Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nvidia je nejziskovějším podnikem v polovodičovém průmyslu, předstihla Intel i Samsung. Je její růst udržitelný?

Nvidia je nejziskovějším podnikem v polovodičovém průmyslu, předstihla Intel i Samsung. Je její růst udržitelný?
Zdroj: depositphotos.com

Nvidia se stala nejziskovějším podnikem v polovodičovém průmyslu a předstihla giganty jako Intel, Samsung a TSMC. Je však její růst udržitelný?

Vzestup Nvidie je z velké části poháněn poptávkou po čipech pro umělou inteligenci, které se využívají v datových centrech. Ve třetím čtvrtletí letošního roku přitom společnost dosáhla působivých hospodářských výsledků: Tržby dosáhly 18,12 miliardy dolarů a zisk se vyšplhal na 10,42 miliardy dolarů – což je 206% nárůst oproti předchozímu roku.

Konkurenční společnost TSMC dosáhla zisku 7,21 miliardy dolarů při tržbách 17,28 miliardy dolarů. Intel zaznamenal mírnou ztrátu 8 milionů dolarů při tržbách 14,16 miliardy dolarů a Samsung Semiconductor vykázal ztrátu 2,86 miliardy dolarů při tržbách 12,52 miliardy dolarů, a to v důsledku klesajících cen paměťových čipů a snížených výdajů klientů.

Analytici jsou ohledně Nvidie optimističtí i do budoucna

Analytici jsou optimističtí i ohledně růstu společnosti Nvidia do budoucna, neboť do roku 2025 předpokládají tržby ve výši 88 miliard dolarů – o 97 % více než v loňském roce. Očekává se také, že zisk na akcii (EPS) společnosti vzroste o 133 % na 17,80 USD.

Vývoj ceny akcií Nvidia za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tyto prognózy překonávají předchozí odhady a odrážejí důvěru v potenciál Nvidie k trvalému růstu. Navzdory nezměněné konsenzuální cílové ceně 655 USD by pozitivní revize zisků a příjmů mohly vést investory k přehodnocení tržní hodnoty akcií Nvidia.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.