Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
moneta-bank-logo
Moneta dětský účet Genius
moneta-bank-logo
Genius dětský účet
moneta-bank-logo

Moneta dětský účet GeniusRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
moneta-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
96 %
Poslední aktualizace
14. 5. 2024

Dětský účet s úročením zůstatku

Dětský účet od Monety nabízí dětem do 15 let výhodné podmínky a možnost naučit se pracovat se svými penězi. Založení a vedení účtu je zdarma, součástí pak je debetní karta i výhodnější úrok na účtu, který však spíše slouží k tomu, aby děti pochopily fungování spoření. Účet je bez poplatků za sjednání i vedení. Hlavní výhodou jsou výběry v síti bankomatů Moneta i ostatních poskytovatelů v ČR a v zahraničí zdarma. Dále jsou zdarma vklady hotovosti na účet a jeden výběr na pobočce měsíčně. V 15 letech se účet automaticky převede na běžný účet Tom Plus.

moneta-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
96 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

95%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

95%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

95%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Základní informace o Genius dětský účet

Typ účtu Dětský účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Dětský účet Genius od Monety Money Bank lze sjednat pro děti od narození do 15 let. Účet nabízí vedení zdarma, jeho součástí je debetní platební karta od 8 let dítěte a úročení zůstatku na účtu. S penězi mohou děti nakládat pod vedením rodičů. V 15 letech banka dětský účet automaticky převede na běžný účet Tom Plus.

Dětský účet naučí vaše ratolesti hospodařit s vlastními penězi. Díky úročení, které je však stále nízké, jej lze využít jako spořicí účet pro děti. Banka má nově v nabídce také běžný účet Tom Junior určený pro děti. Níže si o něm uvedeme stručné informace.

Poznámka

Pokud hledáte běžný účet od 15 let, Moneta také nabízí běžný účet Tom Plus.

Recenze Moneta Money Bank

Nevíte, co od banky Moneta Money Bank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Moneta Money Bank vznikla z původní finanční společnosti Agrobanka, která byla založena roku 1990. Prodělala několik změn, nakonec se však osamostatnila a v roce 2016 se z ní stala ryze česká banka.

Snaží se držet krok s dobou a neustále vylepšuje svou nabídku produktů. Jedním z úspěšných kroků bylo vytvoření mobilní aplikace Smart Banka, která získala mnoho ocenění a sklízí úspěch mezi uživateli.

Moneta má více než 1,5 milionu klientů a nabízí širokou nabídku produktů pro osobní i firemní bankovnictví.

Zajímá vás více informací o této bance a jejích dalších produktech? Podívejte se na naši podrobnou recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může účet Genius od Monety nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co účet dětský Genius nabízí?

Dětský účet od Monety Money bank je určený pro děti od narození do 15 let. K účtu získáte po předložení dokladu totožnosti debetní platební kartu pro dítě od 8 let věku.

Debetní karta je určená pro výběry hotovosti z bankomatů (max. 5 000 Kč měsíčně), pro placení v obchodech do celkového limitu 7 000 Kč měsíčně nebo pro platby na internetu (max. 3 000 Kč měsíčně). Limity pro platby je možné snížit, uvedené limity jsou maximální.

Po překročení hranice věku 15 let vám bude účet automaticky převeden na běžný účet Tom Plus.

S penězi může dítě nakládat pod dohledem rodičů. Ti mohou kontrolovat pohyby na účtu pomocí nastavení e-mailů. K účtu také náleží úrokové zhodnocení z kreditní částky do 50 000 Kč, které v současné době činí 5,00 % p.a.

K dětskému účtu navíc automaticky získáte spořicí účet s úrokem 5 % p.a. do částky 50 000 Kč.

Zajímavější sazbu vám aktuálně nabídne standardní spořicí účet od Monety. Tento účet oproti dětskému účtu poskytuje zajímavé výhody.

Běžný účet Tom Junior

Podívejme se ještě na, v úvodu zmiňovaný, Tom Junior. Jedná se o běžný účet určený pro mladé od 8 let do dovršení 18 let. Účet lze sjednat ve Smart Bance pouze, pokud jste klientem banky, nebo když si u Monety sjednáte běžný účet.

Účet Tom Junior může zřídit zákonný zástupce dítěte, přičemž k tomu bude potřebovat rodný list dítěte a jeho občanský průkaz, ale také svůj doklad totožnosti. Konto je prostřednictvím Smart Banky více propojeno se zákonným zástupcem, který na něj může dohlížet a spravovat jej.

Vedení účtu je zdarma a náleží k němu jedna debetní dětská karta zdarma (od 8 let). Bez poplatků jsou také výběry hotovosti z bankomatů Moneta Money Bank i ze všech ostatních po celém světě.

K Tom Junior získáte automaticky také spořicí účet s úrokem 5 % ročně do částky 50 000 Kč. V aplikaci Smart Banka bude mít dítě přehled o svých výdajích, díky čemuž se naučí hospodařit s penězi. Navíc už s sebou nemusí nosit peníze, protože může platit prostřednictvím aplikací Apple Pay, Google Pay nebo hodinkami.

Nevýhodou je, že Tom Junior je omezen transakčními limity. Maximální měsíční transakční limit pro přímé bankovnictví nesmí přesáhnout 10 000 Kč. Dále jsou limitovány i konkrétní transakce (výběry, platby u obchodníka, platby na internetu).

Účet navíc neumožňuje vklady ani výběry v CZK nebo v cizí měně na pobočce, tuzemské odchozí úhrady na pobočce nebo v bankovnictví (ani trvalé platby, inkasa, SIPO atd.), zahraniční odchozí úhrady na účty vedené mimo ČR, vydání další debetní karty nebo disponování s prostředky na účtu zákonnému zástupci.

Sazebník poplatků

Sjednání a vedení účtu pro děti je zdarma, stejně tak platební karta k účtu je bez poplatků. Zdarma jsou také všechny výběry ze sítě bankomatů Moneta a ze všech ostatních v ČR i v zahraničí, vklady hotovosti na účet a jeden výběr na pobočce měsíčně. Odchozí úhrady lze provádět pouze na pobočce banky a zahraniční úhrady nelze provádět vůbec.

Jaké má banka poplatky?

 • Měsíční vedení účtu: 0 Kč
 • Elektronický výpis z účtu: 0 Kč
 • Poskytnutí debetní karty: 0 Kč
 • Příchozí úhrada tuzemská: 0 Kč
 • Odchozí úhrada tuzemská (zadaná na pobočce): 0 Kč / 100 Kč (1. úhrada zúčtovaná v kalendářním měsíci je zdarma, každá další 100 Kč)
 • Výběry z bankomatů Moneta i ostatních: 0 Kč

Pro detailní informace o poplatcích se podívejte na aktuální sazebník banky.

Založení dětského účtu u Monety

Sjednání dětského účtu je možné online, prostřednictvím Smart Banky nebo na pobočce. K založení dětského účtu online potřebujete rodný list dítěte, kde jste uveden jako zákonný zástupce. Dále potřebujete platný identifikační doklad dítěte (občanský průkaz nebo pas).

Při sjednání na pobočce sebou vezměte rodný list dítěte nebo jiný doklad, kde máte dítě uvedené. Dále budete potřebovat opět občanský průkaz nebo pas dítěte.

Po zřízení účtu je na něj třeba vložit minimální zůstatek dle aktuálního úrokového lístku (přibližně 200 Kč).

Moneta Money Bank – přihlášení k účtu

Přihlášení k účtu probíhá na stránkách Moneta.cz. Stačí kliknout na tmavě modré tlačítko v pravém horním rohu Internet Banka, které vás přesměruje na přihlášení.

Do internetového bankovnictví se můžete přihlásit pomocí ID (přihlašovací jméno) a vstupního hesla.

U dětského účtu Genius je možné realizovat pouze tyto operace:

 • Tuzemská odchozí úhrada zadaná na obchodním místě (pobočka)
 • Příchozí úhrada na účet
 • Vklad hotovosti a výběr hotovosti
 • Výběr hotovosti z bankomatu
 • Platba u obchodníka
 • Dobíjení mobilního telefonu prostř. debetní karty
Poznámka

Nezaujal vás dětský účet Genius od Monety Money Bank? Zajímavý účet pro děti Richee účet Junior nabízí také Banka CREDITAS pro děti od 6 do 17 let. Podívejte se na naši recenzi Banky CREDITAS.

Další produkty od Monety

Pro koho je účet Dětský Genius vhodný?

Dětský účet od Monety mohou rodiče sjednat svým dětem zdarma a současně tak využít nabídky spoření. Pomocí účtu se ratolesti naučí hospodařit s penězi a obsluhovat internetové bankovnictví, to vše pod dohledem rodičů.

Výhodou účtu je úročení zůstatku, avšak úroková sazba není příliš vysoká, spíše se kvůli ní nevyplatí zakládat účet. Na druhou stranu, dítě se naučí šetřit si peníze na účtu a pochopí, jak spoření funguje.

Přehled poplatků a parametrů pro Dětský účet Dětský Genius od Monety

Obecné informace o produktu
Jméno produktuGenius dětský účet
PoskytovatelMoneta
Typ účtu Dětský účet
Měna účtuCZK
Účet je určený proDěti
Sjednání online
Minimální vklad 200 Kč
Úrok 5,00 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 0 Kč / 100 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ0 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU0 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 30 Kč
Fyzický bankovní výpis50 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR Nelze
Zahraniční platba odchozíNelze
Zahraniční platba příchozíNelze
Odchozí SEPA platbaNelze
Příchozí SEPA platba Nelze
Expresní platbaNelze
Okamžité platby Nelze
Platební karty
Typy vydávaných karetVISA
Platební karta k účtu Debetní dětská karta
Poplatek za kartu0 Kč
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 0 Kč
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízeníNelze
Inkaso zřízeníNelze
SIPO zřízeníNelze
Trvalý příkaz platbaNelze
Inkaso platby Nelze
SIPO platby Nelze
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu ID (přihlašovací jméno) + heslo
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/sazebniky
Sazebník poplatkůhttps://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/sazebniky
Ohodnoťte produkt Genius dětský účet
4
4

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat