Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
moneta-bank-logo
Moneta spořicí účet pro živnostníky a firmy
moneta-bank-logo
Moneta spořicí účet pro živnostníky a firmy
moneta-bank-logo

Moneta spořicí účet pro živnostníky a firmyRecenze, úroky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
moneta-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 9. místo -
90 %
Poslední aktualizace
11. 5. 2024

Spořicí účet s průměrným úrokem pro podnikatele

Spořicí účet pro podnikatele od Monety Money Bank je určený pro živnostníky a firmy. Během zakládání účtu vám banka automaticky sjedná podnikatelský účet Konto PRO podnikání, který je veden zdarma. Zhodnocení na spořicím účtu ale není příliš zajímavé a účet dává smysl pouze, pokud si chcete při podnikání odkládat peníze bokem na bezpečné místo. Výhodou je, že spořicí účet si můžete sjednat jako nový klient také online. Za nevýhodu naopak považujeme některé zbytečné poplatky, jako například poplatek za příchozí platbu z jiné banky.

moneta-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 9. místo -
90 %

Základní informace o Moneta spořicí účet pro živnostníky a firmy

Běžný úrok 3,35 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 3,35 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ano

Moneta Money Bank má ve své nabídce spořicí účet pro živnostníky a firmy s úrokem 3,35 % p.a. s neomezenou výší vkladu. Účet lze sjednat plně online nebo na pobočce. Je bez poplatků za zřízení a vedení, úroky se připisují jednou měsíčně.

Vklady jsou pojištěné do výše 100 000 EUR. Své naspořené peníze si můžete kdykoliv zdarma poslat na běžný účet. Přehled o svém spoření získáte v mobilní aplikaci Smart Banka nebo v internetovém bankovnictví Internet Banka.

Poznámka

Ke zřízení spořicího účtu je podmínkou mít u Monety Money Bank podnikatelský účet. Banka vám automaticky sjedná podnikatelský účet Konto PRO podnikání s vedením zdarma. Součástí účtu je jedna debetní karta, výběry ze všech bankomatů v ČR a v zahraničí, vklady prostřednictvím více než 186 vkladomatů Monety a 100 elektronických tuzemských transakcí.

Recenze Moneta Money Bank

Nevíte, co od banky Moneta Money Bank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Moneta Money Bank vznikla z původní finanční společnosti Agrobanka, která byla založena roku 1990. Prodělala několik změn, nakonec se však osamostatnila a v roce 2016 se z ní stala ryze česká banka.

Snaží se držet krok s dobou a neustále vylepšuje svou nabídku produktů. Jedním z úspěšných kroků bylo vytvoření mobilní aplikace Smart Banka, která získala mnoho ocenění a sklízí úspěch mezi uživateli.

Moneta má okolo 1,5 milionu klientů a nabízí širokou nabídku produktů pro osobní i firemní bankovnictví. Aktuálně se může chlubit 140 pobočkami a 560 bankomaty.

Zajímá vás více informací o této bance a jejích dalších produktech? Podívejte se na naši podrobnou recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může Spoření pro živnostníky od Monety nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Spořicí účet pro podnikatele – úroková sazba

Se spořicím účtem pro živnostníky získáte maximální úrokovou sazbu 3,35 % p.a. bez podmínek a s neomezenou výší vkladu.

Spořicí účet je veden pouze v korunách a sjednáván na dobu neurčitou. Úroky se připisují v poslední pracovní den v kalendářním měsíci.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků u spořicího účtu

Založení a vedení spořicího účtu je zdarma bez podmínek. Peníze máte ihned k dispozici a vaše vklady jsou pojištěny až do výše 100 000 EUR. Naspořené peníze si můžete kdykoliv zdarma poslat na běžný účet prostřednictvím bankovnictví.

Zpoplatněné jsou transakce prováděné přímo na pobočce, například výběr hotovosti z účtu nebo odchozí platba v rámci banky.

  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 7 Kč

Poplatky se však mohou rychle měnit, na aktuální sazebník se můžete podívat na stránkách banky na Moneta.cz.

Založení spořicího účtu u Monety

Nový klient banky Moneta si může účet sjednat plně online. Banka vám automaticky založí také Konto PRO podnikání s vedením zdarma. Pokud již jste klientem banky Moneta, můžete si spoření sjednat na pobočce.

Co ke sjednání online potřebujete?

Fyzické osoby podnikající potřebují občanský průkaz a druhý doklad totožnosti, a také doklad o přidělení identifikačního čísla, živnostenský list nebo koncesní listinu.

U právnických osob předloží oprávněná osoba občanský průkaz a druhý doklad totožnosti. Dále je potřeba předložit výpis z obchodního rejstříku nebo jiný doklad prokazující právní subjektivitu.

Přihlášení do spořicího účtu

Přehled o svých úsporách získáte v internetovém bankovnictví Internet Banka i v mobilní aplikaci Smart Banka, nejoceňovanější aplikaci na trhu. Peníze si můžete libovolně převádět z běžného účtu na spořicí a zpět během pár vteřin. Také je můžete třídit do obálek podle účelu použití.

Mobilní aplikace Smart Banka má přes 200 funkcí a umožňuje spravovat 20 produktů. Je dobře zabezpečená a snadno se ovládá.

Další produkty od Monety

Pro koho je spoření od Monety vhodné?

Spořicí účet pro živnostníky od Monety Money Bank nabízí průměrnou úrokovou sazbu 3,35 % p.a. Výhodou je, že zde nejsou žádné podmínky úročení a ani omezení výše vkladu.

Nejedná se o příliš závratné zhodnocení, ale pokud chcete v rámci svého podnikatelského účtu spořit peníze bokem, jedná se o možnou variantu.

Zajímavější úrokovou sazbu poskytuje Moneta u svého spořicího účtu pro fyzické osoby, který aktuálně nabízí maximální úrokovou sazbu 4,60 % p.a. do výše vkladů 1 000 000 Kč.

Přehled poplatků a parametrů pro spořicí účet pro živnostníky od Monety

Obecné informace o produktu
Jméno produktuMoneta spořicí účet pro živnostníky a firmy
PoskytovatelMoneta
Typ účtu Spořicí účet pro podnikatele
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu ID (přihlašovací jméno) + heslo + SMS kód / přihlášení biometrikou
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 3,35 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 3,35 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky7 Kč
Podmínka pro úrokNení.
VkladyÚroková sazba je platná pro neomezenou výši vkladu.
Maximální výše spořeníNení stanovená.
Připisování úrokůMěsíčně.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/sazebniky
Sazebník poplatkůhttps://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/sazebniky
Ohodnoťte produkt Moneta spořicí účet pro živnostníky a firmy
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat