Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
creditas banka logo
Creditas spořicí účet+ pro firmy a podnikatele – Recenze, poplatky, podmínky
creditas banka logo
Creditas spořicí účet+ pro firmy a podnikatele
creditas banka logo

Creditas spořicí účet+ pro firmy a podnikatele – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 4. 2. 2024 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Creditas spořicí účet+ pro firmy a podnikatele

Běžný úrok 2,50 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 2,50 % p.a.
Sjednání online Ne
Běžný účet podmínkou Ne

Banka Creditas nabízí možnost spoření pro firmy a podnikatele, a to prostřednictvím Spořicího účtu+. Úroková sazba 2,50 % p.a. je platná bez omezení výše vkladů. Peníze ze spoření máte kdykoliv k dispozici.

Založení a vedení spořicího účtu je zdarma. Sjednání není závislé na výši ani termínu prvotního vkladu. Jedná se o platební účet s omezením, to znamená, že na něm lze provádět běžné platby, ale nelze na něm například sjednat SIPO, inkaso nebo trvalé platby.

Poznámka

Creditas má ve své nabídce také Spořicí účet+ pro fyzické osoby s úrokovou sazbou až 5,50 % p.a. pro vklady do 500 000 Kč.

Recenze banky Creditas

Creditas banka vznikla v roce 1996. Tehdy se jmenovala 1. Třebíčská záložna “spořitelní a úvěrní družstvo” a poskytovala své služby hlavně v Třebíči a okolí. V roce 2010 došlo k velké změně, kdy se změnil název na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a společnost se začala zaměřovat na celý český trh. V roce 2015 požádala Creditas o bankovní licenci. Získala jí v roce 2016 a 1. ledna 2017 mohla vzniknout oficiální banka Creditas.

Banka se orientuje především na služby platebního styku, spoření, termínované vklady a financování projektů českých firem. Vlastní více jak 37 poboček po celé ČR a je součástí investiční skupiny UNICAPITAL.

Zajímají vás produkty nabízené u Creditas? Jaké má výhody a nevýhody a další podrobné informace? Všechno najdete pěkně přehledně v naší recenzi banky Creditas.

Teď už k recenzi spořicího účtu pro podnikatele od Creditas. Co všechno nabízí? Jak účet založit, pro koho je vhodný a stojí nějaké peníze? Pokračujte ve čtení.

Co nabízí spořicí účet+ pro podnikatele?

Spořicí účet nabízí maximální úrokovou sazbu 2,50 % p.a. bez omezení výše vkladů. Výnosy z úroku se na účet připisují vždy na konci měsíce a jsou ihned k dispozici. Také dochází k jejich kapitalizaci – to znamená, že se úroky dále zhodnocují.

Výše vkladů není nijak stanovena a není nutné ani spořit pravidelně. Kolik a kdy budete spořit je pouze na vás. Taktéž zde není žádná výpovědní lhůta. Ke svým penězům máte kdykoliv přístup. Vklady jsou ze zákona pojištěné do ekvivalentu 100 000 EUR.

Poznámka

Zajímají vás podrobné informace o spořicích účtech? Mrkněte na velké srovnání pro rok 2024.

Sazebník poplatků

Sjednání, vedení i zrušení spořicího účtu pro podnikatele je zdarma. Platíte pouze za zasílání informačních SMS a výpisy poštou.

  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Podrobnější informace o poplatcích najdete v aktuálním ceníku banky.

Založení Spořicího účtu+ pro podnikatele

Spořící účet+ od Creditas je určen fyzickým osobám podnikatelům nebo právnickým osobám. Účet si můžete otevřít v Regionálním firemním centru nebo na jedné z poboček Banky Creditas. Pokud se nemůžete dostavit na pobočku, specialisté firemního bankovnictví přijedou za vámi.

Co potřebujete k založení?

Jako podnikající fyzická osoba potřebujete pro sjednání účtu občanský průkaz a živnostenský list nebo výpis ze živnostenského rejstříku.

Jako právnická osoba potřebujete občanský průkaz a výpis z obchodního rejstříku.

Banka Creditas přihlášení ke spořicímu účtu

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví Creditas Banking nebo v mobilní aplikaci se stejným názvem. Banka své bankovnictví výrazně vylepšila a přidala spousty nových funkcí, jako je například přihlášení pomocí QR kódu, zobrazení ve formě řádků / dlaždic, fulltextové vyhledávání, zobrazení investičních produktů, kategorizace transakcí nebo připojení účtů z 21 bank.

Přihlášení do účtu probíhá na stránkách banking.creditas.cz, kde si vyberete typ přihlášení. Pokud zvolíte přihlášení QR kódem, v mobilní aplikaci vyberete “Přihlásit se na počítači”, naskenujete QR kód a potvrdíte přihlášení biometrikou nebo PINem.

Druhou možností je přihlášení pomocí SMS, přihlašovacího jména a hesla. Zde stačí vyplnit přihlašovací údaje a autorizovat je pomocí SMS kódu, který vám přijde na telefon.

Další produkty od Banky Creditas

Pro koho je Spořicí účet+ vhodný?

Spořicí účet+ banky Creditas je určený pro firmy a podnikatele, kteří chtějí své peníze odkládat na bezpečné místo, a ještě je úročit. Maximální úroková sazba je však nízká a v současné době se příliš nevyplatí.

Výhodou je, že sjednání i vedení účtu máte zdarma, navíc není podmínkou si sjednávat běžný účet. Peníze máte kdykoliv k dispozici a vklady jsou ze zákona pojištěné.

Nezaujal vás Spořící účet+? Možná by se vám mohl líbit spořicí účet pro živnostníky a firmy od Monety, který nabízí zajímavější úrokovou sazbu 4,00 % p.a. s neomezenou výší vkladu.

Hodnocení Finex.cz

Spořicí účet s nízkým úrokem pro podnikatele

Sjednání a vedení Spořicího účtu+ pro podnikatele je zdarma, peníze máte kdykoliv k dispozici. Banka nepožaduje sjednávat si současně běžný účet. Úroková sazba však není příliš zajímavá, jedinou výhodou je, že se úroky připisují na konci měsíce a dochází k jejich dalšímu zhodnocování. Účet funguje jako platební účet s omezením, to znamená, že na něm nelze provádět trvalé příkazy a inkasa. Vzhledem k nízké úrokové sazbě nemá příliš smysl si tento spořicí účet sjednávat, obzvlášť, když banky nyní nabízí zajímavější úrokové sazby.

Přehled poplatků a parametrů pro Spořicí účet+ pro firmy a podnikatele Creditas

Obecné informace o produktu
Jméno produktuCreditas spořicí účet+ pro firmy a podnikatele
PoskytovatelCreditas
Typ účtu Spořicí účet pro podnikatele
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Sjednání online
Účet bez běžných poplatků
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu QR kód / Přihlašovací jméno + heslo + SMS kód
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 2,50 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 2,50 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokNení.
VkladyÚroková sazba je platná pro neomezenou výši vkladu.
Maximální výše spořeníNeuvádí
Připisování úrokůMěsíčně
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/
Sazebník poplatkůhttps://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/
Ohodnoťte produkt Creditas spořicí účet+ pro firmy a podnikatele
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat