Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Analityk Peter Brand predikuje vzestup Bitcoinu až na $ 200 000!

Publikováno
Analityk Peter Brand predikuje vzestup Bitcoinu až na $ 200 000!
Zdroj: CoinDesk.com

Zkušený analytik Peter Brand uvádí, že současný bull market je podle něj teprve ve své polovině. Bude tedy Bitcoin koncem roku na svém dalším ATH?

Peter Brand, znamý investor, již v minulosti správně predikoval vývoj ceny Bitcoinu, resp. v lednu roku 2018 správně odhadl prudkou cenovou korekci o tehdejších 80%.

Jeho nynější analýza naznačuje, že momentálně i přes mírnou korekci a stagnaci ceny zůstáváme v býčím trhu a Bitcoin z toho vyjde ve třetím či čtvrtém kvartálu roku 2021 s cenovkou na úrovních mezi 180-200 tisíci dolary.

Zdroj: PeterBrand
Velmi zjednodušená predikce Petera Branda
Velmi zjednodušená predikce Petera Branda

Druhým dechem však Brand dodává, že po cestě k této hodnotě můžeme očekávat i další větší či menší cenové korekce. Dále zmiňuje, že pro něj zůstává důležité udržet si odstup od současné ceny a dívat se na graf ze širšího spektra.

Cenové rallye Bitcoinu bylo za posledních 10 let běžným jevem, kdy cena stoupá 2-3 roky a poté přicházejí velké korekce.

Jaká je dle Branda aktuální situace?

  • Bitcoin se momentálně nachází ve čtvrtém období na týdenním logaritmickém grafu.
  • Poprvé od nejnižších hodnot v březnu 2020 se cena ukotvila nad 50 tisíci dolary.
  • Peter Brandt varuje před nedávnou vlnou přehnaného optimismu na sociálních sítích: „Dokud budou mít lidé na twitteru laserové oči, jsme v průšvihu.
  • A dále Brand také dodává, že: „Bitcoin přebírá roli uchovatele hodnoty a prostředku směny. Je tosázka typu buď a nebo. Buď to bude to nejlepší z toho, co lidé chtějí, aby to bylo, nebo z toho nebude nic.

Predikce Petera Brandta může na jednu stranu působit jako hopium pro všechny majitele Bitcoinu, na druhou stranu zkušený investor nabádá ke střízlivému úsudku.

Na to, zda se predikce vyplní, si budeme muset počkat, nicméně zůstává faktem, že Bitcoin momentálně hýbe světem investorů a pokud by měl dosáhnout úrovní kolem 200 000 $, určitě by vzbudil mnohem větší zájem i mezi retailovými investory.

Líbil se vám tento článek?
14
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.