

Ohodnoťte produkt Spořicí účet Fio konto v EUR


Připojte se k diskuzi

Další Produkty, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo