Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Coinbase: První kryptoměnová směnárna vstoupila na burzu! Jak to ovlivní trh s kryptoměnami?

Publikováno
Coinbase: První kryptoměnová směnárna vstoupila na burzu! Jak to ovlivní trh s kryptoměnami?
Zdroj: The Seattle Times

Po dlouhém plánování se akcie Coinbase začaly ve středu obchodovat na americké burze Nasdaq s cenou 381 dolarů za kus. Po rychlém růstu ale začaly opět klesat a uzavřely svoji cenu na 328 dolarech. I přesto se však většina analytiků domnívá, že se jedná o jeden z největších milníků v historii kryptoměn.

Tržní kapitalizace Coinbase se během obchodování vyšplhala až na 100 miliard dolarů

Jedna z největších kryptoměnových směnáren Coinbase ve středu vstoupila skrze přímý úpis akcií na americkou burzu Nasdaq s tickerem COIN. Akcie společnosti se začaly veřejně obchodovat za cenu 381 dolarů na akcii, načež zaznamenaly prudký růst na cenu 428,94 dolarů.

O několik hodin později začaly opět klesat a svůj první obchodní den uzavřely s cenou 328,05 dolarů za kus, což bylo stále o 50 % více oproti její referenční ceně stanovené na 250 dolarů. Během obchodování se následně tržní kapitalizace Coinbase vyšplhala až na 112 miliard dolarů, načež se při poklesu ceny akcií ustálila na ceně okolo 70 miliard dolarů.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Coinbase Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Coinbase v minulém roce vykázala výnosy ve výši 1,1 miliardy dolarů, přičemž se poprvé ve své historii vyhnula ztrátě. Překvapivé jsou však výsledky za první čtvrtletí tohoto roku, kdy její výnosy dosáhly 1,8 miliardy dolarů. Za růstem může stát i rychlý nárůst počtu uživatelů z loňských 44 milionů na letošních 56 milionů.

Podle některých odhadů by cena akcií Coinbase mohla do roka vzrůst na 600 dolarů za kus.

Chtěli byste i vy koupit nebo obchodovat akcie Coinbase? Naleznete je např. u brokerů XTB nebo Degiro.

Do akcií Coinbase investovala i společnost Ark Investment

Akcie Coinbase ve čtvrtek vzrostly o více než 11 %, za čímž podle všeho stálo oznámení Cathie Wood, zakladatelky a CEO investiční společnosti ARK Investment, která se nechala slyšet, že její společnost investovala do akcií Coinbase částku okolo 250 milionů dolarů.

Konkrétně se jednalo o tři ETF fondy společnosti Ark Innovation ETF, Ark Fintech Innovation ETF a Ark Next Generation Internet ETF, které nakoupily celkem 749 205 kusů akcií. Zakladatelka společnosti je navíc i velkým fanouškem kryptoměn, o čemž svědčí její víra v růst Bitcoinu, který by podle ní mohl v budoucnu dosáhnout hranice 500 000 dolarů.

O nováčka na burze se zajímá i konkurenční kryptoměnová směnárna Binance, která chce brzy vydat akciové tokeny kryté akciemi Coinbase.

Bitcoin i Ethereum zaznamenaly svá historická maxima

Kryptoměny v tomto roce zaznamenávají rekordní přírůstky, v čemž jim pomáhá především podpora ze strany velkých společností jako je Tesla či Mastercard. Podle analytiků měl ale vliv na růst jejich cen i plánovaný vstup Coinbase na burzu.

V návaznosti na to jsme mohli sledovat rekordní růst Etherea (ETH), které dosáhlo svého nového historického maxima s cenou přesahující 2 400 dolarů. Stejně se dařilo i Bitcoinu (BTC), jehož cena ve středu poprvé překročila hranici 64 000 dolarů.

Rekordní růst zaznamenala i meme kryptoměna Dogecoin (DOGE), která jen během 24 hodin vzrostla o více než 85 %.

Vstup Coinbase na burzu možná povede k větší akceptaci kryptoměn

Většina analytiků se shoduje na tom, že vstup Coinbase na burzu představuje jeden z největších milníků v historii kryptoměn. Směnárna se totiž stala úplně první veřejně obchodovanou společností svého druhu, čímž otevřela dveře i ostatním společnostem z kryptoměnového odvětví. Je tedy velmi pravděpodobné, že se o něj začne zajímat více institucionálních investorů.

Rostoucí cena kryptoměn navíc přiláká i další retailové investory, kteří se budou chtít svést na současné vlně optimismu. Pomalu a jistě se tak podle některých odborníků stanou kryptoměny novým mainstreamem a budou i blíže k akceptaci napříč odvětvími.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.