Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Léto je u konce. Bude to znamenat návrat objemů a volatility? | Milióny v kryptoměnách (41)

Publikováno
Léto je u konce. Bude to znamenat návrat objemů a volatility? | Milióny v kryptoměnách (41)
Zdroj: DepositPhotos.com

Celé léto byl na kryptoměnovém trhu relativní klid. Kurz BTC se pohyboval +- 10 % a ani zobchodované objemy nebyly moc zajímavé. Přinesou návraty z dovolených zpět obchodníky a uvidíme zvýšenou volatilitu?

Jak si vede naše milionové portfolio? Dozvíte se níže.

Poznámka

🔴 Sledujte naše portfolio živě: Hodnotu a vývoj portfolia každý měsíc publikujeme v článcích v této sérii. Kromě toho ho ale můžete sami sledovat i na CryptoCompare a Coingecko.

Jak si vede naše portfolio?

Od minulého měsíce se moc věcí nezměnilo. Bitcoin se drží na téměř stejné úrovni, většina altcoinů ale poklesla zhruba o 10 %. Hodnota našeho portfolia proto celkově klesla o 5 %, ale po tom, co jsme viděli ze začátku roku, to není nic extrémního. Aktuálně jsou naše pozice následující:

Dnes má naše portfolio celkovou hodnotu 540 000 Kč, což je cca 440% nárůst od prvního dne naší investice v květnu 2019, kdy jsme investovali 100 000 Kč, ale zároveň 57% ztráta ode dne, kdy jsme letos v květnu portfolio přestavěli.

V medvědím trhu, ve kterém se nacházíme, padá vše, a není úplně ideální na základě toho dělat unáhlená rozhodnutí. Proto s našim portfoliem nic neděláme a budeme dál čekat, stakovat a vyhlížet lepší zítřky, které věříme, že dříve nebo později přijdou.

Jsou to měsíce, jako je právě tento, kvůli kterým v našem seriálu stále pokračujeme. Naprostá většina portfolií krypto investorů/spekulantů vypadá podobně jako to naše. A ne každý to psychicky zvládne – je velmi nepříjemné sledovat, jak se měsíc po měsíci vypařují čísla z celkové hodnoty portfolia. Ale odměna pro ty, kdo vydrží do dalšího bullrunu, bude sladká. A na ni čekáme.

Z principu tohoto seriálu, který spočívá ve sledování vývoje investované částky, do naší investice už nepřidáváme. Kdybychom ale mohli, nebáli bychom se další kryptoměny v tuto chvíli přikoupit a tím si snížit tzv. break-even bod, tedy cenu, kdyse naše portfolio přesune do zisku.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Pokud chcete patřit mezi čtenáře, kteří se jako první dozví o tom, kde a jak kryptoměny držíme, zhodnocujeme a jak s nimi dále pracujeme, přidejte se do našeho newsletteru! Ten již odebírá několik tisíc spokojených čtenářů a v posledních týdnech jsme jeho rozesílání po kratší odmlce znovu obnovili.

Chcete být jedním z odběratelů a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn ve své e-mailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže – zdarma.

Kde bitcoiny a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi ověřené a doporučené kryptoměnové směnárny a kryptoměnové burzy v tabulce níže. Většinu z nich pravidelně používáme a testujeme, a proto se za kvalitu jejich služeb můžeme postavit.

Favorit redakce

Výhody
  • Nízké poplatky
  • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
Nevýhody
  • Nelze nakupovat platební kartou

Pozor: V rámci tohoto seriálu jsme v roce 2019 investovali opravdové peníze (tehdy 100 000 Kč) se snahou je zhodnotit. Od té doby se hodnota portfolia často a rychle mění – propady i růsty o desítky procent jsou velmi časté. Kryptoměny jsou proto rizikovou investicí a naše články by neměly sloužit jako konkrétní investiční doporučení. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete nějaké kryptoměny nakoupit, důkladně zvažte, které kryptoměny do portfolia zařadíte a jaká bude velikosti vaší investice. Nemyslíme si, že by se “ideální investiční portfolio” jednotlivce mělo skládat pouze z kryptoměn – mělo by zahrnovat i jiná aktiva. Je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, přijít o celou investici.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.