Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
komercni-banka-logo
Komerční banka termínovaný vklad – Recenze, úroky, podmínky
komercni-banka-logo
Komerční banka termínovaný vklad
komercni-banka-logo

Komerční banka termínovaný vklad – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 11. 9. 2023 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Komerční banka termínovaný vklad

Maximální úrok 6,00 % p.a.
Minimální vklad 5 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr 250 Kč
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ne

AKČNÍ BONUS: Banka aktuálně nabízí také termínovaný účet Bonus Invest, který kombinuje vklad a investování do podílových fondů.

Peníze vkládáte na 6 měsíců a zvýhodněná sazba 7 % p.a. platí u vkladů do 1 000 000 Kč.

Přesné informace o vkladu naleznete zde.

Akce je zatím časově neomezená.

Komerční banka nabízí termínovaný vklad s pevnou úrokovou sazbou po celou dobu vkladu. Peníze si můžete uložit na 7 dní nebo 1 měsíc, 3 měsíce či 12 měsíců. Nejlepší úrokovou sazbu získáte, pokud na účet vložíte vklad do limitu 1 000 000 Kč právě na 3 měsíce. V takovém případě činí maximální úroková sazba 6,00 % p.a.

Výhodou je, že vždy předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění. Termínovaný vklad si lze sjednat pouze telefonicky nebo na pobočce. Peníze lze vkládat i v cizích měnách, kromě CZK také v EUR nebo v USD.

Poznámka

TIP: U Komerční banky si můžete (ale nemusíte) k termínovanému vkladu sjednat také běžný účet MůjÚčet s vedením zdarma a s výběry z bankomatů Komerční banky bez poplatků.

Recenze Komerční banky

Nevíte, co od Komerční banky čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Komerční banka je třetí největší bankou v České republice. Z většiny ji vlastní francouzská finanční skupina Société Générale. V České republice má 1,6 milionů klientů.

Nabízí služby retailového, investičního a podnikového bankovnictví. Také se zaměřuje na specializované služby, jako je stavební spoření, penzijní připojištění a další. Její velkou výhodou je široká síť poboček.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Komerční bance a jejich produktech? Přejděte na naší komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může termínovaný vklad od Komerční banky nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Vklady jsou úročeny podle doby jejich trvání a úroková sazba je po celé období stejná. Komerční banka nabízí možnost uložení vkladů na 7 dní, 1 měsíc, 3 měsíce nebo 12 měsíců. Banka vklady úročí pásmově, a to do 1 000 000 Kč včetně a nad 1 000 000 Kč. Sazby u vkladů nad milion jsou ale velmi nízké, pohybují se okolo 0,01 % p.a.

Pokud si uložíte peníze (do 1 000 000 Kč) na termínovaný vklad po dobu 3 měsíců, získáte maximální úrokovou sazbu 6,00 % p.a. Při uložení na 12 měsíců získáte 5,50 % p.a.

Vklady na 7 dní se úročí nízkou sazbou 0,01 % p.a. a vklady na 1 měsíc také 0,01 % p.a.

Banka též úročí vklady na 6 měsíců (opět do limitu 1 mil. Kč), a to sazbou 7 % p.a., v tomto případě se ale jedná o termínovaný vklad Bonus Invest, kdy se kombinuje termínovaný účet s investováním do podílových fondů. Pokud neinvestujete, vklady na 6 měsíců se úročí základní sazbou 2,75 % p.a.

Minimální částka pro vklad činí 5 000 Kč. Účet lze automaticky obnovovat, a to v den splatnosti. Svůj vklad tak můžete vybírat, vkládat na účet nebo obnovovat. Peníze vám může banka v den splatnosti automaticky převést na běžný účet. V den splatnosti můžete s účtem nakládat po telefonu na Expresní lince. Dispoziční práva k účtu můžete omezit prostřednictvím vinkulace.

Peníze lze vkládat i v cizích měnách: USD a EUR. Úrokové sazby jsou ale velmi nízké, pohybují se okolo 0,01 % p.a. Minimální vklad u cizích měn činí: 1 000 USD a 1 000 EUR.

 • Úrok pro termínovaný vklad na 7 dní (pásmo do 1 mil. Kč): 0,01 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 1 měsíc (pásmo do 1 mil. Kč): 0,01 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 3 měsíce (pásmo do 1 mil. Kč): 6,00 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců (pásmo do 1 mil. Kč): 7,00 % p.a. Bonus Invest (2,75 % p.a. v případě, že neinvestujete)
 • Úrok pro termínovaný vklad na 12 měsíců (pásmo do 1 mil. Kč): 5,50 % p.a.

Komerční banka také nabízí spořicí účet Konto Bonus Invest, který kombinuje spoření s investováním a nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 0,50 % p.a.

Poznámka

TIP: Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2023!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení ani vedení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také převod z účtu na účet v rámci KB ve stejné měně a příchozí úhrada v Kč z jiné tuzemské banky či příchozí SEPA platba. Bez poplatku je i výběr vkladu při splatnosti.

Zasílání jednoho elektronického či poštovního výpisu z účtu měsíčně je také bez poplatků. Naopak vklad hotovosti v Kč na účet vedený v cizí měně stojí 1 %, min. 30 Kč, max. 1 000 Kč a vklad v hotovosti platných cizoměnových bankovek na účet v Kč stojí 1 %, min. 50 Kč, max. 500 Kč.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasný výběr vkladu je zpoplatněn 250 Kč.

 • Zřízení účtu: 0 Kč
 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky: 0 Kč
 • Měsíční elektronický výpis: 0 Kč
 • Měsíční výpis poštou: 0 Kč
 • Předčasný výběr vkladu: 250 Kč

Do aktuálního ceníku KB můžete nahlédnout na stránkách kb.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad od Komerční banky si můžete sjednat na kterékoliv pobočce KB či telefonicky, nebo pokud jste již klientem Komerční banky, můžete si vklad sjednat v internetovém bankovnictví Moje banka.

K založení termínovaného vkladu potřebujete občanský průkaz. Cizinci potřebují platný průkaz totožnosti, např. cestovní pas.

Počítejte také s minimálním vkladem, který činí 5 000 Kč.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu ca 2,5 milionu korun.

Přihlášení do termínovaného vkladu Komerční banky probíhá jednoduše prostřednictvím internetového bankovnictví Moje banka na stránkách Kb.cz nebo v mobilní aplikaci Mobilní banka. K přihlášení potřebujete pouze své uživatelské jméno a heslo, případně si můžete sjednat KB klíč a přihlašovat se pomocí něj.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínovaný vklad funguje tak, že jednorázově uložíte peníze na předem danou dobu a po tuto dobu zůstává výše vkladu stejná. Získané úroky se mohou automaticky převést na váš běžný účet MůjÚčet od Komerční banky nebo lze účet automaticky obnovovat, a zvýšit tak svoji úročenou částku do dalšího období. Zkrátka, v den splatnosti můžete svůj vklad měnit (vkládat či vybírat).

Úrokovou sazbu máte stejnou po celou dobu vkladu. Pokud vklad po uplynutí lhůty nevyberete, automaticky jej banka prodlouží, aby se peníze zhodnocovaly dále.

Další produkty od Komerční banky

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od Komerční banky?

Termínovaný vklad od KB je ideální pro úspory, které nebudete po delší dobu potřebovat. Své peníze můžete uložit maximálně na 1 rok. Výhodou je, že vklad se může automaticky obnovovat, díky čemuž se vám peníze, které na vkladovém účtu ponecháte ve dni splatnosti, mohou dále zhodnocovat.

Nevýhodou je podmínka minimálního vkladu, který je ale průměrně vysoký (v porovnání s ostatními bankami) a činí 5 000 Kč. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat (u KB zaplatíte poplatek za předčasný výběr). To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů.

Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad od KB? Podívejte se například na termínovaný vklad od Banky Creditas, který nabízí zajímavější zhodnocení.

Hodnocení Finex.cz

Termínovaný vklad s automatickou obnovou

Termínovaný vklad od Komerční banky nabízí vyšší úrok při době trvání vkladu 3 měsíce. Úroková sazba je v porovnání s ostatními bankami celkem zajímavá, stále ale nedokáže překonat současnou inflaci. Založení i vedení vkladového účtu je zdarma, podmínkou je minimální vklad 5 000 Kč a peníze klient nesmí po určitou dobu vybrat, jinak zaplatí poplatek za předčasný výběr. Tento termínovaný vklad je pro vás vhodný, pokud chcete mít na určitou dobu garantovaný úrok, máte naspořeno a chcete peníze dále alespoň částečně zhodnocovat.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad od Komerční banky

Obecné informace o produktu
Jméno produktuKomerční banka termínovaný vklad
PoskytovatelKomerční banka
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD
Sjednání online
Minimální vklad 5 000 Kč
Maximální úrok 6,00 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr 250 Kč
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis 0 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo / KB klíč
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsíc 0,01 % p.a.
3 měsíce 6,00 % p.a.
6 měsíců 7,00 % p.a. Bonus Invest
12 měsíců 5,50 % p.a.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na3 měsíce
Typ úrokové míryFixní
Pásmové úročení
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 3 měsíce.
Maximální výše spořeníNeuvádí.
Připisování úrokůKe dni splatnosti.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.kb.cz/cs/ceny-a-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.kb.cz/cs/ceny-a-sazby
Ohodnoťte produkt Komerční banka termínovaný vklad
33
14

Autor

Ráda píši o bankách a bankovních produktech. Zaměřuji se zejména na běžné účty, spořicí účty i recenze jednotlivých bank. Baví mě prozkoumávat oblast financí, protože se vždy dozvím nové a přínosné informace, které poté využiji nejen v pracovním, ale také v osobním životě.

Když zrovna nesedím u počítače a nepíšu texty, věnuji se svým zálibám, mezi které patří jízda na koni, různé sportovní aktivity, čtení knih nebo cestování.

Práce v týmu Finex má pro mě obrovský smysl, protože je to práce pro vás, čtenáře, které se snažíme srozumitelně edukovat v oblasti financí, podávat důkladně prověřené informace a předávat i osobní zkušenosti.

Díky tomu všemu se tak můžeme podílet na zlepšení finanční gramotnosti a zvýšit zájem jak o oblast financí, tak o investování celkově.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat