Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
moneta-bank-logo
Moneta cizoměnový účet
moneta-bank-logo
Moneta cizoměnový účet
moneta-bank-logo

Moneta cizoměnový účetRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
moneta-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
95 %
Poslední aktualizace
14. 5. 2024

Cizoměnový účet s online směnárnou

Cizoměnový účet od Monety Money Bank nabízí vedení v eurech, dolarech nebo librách, a to zdarma. K eurovému nebo dolarovému účtu lze navíc sjednat až 2 debetní karty. Velkou výhodou jsou výběry ze všech bankomatů v České republice i v zahraničí zdarma, i tuzemské a SEPA úhrady bez poplatků. Účet pro vás bude vhodný, pokud hodně cestujete, platíte na zahraniční účty nebo přijímáte cizí měnu.

moneta-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
95 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

90%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

95%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

95%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Základní informace o Moneta cizoměnový účet

Typ účtu Cizoměnový účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

V nabídce Monety Money Bank se nachází také cizoměnový účet s online směnárnou pro okamžitou směnu EUR, USD a GBP. K účtu navíc získáte virtuální i fyzickou kartu v eurech nebo dolarech. Díky tomu můžete po směně peněz platit za výhodnější kurz online i v obchodech.

Účet v cizí měně je zdarma, stejně tak online směnárna. Minimální částka pro převod měn činí 2 000 Kč nebo ekvivalent v cizí měně. Účet si lze sjednat prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví, případně na pobočce.

Poznámka

U Monety si můžete sjednat běžný účet Tom Plus, který nabízí výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma.

Recenze Moneta Money Bank

Nevíte, co od banky Moneta Money Bank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Moneta Money Bank vznikla z původní finanční společnosti Agrobanka, která byla založena roku 1990. Prodělala několik změn, nakonec se však osamostatnila a v roce 2016 se z ní stala ryze česká banka.

Snaží se držet krok s dobou a neustále vylepšuje svou nabídku produktů. Jedním z úspěšných kroků bylo vytvoření mobilní aplikace Smart Banka, která získala mnoho ocenění a sklízí úspěch mezi uživateli.

Moneta má okolo 1,5 milionu klientů a nabízí širokou nabídku produktů pro osobní i firemní bankovnictví. Aktuálně se může chlubit 140 pobočkami a 560 bankomaty.

Zajímá vás více informací o této bance a jejích dalších produktech? Podívejte se na naši podrobnou recenzi.

Co vše vám může cizoměnový účet od Monety Money Bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí cizoměnový účet?

Devizový účet u Monety Money Bank lze vést v eurech, dolarech nebo librách. Vedení účtu je bez poplatků a zdarma získáte fyzickou i virtuální kartu k účtu (kartu v měně GBP banka neposkytuje).

K účtu náleží také online Směnárna, kterou lze aktivovat v mobilní aplikaci Smart Banka. Podmínkou pro sjednání cizoměnového účtu a online Směnárny je založení běžného účtu Tom Plus u Monety, který je zdarma včetně výběrů z bankomatů v ČR i v zahraničí.

Prostřednictvím online Směnárny pak můžete převádět své finance bez poplatků podle aktuálního kurzu. Nezávaznou nabídku kurzu se nejprve předem dozvíte, a poté můžete okamžitě směnit.

Kartu k cizoměnovému účtu si můžete také přidat do mobilu a začít s ní platit na internetu nebo v kamenných prodejnách pomocí Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay a Garmin Pay. Konto je úročeno sazbou 0 % p.a.

Poznámka

Moneta Money Bank nabízí spořicí účet s úrokovou sazbou 4,60 % p.a.

Sazebník poplatků

Účet v cizí měně, online Směnárna i cizoměnová debetní karta jsou zdarma. Stejně tak běžný účet Tom Plus a debetní karta k němu. Bez poplatků jsou také okamžité převody v online směnárně.

Poplatky Cizoměnový účet

  • Měsíční vedení účtu: 0 Kč
  • Příchozí tuzemské platby: 0 Kč
  • Odchozí tuzemské platby: 0 Kč
  • Příchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 0 Kč
  • Odchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 0 Kč
  • Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč
  • Elektronický měsíční výpis: 0 Kč
  • Výpis zaslaný poštou: 50 Kč

Do aktuálního ceníku Moneta Money Bank můžete nahlédnout na stránkách Moneta.cz.

Jak založit cizoměnový účet u Monety?

Cizoměnový účet si můžete založit v Internet Bance, Smart Bance nebo na kterékoli z poboček. Účet v librách lze založit pouze na pobočce. Pro směnu je ještě podmínkou mít běžný účet u Monety, který si můžete snadno sjednat v mobilním bankovnictví Smart Banka. Ve Smart Bance si následně snadno aktivujete i cizoměnový účet a online směnárnu.

Cizoměnový účet – přihlášení na účet

Účet v cizí měně lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví Internet Banka nebo v mobilní aplikaci Smart Banka. V digitálním bankovnictví Monety získáte přehled o všech svých platbách, příjmech, výdajích i trvalých platbách. Můžete prostřednictvím něj spravovat své debetní a kreditní karty, sjednat si úvěr, kontokorent i další produkty.

Přihlášení do účtu probíhá na stránkách ib.moneta.cz pomocí tzv. dvoufaktorové autentizace. Stačí vyplnit vaše ID číslo heslo a potvrdit kódem z SMS. Bezpečnějším způsobem je přihlášení prostřednictvím mobilní aplikace Smart Banka pomocí biometriky a PINu.

Další produkty od Monety

Pro koho je devizový účet vhodný?

Devizový účet od Monety Money Bank se vám bude hodit například pokud cestujete do zahraničí, platíte často v zahraničních e-shopech nebo vám zaměstnavatel zasílá výplatu v cizí měně.

Můžete směňovat peníze pohodlně online, a navíc bez poplatků a s výhodným kurzem. Převody prostřednictvím online směnárny navíc probíhají okamžitě a zdarma.

Poznámka

Nezaujal vás cizoměnový účet od Monety Money Bank? Zajímavou alternativou může být například běžný účet v cizí měně od České spořitelny.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Cizoměnový účet

Obecné informace o produktu
Jméno produktuMoneta cizoměnový účet
PoskytovatelMoneta
Typ účtu Cizoměnový účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD, GBP
Účet je určený proFyzické osoby
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 100 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ0 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU0 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 30 Kč
Fyzický bankovní výpis50 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis100 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 1 % z částky úhrady
Zahraniční platba příchozí 1 % z částky úhrady
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba200 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetVISA
Platební karta k účtu Debetní karta Standard EUR / USD
Poplatek za kartu 0 EUR / 1,5 EUR
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 150 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízeníNelze provádět
Inkaso zřízeníNelze provádět
SIPO zřízeníNelze provádět
Trvalý příkaz platbaNelze provádět
Inkaso platby Nelze provádět
SIPO platby Nelze provádět
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu ID (přihlašovací jméno) + heslo + kód z SMS / přihlášení přes Smart Banku + biometrika + PIN kód
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Další informace
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/sazebniky
Sazebník poplatkůhttps://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/sazebniky
Ohodnoťte produkt Moneta cizoměnový účet
1
1

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat