Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Top kryptoměnové airdropy, které z vás v příštích měsících mohou udělat milionáře, díl 2.

Publikováno
Top kryptoměnové airdropy, které z vás v příštích měsících mohou udělat milionáře, díl 2.
Zdroj: beincrypto.com

Vítejte u pokračování článku o kryptoměnových airdropech. V prvním díle jsme si obecně vysvětlili, co to airdropy jsou, řekli, jaké projekty v minulosti tokeny zdarma svým uživatelům rozdali a shrnuli, jakou aktivitu vývojáři airdropy většinou oceňují.

Pro připomenutí, pakliže nejsou podmínky pro získání airdropu výslovně dány, zpravidla na největší alokaci nových tokenů dosáhnout ti, co používají projekt:

 • pravidelně (každý jeden týden, každý měsíc…),
 • vyzkoušení co nejvíce různých druhů činností (směnu tokenů, poskytování likvidity, decentralizované půjčky, flipování NFTs…),
 • zanechají za sebou co největší volume (objem prostředků, se kterými nakládáte),
 • a co nejvíce transakcí nebo interakcí se smart kontrakty.

V prvním díle nejlepších kryptoměnových airdropech, jsme se věnovali projektům Linea, Scroll a Manta, ve druhém a zároveň závěrečném díle si představíme interoperabilní síť LayerZero, druhou vrstvu Etherea Blast a ZK-rollup zkSync.

Obsah článku

1. LayerZero

LayerZero byla pojmenována podle kategorie vrstev, do které se řadí. Jednoduše řečeno, máme v kryptoměnovém světe vrstvy nulté, první a druhé.

Mezi první vrstvy (L1) se řadí “klasické” blockchainy s vlastním konsensem a nativní mincí jako třeba Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), nebo Solana (SOL). Druhé vrstvy (L2) pak mají prvním pomáhat, umožňují rychlejší a levnější transakce, nemají ale vlastní konsensus, takže co se týče zabezpečení, spoléhají na první vrstvu.

Nulté vrstvy (L0) řeší problém roztříštěné likvidity napříč různými blockchainy a jejich neschopnost spolu komunikovat, a to tak, že tvoří jádro, ke kterému se různé sítě s různými konsensy mohou připojit. Díky tomu jsou pak tyto sítě navzájem interoperabilní a může mezi nimi docházet např. k snadnému převodu prostředků.

Společnost LayerZero Labs byla založena teprve v roce 2021, co se týče vývoje tak určitě ještě mohou mít leccos před sebou. I tak se jim za takto krátkou dobu podařilo nashromáždit 255 milionů USD od investorů jako a16z, Paypal Ventures, Polygon, Coinbase Ventures nebo Binance Labs.

Jak získat LayerZero airdrop?

Přesná kritéria pro získání airdropu nejsou známa, každopádně s tokenem, který již dokonce dostal ticker a to ZRO, lze počítat. Jaká aktivita vám tedy nejspíše pomůže k zisku co největší alokace?

 1. Používejte Stargate protokol a držte token STG.
  • Stargate je první a základní dApp vyvinutá LayerZero Labs, která slouží jako kryptoměnový most, tedy umožňuje přemosťovat aktiva napříč různými sítěmi. Ještě větší odměnu pravděpodobně dostanete, pokud budete Stargate používat nejen jako koncový uživatel, ale i jako poskytovatel likvidity nebo účastník v DAO (k tomu musíte zamknout své STG).
 2. Používejte Aptos Bridge.
  • I Aptos Bridge je aplikace vyvinutá LayerZero Labs a slouží, jak už název napovídá, k převodu prostředků mezi sítí Aptos a sítí Layer Zero. Podporuje ale i několik dalších populárních sítí.
 3. Používejte např. aplikace Radiant, HashFlow nebo Tapioca.
  • Všechny tyto aplikace fungují na LayerZero, proto jakákoli aktivita na nich znamená i aktivitu na LayerZero.

Zdroj: github.com
Kód LayerZero na Githubu zmiňuje ZRO token

2. Blast

Blast je druhá vrsta Etherea, která jako první přichází s nativním úročením mincí ETH (5 % ročně) a stablecoinů (4 % ročně), které na síti držíte.

Stojí za ní stejní vývojáři jako za aktuálně nejpoužívanějším NFT tržištěm Blur a hlavním investorem je opět Paradigm. Mezi dalšími investory se nachází např. i známý Y Combinator, technologický start-upový akcelerátor, který od roku 2005 investoval do více než 4 000 společností, mezi nimi např. do Airbnb či Coinbase.

Blast spustil testnet teprve v listopadu 2023. Díky oficiálně ohlášenému airdropu však za několik dní dohnal co do hodnoty prostředků na síti jednoho ze svých největších konkurentů Optimism, airdrop Blastu tak bude nejspíše pořádně tučný.

Vždyť co se týče BLURu, který je od stejných vývojářů i investorů a také pořádá airdropy, rozdělují si ti nejúspěšnější uživatelé v každé sezóně každý miliony USD. A Blast by měl být co do tržní kapitalizace větší než Blur. Pro srovnání Optimism i Arbitrum, které mají k Blastu nejblíže, nyní okupují v žebříčku kryptoměn 40. až 50. místo. Blur jakožto “pouhé NFT tržiště” je oproti nim ani ne poloviční.

Jak získat Blast airdrop?

Blast má předem jasně daná kritéria pro obdržení airdropu. Zároveň je jeho získání asi nejjednodušší. Je pro to třeba udělat jednu z následující 3 věcí:

 1. držet tokeny BLUR na stránce hold.blur.foundation,
 2. nakupovat a prodávat NFTs na tržišti Blur,
 3. obdržet pozvánku a přemostit ETH na Blast a tam jej držet a úročit.

Zdroj: blast.io
Představení L2 sítě Blast
Představení L2 sítě Blast

3. zkSync

Náš dvoudílný článek o airdropech zakončíme představením projektu zkSync, což je, jak již název napovídá, zero-knowledge rollup Etherea. To znamená, že k prokázání správnosti transakce nepotřebuje odhalit její podrobnosti (proto hovoříme o důkazu s tzv. nulovými znalostmi) a právě díky tomu umožňuje rychlejší a levnější transakce.

Rollup vyvíjí již od roku 2019 společnost Matter Labs a v roce 2023 se jí po dlouhém vývoji podařilo spustit veřejný mainnet. Za dobu svého fungování byl projekt podpořen 458 miliony USD zejm. od investorů Blockchain Capital a Dragonfly Capital.

Jak získat zkSync airdrop?

Pro získání airdropu můžete vyzkoušet několik aplikací jak na testnetu, tak mainnetu. Uživatelé se však shodují, že snapshot pro testnet již asi proběhl, níže proto navrhujeme už jen aktivitu pro mainnet:

 1. Jako první si přidejte zkSync do vaší peněženky, např. do Metamasku dle návodu z oficiálního webu.
 2. Navštivte rhino.fi a přemostěte své ETH na síť zkSync. Pokud už farmaříte některý z výše zmíněných airdropů ze sítí Linea, Scoll nebo Manta, na zkSync můžete přemostit i z nich a to prakticky zadarmo, co se týče gasu.
 3. Nyní se pokuste na síti zanechat co největší stopu, používejte např. aplikace:

Zdroj: zksync.io

Závěrem

Pokud jste přečetli i 1. díl našeho článku o kryptoměnových airdropech, víte teď již o 6 airdropech, které můžete hned začít farmařit. Pokud se po večerech nudíte a rádi byte si vyzkoušeli svět DeFi, airdropy jsou k tomu ideální příležitostí.

Mějte však na paměti, že i při lovu airdropů na vás budou číhat kryptoměnoví podvodníci. Dodržujte proto pravidla jako nepřipojovat peněženku ke stránkám, kterým nedůvěřujete, a čerpat nové informace pouze z oficiálních zdrojů.

Pokud se budete domnívat, že airdrop již vyšel nebo má vyjít, raději si informaci ověřte na kryptoměnových zpravodajských webech, které o novince budou určitě informovat. Pokud se totiž budete o jeden z výše zmíněných airdropů blíže zajímat, zejména na X (dříve Twitteru) náhodně narazíte na mnoho příspěvků, které vás k vybrání právě vydaného airdropu budou vybízet.

Pokud nejsou z oficiálního profilu projektu, nevěřte jim. Jedná se o podvod.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.