Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Komerční banka » Termínovaný vklad Komerční banky

Termínovaný vklad Komerční banka - Recenze, úroky, podmínky

Základní informace o Termínovaný vklad Komerční banky

Maximální úrok

5,50 % p.a.

Minimální vklad

5 000 Kč

Poplatek za předčasný výběr

250 Kč

Poplatek za zřízení

0 Kč

Sjednání online

Ne

AKČNÍ BONUS: Banka aktuálně nabízí také termínovaný vklad Bonus Invest, který kombinuje vklad a investování do podílových fondů.

Peníze vkládáte na 6 měsíců a zvýhodněná sazba 7 % p.a. platí u vkladů do 1 000 000 Kč.

Přesné informace o vkladu naleznete zde.

Akce je zatím časově neomezená.

Komerční banka nabízí termínovaný vklad s pevnou úrokovou sazbou po celou dobu vkladu. Peníze si můžete uložit na 7 dní nebo 1 měsíc či 12 měsíců. Nejlepší úrokovou sazbu získáte, pokud na účet vložíte vklad do limitu 1 000 000 Kč právě na 12 měsíců. V takovém případě činí maximální úroková sazba 5,50 % p.a.

Výhodou je, že vždy předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění. Termínovaný vklad si lze sjednat pouze telefonicky nebo na pobočce. Peníze lze vkládat i v cizích měnách, kromě CZK také v EUR nebo v USD.

Recenze Komerční banky

Nevíte, co od Komerční banky čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Komerční banka je třetí největší bankou v České republice. Z většiny ji vlastní francouzská finanční skupina Société Générale. V České republice má 1,6 milionů klientů.

Nabízí služby retailového, investičního a podnikového bankovnictví. Také se zaměřuje na specializované služby, jako je stavební spoření, penzijní připojištění a další. Její velkou výhodou je široká síť poboček.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Komerční bance a jejich produktech? Přejděte na naší komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Komerční banka logo

Komerční banka

★ 94 %

Kód banky: 0100

Co vše vám může termínovaný vklad od Komerční banky nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Vklady jsou úročeny podle doby jejich trvání a úroková sazba je po celé období stejná. Komerční banka nabízí možnost uložení vkladů na 7 dní, 1 měsíc nebo 12 měsíců. Banka vklady úročí pásmově, a to do 1 000 000 Kč včetně a nad 1 000 000 Kč. Sazby u vkladů nad milion jsou ale velmi nízké, pohybují se okolo 0,01 % p.a.

Pokud si uložíte peníze (do 1 000 000 Kč) na termínovaný vklad po dobu 12 měsíců, získáte maximální úrokovou sazbu 5,50 % p.a.

Vklady na 7 dní se úročí nízkou sazbou 0,01 % p.a. a vklady na 1 měsíc také 0,01 % p.a.

Banka též úročí vklady na 6 měsíců (opět do limitu 1 mil. Kč), a to sazbou 7 % p.a., v tomto případě se ale jedná o termínovaný vklad Bonus Invest, kdy se kombinuje termínovaný účet s investováním do podílových fondů. Pokud neinvestujete, vklady na 6 měsíců se úročí základní sazbou 2,75 % p.a.

Minimální částka pro vklad činí 5 000 Kč. Účet lze automaticky obnovovat, a to v den splatnosti. Svůj vklad tak můžete vybírat, vkládat na účet nebo obnovovat. Peníze vám může banka v den splatnosti automaticky převést na běžný účet. V den splatnosti můžete s účtem nakládat po telefonu na Expresní lince. Dispoziční práva k účtu můžete omezit prostřednictvím vinkulace.

Peníze lze vkládat i v cizích měnách: USD a EUR. Úrokové sazby jsou ale velmi nízké, pohybují se okolo 0,01 % p.a. Minimální vklad u cizích měn činí: 1 000 USD a 1 000 EUR.

 • Úrok pro termínovaný vklad na 7 dní (pásmo do 1 mil. Kč): 0,01 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 1 měsíc (pásmo do 1 mil. Kč): 0,01 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců (pásmo do 1 mil. Kč): 7 % p.a. Bonus Invest (2,75 % p.a. v případě, že neinvestujete)
 • Úrok pro termínovaný vklad na 12 měsíců (pásmo do 1 mil. Kč): 5,50 % p.a.

Komerční banka také nabízí spořicí účet Konto Bonus Invest, který kombinuje spoření s investováním a nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 0,50 % p.a.

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení ani vedení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také převod z účtu na účet v rámci KB ve stejné měně a příchozí úhrada v Kč z jiné tuzemské banky či příchozí SEPA platba. Bez poplatku je i výběr vkladu při splatnosti.

Zasílání jednoho elektronického či poštovního výpisu z účtu měsíčně je také bez poplatků. Naopak vklad hotovosti v Kč na účet vedený v cizí měně stojí 1 %, min. 30 Kč, max. 1 000 Kč a vklad v hotovosti platných cizoměnových bankovek na účet v Kč stojí 1 %, min. 50 Kč, max. 500 Kč.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasný výběr vkladu je zpoplatněn 250 Kč.

 • Zřízení účtu: 0 Kč
 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky: 0 Kč
 • Měsíční elektronický výpis: 0 Kč
 • Měsíční výpis poštou: 0 Kč
 • Předčasný výběr vkladu: 250 Kč

Do aktuálního ceníku KB můžete nahlédnout na stránkách kb.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad od Komerční banky si můžete sjednat na kterékoliv pobočce KB či telefonicky, nebo pokud jste již klientem Komerční banky, můžete si vklad sjednat v internetovém bankovnictví Moje banka.

K založení termínovaného vkladu potřebujete občanský průkaz. Cizinci potřebují platný průkaz totožnosti, např. cestovní pas.

Počítejte také s minimálním vkladem, který činí 5 000 Kč.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu ca 2,5 milionu korun.

Přihlášení do termínovaného vkladu Komerční banky probíhá jednoduše prostřednictvím internetového bankovnictví Moje banka na stránkách Kb.cz nebo v mobilní aplikaci Mobilní banka. K přihlášení potřebujete pouze své uživatelské jméno a heslo, případně si můžete sjednat KB klíč a přihlašovat se pomocí něj.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínovaný vklad funguje tak, že jednorázově uložíte peníze na předem danou dobu a po tuto dobu zůstává výše vkladu stejná. Získané úroky se mohou automaticky převést na váš běžný účet MůjÚčet od Komerční banky nebo lze účet automaticky obnovovat, a zvýšit tak svoji úročenou částku do dalšího období. Zkrátka, v den splatnosti můžete svůj vklad měnit (vkládat či vybírat).

Úrokovou sazbu máte stejnou po celou dobu vkladu. Pokud vklad po uplynutí lhůty nevyberete, automaticky jej banka prodlouží, aby se peníze zhodnocovaly dále.

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od Komerční banky?

Termínovaný vklad od KB je ideální pro úspory, které nebudete po delší dobu potřebovat. Své peníze můžete uložit maximálně na 1 rok. Výhodou je, že vklad se může automaticky obnovovat, díky čemuž se vám peníze, které na vkladovém účtu ponecháte ve dni splatnosti, mohou dále zhodnocovat.

Nevýhodou je podmínka minimálního vkladu, který je ale průměrně vysoký (v porovnání s ostatními bankami) a činí 5 000 Kč. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat (u KB zaplatíte poplatek za předčasný výběr). To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů.

Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad od KB? Podívejte se například na termínovaný vklad od Banky Creditas, který nabízí zajímavější zhodnocení.

Termínovaný vklad s automatickou obnovou
Termínovaný vklad od Komerční banky nabízí vyšší úrok při době trvání vkladu 12 měsíců. Úroková sazba je v porovnání s ostatními bankami celkem zajímavá, stále ale nedokáže překonat současnou inflaci. Založení i vedení vkladového účtu je zdarma, podmínkou je minimální vklad 5 000 Kč a peníze klient nesmí po určitou dobu vybrat, jinak zaplatí poplatek za předčasný výběr. Tento termínovaný vklad je pro vás vhodný, pokud chcete mít na určitou dobu garantovaný úrok, máte naspořeno a chcete peníze dále alespoň částečně zhodnocovat.
 • Založení i vedení vkladu zdarma
 • Termínovaný vklad v cizí měně
 • Jisté zhodnocení na 12 měsíců
 • Elektronické i poštovní výpisy bez poplatků
 • Není podmínkou běžný účet
 • Minimální výše vkladu 5 000 Kč
 • Možnost sjednání online je pouze pro stávající klienty KB
 • Poplatek za předčasný výběr

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad od Komerční banky

Obecné informace o produktu
Jméno produktuTermínovaný vklad Komerční banky
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD
Minimální vklad 5 000 Kč
Maximální úrok 5,50 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr 250 Kč
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis 0 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo / KB klíč
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsíc 0,01 % p.a.
6 měsíců 7 % p.a. Bonus Invest
12 měsíců 5,50 % p.a.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na12 měsíců
Typ úrokové míryFixní
Pásmové úročení
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 12 měsíců.
Maximální výše spořeníNeuvádí.
Připisování úrokůKe dni splatnosti.
Pojištění vkladů
Poslední aktualizace8. 3. 2023
Sazebník úrokových sazeb https://www.kb.cz/getmedia/1e99b30d-6819-47ad-bd77-7cca84a9fe8f/kb-saz-ind-1-4-2022-cz.pdf.aspx
Sazebník poplatkůhttps://www.kb.cz/getmedia/2289edc2-3e81-4d79-b63f-299abe422bcc/kb-urokove-sazby-czk.pdf.aspx

Ohodnoťte produkt Termínovaný vklad Komerční banky


Připojte se k diskuzi

Další Produkty, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo