Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
creditas banka logo
Creditas Spořicí vklad 1M – Recenze, úroky, podmínky
creditas banka logo
Spořicí vklad 1M
creditas banka logo

Creditas Spořicí vklad 1M – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 31. 8. 2023 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Spořicí vklad 1M

Maximální úrok 6,00 % p.a.
Minimální vklad 0 Kč
Poplatek za předčasný výběr Výběr peněžních prostředků včetně úroků není mimo dispoziční dobu možný.
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ano

Banka CREDITAS nabízí Spořicí vklad 1M s 33denní výpovědní lhůtou a maximální úrokovou sazbou 6,00 % p.a. pro vklady až do výše 500 000 Kč. Vklady nad tuto hranici budou úročeny sazbou 4 % p.a.

Výše vkladu je neomezená, po uplynutí 33denní výpovědní lhůty máte peníze k dispozici 7 dní, poté jsou opět fixovány. Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Termínovaný vklad si můžete sjednat online v internetovém bankovnictví (jste-li klientem banky) nebo na pobočce. Výše a četnost vkladu je neomezená, úrokové výnosy se připisují vždy poslední den v měsíci. Spořicí vklad lze vést pouze v CZK.

Banka Creditas také nabízí klasický termínovaný vklad s maximální úrokovou sazbou 5,80 % p.a. při době uložení na 6 měsíců.

Poznámka

TIP: U Banky CREDITAS není nutné zakládat si ke spořicímu vkladu běžný účet od CREDITAS. Pokud byste o něm ale uvažovali, hodí se vědět, že nabízí vedení zdarma bez podmínek, ale také výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma.

Recenze banky Creditas

Creditas banka vznikla v roce 1996. Tehdy se jmenovala 1. Třebíčská záložna “spořitelní a úvěrní družstvo” a poskytovala své služby hlavně v Třebíči a okolí. V roce 2010 došlo k velké změně, kdy se změnil název na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a společnost se začala zaměřovat na celý český trh. V roce 2015 požádala Creditas o bankovní licenci. Získala ji v roce 2016 a 1. ledna 2017 mohla vzniknout oficiální banka Creditas.

Banka se orientuje především na služby platebního styku, spoření, termínované vklady a financování projektů českých firem. Vlastní více jak 35 poboček po celé ČR a je součástí investiční skupiny UNICAPITAL.

Zajímají vás produkty nabízené u Creditas? Jaké má výhody a nevýhody a další podrobné informace? Všechno najdete pěkně přehledně v naší recenzi banky Creditas.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může spořicí vklad 1M od CREDITAS nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Spořicí vklad 1M si lze založit nezávisle na výši a termínu uložení prvotního vkladu. Výše a četnost vkladů záleží pouze na vás a není nijak omezena.

Vklady se úročí dle pásma vkladu. Maximální úroková sazba v pásmu vkladu 0 Kč – 500 000 Kč včetně činí 6,00 % p.a. Pásma vkladu nad 500 000,01 Kč jsou úročena sazbou 4 % p.a.

  • Úroková sazba pro vklad 0 Kč – 500 000 Kč: 6 % p.a.
  • Úroková sazba pro vklad 500 000,01 Kč a více: 4 % p.a.

Úroky jsou na spořicí vklad 1M připisovány vždy poslední den v měsíci a také dochází k jejich kapitalizaci (tzn. i tyto úroky se dále zhodnocují).

Výběr jistiny a úroků můžete provádět po uplynutí 33denní výpovědní doby. Výpověď lze podat na konkrétní částku nebo celý zůstatek. Peníze na spořicím vkladu jsou po uplynutí výpovědní doby k dispozici pouze během dispoziční lhůty, která trvá 7 dní, a pouze do výše stanovené ve výpovědi.

Banka CREDITAS poskytuje klientům tzv. dispoziční dobu, která nastává po uplynutí 33 denní výpovědní lhůty. Tato dispoziční lhůta trvá 7 kalendářních dní a během této doby jsou peníze ze spořicího vkladu k dispozici.

Po uplynutí 7denní lhůty jsou peníze na spořicím vkladu opět fixovány a dále úročeny. V dispoziční době není vypovězená částka úročena. Mimo dispoziční dobu není výběr peněžních prostředků včetně úroků možný.

Banka CREDITAS také nabízí Spořicí účet +, který nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 5,60 % p.a.

Poznámka

TIP: Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2023!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení, vedení ani zrušení spořicího vkladu 1M neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také převod vkladu z běžného účtu CREDITAS i převod úroků a vkladu na běžný účet CREDITAS v rámci dispoziční doby (mimo zadání na pobočce), který však není podmínkou k založení vkladu.

U spořicího vkladu je možné provádět pouze jednorázové tuzemské příkazy k úhradě, a to jenom v průběhu dispoziční doby maximálně do výše vypovězené částky.

U spořicího vkladu nelze provádět trvalé příkazy, inkasa a SIPO a není možné k němu zřídit platební kartu. Zdarma jsou také vklady na účet do 500 000 Kč včetně, ale výběr na pobočce do 500 000 Kč včetně je zpoplatněn částkou 10 Kč.

Zdarma je také elektronický výpis zaslaný e-mailem nebo prostřednictvím internetového bankovnictví. Výpis poštou je zpoplatněný částkou 25 Kč.

Spořicí vklad 1M se úročí během sjednané doby a nelze jej po dobu 33 dní vybrat (přišli byste o zhodnocení). Po uplynutí 33denní výpovědní lhůty jsou peníze k dispozici po dobu 7 dní a v tuto dobu se neúročí. Výběr peněžních prostředků včetně úroků není mimo dispoziční dobu možný.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Elektronický výpis: 0 Kč
  • Fyzický výpis poštou: 25 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: Výběr peněžních prostředků včetně úroků není mimo dispoziční dobu možný.

Do aktuálního ceníku Banky CREDITAS můžete nahlédnout na stránkách creditas.cz.

Založení a přehled o vkladu

K založení termínovaného vkladu není podmínkou mít běžný účet Banky CREDITAS. Spořicí vklad si můžete založit v internetovém bankovnictví CREDITAS Banking. Sjednání je možné také na pobočce banky.

U spořicího vkladu 1M není požadovaný minimální vklad.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu cca 2,5 milionu korun.

Spořicí vklad lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví CREDITAS Banking nebo v mobilní aplikaci CREDITAS Banking pro mobily. Přihlásit se můžete pomocí QR kódu nebo přihlašovacího jména, hesla a SMS kódu.

Jak spořicí vklad 1M funguje a v čem je jeho výhoda?

Spořicí vklad 1M úročí vaše peníze garantovanou úrokovou sazbou po předem stanovenou dobu, přičemž po jejím uplynutí lze finance vybrat v tzv. dispoziční lhůtě. Banka CREDITAS nepožaduje u 1M žádný minimální vklad, ani neumožňuje vést tento vklad v cizí měně. Výše vkladů je neomezená, ale klient si může zřídit pouze jeden SV1M.

Vklady nejsou určené pro běžný platební styk a s uloženými penězi nelze po sjednané období volně disponovat.

Další produkty od Banky Creditas

Pro koho je vhodný spořicí vklad od Banky CREDITAS?

Spořicí vklad 1M je pro vás vhodný, pokud chcete k již našetřeným úsporám postupně přidávat další finanční prostředky v libovolné výši. Lze si jej sjednat v internetovém bankovnictví nebo na pobočce. Není podmínkou disponovat běžným účtem od této banky.

Výhodou je garantovaná úroková sazba, která nezávisí na době uložení vkladů, ale na jejich výši. Vklad sjednáváte na 33 dní dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat. To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u klasických spořicích účtů.

Předčasný výběr není u tohoto spořicího vkladu možný. Ve srovnání s ostatními bankami je sazba u spořicího vkladu od CREDITAS průměrná. Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás spořicí vklad od Banky CREDITAS? Podívejte se například na termínovaný vklad od banky UniCredit Bank, který nabízí maximální úrokovou sazbu 4,65 % p.a..

Hodnocení Finex.cz

Spořicí vklad s pásmovým úročením

Spořicí vklad 1M od Banky CREDITAS nabízí celkem zajímavý úrok, který závisí nikoliv na době uložení vkladu, ale na výši vkladu. Založení i vedení vkladového účtu je zdarma, není nutné si sjednávat běžný účet. Banka nepožaduje minimální vklad a ani výše zůstatku není nijak omezena. Výhodou je, že ačkoliv doba trvání vkladu je pouhých 33 dní, pokud finance na účtu ponecháte, automaticky se vám po uplynutí 7denní dispoziční lhůty fixují a dále zhodnocují. Úroková sazba je sice mírně nadprůměrná, avšak stále není schopna pokrýt současnou inflaci. Tento termínovaný vklad je pro vás vhodný, pokud si chcete našetřené úspory dále zhodnocovat stabilní úrokovou sazbou. Chcete-li však získat zajímavější úrokovou sazbu, doporučujeme se poohlédnout po jiném způsobu zhodnocování financí, například investování.

Přehled poplatků a parametrů pro spořicí vklad 1M od Banky CREDITAS

Obecné informace o produktu
Jméno produktuSpořicí vklad 1M
PoskytovatelCreditas
Typ účtu Termínovaný vklad
Měna účtuCZK
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Maximální úrok 6,00 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr Výběr peněžních prostředků včetně úroků není mimo dispoziční dobu možný.
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu QR kód / Přihlašovací jméno + heslo + SMS kód
iOS aplikace
Android aplikace
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů naV pásmu vkladů od 0 Kč do 500 000 Kč.
Typ úrokové míryPohyblivá
Pásmové úročení
Běžný účet podmínkou
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokPlatí pro vklady od 0 Kč - 500 000 Kč, které jsou úročeny po dobu 33 dní.
Vklady 6 % p.a.
Vklady 4 % p.a.
Maximální výše spořeníNeomezená výše vkladu.
Připisování úrokůÚroky jsou připisovány vždy poslední den v měsíci.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/dokumenty-sazby-a-ceny/
Sazebník poplatkůhttps://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/dokumenty-sazby-a-ceny/
Ohodnoťte produkt Spořicí vklad 1M
12
2

Autor

Ráda píši o bankách a bankovních produktech. Zaměřuji se zejména na běžné účty, spořicí účty i recenze jednotlivých bank. Baví mě prozkoumávat oblast financí, protože se vždy dozvím nové a přínosné informace, které poté využiji nejen v pracovním, ale také v osobním životě.

Když zrovna nesedím u počítače a nepíšu texty, věnuji se svým zálibám, mezi které patří jízda na koni, různé sportovní aktivity, čtení knih nebo cestování.

Práce v týmu Finex má pro mě obrovský smysl, protože je to práce pro vás, čtenáře, které se snažíme srozumitelně edukovat v oblasti financí, podávat důkladně prověřené informace a předávat i osobní zkušenosti.

Díky tomu všemu se tak můžeme podílet na zlepšení finanční gramotnosti a zvýšit zájem jak o oblast financí, tak o investování celkově.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Vilém K

Spořicí vklad 1M funguje výborně hlavně pro Banku Creditas.
Jeho výhoda pro banku je ve velké reklamě a pouze zdánlivě vysokém úroku.
Ve chvíli kdy klient pravidelně vypovídá celou částku vkladu, aby si zajistil dostupnost prostředků v případě náhlé potřeby, může narazit na šikovnou obezličku, ukrytou hluboko a nenápadně v obchodních podmínkách, v odstavci “2.3 Ukončení a vypořádání”:
“Po dobu Dispoziční doby nejsou vypovězené Vklady na Spořicím vkladu 1M úročeny.”
Takže Vám potom Creditas úročí vklad jen asi 4 procentním úrokem, což je opravdu BOMBA!
Vilém

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat