Finex.cz logo
Menu
Finex » Naše investice do kryptoměn » (41) Milióny v kryptoměnách: Léto je u konce. Bude to znamenat návrat objemů a volatility?

(41) Milióny v kryptoměnách: Léto je u konce. Bude to znamenat návrat objemů a volatility?

(41) Milióny v kryptoměnách: Léto je u konce. Bude to znamenat návrat objemů a volatility?
Zdroj: DepositPhotos.com

Celé léto byl na kryptoměnovém trhu relativní klid. Kurz BTC se pohyboval +- 10 % a ani zobchodované objemy nebyly moc zajímavé. Přinesou návraty z dovolených zpět obchodníky a uvidíme zvýšenou volatilitu?

Jak si vede naše milionové portfolio? Dozvíte se níže.

Jak si vede naše portfolio?

Od minulého měsíce se moc věcí nezměnilo. Bitcoin se drží na téměř stejné úrovni, většina altcoinů ale poklesla zhruba o 10 %. Hodnota našeho portfolia proto celkově klesla o 5 %, ale po tom, co jsme viděli ze začátku roku, to není nic extrémního. Aktuálně jsou naše pozice následující:

Dnes má naše portfolio celkovou hodnotu 540 000 Kč, což je cca 440% nárůst od prvního dne naší investice v květnu 2019, kdy jsme investovali 100 000 Kč, ale zároveň 57% ztráta ode dne, kdy jsme letos v květnu portfolio přestavěli.

V medvědím trhu, ve kterém se nacházíme, padá vše, a není úplně ideální na základě toho dělat unáhlená rozhodnutí. Proto s našim portfoliem nic neděláme a budeme dál čekat, stakovat a vyhlížet lepší zítřky, které věříme, že dříve nebo později přijdou.

Jsou to měsíce, jako je právě tento, kvůli kterým v našem seriálu stále pokračujeme. Naprostá většina portfolií krypto investorů/spekulantů vypadá podobně jako to naše. A ne každý to psychicky zvládne – je velmi nepříjemné sledovat, jak se měsíc po měsíci vypařují čísla z celkové hodnoty portfolia. Ale odměna pro ty, kdo vydrží do dalšího bullrunu, bude sladká. A na ni čekáme.

Z principu tohoto seriálu, který spočívá ve sledování vývoje investované částky, do naší investice už nepřidáváme. Kdybychom ale mohli, nebáli bychom se další kryptoměny v tuto chvíli přikoupit a tím si snížit tzv. break-even bod, tedy cenu, kdyse naše portfolio přesune do zisku.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Pokud chcete patřit mezi čtenáře, kteří se jako první dozví o tom, kde a jak kryptoměny držíme, zhodnocujeme a jak s nimi dále pracujeme, přidejte se do našeho newsletteru! Ten již odebírá několik tisíc spokojených čtenářů a v posledních týdnech jsme jeho rozesílání po kratší odmlce znovu obnovili.

Chcete být jedním z odběratelů a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn ve své e-mailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže – zdarma.

Kde bitcoiny a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi ověřené a doporučené kryptoměnové směnárny a kryptoměnové burzy v tabulce níže. Většinu z nich pravidelně používáme a testujeme, a proto se za kvalitu jejich služeb můžeme postavit.

Favorit redakce
Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.
  • Nízké poplatky
  • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
  • Nelze nakupovat platební kartou
Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.
CoinBank logo

CoinBank

★ 90 %

Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.

Pozor: V rámci tohoto seriálu jsme v roce 2019 investovali opravdové peníze (tehdy 100 000 Kč) se snahou je zhodnotit. Od té doby se hodnota portfolia často a rychle mění – propady i růsty o desítky procent jsou velmi časté. Kryptoměny jsou proto rizikovou investicí a naše články by neměly sloužit jako konkrétní investiční doporučení. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete nějaké kryptoměny nakoupit, důkladně zvažte, které kryptoměny do portfolia zařadíte a jaká bude velikosti vaší investice. Nemyslíme si, že by se "ideální investiční portfolio" jednotlivce mělo skládat pouze z kryptoměn – mělo by zahrnovat i jiná aktiva. Je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, přijít o celou investici.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo