Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Change Card
Kryptoměnová karta Change Card – Poplatky, limity a další
Logo Change Card
Change Card
Logo Change Card

Kryptoměnová karta Change Card – Poplatky, limity a další

Poslední aktualizace recenze 25. 11. 2022 | Matouš Vondrák
Hodnocení Finex.cz
75 %

Kryptoměnová platforma Change Invest v rámci mobilní aplikace umožňuje svým zákazníkům využívat i kryptoměnovou platební kartu Change. Podobně jako jiné kryptoměnové karty, i kartu Change vydává společnost Visa, díky čemuž s kryptoměnovou kartou Change zaplatíte u více než 40 milionů obchodníků po celém světě.

Jaké má karta Change oproti jiným kryptoměnovým kartám výhody či nevýhody? A jak je to s limity a poplatky za placení či výběr z bankomatu? To vše se dozvíte v naší recenzi.

Obsah článku o debetní kartě platformy Change

Jak debetní karta platformy Change funguje?

Zdroj: changeinvest.com
Kryptoměnová karta Change
Kryptoměnová karta Change Card

Kryptoměnová karta Change funguje velmi podobně jako např. kryptoměnová karta burzy Binance. Je propojená s vaším zákaznickým účtem směnárny Change a při placení jsou vaše držené kryptoměny prodány za eura.

Pro platbu pomocí debetní karty Change je možné využít všechny kryptoměny na platformě Change, příkladem může být Bitcoin, Ethereum, XRP, Solana či Polkadot. Tímto způsobem jsou prostředky na kartu při placení okamžitě převedeny.

V rámci provádění plateb mohou uživatelé využít i zisky ze zhodnocovacího programu stakingu či připravovaného Growth Pocket, v němž uživatelé mohou dosáhnout až na 4% APY.

V následujících odstavcích naleznete odpovědi na otázky jak kryptoměnovou kartu Change získat a jaké se na ni vztahují limity a poplatky.

Jak debetní kartu Change získat?

Abyste si mohli novou debetní kartu Change objednat, budete si muset nejdříve ověřit účet v mobilní aplikaci směnárny Change. Tímto nemáme na mysli jen KYC ověření totožnosti, které po vás platforma vyžaduje ihned po registraci, ale zároveň provedení prvního úspěšného bankovního vkladu.

Jak získat debetní kartu Change
Debetní kartu Change Card si můžete objednat přímo v aplikaci po provedení testovacího vkladu

Poté se vám v mobilní aplikaci v záložce Karta odemkne možnost objednání debetní karty Change přímo na vaší adresu. Poštovné a balné vás vyjde na 10 eur s tím, že karta může dorazit za 5 až 10 pracovních dní. V rámci ověření totožnosti je také možné, že po vás platforma Change před odesláním debetní karty bude požadovat dokument potvrzující adresu vašeho bydliště či výpis z bankovního účtu.

Od doby vystavení je karta platná 3 roky, poté si budete muset zažádat o novou. Nová karta vystavená po uplynutí platnosti karty minulé je zdarma. Pokud ovšem o kartu přijdete, budete za novou muset zaplatit 4,95 eur.

Jakmile vám karta dorazí domů, je nutné ji aktivovat přes váš zákaznický účet. Pokud tak neučiníte do 3 měsíců od doby vystavení karty, bude karta zablokována.

Kde všude můžete s debetní kartou Change Card platit?

Jelikož se jedná o kartu vydávanou společností Visa, můžete s ní platit u všech obchodníků, u nichž běžně platíte svou bankovní kartou. Platbu je možné provést jak vložením do terminálu, tak i bezkontaktně. Kartu můžete využít i pro platbu přes internet a pro výběr z bankomatů.

Mezi dostupné možnosti se samozřejmě nabízí i placení telefonem – kartu Change si můžete integrovat do e-peněženek jako Apple Pay, Google Pay či Samsung Pay.

Je však nutné myslet na to, že je karta denominovaná v eurech, což je pro uživatele z česka značnou nevýhodou. V praxi to znamená, že v průběhu platby budou eura z karty Change převedena za bankovní kurz na koruny, a jak jistě dobře víte, tyto kurzy nebývají ideální.

Poplatky a limity debetní karty Change Card

V rámci ochrany zákazníků Change zavádí stropní omezení na prostředky, které si v aplikaci Change vyhraníte pro čerpání debetní kartou. Toto omezení je stanovené na 8 000 eur.

Za kartu neplatíte žádné měsíční poplatky. Pokud platíte skrze kartu v eurech, např. v zahraničí, jsou platby kompletně bez poplatků. Při platbě v korunách nebo jakékoliv jiné měně v Evropě už ovšem platíte 0,5 eur + 1 % z hodnoty transakce a v případě platby v cizí měně mimo Evropu je podíl z transakce navýšen na 1,5 %, k tomu všemu je navíc ještě nutné započítat kurzový rozdíl při převodu eur na druhou měnu, např. právě na koruny v případě platby u domácího obchodníka.

Kryptoměnovou debetní kartu Change můžete využít i pro výběr z bankomatů. Při výběru z evropského bankomatu v eurech zaplatíte fixně 1,1 eur, pokud ovšem vybíráte koruny u nás, zaplatíte k této částce ještě 1 % z transakce navíc. Výběry cizích měn mimo Evropu jsou za 1,75 eur a 1,5 % z transakce. V rámci výběrů z bankomatů je stanoven denní maximální limit na 250 eur. Maximální denní výběr je ekvivalent 250 eur (cca 6 000 Kč), což opravdu není moc.

Srovnání karty směnárny Change s jinými kryptoměnovými kartami

Specifikem karty Change Card je skutečnost, že ji vydává platforma fungující jako směnárna. Díky tomu, že je směnárna Change orientovaná spíše na méně zkušené uživatele, se tito uživatelé mohou dostat ke kryptoměnové kartě i bez toho, aby si zakládali účet na nějaké z kryptoměnových burz a mohou využívat pouze velmi jednoduché rozhraní aplikace Change Invest.

Bohužel se s tím ale pojí také pár nevýhod. Kryptoměnové karty velkých burz svým uživatelům nabízí dodatečné bonusy, kterými mohou být např. předplatné pro Netflix či Spotify, slevy na Amazon Prime a spousta dalších výhod, mezi kterými je často i cashback. Právě ten ocení zejména uživatelé, kteří skrze kryptoměnové karty utrácejí nejvíce. Change bohužel nic takového nenabízí.

Je vhodné také podotknout, že řada jiných platforem, např. Binance, na své kryptoměnové karty nezavádí dodatečná omezení pro země s jinou měnou s eury či dolary.

Výhody a nevýhody debetní karty Change

  • Visa karta: Vzhledem k tomu, že za kartou stojí platební společnost Visa, je možné s kartou směnárny Change platit prakticky kdekoliv.
  • Integrace Apple Pay, Google Pay a Samsung Pay: Kartu si můžete nahrát do svého mobilního telefonu.
  • Propojení s Growth Pocket: Growth Pocket je zhodnocovací program držených kryptoměn na platformě Change. Získávané odměny je možné okamžitě převést do zůstatku pro placení kartou.
  • Pouze debetní varianta: Karta Change nenabízí využití kreditu, jímž disponuje např. kryptoměnová karta Nexo Card. Při placení jsou vaše držené kryptoměny tedy prodány.
  • Denominace v eurech: Pokud budete s kartou platit v Česku, bude vám platforma Change účtovat vyšší poplatky. Kromě toho bude nutné při každé transakci převést eura na koruny za současný bankovní kurz, což vás bude stát další mírné procento.
  • Žádné bonusy či výhody zdarma: Konkurenční platformy ke kryptoměnovým kartám nabízejí různé výhody, jako je např. cashback či předplatné v nějakých internetových službách – např. Spotify nebo Netflix. Change nic z toho nenabízí.
  • Vyšší poplatky oproti konkurenci: V sekci výše naleznete porovnání s jinými kryptoměnovými kartami. Karta směnárny Change má oproti konkurenci celkem nízké limity a relativně vysoké poplatky za platbu i za výběr z bankomatu.

Shrnutí o debetní kartě směnárny Change

Estonská směnárna Change je jedna z celoevropských kryptoměnových směnáren se zaměřením i na českou sféru zákazníků. Je také jednou z mála směnáren, která nabízí i vlastní kryptoměnovou debetní kartu, což může být výhodou pro kryptoměnové nováčky, kterým stačí služby směnárny.

Z obecného pohledu není na debetní kartě směnárny Change nic zvláštního – funguje téměř stejně jako velká většina jiných debetních kryptoměnových karet. Výhodou je možnost okamžitého využití odměn získaných ze zhodnocovacího programu Growth Pocket.

Pro české uživatele je značnou nevýhodou denominace karty v eurech. To znamená, že při jakékoliv platbě v českých korunách je nutné nejdříve eura na koruny převést. V tomto směru je také patrné, že je směnárna Change značně orientovaná na evropské země využívající eura, neboť při výběru z bankomatů český uživatel vybírající koruny zaplatí opět větší poplatky, než kdyby v jiných evropských zemích vybíral eura.

I když Change disponuje rozhraním v českém jazyce, z výše uvedeného je patrné, že je orientována spíše na mezinárodní trh, v němž se však střetává s celkem silnou konkurencí, zejména v podobě Binance Card a Crypto.com Card. Tyto karty uživatelům nabídnou nižší poplatky, přijatelnější limity a oproti Change Card i nějaké ty výhody zdarma.

👍 Kartu Change Card můžeme doporučit např. kryptoměnovým nováčkům, kteří ocení jednoduché rozhraní platformy Change plně v češtině.

Hodnocení Finex.cz

7. místo
75 %
2024

Debetní karta směnárny Change

Change Invest je jedna z mála kryptoměnových směnáren, která nabízí i možnost využití debetní karty. Kartu vydává společnost Visa, využijete ji tedy téměř u všech obchodníků s platebním terminálem. Kartu je navíc možné nahrát i do Apple Pay či Google Pay a platit tak telefonem. Z hlediska poplatků je na tom karta směnárny Change průměrně, ovšem vzhledem k denominaci v eurech platí zákazníci z Česka poplatky mírně vyšší kvůli nutnému převodu na koruny.

Jednoduchost použití
Hodnocena je především přehlednost a jednoduchost použití aplikace/webové stránky. Důležité je ale také to, jak rychle po objednání karty je možné s ní platit, u jakých obchodníků je karta přijímána a celkový dojem z využívaní nabízených služeb.

80%

Přívětivost pro Čechy
Hodnocení zahrnuje zejména možnost použití české měny, ale také jazyk rozhraní aplikace, zákaznické podpory a akceptaci karty mezi českými obchodníky.

80%

Nabízené výhody
Výhody mohou být např. cashback jako odměna za používání karty, ale také nadstandardní proplacení služeb, jako třeba Netflix, Spotify, Apple Music, přístup do letištních salonků nebo pojištění ke kartě.

65%

Dostupné možnosti
Hodnocené jsou dostupné možnosti, které karta nabízí. Mezi ně patří např. Apple Pay a Google Pay, možnost využití kreditu (půjčky), dobíjení zůstatku na kartě, zmrazení karty, změna PINu, atp.

80%

Poplatky
Hodnoceny jsou všechny poplatky související s použitím karty. Mezi ně patří např. poplatek za platbu či výběr z bankomatu, poplatek nebo výhodnost kurzu při platbě v cizí měně, poplatek za aktivaci či výměnu karty, poplatek za dobití zůstatku na kartě, atp.

70%

Důvěryhodnost firmy
Hodnocená je důvěryhodnost firmy nabízející danou kartu. Ať už z pohledu stáří dané firmy, počtu jejích zákazníků, zkušeností a hodnocení zákazníků, atp.

75%

Více informací o kryptoměnové kartě Change

Název kartyChange Card
Základní informace o kartě
Vydavatel kartyVisa
Typ kartyDebetní karta
Oficiální stránkyhttps://www.changeinvest.com/card
CashbackNenabízí cashback
Měna kartyEUR
Další vlastnosti
Možnost zmrazit kartu v aplikaci
Podpora Apple Pay
Podpora Google Pay
Bezkontaktní platby
3-D Secure
Poplatky a limity
Max. denní platby250 EUR
Max. výběr z bankomatu250 EUR
Poplatek za výběr z bankomatu1,1 EUR + 1 % z transakce pro CZK
Další poplatky0,5 EUR + 1 % z transakce při placení
Ohodnoťte kartu Change Card
0
0

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Karty, které by vás mohly zajímat