Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Akcie » Akcie Facebook – Detail, cena, graf

Akcie Facebook – Detail, cena, graf

Váš kapitál může být ohrožen*

Graf akcií Facebook

CZK
USD
EUR

Informace o Facebooku

Facebook začínal jako studentský projekt a během několika let vyrostl v největší sociální síť světa. Dnes jej používají více než dvě miliardy aktivních uživatelů a samotná hodnota Facebooku se počítá ve stovkách miliard USD.

Mají akcie Facebooku stále potenciál k růstu, nebo mají již nejlepší léta za sebou?

Obsah článku

1.Facebook není jen sociální síť!2.Historie Facebooku3.Informace o akciích Facebook4.Dividendy5.Vývoj ceny akcií Facebooku od vstupu na burzu6.U jakého brokera lze akcie Facebooku obchodovat?7.Jak začít obchodovat akcie Facebook?8.Proč obchodovat akcie Facebook?

Facebook není jen sociální síť!

like facebook akcií

Když se řekne Facebook, tak si většina uživatelů, a i někteří investoři představí příspěvky, svoji zeď, přátele a komunikaci s nimi. Jistě, tyto funkce jsou tou hlavní a nejvyužívanější, zdaleka ale nejsou tím know-how, které vyneslo Facebook až k hodně v řádech stovek miliard dolarů.

Facebook má mnoho užitečných dat o uživatelích, má algoritmy pro vyhledávání, rozpoznávání a zacílení. Aktuálně je Facebook hodně využíván na marketing, kde lze snadno cílit na skupinu potenciálních zákazníků.

Není to ale o reklamě, ale o důležitějších věcech. Facebook má algoritmy pro vyhledávání a hlášení násilí, predikuje teroristické útoky, umí upozornit uživatele či ho rozpoznat na fotografii. Robot také kontroluje nevhodný obsah a dokáže jej skrýt (i když zrovna tato funkce v minulosti několikrát selhala a na Facebook se dostala vražda a dokonce i znásilnění).

Facebook se dostává mnohem dál než jen k obyčejnému sdílení stavů, fotek a videí.

Potenciál Facebooku je bezesporu ohromný a záleží jen na tom, jak bude využit.

Historie Facebooku

Facebook v roce 2004 začínal jako školní projekt a dlouho působil pouze na akademické půdě Harvardské univerzity. Později se na síť facebooku začaly přihlašovat i firmy a následně i další lidé, které projekt zajímal. Zcela dostupný veřejnosti je Facebook až od konce roku 2006.

Název Facebook je inspirován z papírových letáků zvaných Facebooks, které se rozdávají prvákům na amerických univerzitách.

Dobrý nápad se rychle uchytil, Facebook rostl a už v roce 2012 vstoupil na burzu. Facebook ve svém IPO upisoval akcie za 38 dolarů a začátky měl skutečně těžké. Cena akcií dokonce během několika měsíců klesla na polovinu a Mark Zuckerberg musel Wall Street přesvědčit, že nechápou potenciál Facebooku (jak už víme, nejedná se pouze o sociální síť na komunikaci mezi uživateli).

Jako by Zuckerberg skutečně promluvil investorům do duše – podívejte se, jaká je cena akcií Facebooku dnes.

Informace o akciích Facebook

Akcie Facebooku patří k velmi likvidním, denně se jich zobchodují desítky milionů. Není tak problém Facebook akcie kdykoliv nakoupit nebo prodat s minimálním spreadem.

Dividendy

Facebook se zatím vždy případný zisk rozhodl reinvestovat zpět a ještě nikdy žádné dividendy nevyplatil. Je to však obvyklý postup firem, které se snaží růst a zaujímat větší postavení na trhu, v budoucnu se proto výplaty dividend klidně můžeme dočkat.

Vývoj ceny akcií Facebooku od vstupu na burzu

Facebook se objevil na burze 18.5.2012. Po počátečním poklesu a kratší stagnaci zažil několikaleté období růstu, které skončilo v druhé polovině roku 2018. Pak přišel prudký propad, kdy cena spadla o 40%. Od prvních dnů roku 2019 však akcie Facebooku opět začaly růst.

vývoj ceny akcií Facebooku

Vývoj ceny akcií od uvedení na trh, zdroj: https://finance.yahoo.com

Ačkoli si Facebook zažil velký propad, dlouhodobý trend je jednoznačně rostoucí a nelze očekávat, že by se to v následujícím období mělo měnit. I přes na první pohled ohromné pokuty, které musel platit a možná v budoucnu zaplatí, se jedná pro takový kolos o drobné, které na celkový vývoj mají jen velmi omezený vliv.

U jakého brokera lze akcie Facebooku obchodovat?

Vzhledem k tomu, že Facebook nevyplácí žádné dividendy, neplynou vám z vlastnictví žádné výhody a je proto ideální obchodovat pomocí akcie FB jako CFD. Při obchodování jako CFD spekulujete na růst či pokles aktiva, které věrně kopíruje vývoj ceny akcií.

S výběrem vhodného brokera vám můžou pomoct naše recenze akciových brokerů.

Doporučení akcioví brokeři

Favorit redakce
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  • Spolehlivě fungující firma
  • Dobrá zákaznická podpora v češtině
  • Vyšší poplatky při malých objemech
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo

eToro

★ 93 %

U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Jakou zvolit strategii při obchodování Facebooku?

Pro určování dlouhodobého trendu je u Facebooku důležitá fundamentální analýza. Stačí se podívat na propad cen akcií v druhé polovině roku 2018, kdy čelil vyšetřování kvůli ochraně soukromých dat. U dlouhodobě držené pozice lze spekulovat na růst akcií, jelikož dlouhodobý trend je už roky rostoucí.

U krátkodobého, resp. intradenního obchodu je nutné se řídít technickou analýzou, která určí krátkodobý pohyb ceny akcií.

Příklad obchodu

Pokud byste nakoupili například deset akcií Facebooku po 200 dolarech za jednu, celková hodnota nákupu bude 2000 dolarů. Vzroste-li jejich cena na 215 dolarů za akcii, při prodeji získáte 215*10=2150 dolarů. Váš zisk by byl 150 dolarů, resp. 7,5%.

Pokud jste ochotní přijmout vyšší riziko a rádi byste získali vyšší příjem, můžete využít obchodování s finanční pákou. U většiny CFD brokerů lze využít páku až 1:5. Každý investovaný dolar můžete využít k nákupu akcií v hodnotě pěti dolarů.

Budete-li tedy svých 2 000 dolarů chtít investovat do Facebooku, celkový budget na akcie budete mít tedy 10 000 dolarů. Při stejném modelovém příkladu jako váše odstavci tak koupíte 50 akcií a po vzrůstu jejich ceny získáte zpět 215*50=10 750 dolarů. Váš zisk by tak byl 750 dolarů při investovaných 2000, čili velmi pěkných 37,5%.

V obou případech je však velmi rozumné nastavit nějaký stop-loss, abyste v případě, že cena akcií začne klesat, omezili vaší ztrátu. Zejména při obchodování s pákou by bez něj mohla ztráta být velmi bolestivá.

Jak začít obchodovat akcie Facebook?

Pokud vás akcie Facebooku zaujali a rádi byste je začali obchodovat, stačí k tomu pár jednoduchých kroků. Nejprve musíte mít samozřejmě účet u brokera. Založit si ho můžete například u již zmíněného brokera XTB. Pak si projděte důležité informace o Facebooku z poslední doby, abyste mohli určit hlavní trend (jaké byly poslední hospodářské výsledky, vydělával nebo vykazoval ztrátu? Není vyšetřován v nějakém státě a nehrozí mu platit vysoké pokuty?). Pak s využitím technické analýzy zvolte optimální vstup do obchodu, plánovaný zisk, stop-loss a už vlastníte své Facebookové akcie.

A pokud se na obchodování s reálnými penězi ještě necítíte a obáváte se ztráty, můžete u XTB využít demo účet zdarma, kde si lze vše vyzkoušet.

Akcie Facebook

Na Facebooku nemusí vydělávat jen Mark Zuckerberg, ale i vy Zdroj: theatlantic.com

Proč obchodovat akcie Facebook?

Facebook je a ještě dlouho bude největší sociální sítí na světě. Je velmi zajímavou alternativou jiným společnostem v IT odvětví. Pokud se mu budou vyhýbat problémy ohledně soukromí uživatelů, pak je zde značná pravděpodobnost, že v období krize nebude jeho cena tolik klesat.

Na rozdíl od ostatních firem z odvětví, které v době krize lidé omezí (není nutné si každý rok kupovat nový mobil), komunikovat mezi sebou nepřestanou za žádných okolností. Přihlásí se na něj přes 1,5 miliardy uživatelů denně. V budování vyváženého portfolia tak mají akcie Facebooku své místo.

Další zdroje informací:


✅ JménoFacebook
✅ TickerFB
✅ Webové stránkyhttps://facebook.com
✅ ZaloženoV únoru 2004

Cena akcie Facebook za poslední 2 týdny

DatumCenaJednotka
23. 10. 2019$185,6FB
22. 10. 2019$183,4FB
21. 10. 2019$189,2FB
18. 10. 2019$186,4FB
17. 10. 2019$190,2FB
16. 10. 2019$189,1FB
15. 10. 2019$183,6FB
11. 10. 2019$180FB
10. 10. 2019$179,9FB
09. 10. 2019$178,4FB

Ohodnoťte akcie této firmy


RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 93 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 95 %
Patria Finance logo
Patria Finance★ 90 %

Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. *

Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC