Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

První debata Biden – Trump již za pár dní. Jak na ni připravit své kryptoměny? | Finex Coin Week

Zákazníkům FTX se nelíbí konkurzní plán, SEC ukončila vyšetřování Etherea a čeká nás první debata Biden – Trump, která může zahýbat i trhem kryptoměn. Vítejte u Finex Coin Week.

První debata Biden – Trump již za pár dní. Jak na ni připravit své kryptoměny? | Finex Coin Week
Zdroj: depositphotos.com

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Biden – Trump již 28. června, co na to kryptoměny?

Po půlnoci ze čtvrtka na pátek našeho času se uskuteční první debata amerických prezidentských kandidátů, tedy toho současného – Joe Bidena a toho minulého – Donalda Trumpa.

A jedním z témat by mohly být také kryptoměny. Očekává se, že se minimálně bude diskutovat o regulačních rámcích, které se na tento trh vztahují. Analytici dodávají, že debaty nemají na cenový vývoj kryptoměn v této oblasti přílišný vliv, spíše je ovlivňují politická oznámení a legislativní procesy.

Co by podle analytiků naopak mohlo trhem zahýbat je případná diskuze, která by se vztahovala na danění kapitálových výnosů a zdanění kryptoměn.

A ještě jedna věc – a tou jsou politické memetokeny. Debata by mohla mít vliv na cenu tokenů jako MAGA (TRUMP), doland tremp (tremp) nebo jeo boden (boden).

Pakliže by jeden z kandidátů v debatě propadl, mohlo by to znamenat přesun kapitálu k silnějšímu hráči. Jisté však je, že ve Spojených státech se debata stane událostí č. 1, což by mělo znovu přitáhnout pozornost i ke zmíněným memetokenům, které v posledních dnech zažily prudký propad.

Aktuální cena
Změna
MAGA / TRUMP
Načítání
Načítání
Načítání
doland tremp / tremp
Načítání
Načítání
Načítání
jeo boden / boden
Načítání
Načítání
Načítání

Klientům FTX se nelíbí plán na vypořádání

Někteří bývalí zákazníci zkrachovalé burzy FTX se ohrazují proti plánu bankrotu. Ten podle nich porušuje jejich vlastnická práva tím, že prodává aktiva klientů za účelem vyplacení svých věřitelů, a to i například vlády Spojených států.

Zástupce zákazníků FTX Sunil Kavuri se vyjádřil, že klienti chtějí, aby jim byly navráceny jednotlivé kryptoměny namísto vyplacení hotovostního zůstatku. A o tom je vlastně celý současný spor. Klienti totiž mají obdržet v rámci plánu fiat peníze.

Zákazníkům se navíc vůbec nelíbí přirovnávání případu k obdobnému problému, kterému čelila společnost Celsius. Podle sdružení klientů je zásadním rozdílem to, že zákazníci Celsius podepsali firmě podmínku, že má nárok na jejich tokeny v rámci odsouhlasení podmínek služby. U FTX ale nikdy nic takového neudělali.

“Nikdy jsme své coiny FTX nesvěřili. A pokud jsme jim je nedali, je povinna FTX tyto coiny vrátit,” říká Sunil Kavuri.

Velkou vlnu nevole vyvolala především informace, že FTX prodala tokeny zákazníků, aby uspokojila jednoho svého věřitele, kterým byla kryptoměnová burza Binance. Ta obdržela od FTX zhruba 1,2 miliardy USD!

Skupina zákazníků nyní podává návrh na zastavení konkurzního plánu.

Zdroj: Elizabeth Williams/AP
Sam Bankman-Fried u soudu
Sam Bankman-Fried u soudu, odkud odešel s trestem 25 let

Dogecoin zaznamenává propad

Cena Dogecoinu (DOGE) míří směrem dolů, na své hodnotě ztratila tato kryptoměna od začátku června přes 20 %. Jinak tomu nebylo ani v tomto týdnu, kdy odepsala přes 8 % a její aktuální cena je $0,12.

Klesající cena mj. znamená značnou likvidaci dlouhých pozic. Ty se jen během mezi pondělím a úterým minulého týdne vyšplhaly na více než 60 milionů USD.

Jen pro představu, přibližně stejný objem likvidací zažil za stejných 24 hodin Bitcoin (BTC), což je značný nepoměr, pokud vezmeme v úvahu tržní kapitalizace obou kryptoměn.

Pro DOGE to znamenalo největší denní likvidaci od května 2021. Open interest, tedy ukazatel, který popisuje počet otevřených nevypořádaných futures kontraktů nebo opcí na určitém finančním aktivu u DOGE také významně klesá právě z důvodu likvidací = uzavírání jednotlivých pozic.

A poměr mezi dlouhými a krátkými futures pozicemi na DOGE naznačuje, že obchodníci očekávají sestupný trend i nadále.

Situace s DOGE pochopitelně ovlivňuje i další memecoiny. Index GMCI Meme, který zahrnuje přední memecoiny, klesl mezi pondělím a úterým o 10 %.

SEC končí vyšetřování Etherea

Komise pro cenné papíry (SEC) rozhodla, že transakce s druhou nejznámější kryptoměnou Ethereum (ETH) nejsou obchody s cennými papíry.

Jedná se o přelomové rozhodnutí pro celou kryptoměnovou komunitu.

Existují však i další bitvy mezi kryptoměnovými společnostmi a regulátorem. O jaké se jedná? O tom jsme psali zde:

Plus a mínus týdne

Kryptoměnu, která v minulém týdnu cenově rostla, bychom hledali v grafech jen velmi těžko.

Naopak na druhé straně najdeme pokles u tokenu Uniswap (UNI), a to o více než 17 %, Avalanche (AVAX), který šel dolů o více než 12 %, a Shiba Inu (SHIB), který si pohoršil o 15 %. Pokles se nevyhnul ani Solaně (SOL). Ta zaznamenala snížení své hodnoty o téměř 10 %.

Aktuální cena
Změna
Uniswap / UNI
Načítání
Načítání
Načítání
Avalanche / AVAX
Načítání
Načítání
Načítání
Shiba Inu / SHIB
Načítání
Načítání
Načítání

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.