Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo fio banka
Fio banka termínovaný vklad
logo fio banka
Fio banka termínovaný vklad
logo fio banka

Fio banka termínovaný vkladRecenze, úroky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
logo fio banka

Hodnocení Finex.cz

- 7. místo -
90 %
Poslední aktualizace
11. 5. 2024

Termínovaný vklad s obnovou

Součástí termínovaného vkladu od Fio banky je automatická obnova vkladů, což znamená, že pokud není vklad zcela zrušen, bude obnoven za podmínek platných ke dni jeho obnovy. Maximálního úroku dosáhnete při trvání vkladu po dobu 6 měsíců. Úroková sazba je sice celkem zajímavá, ale přesto nepokryje ani inflaci. Založení i vedení vkladového účtu je zdarma, podmínkou je minimální vklad 3 000 Kč a peníze klient nesmí po určitou dobu vybrat. Pokud byste chtěli získat zajímavější zhodnocení financí, vyzkoušejte například investování.

logo fio banka

Hodnocení Finex.cz

- 7. místo -
90 %

Základní informace o Fio banka termínovaný vklad

Maximální úrok 4,10 % p.a.
Minimální vklad 3 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr Platná úroková sazba x (počet dní do splatnosti / 365), nejméně však 1 000 Kč.
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ne

Fio banka nabízí termínovaný vklad s automatickou obnovou. To znamená, že dokud není vklad zcela zrušen, bude obnoven za podmínek platných ke dni jeho obnovy. Zřízení i vedení termínovaného vkladu je zdarma, vklad je možné sjednat na pobočce nebo v Internetbankingu.

Minimální vklad činí 3 000 Kč. Peníze si můžete u banky uložit po dobu 1 týdne až na 5 let, přičemž maximální úrokovou sazbu 4,10 % p.a. získáte u vkladů na 6 měsíců. Fio také nabízí vklady v cizí měně.

Navyšování vkladu je možné provést kdykoli, navýšená částka se ale začíná úročit až od nejbližšího dne obnovy. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění. Termínovaný vklad si můžete zařídit ve svém internetovém bankovnictví nebo na kterékoliv pobočce.

Poznámka

U Fio banky si k termínovanému vkladu můžete sjednat také Fio osobní účet, který lze zdarma otevřít v korunách a dalších 14 cizích měnách.

Recenze Fio banky

Fio banka byla původně firma zaměřená na obchodování s cennými papíry a vznikla v roce 1993. O tři roky později se z ní stala družstevní záložna a teprve až v roce 2010 se z ní stala banka. Jde o ryze českou banku s českými majiteli. Svým klientům nabízí běžné bankovní produkty pro osobní i firemní finance. A jejich počet neustále roste. V roce 2015 měla 500 000 klientů, ke konci roku 2022 už se ale pyšnila 1 250 000 klientů.

Ve Fio bance se soustředí především na poskytování kvalitní bankovních služeb a zároveň zprostředkovávají obchod s cennými papíry. Jelikož poskytují účty zdarma, jejich zisk plyne především z úroků z hypoték, podnikatelských úvěrů nebo ze zprostředkování obchodů na burzách.

O kvalitě banky dostatečně hovoří pravidelně získaná ocenění. V roce 2022 si dokonce vydobyla trojnásobné nejvyšší umístění v soutěži Zlatá koruna 2022. První místo si odnesl osobní účet, podnikatelský úvěr a investiční aplikace e-Broker. Stříbrnou korunu pak získal účet pro podnikatele.

Fio banka se zaměřuje na různé finanční oblasti a výčet jejich aktivit je velmi obsáhlý. Veškeré informace o bance si můžete přečíst v naší podrobné recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může termínovaný vklad od Fio banky nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Termínované vklady od Fio banky jsou úročeny pevnou úrokovou sazbou podle doby jejich trvání a dle pásma. U Fio banky můžete peníze vložit na 1 týden, 2 týdny, 1 měsíc, dále na 2, 3, 6, 9 a 12 měsíců, nebo na 2, 3, 4 nebo 5 let.

Pokud si peníze uložíte na dobu 6 měsíců, získáte maximální úrokovou sazbu 4,10 % p.a.

Vklady do 200 tis. Kč jsou úročené stejnou úrokovou sazbou jako vklady nad 200 tis. Kč, nad 1 mil. Kč i nad 10 mil. Kč. Pro příklad, druhé nejlépe úročené vklady jsou na dobu uložení 9 měsíců a úročí se 4,00 % p.a. Dále pak na 12 měsíců, jež jsou úročené stejnou výší sazby 4,00 % p.a.

Vklady v cizí měně (EUR, USD) jsou úročené nízkou sazbou, která se pohybuje od 0,01 % p.a. – 0,25 % p.a.

Zdroj: fio.cz
Úrokové sazby termínovaný vklad Fio

Fio banka také nabízí spořicí účet Fio konto, se kterým klient získá bezkontaktní platební kartu Mastercard Debit a neomezené výběry z bankomatů Fio banky (což je mezi spořicími účty světlá výjimka). Maximální úroková sazba činí 5,00 % p.a.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení ani vedení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Navyšování vkladu je možné provést kdykoli, ale vklad se začíná úročit až od nejbližšího dne obnovy. Proto provádějte vklady, výběry či rušení termínovaného vkladu k datu obnovy.

Zrušení či předčasný výběr z termínovaného vkladu s obnovou je možný, zaplatíte ale sankční poplatek. Výše sankce je stanovena z předčasně vybírané částky: Platná úroková sazba x (počet dní do splatnosti / 365), nejméně však 1 000 Kč.

Vklad hotovosti na účet prostřednictvím vkladového bankomatu je zdarma. Bez poplatků je také elektronický výpis z účtu, naopak za fyzický výpis zaslaný poštou zaplatíte 25 Kč.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Měsíční elektronický výpis:
  • Měsíční výpis poštou: 25 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: Platná úroková sazba x (počet dní do splatnosti / 365), nejméně však 1 000 Kč.

Do aktuálního ceníku Fio banky můžete nahlédnout na stránkách fio.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad od Fio banky si lze založit v Internetbankingu nebo na kterékoliv z 80 poboček Fio. Ve Fio Internetbankingu si můžete termínovaný vklad zřídit pod volbou Nový produkt / Založit termínovaný vklad.

K založení termínovaného vkladu potřebujete občanský průkaz. Cizinci potřebují platný průkaz totožnosti, např. cestovní pas.

Počítejte také s minimálním vkladem, který činí 3 000 Kč.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu cca 2,5 milionu korun.

Termínovaný vklad lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví Internetbanking Fio nebo v mobilní aplikaci Smartbanking. K přihlášení potřebujete pouze své uživatelské jméno, heslo a SMS kód, případně si můžete sjednat elektronický klíč a přihlašovat se pomocí něj.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínované vklady nabízí vyšší zhodnocení peněz než běžné účty, a to proto, že vklady jsou vázány na předem dohodnutou dobu. Všechny termínované vklady Fio banky jsou s automatickou obnovou. Dokud tedy vklad není zcela zrušen, automaticky se obnovuje za podmínek platných ke dni jeho obnovy.

Úroková sazba je po celou dobu vkladu stejná. Pokud vklad po uplynutí lhůty nevyberete, automaticky jej banka prodlouží, aby se peníze dále zhodnocovaly.

Další produkty od Fio banky

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od Fio banky?

Termínovaný vklad od Fio banky nabízí celkem zajímavou úrokovou sazbu. V porovnání s ostatními bankami je úrok spíše nadprůměrný, ale stále nedokáže překonat inflaci.

Vklad u Fio lze sjednat zdarma a co se týče minimálního vkladu, zde je banka velmi mírná, požaduje pouze 3 000 Kč. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat (u Fio banky zaplatíte poplatek za předčasný výběr).

Pokud chcete své peníze zhodnotit lépe, doporučujeme zvolit jiný produkt, například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad od Fio banky? Podívejte se například na termínovaný vklad od Unicredit Bank, který nabízí zajímavější zhodnocení.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad od Fio banky

Obecné informace o produktu
Jméno produktuFio banka termínovaný vklad
PoskytovatelFio banka
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD
Minimální vklad 3 000 Kč
Maximální úrok 4,10 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběrPlatná úroková sazba x (počet dní do splatnosti / 365), nejméně však 1 000 Kč.
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu uživatelské jméno, heslo a SMS kód / elektronický klíč
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsíc 3,30 % p.a.
3 měsíce 4,00 % p.a.
6 měsíců 4,10 % p.a.
12 měsíců 4,00 % p.a.
2 roky 2,00 % p.a.
3 roky 2,00 % p.a.
4 roky 1,95 % p.a.
5 let 1,90 % p.a.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na 6 měsíců
Typ úrokové míryFixní
Pásmové úročení
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ bankyNeposkytuje.
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 6 měsíců.
Maximální výše spořeníNeuvádí
Připisování úrokůPři splatnosti vkladu.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.fio.cz/docs/cz/urokove_sazby_FO.pdf
Sazebník poplatkůhttps://www.fio.cz/docs/cz/cenik_bankovni_sluzby.pdf
Ohodnoťte produkt Fio banka termínovaný vklad
2
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat