Finex.cz logo
Menu
Finex » Naše investice do kryptoměn » (40) Milióny v kryptoměnách: Největší nárůst cen kryptoměn od října. Viděli jsme už dno?

(40) Milióny v kryptoměnách: Největší nárůst cen kryptoměn od října. Viděli jsme už dno?

(40) Milióny v kryptoměnách: Největší nárůst cen kryptoměn od října. Viděli jsme už dno?
Zdroj: DepositPhotos.com

Po turbulentních pár měsících byl v červenci na trhu klid a celková tržní kapitalizace všech kryptoměn potichu zaznamenala nárůst o 27 %. Kurz BTC také vzrostl o 28 % a připsal si tak největší růst od října minulého roku.

Jak si vede naše milionové portfolio? Dozvíte se níže.

Jak si vede naše portfolio?

Pohled na výkonnost kryptoměn v našem portfoliu (níže) rozhodně není radostný asi pro nikoho, zejména nakupoval-li tyto kryptoměny v posledním roce… Jediná dobrá zpráva je, že ze ztráty -64 %, na kterou jsme se dívali minulý měsíc, jsme dnes v minusu "pouhých" -52 %.

I přesto se ale nevzdáváme a naše portfolio budeme držet i dál. Je důležité si uvědomit, že i takové kryptoměny umí být a na podobný vývoj je nutné být připravený už od samotného začátku. Stále se jedná o velmi mladou a malou třídu aktiv.

Summa summarum má naše portfolio dnes hodnotu 583 000 Kč, což je cca 483% nárůst z prvního dne naší investice v květnu 2019, kdy jsme investovali 100 000 Kč, ale zároveň 52% ztráta ode dne, kdy jsme letos v květnu portfolio přestavěli.

V medvědím trhu, ve kterém se nacházíme, padá vše, a není úplně ideální na základě toho dělat unáhlená rozhodnutí. Proto s našim portfoliem nic neděláme a budeme dál čekat a vyhlížet lepší zítřky.

Něco podobného nezažíváme ani v rámci tohoto experimentu poprvé. Viz např. naše 2 články (zde a zde) z přelomu let 2019 a 2020. Je až úsměvné, jak přesně se situace opakuje. Zprávy o konci kryptoměn, propouštění zaměstnanců, masivní propady cen, přeliv kapitálu z altcoinů do Bitcoinu, všudypřítomný pesimismus…

Kdybychom se měli vsadit, na pár následujících týdnů nebo měsíců ještě očekáváme pokračování okurkové sezóny bez větší volatility a objemů. Zdá se, že největší propady a kaskádové likvidace bychom ale už snad měli mít za sebou.

I tak je ale těžké cokoliv předpovídat, protože trh se i dál bude odvíjet hlavně od makro. situace, kterou aktuálně charakterizuje drahá cena komodit a energií, inflace a vyhlížení recese.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Pokud chcete patřit mezi čtenáře, kteří se jako první dozví o tom, kde a jak kryptoměny držíme, zhodnocujeme a jak s nimi dále pracujeme, přidejte se do našeho newsletteru! Ten již odebírá několik tisíc spokojených čtenářů.

Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své e-mailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže – zdarma.

Kde bitcoiny a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi ověřené a doporučené kryptoměnové směnárny a kryptoměnové burzy v tabulce níže. Většinu z nich pravidelně používáme a testujeme, a proto se za kvalitu jejich služeb můžeme postavit.

Favorit redakce
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Nízké poplatky
  • Kontakt zákaznické podpory bývá složitý
  • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě
Anycoin logo

Anycoin

★ 95 %

Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.
CoinBank logo

CoinBank

★ 90 %

Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.

Pozor: V rámci tohoto seriálu jsme v roce 2019 investovali opravdové peníze (tehdy 100 000 Kč) se snahou je zhodnotit. Od té doby se hodnota portfolia často a rychle mění – propady i růsty o desítky procent jsou velmi časté. Kryptoměny jsou proto rizikovou investicí a naše články by neměly sloužit jako konkrétní investiční doporučení. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete nějaké kryptoměny nakoupit, důkladně zvažte, které kryptoměny do portfolia zařadíte a jaká bude velikosti vaší investice. Nemyslíme si, že by se "ideální investiční portfolio" jednotlivce mělo skládat pouze z kryptoměn – mělo by zahrnovat i jiná aktiva. Je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, přijít o celou investici.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,6%
Cena
$23 481
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,6%
Cena
$310,6
Graf posl. 7 dní
Graf Ripple
Změna za 24h
+0,14%
Cena
$0,38

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo