Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Top kryptoměnové airdropy, které z vás v příštích měsících mohou udělat milionáře, díl 1.

Publikováno
Top kryptoměnové airdropy, které z vás v příštích měsících mohou udělat milionáře, díl 1.
Zdroj: website-files.com

O kryptoměnových airdropech už jste určitě slyšeli a pokud ne, vězte, že je to příjemný bonus, který může svět kryptoměn nabídnout. Mnoho decentralizovaných aplikací nebo protokolů totiž vznikne a začne fungovat dřív, než vydají svůj vlastní token. A když čas emise nového tokenu nastane, tak jej pak jako poděkování rozdělí zdarma mezi svoji komunitu a zajistí tak jeho férovou distribuci.

Od začátku DeFi zažil svět kryptoměn již mnoho obřích airdropů, jejichž příjemci si často přišli na miliony USD. Zprvu byly airdropy nečekané, jmenujme např. legendární airdrop decentralizované burzy Uniswap, která v září 2020 airdropla každému svému uživateli 400 UNI, v té době v hodnotě 3 USD. Pokud však obdarovaní počkali rok do vrcholu kryptoměnového bull runu, mohli své tokeny prodat až za 17 000 USD. Opravdu příjemný dárek.

Nyní jsou již airdropy pravidelnou součástí příjmu kryptoměnových obchodníků a specializace na aidropy už se rozvinula natolik, že někteří tradeři neváhají realizovat ztráty a nést náklady spojené se získáním airdropu, protože odhadují, že jakmile k airdropu dojde, jeho výše jim náklady vynahradí. Z projektů, které své tokeny airdropovali letos, jmenujme např. Arbitrum (ARB), Blur (BLUR) nebo Celestiu (TIA).

V dnešním článku se podíváme na 3 airdropy, které nás nejspíše čekají v příštím roce, a řekneme si, jaké podmínky musíme splnit pro jejich získání. Jdeme na to!

Mějte na paměti, že...

…podmínky pro získání airdropu jsou někdy jasně dané, někdy však nejsou předem známy a uživatelé jen odhadují, za jakou aktivitu na síti budou odměněni. Zkouší tak všechno možné, obecně ale platí, že projekty oceňují zejména:

 1. pravidelnost (používání sítě každý týden, každý měsíc…),
 2. vyzkoušení co nejvíce druhů různých činností (směna tokenů, poskytování likvidity, decentralizované půjčky, flipování NFTs…),
 3. co největší volume (objem prostředků, se kterými nakládáte)
 4. a co nejvíce transakcí nebo interakcí se smart kontrakty.

Obsah článku

1. Linea

Linea je druhá vrstva Etherea stojící na technologii zero-knowledge proofs, což znamená, že k prokázání správnosti transakce nepotřebuje odhalit její podrobnosti, proto hovoříme o důkazu s tzv. nulovými znalostmi.

Lineu vyvíjí známá blockchainová společnost ConsenSys fungující již od roku 2014. Pokud vám její jméno nic neříká, jistě budete vědět, pakliže se dozvíte, že stojí např. za populární internetovou peněženkou MetaMask. I díky tomu se Linee v uplynulých letech podařilo na svůj vývoj vybrat přes 725 milionů USD při valuaci 7 miliard USD.

Takto obrovská valuace značí budoucí vysoké umístění tokenu Linea v žebříčku kryptoměn a tím pádem dost pravděpodobně i masivní hodnotu celého airdropu.

Jak získat Linea airdrop?

 1. Stáhněte si způsobilou peněženku pro používání sítě Linea (např. MetaMask) a pokud ji již máte, přepněte si ji na Linea blockchain dle návodu na linea.build.
 2. Přemostěte Ethereum na blockchain Linea na bridge.linea.build.
 3. Nyní máte prostředky na síti a můžete si ji vyzkoušet:
  1. Zkuste směnu tokenů na decentralizované burze Orbiter Finance.
  2. Zkuste se stát poskytovatelem likvidity na syncswap.xyz (což se vyplatí, i uživatelé syncswapu téměř 100% očekávají airdrop!).
  3. A např. nakupte pár NFTs na zonic.app.

Linea zatím oficiálně nepotvrdila, že vydá token, opravdu vše tomu ale napovídá –⁠ na stránce intract.io dokonce nyní od listopadu do prosince připravila seznam úkolů, za než můžete získat XP body… a ty asi k něčemu budou, tak hurá do toho!

Zdroj: intract.io/linea
Linea quest
Rozmanité úkoly můžete splnit až v 80 aplikacích

2. Scroll

V dnešním článku si představíme ještě jednu zkEVM druhou vrstu Etherea. Je jí projekt s názvem Scroll, kterému se podařilo vybrat 80 milionů USD při valuaci 1,8 miliardy USD od investorů jako Polychain Capital nebo Sequoia Capital.

Testnet Scrollu běžel více než rok a za tu dobu na něm přes 900 tisíc adres provedlo více než 55 milionů transakcí. Mainnet byl spuštěn nedávno, v říjnu 2023. Projekt je zatím stále bez governance tokenu a ačkoli jeho vydání oficiálně nepotvrdil, vše tomu napovídá. Jedná se tedy o ideální příležitost pro farmaření airdropu hned od začátku.

Jak získat Scroll airdrop?

I u Scrollu půjde o to zanechat na jeho síti co největší “on-chain stopu”:

 1. Přemostěte ETH z jakékoli L2 (Optimism, Arbitrum) na Scroll přes rhino.fi a máte to, co se týče transakčních poplatků (gas), téměř zdarma.
 2. A nyní už můžete zkoušet aplikace. Na Scrollu najdete stejně jako na Linee tržiště pro NFTs zonic.app, můžete tam tedy zobchodovat pár levných NFTs. Na symbiosis.finance nebo známém kyberswap.com můžete směnit ETH a na syncswap.xyz zase poskytnout likviditu nebo prostě jen zase směňovat.
 3. Někteří uživatelé doporučují, abyste si vytvořili také vlastní smart kontrakt a to tak, že si uděláte vlastní token, např. memecoin. Nestojí to skoro nic. Zavítejte na thirdweb.com, klepněte na Deploy Now, vyplňte všechny informace o vašem novém tokenu a po připojení peněženky token vymintujte.

Zdroj: x.com/airdrop_Adv

3. Manta

Manta je stejně jako nedávno spuštěná, také airdropnutá a velmi úspěšná Celestia modulární blockchain. Je kompatibilní s Ethereem a kombinuje v sobě technologie z Polygonu, Optimismu, Celestie a dokonce i Polkadotu.

Na jejím mainnetu, který spustil v září 2023, se již nachází přes 180 projektů. Manta vybrala v uplynulých letech přes 50 milionů USD od investorů jako Binance Labs, Polychain Capitalu nebo již zkrachovalé Alamedy spojené s FTX.

I přesto se o projekt zajímá poměrně málo lidí – na Mantu zatím převedlo prostředky jen něco přes 20 000 unikátních uživatelů a přemostění pouhého 0,1 ETH by vás umístilo mezi 17 % nejlepších z nich. Problémem jsou nejspíše poměrně vysoké poplatky (gas) – kolem 1 až 2 USD za transakci.

Jak získat Manta airdrop?

Manta po spuštění mainnetu začala sdílet různé kampaně, kde uživatelé mohou plnit úkoly a za ně získávat body. Minulý měsíc běžela např. na webu galxe.com. Pokud nechcete další prošvihnout, sledujte Mantu na X.

Jinak obecně platí postup jako u předchozích dvou – přemostěte prostředky na síť např. přes oficiální most od Manty a pokuste se na síti zanechat co největší stopu pomocí co největšího počtu transakcí, volume a různých činností na různých dApps. Zkuste např. aperture.finance, izumi.finance, nebo openocean.finance.

Zdroj: manta.network
Znázornění modularity sítě Manta

Závěrem

Farmaření airdropů je celkem fuška, než si člověk vše promyslí a vším prokliká, může mu to zabrat i několik hodin. Ti nejtrpělivější, kteří jsou navíc ochotni se smířit s tím, že za svoji snahu budou odměněni klidně až za rok i déle, se ale občas dočkají příjemného dárku, který vydá i za několik měsíčních platů. A to se vyplatí!

V příštím díle se podíváme na airdropy projektů LayerZero, zkSync a Blast.

Na Finex.cz vyjde už zítra. Máte se na co těšit!

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.