Finex.cz logo
Menu
Finex » Naše investice do kryptoměn » (45) Milióny v kryptoměnách: Rok 2022 ve znamení propadu. Jak dopadlo naše portfolio?

(45) Milióny v kryptoměnách: Rok 2022 ve znamení propadu. Jak dopadlo naše portfolio?

(45) Milióny v kryptoměnách: Rok 2022 ve znamení propadu. Jak dopadlo naše portfolio?
Zdroj: DepositPhotos.com

Pro nikoho asi nebude překvapením, když právě uplynulý rok shrneme jako velmi negativní, tedy alespoň co se vývoje na finančních trzích týče. Až na pár výjimek popadalo snad všechno: od nemovitostí přes zlato a dluhopisy až po akcie a kryptoměny.

Jak si tedy vede naše milionové portfolio? Dozvíte se níže.

Vývoj ceny bitcoinu v prosinci 2022
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Jak si vede naše portfolio?

Stručný výpis kryptoměn, které v našem portfoliu od jeho poslední úpravy v květnu 2022 držíme. Seřazeno od nejlépe až po nejhůře výkonné projekty.

Dnes má naše portfolio celkovou hodnotu 381 900 Kč, což znamená:

  • 1,5% propad od minulého měsíce, zároveň však
  • 75% propad od začátku roku, ale také
  • 282% nárůst od naší původní stotisícové investice v květnu 2019.

Zažili jsme bear market, ale kryptoměnový trh se vyvíjí v cyklech

Dnes už dávno není pochyb o tom, že jsme v roce 2021 viděli "vrchol tohoto cyklu" a prakticky celý minulý rok jsme se nacházeli v tzv. bear marketu.

Nebudeme vám lhát, sami jsme tento vrchol nepřečetli dostatečně brzy a předpokládali jsme, že ještě jeden růst ceny bitcoinu zhruba nad cenovou úroveň 100 00 dolarů přijde. Sledovali jsme mnoho metrik, jejichž vývoj jsme porovnávali s vrcholy předchozích cyklů. Nebyli jsme však očividně jediní a "konkurenční účastníci trhu" bohužel začali prodávat dříve. My čekali až moc dlouho.

Nemyslíme si ale, že by dnes bylo všechno ztraceno. Vždyť kryptoměnový trh se (zatím ještě stále) vyvíjí v cyklech. Podívejte se na obrázek níže:

Někteří z vás ho jistě dobře znají. V investiční komunitě se jedná o takový evergreen. Spíše než na tvar grafu a jeho podobnost s aktuální situací se dnes ale podívejme na popisky, které u grafu jsou. Ty ukazují na náladu na trhu v dané chvíli. Nacházíme se dnes, po propadu trhu o cca 80 % a krachu několika velkých tržních účastníků, někde mezi panikou a depresí? Může to značit brzké nalezení dna?

Velice hezky popsal cykly Bitcoinu Chris Dunn už před čtyřmi lety (tedy před posledním bull runem) ve svém videu: How To Trade The 5 Major Cryptocurrency Market Cycles.

Chris uvádí 5 částí všech cyklů, které zatím proběhly. Rozdělil je na části: 1) Akumulace, 2) Zdravý trend, 3) Neudržitelný parabolický pohyb, 4) Rychlý pullback a 5) Vysokou volatilitu při pohybu do strany. A pak se cyklus znovu opakuje.

Všech 5 částí naleznete zakreslených do grafu výše.

Nepřipomíná vám to něco?

Vrchní část následujícího obrázku jsme publikovali v naší predikci vývoje kryptoměnového trhu z roku 2019. Tu spodní jsme přidali dnes.

Porovnání 5 proběhlých kryptoměnových bublin
Porovnání 5 proběhlých kryptoměnových bublin

Víte, co všechny dosavadní krachy Bitcoinu spojuje? Propad o 60-90 % a následný růst ještě výše, než na vrcholu předchozí "bubliny".

Těšíme se na další cyklus a jsme na něj i s našim portfoliem plně připraveni. :-)

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Newsletter Finex.cz všem odběratelům vždy přináší to podstatné – pěkně stručně a pochopitelně, každý týden až do e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Náš pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn ve své e-mailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Před pár měsíci jsme se všech odběratelů ptali, zda se jim naše newslettery líbí. Výsledky byly jasné: celkem 97 % z odběratelů je s maily od nás spokojeno. Na to jsme náležitě pyšní!

Kde bitcoiny a další kryptoměny koupit?

Věříte, že už se kryptoměnový trh konečně otočí a znovu začne stoupat? Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi ověřené a doporučené kryptoměnové směnárny a kryptoměnové burzy v tabulce níže. Většinu z nich pravidelně používáme a testujeme, a proto se za kvalitu jejich služeb můžeme postavit.

Favorit redakce
Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.
  • Nízké poplatky
  • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
  • Nelze nakupovat platební kartou
Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.
CoinBank logo

CoinBank

★ 90 %

Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.

Pozor: V rámci tohoto seriálu jsme v roce 2019 investovali opravdové peníze (tehdy 100 000 Kč) se snahou je zhodnotit. Od té doby se hodnota portfolia často a rychle mění – propady i růsty o desítky procent jsou velmi časté. Kryptoměny jsou proto rizikovou investicí a naše články by neměly sloužit jako konkrétní investiční doporučení. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete nějaké kryptoměny nakoupit, důkladně zvažte, které kryptoměny do portfolia zařadíte a jaká bude velikosti vaší investice. Nemyslíme si, že by se "ideální investiční portfolio" jednotlivce mělo skládat pouze z kryptoměn – mělo by zahrnovat i jiná aktiva. Je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, přijít o celou investici.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,8%
Aktuální cena
$28 146
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-3,8%
Aktuální cena
$1 775
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-3,8%
Aktuální cena
$321,7

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo