Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové karty » Change Card

Kryptoměnová karta Change Card - Poplatky, limity a další

Kryptoměnová platforma Change Invest v rámci mobilní aplikace umožňuje svým zákazníkům využívat i kryptoměnovou platební kartu Change. Podobně jako jiné kryptoměnové karty, i kartu Change vydává společnost Visa, díky čemuž s kryptoměnovou kartou Change zaplatíte u více než 40 milionů obchodníků po celém světě.

Jaké má karta Change oproti jiným kryptoměnovým kartám výhody či nevýhody? A jak je to s limity a poplatky za placení či výběr z bankomatu? To vše se dozvíte v naší recenzi.

Obsah článku o debetní kartě platformy Change

1.Jak debetní karta platformy Change funguje?2.Jak debetní kartu Change získat?3.Kde všude můžete s debetní kartou Change Card platit?4.Poplatky a limity debetní karty Change Card5.Srovnání karty směnárny Change s jinými kryptoměnovými kartami6.Výhody a nevýhody debetní karty Change7.Shrnutí o debetní kartě směnárny Change8.Vaše zkušenosti s kartou Change

Jak debetní karta platformy Change funguje?

Kryptoměnová karta Change
Kryptoměnová karta Change Card
Zdroj: changeinvest.com

Kryptoměnová karta Change funguje velmi podobně jako např. kryptoměnová karta burzy Binance. Je propojená s vaším zákaznickým účtem směnárny Change a při placení jsou vaše držené kryptoměny prodány za eura.

Pro platbu pomocí debetní karty Change je možné využít všechny kryptoměny na platformě Change, příkladem může být Bitcoin, Ethereum, XRP, Solana či Polkadot. Tímto způsobem jsou prostředky na kartu při placení okamžitě převedeny.

V rámci provádění plateb mohou uživatelé využít i zisky ze zhodnocovacího programu stakingu či připravovaného Growth Pocket, v němž uživatelé mohou dosáhnout až na 4% APY.

V následujících odstavcích naleznete odpovědi na otázky jak kryptoměnovou kartu Change získat a jaké se na ni vztahují limity a poplatky.

Jak debetní kartu Change získat?

Abyste si mohli novou debetní kartu Change objednat, budete si muset nejdříve ověřit účet v mobilní aplikaci směnárny Change. Tímto nemáme na mysli jen KYC ověření totožnosti, které po vás platforma vyžaduje ihned po registraci, ale zároveň provedení prvního úspěšného bankovního vkladu.

Jak získat debetní kartu Change
Debetní kartu Change Card si můžete objednat přímo v aplikaci po provedení testovacího vkladu

Poté se vám v mobilní aplikaci v záložce Karta odemkne možnost objednání debetní karty Change přímo na vaší adresu. Poštovné a balné vás vyjde na 10 eur s tím, že karta může dorazit za 5 až 10 pracovních dní. V rámci ověření totožnosti je také možné, že po vás platforma Change před odesláním debetní karty bude požadovat dokument potvrzující adresu vašeho bydliště či výpis z bankovního účtu.

Od doby vystavení je karta platná 3 roky, poté si budete muset zažádat o novou. Nová karta vystavená po uplynutí platnosti karty minulé je zdarma. Pokud ovšem o kartu přijdete, budete za novou muset zaplatit 4,95 eur.

Jakmile vám karta dorazí domů, je nutné ji aktivovat přes váš zákaznický účet. Pokud tak neučiníte do 3 měsíců od doby vystavení karty, bude karta zablokována.

Kde všude můžete s debetní kartou Change Card platit?

Jelikož se jedná o kartu vydávanou společností Visa, můžete s ní platit u všech obchodníků, u nichž běžně platíte svou bankovní kartou. Platbu je možné provést jak vložením do terminálu, tak i bezkontaktně. Kartu můžete využít i pro platbu přes internet a pro výběr z bankomatů.

Mezi dostupné možnosti se samozřejmě nabízí i placení telefonem – kartu Change si můžete integrovat do e-peněženek jako Apple Pay, Google Pay či Samsung Pay.

Je však nutné myslet na to, že je karta denominovaná v eurech, což je pro uživatele z česka značnou nevýhodou. V praxi to znamená, že v průběhu platby budou eura z karty Change převedena za bankovní kurz na koruny, a jak jistě dobře víte, tyto kurzy nebývají ideální.

Poplatky a limity debetní karty Change Card

V rámci ochrany zákazníků Change zavádí stropní omezení na prostředky, které si v aplikaci Change vyhraníte pro čerpání debetní kartou. Toto omezení je stanovené na 8 000 eur.

Za kartu neplatíte žádné měsíční poplatky. Pokud platíte skrze kartu v eurech, např. v zahraničí, jsou platby kompletně bez poplatků. Při platbě v korunách nebo jakékoliv jiné měně v Evropě už ovšem platíte 0,5 eur + 1 % z hodnoty transakce a v případě platby v cizí měně mimo Evropu je podíl z transakce navýšen na 1,5 %, k tomu všemu je navíc ještě nutné započítat kurzový rozdíl při převodu eur na druhou měnu, např. právě na koruny v případě platby u domácího obchodníka.

Kryptoměnovou debetní kartu Change můžete využít i pro výběr z bankomatů. Při výběru z evropského bankomatu v eurech zaplatíte fixně 1,1 eur, pokud ovšem vybíráte koruny u nás, zaplatíte k této částce ještě 1 % z transakce navíc. Výběry cizích měn mimo Evropu jsou za 1,75 eur a 1,5 % z transakce. V rámci výběrů z bankomatů je stanoven denní maximální limit na 250 eur. Maximální denní výběr je ekvivalent 250 eur (cca 6 000 Kč), což opravdu není moc.

Srovnání karty směnárny Change s jinými kryptoměnovými kartami

Specifikem karty Change Card je skutečnost, že ji vydává platforma fungující jako směnárna. Díky tomu, že je směnárna Change orientovaná spíše na méně zkušené uživatele, se tito uživatelé mohou dostat ke kryptoměnové kartě i bez toho, aby si zakládali účet na nějaké z kryptoměnových burz a mohou využívat pouze velmi jednoduché rozhraní aplikace Change Invest.

Bohužel se s tím ale pojí také pár nevýhod. Kryptoměnové karty velkých burz svým uživatelům nabízí dodatečné bonusy, kterými mohou být např. předplatné pro Netflix či Spotify, slevy na Amazon Prime a spousta dalších výhod, mezi kterými je často i cashback. Právě ten ocení zejména uživatelé, kteří skrze kryptoměnové karty utrácejí nejvíce. Change bohužel nic takového nenabízí.

Je vhodné také podotknout, že řada jiných platforem, např. Binance, na své kryptoměnové karty nezavádí dodatečná omezení pro země s jinou měnou s eury či dolary.

Výhody a nevýhody debetní karty Change

 • Visa karta: Vzhledem k tomu, že za kartou stojí platební společnost Visa, je možné s kartou směnárny Change platit prakticky kdekoliv.
 • Integrace Apple Pay, Google Pay a Samsung Pay: Kartu si můžete nahrát do svého mobilního telefonu.
 • Propojení s Growth Pocket: Growth Pocket je zhodnocovací program držených kryptoměn na platformě Change. Získávané odměny je možné okamžitě převést do zůstatku pro placení kartou.
 • Pouze debetní varianta: Karta Change nenabízí využití kreditu, jímž disponuje např. kryptoměnová karta Nexo Card. Při placení jsou vaše držené kryptoměny tedy prodány.
 • Denominace v eurech: Pokud budete s kartou platit v Česku, bude vám platforma Change účtovat vyšší poplatky. Kromě toho bude nutné při každé transakci převést eura na koruny za současný bankovní kurz, což vás bude stát další mírné procento.
 • Žádné bonusy či výhody zdarma: Konkurenční platformy ke kryptoměnovým kartám nabízejí různé výhody, jako je např. cashback či předplatné v nějakých internetových službách – např. Spotify nebo Netflix. Change nic z toho nenabízí.
 • Vyšší poplatky oproti konkurenci: V sekci výše naleznete porovnání s jinými kryptoměnovými kartami. Karta směnárny Change má oproti konkurenci celkem nízké limity a relativně vysoké poplatky za platbu i za výběr z bankomatu.

Shrnutí o debetní kartě směnárny Change

Estonská směnárna Change je jedna z celoevropských kryptoměnových směnáren se zaměřením i na českou sféru zákazníků. Je také jednou z mála směnáren, která nabízí i vlastní kryptoměnovou debetní kartu, což může být výhodou pro kryptoměnové nováčky, kterým stačí služby směnárny.

Z obecného pohledu není na debetní kartě směnárny Change nic zvláštního – funguje téměř stejně jako velká většina jiných debetních kryptoměnových karet. Výhodou je možnost okamžitého využití odměn získaných ze zhodnocovacího programu Growth Pocket.

Pro české uživatele je značnou nevýhodou denominace karty v eurech. To znamená, že při jakékoliv platbě v českých korunách je nutné nejdříve eura na koruny převést. V tomto směru je také patrné, že je směnárna Change značně orientovaná na evropské země využívající eura, neboť při výběru z bankomatů český uživatel vybírající koruny zaplatí opět větší poplatky, než kdyby v jiných evropských zemích vybíral eura.

I když Change disponuje rozhraním v českém jazyce, z výše uvedeného je patrné, že je orientována spíše na mezinárodní trh, v němž se však střetává s celkem silnou konkurencí, zejména v podobě Binance Card a Crypto.com Card. Tyto karty uživatelům nabídnou nižší poplatky, přijatelnější limity a oproti Change Card i nějaké ty výhody zdarma.

👍 Kartu Change Card můžeme doporučit např. kryptoměnovým nováčkům, kteří ocení jednoduché rozhraní platformy Change plně v češtině.

Jednoduchost použití 80%
Přívětivost pro čechy 80%
Nabízené výhody 65%
Dostupné možnosti 80%
Poplatky 70%
Důvěryhodnost firmy 75%
75 %
6. místo
Debetní karta směnárny Change
Change Invest je jedna z mála kryptoměnových směnáren, která nabízí i možnost využití debetní karty. Kartu vydává společnost Visa, využijete ji tedy téměř u všech obchodníků s platebním terminálem. Kartu je navíc možné nahrát i do Apple Pay či Google Pay a platit tak telefonem. Z hlediska poplatků je na tom karta směnárny Change průměrně, ovšem vzhledem k denominaci v eurech platí zákazníci z Česka poplatky mírně vyšší kvůli nutnému převodu na koruny.
 • Možnost využití zisků z Growth Pocket
 • Podpora Apple Pay a Google Pay
 • Denominace v eurech
 • Nemožnost využití kreditu
 • Žádné bonusy či výhody zdarma

Více informací o kryptoměnové kartě Change

Název kartyChange Card
Základní informace o kartě
Vydavatel kartyVisa
Typ kartyDebetní karta
Oficiální stránkyhttps://www.changeinvest.com/card
CashbackNenabízí cashback
Měna kartyEUR
Další vlastnosti
Možnost zmrazit kartu v aplikaci
Podpora Apple Pay
Podpora Google Pay
Bezkontaktní platby
3-D Secure
Poplatky a limity
Max. denní platby250 EUR
Max. výběr z bankomatu250 EUR
Poplatek za výběr z bankomatu1,1 EUR + 1 % z transakce pro CZK
Další poplatky0,5 EUR + 1 % z transakce při placení

Ohodnoťte kartu Change Card


Připojte se k diskuzi

Další Karty, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo