Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
komercni-banka-logo
Komerční banka termínovaný vklad
Recenze, úroky, podmínky
komercni-banka-logo
Komerční banka termínovaný vklad
komercni-banka-logo

Komerční banka termínovaný vkladRecenze, úroky, podmínky

Veronika Kubalová
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Matěj Bajer
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
12. 7. 2024
komercni-banka-logo

Hodnocení Finex.cz

- 12. místo -
75 %
Poslední aktualizace
12. 7. 2024

Termínovaný vklad s automatickou obnovou

Termínovaný vklad od Komerční banky nabízí spíše průměrnou úrokovou sazbu. Založení a vedení účtu je zdarma, stejně tak převod z účtu na účet v rámci KB. Nevýhodou je podmínka minimálního vkladu a poplatek za předčasný výběr.

komercni-banka-logo

Hodnocení Finex.cz

- 12. místo -
75 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, vklady/výběry hotovosti, převody peněz a další.

80%

Úrok
Hodnocena je výše minimální úrokové sazby a maximální úrokové sazby. Dále jsou hodnoceny podmínky pro získání daného úroku.

75%

Flexibilita
Hodnoceny jsou možnosti přístupu k penězům bez ztráty úroku a podmínky pro vklady a výběry.

75%

Digitalizace a přívětivost
Hodnocena je zde přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost). Dále se do hodnocení promítá možnost spořicí účet sjednat a ovládat pohodlně online bez nutnosti chodit na pobočku.

70%

Základní informace o Komerční banka termínovaný vklad

Maximální úrok 3,50 % p.a.
Minimální vklad 5 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr 250 Kč
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ne

Komerční banka nabízí termínovaný vklad s pevnou úrokovou sazbou po celou dobu vkladu. Peníze si můžete uložit na 7 dní nebo 1 měsíc, 3 měsíce či 12 měsíců. Nejlepší úrokovou sazbu získáte, pokud na účet vložíte vklad do limitu 3 000 000 Kč právě na 3 měsíce. V takovém případě činí maximální úroková sazba 3,50 % p.a.

Výhodou je, že vždy předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění. Termínovaný vklad si lze sjednat pouze telefonicky nebo na pobočce. Peníze lze vkládat i v cizích měnách, kromě CZK také v EUR nebo v USD.

Poznámka

U Komerční banky si můžete (ale nemusíte) k termínovanému vkladu sjednat také běžný účet MůjÚčet s vedením zdarma a s výběry z bankomatů Komerční banky bez poplatků.

Recenze Komerční banky

Nevíte, co od Komerční banky čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Komerční banka je třetí největší bankou v České republice. Z většiny ji vlastní francouzská finanční skupina Société Générale. V České republice má 1,6 milionů klientů.

Nabízí služby retailového, investičního a podnikového bankovnictví. Také se zaměřuje na specializované služby, jako je stavební spoření, penzijní připojištění a další. Její velkou výhodou je široká síť poboček.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Komerční bance a jejich produktech? Přejděte na naší komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může termínovaný vklad od Komerční banky nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Vklady jsou úročeny podle doby jejich trvání a úroková sazba je po celé období stejná. Komerční banka nabízí možnost uložení vkladů na 7 dní, 1 měsíc, 3 měsíce nebo 12 měsíců. Banka vklady úročí pásmově, a to do 3 000 000 Kč včetně a nad 3 000 000 Kč. Sazby u vkladů nad 3 miliony jsou ale velmi nízké, pohybují se okolo 0,01 % p.a.

Pokud si uložíte peníze (do 3 000 000 Kč) na termínovaný vklad po dobu 3 měsíců, získáte maximální úrokovou sazbu 3,50 % p.a. Při uložení na 12 měsíců získáte 3,00 % p.a.

Vklady na 7 dní se úročí nízkou sazbou 0,01 % p.a. a vklady na 1 měsíc také 0,01 % p.a.

Banka též úročí vklady na 6 měsíců (opět do limitu 3 mil. Kč), a to sazbou 5,00 % p.a., v tomto případě se ale jedná o termínovaný vklad Bonus Invest, kdy se kombinuje termínovaný účet s investováním do podílových fondů. Pokud neinvestujete, vklady na 6 měsíců se úročí sazbou 3,00 % p.a.

Minimální částka pro vklad činí 5 000 Kč. Účet lze automaticky obnovovat, a to v den splatnosti. Svůj vklad tak můžete vybírat, vkládat na účet nebo obnovovat. Peníze vám může banka v den splatnosti automaticky převést na běžný účet. V den splatnosti můžete s účtem nakládat po telefonu na Expresní lince. Dispoziční práva k účtu můžete omezit prostřednictvím vinkulace.

Peníze lze vkládat i v cizích měnách: USD a EUR. Úrokové sazby jsou ale velmi nízké, pohybují se okolo 0,01 % p.a. Minimální vklad u cizích měn činí: 1 000 USD a 1 000 EUR.

 • Úrok pro termínovaný vklad na 7 dní (pásmo do 3 mil. Kč): 0,01 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 1 měsíc (pásmo do 3 mil. Kč): 0,01 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 3 měsíce (pásmo do 3 mil. Kč): 3,50 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců (pásmo do 3 mil. Kč): 5,00 % p.a. Bonus Invest
 • Úrok pro termínovaný vklad na 12 měsíců (pásmo do 3 mil. Kč): 3,00 % p.a.

Komerční banka také nabízí spořicí účet Konto Bonus Invest, který kombinuje spoření s investováním a nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 0,50 % p.a.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení ani vedení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také převod z účtu na účet v rámci KB ve stejné měně a příchozí úhrada v Kč z jiné tuzemské banky či příchozí SEPA platba. Bez poplatku je i výběr vkladu při splatnosti.

Zasílání jednoho elektronického či poštovního výpisu z účtu měsíčně je také bez poplatků. Naopak vklad hotovosti v Kč na účet vedený v cizí měně stojí 1 %, min. 30 Kč, max. 1 000 Kč a vklad v hotovosti platných cizoměnových bankovek na účet v Kč stojí 1 %, min. 50 Kč, max. 500 Kč.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasný výběr vkladu je zpoplatněn 250 Kč.

 • Zřízení účtu: 0 Kč
 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky: 0 Kč
 • Měsíční elektronický výpis: 0 Kč
 • Měsíční výpis poštou: 0 Kč
 • Předčasný výběr vkladu: 250 Kč

Do aktuálního ceníku KB můžete nahlédnout na stránkách kb.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad od Komerční banky si můžete sjednat na kterékoliv pobočce KB či telefonicky, nebo pokud jste již klientem Komerční banky, můžete si vklad sjednat v internetovém bankovnictví Moje banka.

K založení termínovaného vkladu potřebujete občanský průkaz. Cizinci potřebují platný průkaz totožnosti, např. cestovní pas.

Počítejte také s minimálním vkladem, který činí 5 000 Kč.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu ca 2,5 milionu korun.

Přihlášení do termínovaného vkladu Komerční banky probíhá jednoduše prostřednictvím internetového bankovnictví Moje banka na stránkách Kb.cz nebo v mobilní aplikaci Mobilní banka. K přihlášení potřebujete pouze své uživatelské jméno a heslo, případně si můžete sjednat KB klíč a přihlašovat se pomocí něj.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínovaný vklad funguje tak, že jednorázově uložíte peníze na předem danou dobu a po tuto dobu zůstává výše vkladu stejná. Získané úroky se mohou automaticky převést na váš běžný účet MůjÚčet od Komerční banky nebo lze účet automaticky obnovovat, a zvýšit tak svoji úročenou částku do dalšího období. Zkrátka, v den splatnosti můžete svůj vklad měnit (vkládat či vybírat).

Úrokovou sazbu máte stejnou po celou dobu vkladu. Pokud vklad po uplynutí lhůty nevyberete, automaticky jej banka prodlouží, aby se peníze zhodnocovaly dále.

Další produkty od Komerční banky

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od Komerční banky?

Termínovaný vklad od KB je ideální pro úspory, které nebudete po delší dobu potřebovat. Své peníze můžete uložit maximálně na 1 rok. Výhodou je, že vklad se může automaticky obnovovat, díky čemuž se vám peníze, které na vkladovém účtu ponecháte ve dni splatnosti, mohou dále zhodnocovat.

Nevýhodou je podmínka minimálního vkladu, který je ale průměrně vysoký (v porovnání s ostatními bankami) a činí 5 000 Kč. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat (u KB zaplatíte poplatek za předčasný výběr). To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů.

Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad od KB? Podívejte se například na termínovaný vklad od Banky Creditas, který nabízí zajímavější zhodnocení.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad od Komerční banky

Obecné informace o produktu
Jméno produktuKomerční banka termínovaný vklad
PoskytovatelKomerční banka
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD
Sjednání online
Minimální vklad 5 000 Kč
Maximální úrok 3,50 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr 250 Kč
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis 0 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo / KB klíč
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsíc 0,01 % p.a.
3 měsíce 3,50 % p.a.
6 měsíců 5,00 % p.a. Bonus Invest
12 měsíců 3,00 % p.a.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na3 měsíce
Typ úrokové míryFixní
Pásmové úročení
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 3 měsíce.
Maximální výše spořeníNeuvádí.
Připisování úrokůKe dni splatnosti.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.kb.cz/cs/ceny-a-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.kb.cz/cs/ceny-a-sazby
Ohodnoťte produkt Komerční banka termínovaný vklad
44
18

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat