Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
creditas banka logo
Creditas běžný účet
creditas banka logo
Creditas běžný účet
creditas banka logo

Creditas běžný účetRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
24. 5. 2024
creditas banka logo

Hodnocení Finex.cz

- -
94 %
Poslední aktualizace
24. 5. 2024

Běžný účet od Creditas bez poplatků a s výběry zdarma

Běžný účet od Creditas nabízí vedení zdarma, přičemž hlavní výhodou jsou bezplatné výběry ze všech bankomatů doma i v zahraničí. Je možné jej vést v několika zahraničních měnách. Součástí účtu je embosovaná karta MasterCard a virtuální karta. Nevýhodou je menší počet poboček a chybějící bankomaty i vkladomaty, ale hotovost lze vložit na pobočce zdarma.

creditas banka logo

Hodnocení Finex.cz

- -
94 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

95%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

85%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

97%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

97%

Základní informace o Creditas běžný účet

Typ účtu Běžný účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Creditas v rámci svých produktů poskytuje běžný platební účet naprosto zdarma. Podle průzkumu Hospodářských novin v rámci soutěže Nejlepší banka 2021, má dokonce nejvýhodnější podmínky mezi účty. Lze na něm sjednat běžné domácí platby, zahraniční či SEPA platby, SIPO, inkaso, trvalé platby apod. K účtu získáte platební kartu, ale platit můžete přes Apple Pay, Garmin Pay nebo přes Google Pay. K účtu funguje i virtuální karta.

Stav svého účtu kontrolujte kdykoliv a odkudkoliv. Creditas má propracované internetové bankovnictví a samozřejmostí i aplikace do mobilu. Můžete si připojit účty jiných bank a spravovat je přes multibankovní aplikaci, dříve šlo o účet s názvem Richee. Ten ale banka zrušila a sjednotila vše do jednoho bankovnictví a běžného účtu.

Poznámka

TIP: Běžný účet je důležitý pro běžné bankovní operace. Kam ale bezpečně uložit svou finanční rezervu? Zkuste spořící účet. Podívejte se na náš přehled spořících účtů pro rok 2024.

Recenze banky Creditas

Creditas banka vznikla v roce 1996. Tehdy se jmenovala 1. Třebíčská záložna “spořitelní a úvěrní družstvo” a poskytovala své služby hlavně v Třebíči a okolí. V roce 2010 došlo k velké změně, kdy se změnil název na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a společnost se začala zaměřovat na celý český trh. V roce 2015 požádala Creditas o bankovní licenci. Získala jí v roce 2016 a 1. ledna 2017 mohla vzniknout oficiální banka Creditas.

Banka se orientuje především na služby platebního styku, spoření, termínované vklady a financování projektů českých firem. Vlastní více jak 35 poboček po celé ČR a je součástí investiční skupiny UNICAPITAL.

Zajímají vás produkty nabízené u Creditas? Jaké má výhody a nevýhody a další podrobné informace? Všechno najdete pěkně přehledně v naší recenzi banky Creditas.

Teď už k recenzi běžného účtu od Creditas. Co všechno nabízí? Jak účet založit, pro koho je vhodný a stojí nějaké peníze? Pokračujte ve čtení.

Co nabízí běžný účet Creditas?

Creditas nabízí běžný účet bez poplatků a podmínek. Nic nestojí založení účtu, jeho vedení, výběry ze všech bankomatů v celé České republice, nebo v zahraničí. Neplatíte ani za okamžité platby. K účtu dostanete embosovanou platební kartu Mastercard. Účet založíte snadno online. Mimo vedení v českých korunách máte možnost vedení v různých cizích měnách: EUR, USD, GBP, CHF, PLN a RUB. Za zahraniční platby platíte skutečně minimální poplatek, jeden z nejnižších, které jsou na trhu dostupné.

O své peníze na běžném účtu se nemusíte bát, protože jsou ze zákona pojištěné až do 100 000 eur. Ochranu vkladů klientů bank garantuje Garanční systém finančního trhu. Tento účet je určen osobám starším 18 let. Pro děti má banka v nabídce Richee účet Junior s úrokem na běžném účtu 4,50 % p.a. do zůstatku 50 000 Kč.

Poznámka

TIP: Chcete místo, kam bezpečně uložíte své peníze? Přečtěte si podrobnou recenzi spořícího účtu od Creditas a jeho výhody i nevýhody.

Sazebník poplatků: Rychlý přehled 

Creditas nezískala ocenění za nejvýhodnější podmínky na svém účtu jen tak, ale zaslouženě. Přesvědčte se sami.

  • Založení a vedení účtu: zdarma
  • Příchozí a odchozí platby v ČR: zdarma
  • Vydání platební karty: zdarma
  • Výběry ze všech bankomatů v ČR a v zahraničí: zdarma
  • Platební příkazy, SIPO, inkaso: zdarma
  • Vklad na pobočce do 500 000 Kč včetně: zdarma

Všechny sazby a poplatky najdete v pravidelně aktualizovaném ceníku banky Creditas.

Založení běžného účtu u Creditas

Zájemce o běžný účet si jej může dojít založit na pobočku, ale jednodušší a pohodlnější je založení online, v mobilní aplikaci nebo v internetovém bankovnictví.

  1. Zaregistrujte se a získáte přístup do online bankovnictví.
  2. Jakmile získáte přihlašovací údaje do CREDITAS Banking, přihlásíte se a dokončíte plnou registraci.
  3. Nyní si založíte vybraný produkt nebo produkty a stali jste se klienty banky.

Další varianty účtu

  • Richee účet Junior – dětský účet od 6 do 17 let s platební kartou, úrokem 4,50 % p.a. do zůstatku 50 000 Kč a přehlednou aplikací. K dětskému účtu získá dítě výběry ze všech bankomatů zdarma a zpoplatněné nejsou běžné služby. Založit jej může rodič ve svém internetovém bankovnictví.

Banka Creditas přihlášení k běžnému účtu

Internetové bankovnictví banky Creditaspříjemné a přehledné rozhraní. Přihlásíte se jednoduše jménem a heslem, následně vložíte kód z SMS zprávy. Do mobilní aplikace CREDITAS Banking se můžete přihlásit také přes QR kód.

Pro koho je běžný účet u Creditas vhodný?

Běžný účet u Creditas je vhodný pro každého, kdo chce moderní banku, která má už na českém trhu nějakou historii. Zároveň jej ocení ti, kdo nechtějí platit nesmyslné poplatky za operace spojené s účtem nebo platit za výběry z bankomatu.

Přehled poplatků a parametrů pro běžný účet od Creditas

Obecné informace o produktu
Jméno produktuCreditas běžný účet
PoskytovatelCreditas
Typ účtu Běžný účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD, PLN, CHF, GBP, RUB, HRK
Účet je určený proFyzické osoby nepodnikající
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 10 Kč/50 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ0 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU0 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 0 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis75 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí150 Kč
Zahraniční platba příchozí50 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba50 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetMasterCard
Platební karta k účtuEmbosovaná platební karta MasterCard
Poplatek za kartu0 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 250 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Přihlašovací jméno + heslo (následné vložení kódu z SMS)
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/
Sazebník poplatkůhttps://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/
Ohodnoťte produkt Creditas běžný účet
2
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat