Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(8) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Výprodeje pokračují!

(8) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Výprodeje pokračují!
Zdroj: Depositphotos.com

V dnešním kratším článku si opět po měsíci můžete přečíst shrnutí toho nejdůležitějšího, co se za minulý měsíc – listopad – na kryptoměnovém trhu odehrálo.

Kromě toho se také dozvíte, jak se změnila hodnota naší 100 000 Kč investice a ukážeme vám náš pohled na směr dalšího vývoje.

Čtěte dál!

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 7 měsících
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 7 měsících – 87 000 Kč

Vývoj naší investice

Už před více než půl rokem jsme zde na Finexu vzali 100 000 Kč a nakoupili za ně 16 různých kryptoměn. I když kurz bitcoinu od té doby vzrostl o více než 40 %, je naše portfolio momentálně ve ztrátě.

Hodnota celého portfolia od minulého měsíce spadla a to dokonce ještě pod jeho nákupní hodnotu. Od května, kdy jsme tento experiment vypustili, uběhlo teprve 7 měsíců, ale hodnota naší investice je i přesto jako na horské dráze.

Z počátečních 100 000 Kč se takřka ihned vyšplhala až na 183 000 Kč, odkud začala klesat a nyní se nachází na 87 000 Kč.

Aktuální zhodnocení našich 100 000 Kč (Kryptoměny)
+ 20 000 Kč (Zlato)

 • Zlato – Vloženo 20 170 Kč, nyní v hodnotě: 21 500 Kč (↑ 6 %).
 • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 28 498 Kč (↑ 42 %).
 • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 58 510 Kč (↓ 27 %).

Co se to děje? Proč jste v mínusu?

klesající cenaNěkteří z vás si určitě říkají.. co se to děje? Odpověď je jednoduchá: klesá cena.

Nic víc.

Jak jsme již několikrát zmínili – celý tento seriál je pouze experiment s cílem ukázat čtenářům, zda jsou kryptoměny dobrou investicí, nebo ne.

Teď, když jsme v lehké ztrátě, to vypadá, že jsou kryptoměny k ničemu a každý na nich pouze tratí. S tím ale musíme nesouhlasit!

Vzpomeňte si, co se dělo v létě, když cena BTC i ostatních kryptoměn letěla vzhůru (viz např. článek Pokračujeme v růstu). Všichni byli nadšení a nejraději by do kryptoměn vložili mnohdy i více peněz, než kolik mají. Spousta lidí si na nákup kryptoměn dokonce i půjčila.

A teď, když je nákupní cena téměř o 50 % nižší, už nikdo nakupovat nechce. Není to padlé na hlavu? Vždyť každý rozumný investor vám řekne, že kupovat byste měli to, co je levné a prodat to dráž, ne naopak.

Jak jsme zmiňovali v minulém díle:

Všechny ukazatele směřují vzhůru! Téměř všechna data, která je o kryptoměnovém trhu možné získat, ukazují, že trh momentálně zažívá v obrovský růst, který jen tak něco nezastaví. To, že tento růst není reflektován v ceně je pro nás skvělá možnost kryptoměny koupit levně.

A o jaká data se jedná?

 • Hashrate (výkon těžařů) celé sítě poslední týdny neustále dosahuje nových maxim. (Zdroj)
 • Počet uskutečněných transakcí za rok 2019 již téměř přesáhl své historické maximum z roku 2017, stejně jako objem těchto transakcí vyjádřený v dolarech a objem obchodů na futures a kryptoměnových burzách. (Zdroj)
 • Počet existujících bitcoinových adres s alespoň 1, 0.1 i 0.01 BTC stále roste. (Zdroj)
 • Počet Bitcoinových automatů po celém světě za poslední 3 roky vyrostl o více než 500 %.
 • Stále více a více podniků a společností přijímají Bitcoin a kryptoměny jako metodu platby.
 • Koupit a obchodovat s bitcoiny nikdy nebolo snazší než teď – a to jak pro retail, tak pro profesionální investory.
 • Fed (Federální rezervní systém Spojených států) neustále pouští nové peníze do oběhu, stejně jako další centrální banky po světě.

Jediný ukazatel, který klesá, je cena.

Nevím jak vy, ale já si podle těchto informací rozhodně nemyslím, že by kryptoměny padaly, nebo dokonce umíraly. Dobře, snižuje se jejich cena, ale co je na tom?

Celá síť se masivně rozšiřuje den co den.

Dle mého názoru je růst ceny nevyhnutelný. A to ať přijde dnes, zítra, nebo třeba za 5 let.

A co na to banky?

Podle nově vydané předpovědi Deutsche Bank se blíží dominance fiat měn ke svému konci. Ne kryptoměn, ale fiat měn! (Zdroj)

Největší slabinou je prý jejich hodnota, která stojí pouze na důvěře ve vládu a její schopnosti. Tu však snižuje inflace a stále větší státní dluhy. (A představte si, že toto ve svém průzkumu uvedla jedna z největších světových bank!!)

Právě proto se podle Deutsche Bank nad fiat měnami stahují mračna a pokud se nic nezmění, nebude je možné dále udržet na výsluní. Bod zlomu by mohl přijít již v roce 2020, kdy odpor k fiat měnám přeroste až ke zvýšené poptávce po těch alternativách, kterými je například zlato nebo kryptoměny.

Co se v listopadu událo?

Aby tento článek nebyl extrémně dlouhý, níže naleznete shrnutí několika událostí z minulých týdnů, které stojí za zmínku:

 • Objemy obchodů na Bakkt neustále stoupají, přičemž zatím nejvyšší denní objem obchodů byl v hodnotě 45 milionů dolarů.
 • Kromě toho také platforma Bakkt obdržela povolení od newyorského ministerstva finančních služeb k poskytování tzv. bitcoin custody (neboli úschovu) všem institucím.
 • Síť Etherea byla úspěšně updatována rozšířením zvané Istanbul. To by mělo zajistit levnější a rychlejší stransakce.
 • Německo se nechalo slyšet, že od roku 2020 budou banky moci klientům uschovávat kryptoměny.

Stále si myslíte, že Bitcoin a další měny nemají budoucnost? Dejte nám vědět do komentářů!

Naše predikce vývoje kryptoměn do konce roku

Už nezbývá ani půl roku do poslední dobou neustále omílaného halvingu bitcoinu.

Z historie víme, že až dva roky před halvingem se Bitcoin “ochladí” a jeho cena klesne na minimum daného období. Po halvingu hodnota Bitcoinu vytrvale stoupá, dosáhne své maximální hodnoty pro dané mezidobí a začne klesat.

Minimálně dříve to tak bylo.

Dle mnoha analytiků se momentálně nacházíme na dlouhodobém dně. Jak to bude dál?

predikce BTC prosinec 2019
Predikce vývoje ceny BTC – prosinec 2019

PS: Těšte se na příští měsíc, již teď pracujeme na komplexním článku shrnujícím možný průběh příštího roku.

.

Jaký máte názor na další vývoj trhu? Napište nám do komentářů níže!

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny:

Favorit redakce

Výhody
 • Stránky v češtině, nákup za CZK
 • Ověřená česká společnost fungující od roku 2013
Nevýhody
 • Pouze 9 kryptoměn na výběr
 • Nenabízí platbu platební kartou

.
Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete do kryptoměn investovat, investujte vždy pouze tolik, kolik si můžete dovolit ztratit, aniž by vám to způsobilo problémy.

Líbil se vám tento článek?
8
1

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Rebel93

Moc pěkně napsané , už se moc těšíme na další článek ! Jen tak dál :)

Redakce Finex

Díky za komentář, Rebele!