Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Velká predikce kryptoměn na rok 2019 – Konec kryptoměn, nebo obří růst ceny?

Velká predikce kryptoměn na rok 2019 – Konec kryptoměn, nebo obří růst ceny?

Velká predikce kryptoměn na rok 2019 - Konec kryptoměn, nebo obří růst ceny?

Díky kryptoměnám vydělala spousta lidí pohádkové jmění. Často ale slyšíme, že na investování do kryptoměn už je pozdě. Že už takříkajíc ujel vlak.

Další častý názor je ten, že bublina praskla a bude lepší od kryptoměn dát ruce pryč. S tím musíme nesouhlasit. Samozřejmě, Bitcoin od svého začátku před deseti lety, kdy se prodával za zlomky dolarů, udělal zhodnocení o desetitisíce procent. To však neznamená (jak si mnozí myslí), že už nemá prostor kam růst.

Prozkoumané okolnosti spíše indikují, že kryptoměnový trh je stále na začátku a je potřeba vzít v úvahu, že naprostá většina kryptoměn teprve chytá svůj dech, případně se ještě nezrodila. Jak zmiňuje CEO kryptoměnové burzy Binance: na kryptoměnách a jim přidružených projektech se stále intenzivně pracuje a jejich reálnou hodnotu a využitelnost jim už nic neodpáře.

Ať už se jedná o super rychlé a anonymní transakce, nebo nákup tokenizovaných akcií společností jako např. Tesla.

Obsah článku predikce

1.Rok ve znamení kryptoměnového býka (2017)2.Konec kryptoměn? Splasknutí kryptoměnové "bubliny" (2018)3.Porovnání bublin: kryptoměny a internet4.Názory expertů z oboru5.Pohled z druhé strany - kryptoměny nemají budoucnost6.Co očekávat na trhu kryptoměn v roce 2019?7.3 zajímavé předpovědi ceny Bitcoinu8.Další důvody pro růst Bitcoinu9.Pozor na FOMO!10.Naše prognóza vývoje ceny Bitcoinu v roce 201911.Další zdroje informací12.Vaše názory a komentáře

Názory na další vývoj jsou samozřejmě různé a to od úplného krachu kryptoměnového trhu až po další tisíciprocentní nárůsty cen. Dalo by se říct, že co člověk, to názor. Ale jsou na tom kryptoměny opravdu tak špatně, jak se tvrdí? Jaký je tedy předpokládaný vývoj Bitcoinu?

Pojďme se podívat na pár faktů a říct si jak to vlastně je.

Rok ve znamení kryptoměnového býka (2017)

Rok 2017 představoval pro kryptoměny přelom. Díky rychlému růstu cen se kryptoměny dostaly od geeků, kryptoanarchistů a alternativních investorů mezi občejné lidi a zaplnily titulky světových médií. Akceptace kryptoměn (jako platidlo), nárust počtu kryptoměnových automatů – to vše, díky “krypto boomu” podstatně rozkvetlo. Tuto pozornost kryptoměny rozhodně potřebovaly.

Co je však důležitější, Bitcoin spolu nahoru vytáhl (nebo si to spíše i tyto projekty samotné zasloužily) i jiné kryptoměny jako je Ethereum, Litecoin nebo Monero. To technologii kryptografie a blockchainu mnohem více etablovalo. Jeden projekt může totiž být světlá výjimka a nenmusí vypovídat o celém odvětví, ale když se jich (fungujících) objeví hned několik, ukazuje to, že daným směrem nejspíše povede ta správná cesta.

Ale co medvědí rok 2018 – praskla bublina?

Konec kryptoměn? Splasknutí kryptoměnové “bubliny” (2018)

Minulý rok jsme však byli svědky jevu, který mnoho lidí (kteří kryptoměny začali sledovat až s tím obrovským nárůstem minulý rok) považují za konec či smrt kryptoměn.

Cena padla nejen u Bitcoinu, ale i u většiny ostatních kryptoměn a to klidně o více než 80 %. Z dlouhodobého hlediska se ale ukazuje, že nejde ani tak o krach, jako spíše o známou korekci, kterých jsme byli svědky už mnohokrát a která je na trhu úplně běžná. Pár příkladů:

Jak vidíte, svědky podobné anomálie už jsme byli několikrát. Není to poprvé a ani naposled. Trh momentálně vyčkává a všichni jsou zvědaví, co se bude dít. Internet se hemží odhady, kdy zase půjdou ceny nahoru a o kolik. A také, který z altcoinů bude příštím Ethereem, které v roce 2017 zažilo neuvěřitelný nárůst z 8 dolarů na 1377 dolarů (170x vyšší cena).

porovnani 4 bublin

Porovnání 4 kryptoměnových “bublin” z let 2011, 2013, 2014 a 2017. Zatím vždy přišel další růst. Přijde i nyní?

Problém spousty investorů, kteří začali do kryptoměn investovat v roce 2017 (nebo obecně v době růstu) je, že se za pár týdnů vidí jako milionáři v novém Lamborghini. Člověk by se však na kryptoměny neměl dívat jako na nástroj pro rychlý výdělek.

O tom kryptoměny ve své podstatě opravdu nejsou. A pokud se někdo na kryptoměny dívá ryze jako na spekulační nástroj, je třeba ho brát jako dlouhodobý a ne jako na investici na pár měsíců, u které očekáváme 1 000% nárůst. Znásobení vaší investice může trvat den, ale také měsíc, rok, nebo i 5 let. Je také možné, že se vám peníze už nikdy nevrátí. To nikdo neví.

Porovnání "bublin" v letech 2014 a 2018.

Porovnání “bublin” v letech 2014 a 2018.

Když se podíváte na jiné druhy investování, například podílové fondy, u kterých se často říká, jak jsou bezpečné, tak tam bývá doporučováno investovat řádově na 10+ let a také nikdo neví, jak se vaše investice zhodnotí a zda vůbec.

Porovnání bublin: kryptoměny a internet

Kryptoměny bývají s oblibou přirovnávány k internetu z dob přelomu milénia. Tehdy vzniklo spousta projektů a firem, které na burze vybraly velké peníze, jejich akcie vyletěly o tisíce procent a poté také znovu spadly.

Skoro jako bychom mluvili o ICO projektech z roku 2017, že? Jenže několik z těchto internetových projektů neskončilo v propadlišti dějin.

Internet se nikdy nepřestal používat. Naopak, zrodili se z nich giganti současného IT průmyslu. A dalo by se předpokládat, že s kryptoměnami to bude podobné. Nepřestanou se používat jen proto, že jejich cena v roce 2018 klesla. Je potřeba se maličko koukat do budoucnosti a věřit! A nejen věřit, ale aktivně se o kryptoměny zajímat. Platit s nimi.

porovnani 4 bublin

Cena akcií AMZN od uvedení na burzu v roce 1997.

Podíváte-li se na obrázek výše a porovnáte ho s grafy kryptoměn, je vidět spousta podobností. Cena akcií známého internetového obchodu Amazon.com v roce 1999 vzrostla na více než patnáctinásobek. Poté v “bear marketu” cena znovu spadla – o 94 %. Tato bublina však v nynějším pohledu na trh nic neznamenala, protože nyní je cena akcií Amazon 1 700 USD. To je další patnáctinásobek ceny, kterou akcie měly právě na vrcholu “bubliny” v roce 1999.

Pro porovnání: akcií AMZN je momentálně v cirkulaci téměř 500 milionů a každá z nich má tuto cenu (1693 USD). Bitcoiny mají sice momentálně (leden 2019) cenu asi 3x vyšší (3600 USD) zato je jich pouze 17 milionů, což je 30x méně.

Účelem tohoto článku není radit vám jak a do čeho investovat. Spíše vám chceme ukázat, že vše není tak černé, jak se na první pohled může zdát. Média totiž většinou všechno přáhání jen proto, aby měli čtenost. V roce 2017 se všude psalo, jak kurz Bitcoinu láme rekordy. Nyní se píše, jak umírá. Pokud se ale podíváte na fakta a čísla, zjistíte, že stejná situace už tu byla a to i na jiných trzích a dokonce i několikanásobně horší.

Okolo Bitcoinu se stále srocuje největší komunita, a i když má technologicky stále co vylepšovat, dobrou zprávou je, že se na něm neustále pracuje. Viz jeho forky jako je Bitcoin Cash, který rozhodně stojí za pozornost. Znamená to, že vývojáři stále pracují a to, že se občas neshodnou a vznikne fork, se prostě stane. Ta “lepší” měna díky prostředí trhu zvítězí.

Ostatní kryptoměny, jako Litecoin, Monero a Ethereum již dokázaly, že to jsou šikovně postavené a funkční projekty, které nám mají také co nabídnout, ikdyž Bitcoin je stále jedničkou na trhu. Stále jsou žhavými adepty, které mohou vystřídat Bitcoin v jeho prvenství, i když to určitě není otázkou tohoto roku.

Různí kryptoměnoví evangelisté odhadují růst litecoinu v dohledné době až na 700-800 USD, zatímco u Bitcoinu se odhady blíží k číslům 20-50 tisícům USD. Jisté je, že tyto projekty budou i nadále udávat směr. Otázkou ale zůstává, jaké jiné altcoiny se mezi ně proderou. A tlačenice je tam velká.

Prověřené kryptoměnové směnárny

Favorit redakce
  • Snadný nákup kryptoměn
  • Ověřená česká firma
  • Pouze 6 kryptoměn na výběr
  • Převod může trvat až pár dní

Názory expertů z oboru

Čas od času se objeví nějaký vizionář, který se rozhodne předpovídat, kam se cena pohne. Zda už začne stoupat, nebo bude stále klesat. Někdo bývá hodně ambiciózní a někdo se zase drží při zemi. Pojďme se podívat na několik predikcí od kryptoměnových i ekonomických expertů a udělat si na to obrázek.

“Bitcoinů je a vždy bude pouze limitovaný počet, takže je více než vzácný. Tak nějak se jedná o lepší verzi zlata. Myslíme si, že i přes pohyby cen v minulých týdnech se stále jedná o aktivum velmi podhodnocené.”

Cameron Winklevoss, Spoluzakladated burzy Gemini

“Počet uživatelů kryptoměnové burzy Binance se i přes pokles ceny v roce 2018 více než zečtyřnásobil.”

Bloomberg

“Pokud shortujete (spekulace na pokles, pozn. redakce), měli byste se mít na pozoru. Chcete-li ale longovat (spekulace na růst, pozn. redakce), teď je ten správný čas začít přidávat do pozic.”

Robert Sluymer, jednatel Fundstrat Global Advisors

“Bitcoin by i při nejhorším scénáři měl svou cenu. […] I kdyby dnes klesalo množství míst, kde lze Bitcoinem platit… Ale ono roste. I kdyby klesalo množství Bitcoinových směnáren, burz a automatů.. Ale ono roste. I kdyby se Bitcoin přestal vyvíjet… Ale vyvíjí ho nejvíc lidí v historii. I kdyby se o něm přestalo mluvit… […] Bitcoin není mrtvý. K tomu má daleko.”

Dominik stroukal, ekonom a autor první české knihy o Bitcoinu

Prezentace Karla Fillnera

Výňatek z prezentrace Karla Fillnera pro InvestičníWeb

Jak zmínil Karel Fillner ve své přednášce na začátku roku 2019, proč koluje názor, že už kryptoměnám nikdo nevěří? Obrovské firmy po celém světě investují stamiliony dolarů do rozvoje v oblasti blockchainu a akceptace kryptoměn. Většina kryptoměnových burz se neustále rozrůstá. I samotná Česká spořitelna se k tématu vyjádřila následovně: “Možnost nákupu kryptoměn v naší mobilní peněžence Poketka skutečně testujeme.”

ing výsledky výzkumu kolik lidí si koupilo kryptoměny

Průzkum ING banky. Oranžově: poměr lidí, kteří vlastní nějakou kryptoměnu.

Banka ING provedla v minulém roce průzkum o kryptoměnách mezi 14 828 respondenty z řad veřejnosti na všech kontinentech. Z průzkumu vyplynulo mimo jiné například to, že jeden ze čtyř lidí v Evropě očekává, že v budoucnu bude vlastnit kryptoměny a celá třetina dotázaných v Evropě souhlasí s tvrzením, že Bitcoin je budoucnost online nakupování.

Podobný podíl (32 %) respondentů uvedl, že kryptoměny jsou budoucností investování. Na druhou stranu 29 % Evropanů ale tvrdí, že nikdy nebudou investovat do kryptoměn.

Zajímavé ale je promítnutí dat z průzkumu (viz oranžovo-šedý graf výše) na křivku na základě teorie šíření inovací. Vezmeme-li v úvahu, že pouze cca 8 % lidí si někdy nějakou kryptoměnu koupilo, můžeme s klidem říct, že jsou kryptoměny opravdu ještě na začátku globální akceptace. Pozor, je třeba upozornit na to, že modrá linie na obrázku níže neukazuje cenu. Větší akceptací veřejností cena neklesá, pouze se růst zpomaluje.

křivka šíření inovací (kryptoměny)

Obrázek popisuje proces šíření inovací podle Rogerse. Křivku tvoří přijímací kategorie promítnuté v čase. Zdroj: Wiki.Knihovna.cz

Další globální průzkum, tentokrát od jedné ze 4 největších auditorských společností světa, Deloitte, ukazuje, že 32 % společností v Číně je připraveno do blockchainových technologií investovat mezi 5 a 10 miliony dolarů. V Americe je to 23 %. Ze všech dotázaných firem pak celých 65 % uvedlo, že v nadcházejícím roce chtějí do těchto technologií investovat minimálně 1 milion dolarů. Průzkum vyplnilo 1 053 výkonných ředitelů společností s příjmy přes 500 milionů dolarů ze 7 zemí světa. Odkaz na průzkum naleznete na konci článku mezi dalšími zdroji informací.

Pohled z druhé strany – kryptoměny nemají budoucnost

Na druhou stranu ale samozřejmě existují i opačné predikce, které předpokládají velký pád Bitcoinu. A ani na tyto názory bychom neměli zapomínat – jsou pro celý trh stejně tak důležité, jako predikce růstu.

Pojďme se tedy podívat i na tyto výroky.

“Myslím si, že Bitcoin bude mít za 10 let hodnotu zlomku momentální hodnoty. Cena 100 dolarů mi přijde mnohem pravděpodobnější, než 100 000 dolarů. […] Možnost, že kryptoměny nahradí klasické peníze jako je dolar nebo libra je v podstatě nulová.”

Kenneth Rogoff, Profesor ekonomie na harvardské univerzitě

“Nemůžete dávat hodnotu Bitcoinu, protože žádnou hodnotu neprodukuje. […] Držte se od toho dál, je to jen fata morgána. Představa, že má nějakou obrovskou vnitřní hodnotu, je podle mého názoru jen vtip.”

Warren Buffet, americký miliardář a investor

“Myslím, že za pár let se budeme sami sebe ptát, jak jsme se do této situace dostali? Jak jsme mohli věřit této pohádkové představě?”

Ardo Hansson, Guvernér Bank of Estonia

My se s těmito názory však ale moc neztotožňujeme. Kryptoměny vidíme jako nástroj budoucnosti, který dost možná budeme dříve nebo později používat všichni a to v jakékoli jejich formě – např. ve formě stablecoinů.

PS: Co byste čekali od Warrena Buffeta, jehož portfolio je z několika desítek procent tvořeno akciemi společností, jako je Visa či Bank of America? :-)

Co očekávat na trhu kryptoměn v roce 2019?

Konečně se ale dostáváme k té asi nejdůležitější části tohoto článku. Co můžeme očekávat od kryptoměn v budoucnosti, a hlavně v roce 2019? Jaká je budoucnost Bitcoinu? Křišťálovou kouli bohužel nemá nikdo a stát se může cokoliv. Jak jsme ale již nastínili výše v článku, kryptoměny prochází podobným procesem, jako dříve internet. Jasné však je jen to, že některé projekty přetrvají, jiné zkrachují a další nové se objeví.

Co se týče investování, do kryptoměn postupem času vstupují na trh institucionální investoři, tudíž můžeme očekávat příliv kapitálu. Stejně tak se díky nim pomůže vytřídit zrno od plev, neboť tento typ investorů si podrobí každý coin důkladné analýze, než do něj nějaké peníze vloží. Stále jsme tedy na začátku, takže je na co se těšit.

Pokud se nestane něco hodně špatného, snad by měla hodnota kryptoměn v roce 2019 lehce růst, nebo přinejmenším stagnovat. Historie se u různých aktiv opakuje v cyklech a jinak tomu není ani u Bitcoinu. Velice hezky popsal cykly Bitcoinu Chris Dunn ve svém videu: How To Trade The 5 Major Cryptocurrency Market Cycles. Tyto cykly fungují ale nejen na Bitcoin a jiné kryptoměny, ale i na spoustě akcií. Jen se podívejte na graf akcií AAPL z let 2005 – 2008.

Chris uvádí 5 částí všech cyklů, které zatím proběhly. Rozdělil je na části: 1) Akumulace, 2) Zdravý trend, 3) Neudržitelný parabolický pohyb, 4) Rychlý pullback a 5) Vysokou volatilitu při pohybu do strany. A pak se cyklus znovu opakuje. Tyto části jde hezky zakreslit i do všem dobře známého Wall Street Cheat Sheet. (Viz níže)

wall street cheat sheet cykly trhu

Cykly trhu znázorněné na Wall Street Cheat Sheet

Když se podíváte na grafy uvedené na začátku tohoto článku, všechny “bubliny” měly podobný průběh. Amazon v roce 2000, Bitcoin v roce 2014, Bitcoin v roce 2018 a našli byste i spousty dalších aktiv, které se vyvíjely téměř totožně. A víte co? Na konci cena vždy šla ještě výše, než na vrcholu “bubliny”.

Chrisovu teorii zmíněnou výše potvrzují i další známé odhady obchodníků ze serveru TradingView, které byly zveřejněny již před několika měsíci a zatím poměrně přesně vychází.

3 zajímavé předpovědi ceny Bitcoinu

Věříte Bitcoinu? Jednoduše ho koupíte na SimpleCoin

Další důvody pro růst Bitcoinu

Za zmínku stojí i informace o blížícím se půlení odměn za těžbu Bitcoinu, které nastave v květnu 2020. Jak jistě víte, bitcoin se těží. Při těžbě se vytváří další mince Bitcoinu. Konkrétně tedy momentálně 12.5 BTC každých 10 minut. Tyto bitcoiny získají těžaři, kteří potřebují kromě svého zisku hlavně zaplatit elektřinu, která těžbu umožňuje a proto kryptoměny prodávají. Teoreticky tak lze předpokládat, že každých 10 minut se na trh dostane a prodá 12.5 BTC v hodnotě cca 45 000 USD. Teoreticky to tedy dělá přes 6 mil. dolarů denně, které je třeba dostat na trh, aby se cena udržela.

půlení odměna za těžbu bitcoinu (halving) a vliv na cenu

Půlení odměn u Bitcoinu přijde za cca 450 dní. Zde je vidět, jaký vliv na cenu má. (log. graf)

Ve skutečnosti se ale odměna těžařům půlí každé 4 roky, takže už i v minulosti se tak stalo a z toho můžeme vycházet. Pokud se bude na trh dostávat stejné množství peněz, ale nových bitcoinů bude polovina, logicky to znamená ne udržení stávající ceny, ale její růst. To odráží i graf výše – zatím vždy se po půlení odměn (první červená tečka) cena vydala směrem vzhůru. A dokonce už i chvíli před tím pravděpodobně proto, že lidé tento nárůst očekávají a chtějí mít nakoupeno dříve, než přijde. To znamená teď, nebo za pár měsíců.

Pozor na FOMO!

fomo cyklus

FOMO cyklus u nových obchodníků

To, co do velké míry hnalo cenu výše a výše v roce 2017 bylo FOMO retailových obchodníků. Co to je? Jedná se o tzv. Fear Of Missing Out, neboli strach z toho, že se nezúčastním. Tím, jak média psala o růstu cen kryptoměn, se spousta lidí včetně nejrůznějších řidičů, prodavaček a učitelů pustilo do kryptoměn po hlavě s jedinou vizí: vydělat peníze na rychle rostoucí ceně.

Bohužel ale asi víte, jak to dopadlo. A řekl bych, že právě tito obchodníci byli první z těch, kteří po poklesu cen o několik desítek procent své kryptoměny prodali a tím si ztrátu zabezpečili.

Na druhou stranu i FOMO je právě jedna z věcí, které by mohly cenu napumpovat i v dalším bull-marketu. Jen u CoinBase je zaregistrovaných přes 25 milionů lidí, kteří čekají na otočení trendu, aby mohli znovu kryptoměny nakoupit. K tomu tu máme (snad) příchod dalších institucionálních investorů díky příchodu platforem jako je Bakkt.

Pozor na ekonomickou krizi (recesi)

Spousty významných analytiků již řadu let předpovídají rychle se blížící recesi a nastávající krizi. Akciové indexy v posledních týdnech padají, stejně jako akcie samotné. Je opravdu možné, že krize už klepe na dveře.

Popravdě nikdo neví, jak se Bitcoin v takové krizi zachová. Za dobu žádné ekonomické recese ještě Bitcoin neexistoval. A zde se veřejnost dělí na 2 skupiny, které jdou proti sobě. Někdo očekává, že Bitcoin bude považován za dobrý uchovatel hodnoty, stejně jako zlato, a lidé do něho budou svůj majetek přesouvat z riskantnějších aktiv, jako právě z padajících akcií. Někdo naopak čeká, že Bitcoin je právě to aktivum, které budou lidé opouštět a peníze vybírat a vkládat je právě naopak – do zlata.

Naše prognóza vývoje ceny Bitcoinu v roce 2019

Na obrázku níže můžete vidět naši odpověď na otázku, kterou občas dostáváme, a sice jaká je předpověď ceny Bitcoinu pro rok 2019. Je však třeba znovu podotknout, že nikdo s přesností neví, co se stane a proto se jedná čistě o odhad založený na všech informacích, které jsme shrnuli v článku výše.

Možný průběh roku 2019

  1. Kurz Bitcoinu se ještě chvíli bude točit mezi 3 000 a 4 000 dolary.
  2. Poté proběhnou poslední výprodeje tzv. weak hands a cena krátkodobě klesne na hranici cca 2500 dolarů, odkud se po několika odrazech dostane zpět nad hranici 3 000 dolarů.
  3. Tím bychom mohli považovat poslední fázi cyklu za ukončenou a mohla by začít první fáze cyklu nového, tedy akumulace.
  4. Pokud vše pujde podle plánů, do konce roku 2019 by se cena měla dostat na nedávnou tvrdou hranici 6000 dolarů, kde předpokládáme spuštění dalších prodejů. Její proražení tedy nebude rychlé – bude chvíli trvat.
  5. Po proražení této hranice dojde k rychlému výstřelu směrem vzhůru a dalšímu throwbacku na hladinu podpory na ceně 6000 dolarů.
kurz bitcoinu 2019 předpokládaný vývoj

Námi předpokládaný vývoj kurzu BTC v roce 2019

Aktualizace 23. 2. 2019:

Pod tímto článkem se v sekci komentářů objevili 2 lidé, kteří psali něco ve smyslu: “Cena už stoupá! Vámi předpokládaný pokles nepřišel a my nestihli nakoupit. Ujel vlak?”

Fear and greed indikátor v kryptoměnovém bear marketu

Fear and greed indikátor v kryptoměnovém bear marketu

Ve skutečnosti jsme ale přesně toto čekali. Když se ještě jednou podíváte na naší předpověď výše, čekali jsme, že cena pujde k 4000 USD a možná ještě trochu nad ně. Za chvíli podle nás ale přijde ještě (minimálně) jeden poslední propad.

Tento nárůst vypadá jako ukázkový bull trap, který nedočkavé obchodníky navnadí nakupovat, ale poté cenu znovu stáhne níže.

Dále ještě přikládáme obrázek, který sdílel Andrej Kalvoda na FB skupině Bitcoinových gamblerů a spekulátorů – tzv. fear and greed indikátor. Právě se nacházíme v momentu, který v minulosti několikrát všechny “longaře” vymetl.

My tedy stále ještě na výhodný nákup čekáme. (Aktualizováno 1. 5. 2019 – na nákup už nečekáme. Nakoupili jsme. Jaké je naše portfolio?)

Aktualizace 16. 4. 2019:

Aktualizovaný graf naší predikce

Aktualizovaný graf naší predikce

Cena Bitcoinu se zpočátku vyvíjela přesně podle našich odhadů. V polovině března ale graf naše odhady přestal následovat a na konci měsíce přišel razantní nepředpokládaný růst.

Tento růst vyhnal všechny indikátory do překoupených oblastí a narazil na resistentní linii kousek od 5500 USD.

My se stále naší predikce držíme a věříme, že se na cenovém grafu ukáže bartova hlava a cena se ještě zkoriguje směrem dolů, možná až do zeleně vyznačeného pásma pro výhodý nákup. Twitter se dokonce hemží dohady o tom, že kryptoměnový trh ještě na své dno nenarazil a máme tedy stále klesající trend.

Aktualizace 15. 6. 2019:

Vypadá to, že naše dosavadní predikce a čekání na poslední korekci se úplně nevyplatilo. Byl v lednu s cenou Bitcoinu okolo 3 500 dolarů ideální čas na akumulaci? Zatím to vypadá, že ano.

Na začátku minulého měsíce (května) jsme kryptoměny nakoupili, což se potvrdilo jako dobrý nápad. (Přečtěte si více: Jaké je naše portfolio?).

Konference Consensus v New Yorku a další události v kryptoměnovém světě s cenou opravdu zamávaly. Jsme už z “bear marketu” venku? Přečtěte si i náš další článek: Začíná bull-run?!

Další aktualizace tohoto článku již bohužel nepřipravujeme. Sledujte ale náš seriál Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn, kde každý měsíc dění na kryptoměnovém trhu shrnujeme.

Co si o vývoji kryptoměn v roce 2019 myslíte vy?

Další zdroje informací:

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Lazyloaded image
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo