Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Air Bank » Air Bank účet pro děti od 15 let

Air Bank účet pro děti od 15 let – Recenze, poplatky, podmínky

Základní informace o Air Bank účet pro děti od 15 let

Typ účtu

Běžný účet pro mladé

Sjednání online

Ano

Poplatek za vedení účtu

0 Kč

Aktuální akce: Air Bank vrací peníze z online nákupů při platbě kartou u vybraných obchodníků. Můžete získat zpět až 1 000 Kč.

Studentský účet pro mladé lidi od 15 let funguje, až na malé rozdíly, úplně stejně jako běžný účet od Air Bank pro dospělé. Hodí se na kapesné, peníze z brigády i dárky od rodiny. K účtu student dostane kartu zdarma, neplatí nic za založení, vedení ani za příchozí a odchozí platby. Poplatky jsou účtované pouze za výběry z cizích bankomatů v ČR a v EU.

Nečekejte žádné zbytečné podmínky a problémy. Mladý člověk může využívat veškeré výhody účtu, včetně několika možností placení, tedy kartou, bezkontaktní nálepkou nebo chytrými hodinkami či telefonem. Samozřejmostí banky Air Bank je propracované internetové bankovnictví a vychytaná mobilní aplikace My Air.

Recenze Air Bank

Nevíte, co od Air Bank čekat? Co na banku, její služby a produkty říkají ostatní?

Air Bank se prezentuje jako moderní banka, která vtrhla na český bankovní trh v roce 2011 se svou vizí nabízet klientům produkty za nulové nebo velmi nízké poplatky. Hlavní předností je propracované internetové bankovnictví, výhodnější úročení, a především co nejjednodušší bankovní služby. Banka cílí hlavně na klienty, kteří v hojné míře využívají mobilní bankovnictví a online služby. Snaží se ovšem vyhovět i klientům, kteří stále ještě preferují osobní kontakt, i když počet poboček není tak vysoký, zatím jich funguje 33.

Banka Air Bank patří pod skupinu PPF a je ryze česká. Zaměřuje se hlavně na drobné klienty. Chcete se o bance a jejích dalších produktech dozvědět více informací? Přečtěte si naší podrobnou recenzi.

Air Bank logo

Air Bank

★ 97 %

Kód banky: 3030

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může běžný účet od Air Bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Proč si vybrat účet pro mladé u Air Bank?

Air Bank účet pro mladé od 15 let si mohou založit děti a mladí lidé od 15 let na internetových stránkách banky nebo v aplikaci. Ke studentskému účtu je dostupné přehledné internetové bankovnictví, moderní aplikace My Air, placení mobilem a chytrými hodinkami a odměny za placení kartou. Není nutný dohled rodičů.

K účtu lze založit spoření. Aby byl aktivovaný úrok, musí proběhnout platba kartou alespoň pětkrát za měsíc. Účet je momentálně úročen úrokovou sazbou 0 % p.a.

Ke studentskému účtu Air Bank poskytuje přehledné internetové bankovnictví, moderní aplikaci My Air s odměnami za placení kartou a možnost placení mobilem nebo chytrými hodinkami. Karta funguje i na online nákupy. Do 18 let banka neumožňuje založení kontokorentu kvůli prevenci zadlužování nezletilých.

Poplatky na účtu Air Bank

Většina služeb na běžném účtu pro mladé od 15 let je zdarma. Neplatíte nic za založení nebo vedení účtu. Bez poplatku jsou příchozí a odchozí platby a stejně tak i výběry z bankomatů banky Air Bank. Naopak za výběry z cizích bankomatů doma už zaplatíte.

 • Měsíční vedení účtu: 0 Kč
 • Příchozí platby v rámci ČR: 0 Kč
 • Odchozí platby v rámci ČR: 0 Kč
 • Poplatek za 2 platební karty: 0 Kč
 • Výběry z bankomatů banky: 0 Kč
 • Výběry z bankomatů ostatních bank v ČR i ve světě: 100 Kč / měsíčně

Poplatky se mohou měnit, protože banky své sazby často aktualizují v závislosti na situaci na trhu. Proto se jednou za čas podívejte do aktuálního ceníku na stránkách banky.

Další důležité informace o poplatcích a podmínkách naleznete pod recenzí v tabulce.

Založení běžného účtu pro mladé od 15 let u Air Bank

Založení běžného účtu pro mladé od 15 let je velmi jednoduché. Stačí mít minimálně 15 let a platné telefonní číslo. Sjednání online probíhá na webových stránkách banky nebo prostřednictvím mobilní aplikace, kterou si stáhnete z obchodu Google Play či App Store.

K založení účtu na dálku jsou potřeba dva doklady totožnosti (občanský průkaz a rodní list nebo pas) a provést ověřovací platbu ve výši 1 Kč z jiného účtu vedeného na jméno žadatele. Pokud ještě žádný účet nemá, je nutné dojít s občanským průkazem na pobočku banky a založit účet tam.

Přihlášení k účtu

Přihlášení k účtu Air Bank probíhá v internetovém bankovnictví, kde kliknete na ikonu internetového bankovnictví a zadáte své přístupové údaje. Další možností je přihlášení přes aplikaci My Air z mobilního telefonu, kde máte hned několik možností zabezpečení od otisku prstu přes sken obličeje až po standardní heslo.

Další varianty účtu

 • Klasický běžný účet – běžný účet od Air Bank funguje v podstatě stejně jako účet pro mladé od 15 let. Založení a vedení účtu je zdarma, stejně tak vydání jedné platební karty a výběry z bankomatů banky. Jedinou výjimkou je možnost sjednání kontokorentu až do výše 50 000 Kč.
 • Pro děti od 8 do 15 let – Účet vlastní rodiče a dítě se musí stát disponentem, aby mělo možnost spravovat své finance. Součástí účtu je internetové bankovnictví, platební karta či nálepka a platby mobilem nebo hodinkami.
 • Pro rodiny – běžný účet ideální pro správu společných financí. Oba partneři mohou nahlížet do svých účtů a provádět z něj úhrady. Také spravují finance svých dětí. Ke svému účtu přiřadíte disponenty, povolíte ostatním přístup ke službám a požádáte o vydání platební karty.

K účtu pro mladé spořící účet

K účtu pro mladé od 15 let je možné založit spořící účet. Spořící účet si náctiletí mohou rozčlenit podle účelu spoření a používat takzvané obálky. Spořící účty může mít náctiletý až 3 (každý v jiné měně). Samozřejmě i zde je vedení i zřízení účtu zdarma..

Náctiletým se bude líbit i skutečnost, že oproti účtům u jiných bank, funguje účet pro mladé ve stejném režimu jako účet pro dospělé. Tedy není možné zřídit rodičovský dohled a sledovat transakce na účtu. Jakmile majitel účtu dovrší 18 let, účet se změní na běžný účet, což znamená možnost sjednání půjček.

Největší výhodou účtu pro mladé u Air Bank je podpora moderních způsobů plateb (Google Pay, Apple Pay, Garmin Connect, Fitbit) a možnost získat cashback při nákupu u konkrétních obchodníků. V cashbacku lze získat až 1 000 Kč ročně, cashback lze uplatnit u více než stovky obchodů. Oceňujeme i to, že služby pro mladé a obsluha účtu je naprosto totožná jako u účtu pro dospělé osoby, přechod po osmnáctém roce života nijak nezaznamenáte a nemusíte se seznamovat s jiným prostředím internetbankingu.

Pro koho je běžný účet pro mladé od 15 let od Air Bank vhodný?

Účet pro mladé od 15 let je velmi jednoduchý, přehledný a zdarma. Pro mladé lidi ideální varianta, jak se naučit pracovat s penězi a mít o nich dostatečný přehled. Je to také vhodné řešení v případě, že chtějí rodiče nebo prarodiče dětem posílat nějaké peníze a nechtějí je dávat neustále v hotovosti. Nejde o nějaký složitý produkt se spoustou funkcí, ale jednoduchá, dynamický a moderní účet se stylovými platbami mobilem, moderní aplikací a odměnami za placení, díky kterým lze získat nějaké peníze z nákupů zpět. Doporučujeme všem, kdo chtějí přehlednost a jednoduchost.

Moderní účet pro mladé od 15 let s mnoha výhodami
Účet pro mladé od 15 let lze snadno založit online - pokud klient již má účet u jiné banky, a může tak z jiného účtu zaslat aktivační platbu. Pokud ne, je nutné zajít na pobočku. K založení postačí občanský průkaz. Vedení účtu je zdarma a součástí konta je také platební karta zdarma. Výhodou je snadná obsluha prostřednictvím přehledné mobilní aplikace My Air a bezkontaktní placení mobilním telefonem nebo hodinkami. Účet také nabízí odměny za placení, stačí v aplikaci zapnout zvýhodněnou nabídku obchodníků, zaplatit kartou a část peněz z nákupu je vrácena zpátky na účet.
 • Snadné založení online Vedení účtu zdarma
 • Platební karta zdarma k účtu
 • Přehledná mobilní aplikace
 • Dvě platební karty zdarma
 • Pro založení online je podmínkou zaslání aktivační platby z jiného účtu
 • Zpoplatněné výběry z bankomatu jiných bank v ČR a v EU

Přehled poplatků a parametrů pro Air Bank dětský účet od 15 let

Obecné informace o produktu
Jméno produktuAir Bank účet pro děti od 15 let
Typ účtu Běžný účet pro mladé
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD
Účet je určený proPro mladé od 15 let
Sjednání online
Minimální vklad Není podmínkou
Úrok 0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 0 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ100 Kč / měsíčně
Výběr z bankomatu EU 100 Kč / měsíčně
Výběr z bankomatů mimo EU100 Kč / měsíčně
Dotaz na zůstatek u jiné banky Dle sazebníku dané banky
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí100 Kč
Zahraniční platba příchozí100 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platbaNenabízí
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetMasterCard
Platební karta k účtuDebetní platební karta MasterCard
Poplatek za kartu0 Kč
Poplatek za novou kartu 100 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo, autentizační SMS, smart klíč v mobilu
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu50 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Poslední aktualizace27. 5. 2022
Sazebník úrokových sazeb https://www.airbank.cz/file-download/prehled-urokovych-sazeb
Sazebník poplatkůhttps://www.airbank.cz/file-download/cenik

Ohodnoťte produkt Air Bank účet pro děti od 15 let


Připojte se k diskuzi

Další Produkty, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo