Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Binance spustila obchodování s akciovými tokeny. Prvním dostupným titulem je Tesla

Publikováno
Binance spustila obchodování s akciovými tokeny. Prvním dostupným titulem je Tesla
Poznámka

Aktualizováno 25. 8. 2021: Burza Binance byla ze strany regulátorů donucena (snad dočasně) obchodování akciových tokenů na své platformě pozastavit.

Jedna z největších kryptoměnových burz Binance v pondělí 12. 4. 2021 spustila obchodování s akciovými tokeny. Jako první si Binance k tokenizaci vybrala akcie známé automobilky Tesla, které budou obchodovány pod tickerem TSLA/BUSD.

Podle oficiálního prohlášení má společnost v plánu brzy přidat i další tituly, přičemž se spekuluje, že v návaznosti na IPO americké směnárny Coinbase, bude právě COIN jednou z prvních.

Poznámka

Aktualizováno 14. 4. 2021: Obchodní pár COIN/BUSD bude opravdu už dnes na Binance, jako druhý akciový token, zalistován (zdroj).

Do Tesly můžete investovat už i v podobě kryptoměn

Binance ve svém pondělním prohlášení oznámila spuštění obchodování takzvaných Tradable Stock Tokens neboli akciových tokenů, které sledují cenu vybraných akcií. Jako první směnárna tokenizovala akcie Tesly, která se sama netají svým pozitivním přístupem ke kryptoměnám.

V současnosti se akciové tokeny Tesly obchodují pod tickerem TSLA/BUDS, přičemž cena jejích akcií se aktuálně pohybuje okolo 700 dolarů za kus.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pomocí akciových tokenů budou moci uživatelé nakoupit i zlomky titulů, podobně jako je tomu i u frakčních akcií, které má ve své nabídce například Revolut či Robinhood. Retailoví investoři tak mohou investovat i do dražších titulů, které by si se svým kapitálem jinak nemohli dovolit.

Obchodování s tokeny je v tuto chvíli oproštěno od obchodních poplatků a mohou se ho zúčastnit pouze uživatelé s kompletně verifikovanými účty. Společnost ve svém prohlášení dodala, že dané služby nebudou dostupné pro uživatele na území Turecka a Číny.

Nová éra obchodování akcií

Podle prohlášení společnosti by měly být během následujících měsíců zalistovány i další akciové tokeny. Každý z tokenů bude nabízen v obchodním páru se stablecoinem Binance USD (BUSD), který je navázán na cenu amerického dolaru a je spravován newyorskou společností Paxos Trust Company.

Na vývoji tokenů se podílela i licencovaná německá investiční společnost CM-Equity AG či švédská platforma zaměřující se na tokenizaci aktiv Digital Assets AG.

I když nejsou akciové tokeny úplnou novinkou (je možné je obchodovat i u konkurenčních burz), vkládá do nich Binance velké naděje. Jelikož se řadí mezi jedny z největších burz světa, věří, že její dosah pomůže zpřístupnit investování do akcií a zároveň tak propojí tradiční trhy s těmi kryptoměnovými.

S prohlášením přišla společnost ihned po oznámení svých výsledků za první čtvrtletí, které pro ni bylo více než úspěšné. Od začátku roku vzrostl objem obchodů o 260 % a o dalších 346 % se zvýšil i počet nových uživatelů. Podobně se dařilo i jejich vlastní kryptoměně Binance Coin (BNB), jejíž cena jen v tomto roce narostla o více než 900 %.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Tomáš Kovář

Dobrý den, jaké jsou prosím rizika nákupu akciových tokenů na Binance? Při jejich nákupu a následném držení hrozí v nejhorším případě pouze pokles na nulovou hodnotu?
Je možné token TSLA odeslat na některou z HW peněženek? Děkuji.