Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Platební karta Curve Card – Cashback, poplatky, limity a další
Curve card

Platební karta Curve Card – Cashback, poplatky, limity a další

Poslední aktualizace recenze 17. 10. 2023 | Václav Sosna
Hodnocení Finex.cz
84 %

Základní informace o Curve card

Typ karty Debetní
Cashback 1 %

Informace o platební kartě Curve Card

Curve je platební karta, která prostřednictvím stejnojmenné doprovodné aplikace pro Android i iOS sdružuje více platebních karet dohromady a umožňuje uživateli provádět platby a výběry z jediné debetní Mastercard karty. Dá se s ní tedy platit kdekoliv, kde přijímají platební karty Mastercard.

První beta testovací verze karty byla spuštěna již v roce 2016 a pro širokou veřejnost byla karta uvedena na trh v roce 2018. Curve je aktuálně dostupná v 31 zemích světa a má přes 4 miliony uživatelů.

Obsah recenze Curve Card

Jak Curve card funguje?

Curve je debetní karta Mastercard, kterou propojíte se svými stávajícími debetními nebo kreditními kartami, takže vám stačí mít u sebe jen jednu. Kartu Curve pak použijete k placení a ona transakci přenese na vaši propojenou kartu.

Platit lze buď fyzickou kartou nebo virtuální kartou pomocí Google Pay či Apple Pay. Stačí v aplikaci zvolit, kterou z nahraných karet chcete platit, a nic vám nebrání platit Curve card u obchodníků, kteří přijímají debetní karty Mastercard.

Veškerá správa karty a vašeho účtu Curve probíhá v aplikaci. Můžete zde vytvářet Smart Rules, převádět platby na jiné karty díky speciální funkci Go Back In Time (umožňuje “vrátit se v čase” a již provedenou transakci zaúčtovat na jinou kartu) či provádět konverzi zahraničních měn za výhodné kurzy srovnatelné například s Revolutem.

Můžete sledovat úhrady na časové ose všech nahraných karet a rozřadit je podle kategorií, což vám pomůže s monitorováním toho, kolik peněz utrácíte za konkrétní zboží nebo služby. Ke každé platbě můžete také vyfotit účtenku nebo k ní přidat štítek.

Jak Curve card získat, objednat a aktivovat?

Po nainstalování aplikace Curve je do ní třeba nahrát alespoň jednu debetní nebo kreditní kartu. Podporovány jsou zahraniční karty i karty všech českých bank vydané společnostmi Visa, Mastercard, Discover a Diners Club.

Po provedení ověření totožnosti (KYC) vás aplikace vyzve k výběru vaší budoucí karty Curve. Na výběr máte ze 4 hlavních možností: Curve, Curve X, Curve Black a Curve Metal. Rozdíly mezi nimi naleznete dále v recenzi.

Zdroj: buttercms.com
Curve nahrání karet
S plány Black a Metal si můžete nahrát neomezený počet karet

Po výběru a objednání vaší Curve card vám fyzická debetní karta přijde domů za 7 až 14 pracovních dní. Za její vyhotovení a doručení nic neplatíte (s výjimkou základní Curve card, zde je poplatek 4,99 EUR). Virtuální kartu je samozřejmě možné používat ihned po dokončení objednávky karty fyzické.

Kartu můžete po jejím doručení na vaši adresu aktivovat v aplikaci. Klikněte na pole “Account” a poté na “Activate your Card”. Vyplňte poslední 4 čísla vaší karty a máte hotovo.

Jednotlivé plány Curve card a jejich cena

Limity a poplatky se zásadně liší v závislosti na tom, jaký plán jste při objednání karty zvolili.

Zdroj: techboy.medium.com
Plány Curve card, jejich cena, limity a poplatky

Základní bezplatná verze karty je omezena a zpoplatněna hned v řadě zásadních funkcí:

 • lze ní nahrát pouze 2 karty,
 • je u ní účtován poplatek za doručení karty ve výši 4,99 EUR,
 • funkce Go Back In Time funguje pouze 30 dní dozadu a lze ji použít jen 3x za 30denní klouzavé období,
 • výhodné směnné kurzy pouze do 1 000 EUR za 30denní klouzavé období, poté je účtován 2% poplatek navrch,
 • vytvoření pouze 1 chytrého pravidla,
 • limit výběru ze zahraničních bankomatů 200 EUR, poté s poplatkem.

Curve X za 4,99 EUR měsíčně má vyšší limity a je praktičtější, umožňuje:

 • nahrání až 5 vašich karet,
 • doručení karty zdarma,
 • funkce Go Back In Time funguje 60 dní dozadu a její používání je neomezené,
 • výhodné směnné kurzy do 2 000 EUR za 30ti denní klouzavé období, poté je účtován 2% poplatek navrch,
 • vytvoření 5 chytrých pravidel,
 • limit výběru ze zahraničních bankomatů 200 EUR, poté s poplatkem.

Curve Black za 9,99 EUR měsíčně je v řadě funkcí zcela neomezená:

 • nahrání neomezeného počtu karet,
 • doručení karty je zdarma,
 • funkce Go Back In Time funguje 90 dní dozadu a její používání je neomezené,
 • neomezené výhodné směnné kurzy,
 • neomezený počet chytrých pravidel,
 • limit výběru ze zahraničních bankomatů 400 EUR, poté je účtován poplatek.

Curve Metal za 14,99 EUR měsíčně pro náročné uživatele má oproti Curve Black limit výběru ze zahraničních bankomatů 600 EUR a funkci Go Back In Time lze použít až 120 dní do minulosti.

Speciální funkce Curve card

Go Back In Time vám umožní vrátit se v čase o 30 až 120 dní (dle vámi zvoleného plánu) a již provedenou transakci zaúčtovat na jiné kartě. Na původně použitou kartu dostanete peníze zpět a strhnou se vám z jiné zvolené karty.

Zdroj: curve.com
Funkce Go Back In Time

Díky Smart Rules můžete vytvářet chytrá pravidla, která automatizují výběr použité karty při placení. Jednoduše v aplikaci nastavíte podmínku a kartu, kterou chcete platit při splnění této podmínky. Podmínkou může být například platba u konkrétního obchodníka, konkrétní měnou či platba překračující konkrétní sumu. V základním plánu můžete vytvořit 1 pravidlo, v plánu Curve X 5 pravidel a v plánech Curve Black a Metal není počet pravidel limitován.

Anti-Embarrassment Mode se postará o to, aby vaše platba nebyla nikdy zamítnuta. Když na kartě, kterou platíte není dostatek prostředků, Curve automaticky přepne na 1 ze 2 záložních karet, které jste nastavili v aplikaci, aby nedošlo k zamítnutí platby. Toto trvá pár sekund a na terminálu obchodníka to nikdy vidět nebude.

Zdroj: curve.com
Anti-Embarrassment Mode

Curve Flex vám umožní jakoukoliv platbu rozložit do 3, 6, 9 nebo 11 měsíčních splátek. Výše úroku závisí na délce splácení, při rozložení platby na 9 měsíců činí úrok 14,2 %. Funkce však bohužel není v České republice zatím dostupná.

V placených plánech si pro své uživatele Curve připravila hned několik zajímavých výhod. Kromě navýšení limitů a možnosti přidání firemní karty poskytují placené plány Black a Metal také držitelům karty cashbacky, kryptoměnové odměny a cestovní pojištění do celého světa. S nejlepším plánem Metal dále získáte pojištění mobilního telefonu, celosvětový přístup do letištních sálónků, pojištění pronajatého auta a prémiovou kovovou kartu vážící 18 gramů.

Cashback

Výše cashbacku Curve karty zavísí na vámi zvoleném plánu. U základní karty a karty Curve X žádný cashback není. Curve Black nabízí cashback 1 % u tří vámi vybraných obchodníků z nabídky v aplikaci Curve. Cashback u Curve Metal dávají také 1 %, ovšem lze jej uplatnit hned u 6 vámi zvolených obchodníků. Výše cashbacku není limitována a lze jej získávat i v kryptoměnách jako Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Litecoin (LTC) a dalších.

Hlavní výhodou cashbacku u Curve card je bezesporu možnost jej kombinovat s cashbackem vašich karet, které jste nahráli do aplikace. Pokud máte tedy kartu, u které již máte cashback, pak z jedné transakce můžete mít cashback od vaší banky i od Curve.

Zdroj: curve.com
Výhodné cashbacky Curve

Je používání Curve card bezpečné?

Při použití Curve card obchodník nikdy nevidí, jakou kartu reálně používáte. Údaje o vaší kartě jsou skryty za kartou od Curve. Zároveň při každé transakci dostanete okamžitě notifikaci na mobil, a tak pokud vaši kartu například ztratíte, můžete ji jednoduše v aplikaci zablokovat a po jejím nalezení opět odblokovat nebo případně objednat novou.

Samozřejmostí je také pojištění zneužití karty do výše 100 000 EUR. Refundace platby například při reklamaci funguje bez problémů.

Výhody a nevýhody Curve card

Výhody

 • Podpora všech platebních karet, praktické sjednocení v jedinou kartu
 • Možnost využít “dvojitého cashbacku” u plánu Black a Metal a cashbacku v kryptoměnách
 • Užitečné speciální funkce jako Go Back In Time, Smart Rules a Anti-Embarrassment Mode
 • Výhodné směnné kurzy

Nevýhody

 • Aplikace nemá české prostředí
 • Bezplatný plán je velmi omezený
 • Cashback by mohl být větší, na druhou stranu se dá kombinovat s cashbackem vašich karet

Závěr

Spojení všech vašich karet do jedné jediné chytré karty je velmi dobrý koncept. Uvolní se vám místo v peněžence a získáte lepší přehled o vašich výdajích.

Pokud již máte svojí kartu s výhodným cashbackem, může pro vás být používání Curve card ve spojení s vaší stávající kartou o to výhodnější díky “dvojitému cashbacku”. Zároveň je vhodné si Curve kartu přizpůsobit pomocí Smart Rules a využívat další její chytré funkce.

Pro náročnější uživatele nemusí být základní Curve a Curve X plán dostačující a budou si muset připlatit za Black nebo Metal, aby odemkli ty nejvíce lákavé výhody.

Hodnocení Finex.cz

84 %
2023

Curve card

Jednoduchost použití
Hodnocena je především přehlednost a jednoduchost použití aplikace/webové stránky. Důležité je ale také to, jak rychle po objednání karty je možné s ní platit, u jakých obchodníků je karta přijímána a celkový dojem z využívaní nabízených služeb.

90%

Přívětivost pro Čechy
Hodnocení zahrnuje zejména možnost použití české měny, ale také jazyk rozhraní aplikace, zákaznické podpory a akceptaci karty mezi českými obchodníky.

60%

Nabízené výhody
Výhody mohou být např. cashback jako odměna za používání karty, ale také nadstandardní proplacení služeb, jako třeba Netflix, Spotify, Apple Music, přístup do letištních salonků nebo pojištění ke kartě.

100%

Dostupné možnosti
Hodnocené jsou dostupné možnosti, které karta nabízí. Mezi ně patří např. Apple Pay a Google Pay, možnost využití kreditu (půjčky), dobíjení zůstatku na kartě, zmrazení karty, změna PINu, atp.

95%

Poplatky
Hodnoceny jsou všechny poplatky související s použitím karty. Mezi ně patří např. poplatek za platbu či výběr z bankomatu, poplatek nebo výhodnost kurzu při platbě v cizí měně, poplatek za aktivaci či výměnu karty, poplatek za dobití zůstatku na kartě, atp.

80%

Důvěryhodnost firmy
Hodnocená je důvěryhodnost firmy nabízející danou kartu. Ať už z pohledu stáří dané firmy, počtu jejích zákazníků, zkušeností a hodnocení zákazníků, atp.

80%

Více informací o Curve card

Název kartyCurve card
Základní informace o kartě
Vydavatel kartyMasterCard
Typ kartyDebetní
Oficiální stránkyhttps://curve.com/
Cashback1 %
Měna kartyUSD, EUR, CZK...
Další vlastnosti
Možnost zmrazit kartu v aplikaci
Podpora Apple Pay
Podpora Google Pay
Bezkontaktní platby
Poplatky a limity
Ohodnoťte kartu Curve card
1
0

Autor

Na Finexu nejčastěji píšu o aktuálním dění ve světě kryptoměn, které sleduji a nikdy mě nenudí. Studuji bakalářský obor Národní hospodářství na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zálibu nacházím v participaci ve dvou univerzitních spolcích ve kterých píšeme články související s aktuálním děním na univerzitě nebo pořádáme přednášky a debaty předních českých i světových politiků.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Karty, které by vás mohly zajímat