Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
airbank-logo
Air Bank účet pro děti od 8 let – Recenze, poplatky, podmínky
airbank-logo
Air Bank účet pro děti od 8 let
airbank-logo

Air Bank účet pro děti od 8 let – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 14. 11. 2023 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Air Bank účet pro děti od 8 let

Typ účtu Disponentský běžný účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Banka Air bank nezapomíná na děti a připravila pro ně speciální účet od 8 let. Nejde o běžný účet, který by si mohly samy založit, ale o účet dospělého, který jim dá právo disponovat s jeho účtem.

Děti tak mohou platit kartou, dívat se na internetové bankovnictví a hodnotit své platby. Nutnou podmínkou je to, aby šlo o zákonného zástupce dítěte, které musí mít dětský občanský průkaz nebo pas. Sjednání je možné online.

K účtu mohou děti získat platební kartu nebo nálepku, kde budou nastaveny limity pro platby a výběr. V internetovém bankovnictví lze nastavit různé služby, které mohou děti využívat a k dispozici je i dětská verze mobilní aplikace My Air. Právo disponenta pro váš běžný účet není nijak zpoplatněno a podmínky se nemění. Účet je momentálně úročen úrokovou sazbou Přehled poplatků a parametrů pro Air Bank dětský účet od 8 let

Recenze Air Bank

Nevíte, co od Air Bank čekat? Co na banku, její služby a produkty říkají ostatní?

Air Bank se prezentuje jako moderní banka, která vtrhla na český bankovní trh v roce 2011 se svou vizí nabízet klientům produkty za nulové nebo velmi nízké poplatky. Hlavní předností je propracované internetové bankovnictví, výhodnější úročení, a především co nejjednodušší bankovní služby. Banka cílí hlavně na klienty, kteří v hojné míře využívají mobilní bankovnictví a online služby. Snaží se ovšem vyhovět i klientům, kteří stále ještě preferují osobní kontakt, i když počet poboček není tak vysoký, zatím jich funguje 33.

Banka Air Bank patří pod skupinu PPF a je ryze česká. Zaměřuje se hlavně na drobné klienty. Chcete se o bance a jejích dalších produktech dozvědět více informací? Přečtěte si naší podrobnou recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může Air bank účet pro děti od 10 let nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí účet pro děti od 8 let od Air Bank?

Hned na úvod je vhodné upozornit, že Air Bank nenabízí přímo samostatný účet určený dětem, ale jde o účet, který vlastní zákonný zástupce (většinou jeden z rodičů), který z dítěte udělá disponenta ke svému účtu. Nic se nemění na vedení, zřízení nebo zrušení účtu zdarma. Není nutné platit žádný základní vklad a dítě může mít vlastní platební kartu či nálepku. Rodič má ovšem všechno neustále pod kontrolou. Může měnit limity útrat, a dokonce je i zablokovat.

Jakmile dítě dovrší 15 let, překlopí se My Air automaticky do dospělé verze. Pak už je jen na rodiči, zda nechá dál dítě pod svou smlouvou, nebo mu nechá založit vlastní, aby mohlo spravovat své finance skutečně samostatně. Děti si nemohou sjednat kontokorent. Ten lze sjednat až od 18 let.

Na dětskou část účtu mohou rodiče posílat kapesné a s ním se pak učí děti hospodařit, platit v obchodech, vybírat z bankomatů a celkově se připravovat do budoucna na práci s penězi, protože je pravděpodobné, že platby budou probíhat takřka všechny bezhotovostně. Navíc dítě neztratí mince nebo bankovky.

Sazebník poplatků: Rychlý přehled

Dětský účet je součástí běžného účtu pro dospělé, a proto pro ně platí stejné poplatky. Většina služeb je tedy zdarma až na výběr z bankomatů cizích bank nebo platby do a ze zahraničí.

  • Měsíční vedení účtu: 0 Kč
  • Příchozí platby v rámci ČR: 0 Kč
  • Odchozí platby v rámci ČR: 0 Kč
  • Poplatek za 2 platební karty: 0 Kč
  • Výběry z bankomatů banky: 0 Kč
  • Výběry z bankomatů ostatních bank v ČR i ve světě: 100 Kč / měsíčně

Poplatky se mohou měnit, protože banky své sazby často aktualizují v závislosti na situaci na trhu. Proto se jednou za čas podívejte do aktuálního ceníku na stránkách banky.

Další důležité informace o poplatcích a podmínkách naleznete pod recenzí v tabulce.

Založení účtu pro děti od 8 let u Air Bank

Založit účet pro děti můžete snadno online ve svém internetovém bankovnictví. Zatím toto nelze udělat přes mobilní aplikaci. Vyplníte potřebné údaje a nahrajete rodný list dítěte, dětský občanský průkaz nebo cestovní pas dítěte. Určíte jeho práva a kliknete na tlačítko “Přidat disponenta”. Chystáte-li se na pobočku, vezměte si s sebou doklad totožnosti dítěte a doklad o tom, že jste jeho zákonný zástupce. Dítě od 10 do 15 let s vámi jít nemusí.

Zdroj: Airbank.cz

Přihlášení k účtu

Nejdříve musíte dát dítěti právo ke svému účtu. Jakmile k tomuto kroku dojde, pošle vám banka e-mail a na uvedený telefon dítěte přijde heslo, kterým se poprvé přihlásí do internetového bankovnictví. Dítě může využívat i dětskou verzi mobilní aplikace My Air.

V pravém horním rohu obrazovky v internetovém bankovnictví, se nachází tlačítko “Propojení mobilní aplikace”. Na to stačí kliknout a dále postupovat dle pokynů. Nápomocná může být také Poradna banky.

Další varianty účtu

  • Běžný účet Air Bank– Běžný účet zákonného zástupce je nezbytný, aby mohl fungovat účet dětský. Air Bank jej nabízí zdarma s rychlým online založením a propracovanou mobilní aplikací My Air, se kterou hravě zvládnete ovládat celý účet.
  • Pro mladé od 15 let – Mladí lidé do 15 let už mohou mít svůj vlastní účet, který je vedený na jejich jméno. Dostanou zdarma platební kartu a mohou využít odměny za placení. Mladý člověk nad 15 let si musí účet založit s občanským průkazem na pobočce banky, pokud už nemá vedený jiný účet.
  • Pro rodiny – Běžný účet, který ocení rodiny pro správu společných financí. Oba partneři mohou nahlížet do svých účtů a provádět z něj úhrady. Také spravují finance svých dětí. Ke svému účtu přiřadíte disponenty, povolíte ostatním přístup ke službám a požádáte o vydání platební karty.

Pro koho je běžný účet pro děti od 8 let vhodný?

Účet pro děti je vhodnou variantou ve chvíli, kdy má zájem rodič učit své dítě zacházet s penězi, ale zároveň mu nechce ještě zřídit samotný běžný účet. Ocení jej všichni ti, kdo dávají přednost mladým, dynamickým společnostem a chtějí moderní a přehledné služby. Tento druh účtu doporučujeme lidem, kterým nevadí menší počet poboček a jednání především online. Jestliže preferujete osobní jednání, pobočky na každém rohu a chcete i pro mladší děti samostatný účet, musíte zvážit jinou variantu.

Poznámka

Náš tip: Není pro vás dětský účet od 8 let od Air Bank dostatečně zajímavý? V České republice je poměrně široká nabídka dětských účtů. Jedním z nich je dětský účet od UniCredit Bank s výběry z bankomatu zdarma a úročením zůstatku, nebo mKonto pro děti od mBank se založením a vedením účtu zdarma a třemi výběry z bankomatu za měsíc bez poplatku.

Hodnocení Finex.cz

Účet s propracovanou rodičovskou kontrolou. Ideální pro naučení se finanční gramotnosti

Běžný účet pro děti od 8 let od Air Bank lze založit rychle online v internetovém bankovnictví rodiče. Stačí jen nahrát potřebné doklady a přidat telefonní číslo dítěte. Za tuto službu nic neplatíte. Pro dítě můžete nechat vydat platební kartu nebo nálepku zdarma. Bank dětem poskytuje dětskou verzi moderního mobilního bankovnictví v aplikaci My Air, díky které získají náhled do světa financí, naučí se zacházet s úsporami a hlídat si platby. Banka tuto službo připravila pro rodiče, kteří chtějí umožnit svým dětem naučit se finanční gramotnosti, ale zároveň neztratit přehled o jejich penězích.

Přehled poplatků a parametrů pro Air Bank dětský účet od 8 let

Obecné informace o produktu
Jméno produktuAir Bank účet pro děti od 8 let
PoskytovatelAir Bank
Typ účtu Disponentský běžný účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD
Účet je určený pro Děti od 10 let
Sjednání online
Minimální vklad Není podmínkou
Úrok 0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 0 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ100 Kč / měsíčně
Výběr z bankomatu EU 100 Kč / měsíčně
Výběr z bankomatů mimo EU100 Kč / měsíčně
Dotaz na zůstatek u jiné banky Dle sazebníku dané banky
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí100 Kč
Zahraniční platba příchozí100 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platbaNenabízí
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetMasterCard
Platební karta k účtu Debetní platební karta MasterCard
Poplatek za kartu0 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 100 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo, autentizační SMS, smart klíč v mobilu
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu50 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.airbank.cz/file-download/prehled-urokovych-sazeb
Sazebník poplatkůhttps://www.airbank.cz/file-download/cenik
Ohodnoťte produkt Air Bank účet pro děti od 8 let
2
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat