Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 dividendové akcie, které můžete s klidem držet až do důchodu!

Dlouhodobá investice může přinést zajímavá zhodnocení, ale trh vám to jistě nedá zadarmo. Tím nejdůležitějším je strategie a trpělivost.

Publikováno
3 dividendové akcie, které můžete s klidem držet až do důchodu!
Zdroj: Depositphotos.com

Trpělivost je pro dlouhodobé investory neocenitelný pomocník. Každá technická korekce a každý cenový propad může být pro investora požehnáním, protože je mu umožněno nakoupit akcie za lepší cenu.

To vše v kontextu toho, že akciové trhy dlouhodobě rostou a například index S&P500 vykazuje roční průměrnou výkonnost 10 %. Proto se v tomto článku podíváme na 3 akcie, které mohou být zajímavé právě pro dlouhodobou investici.

Korelační graf akcií Visa, Johnson & Johnson a AT&T

Aktuální cena
Změna
Visa / V
Načítání
Načítání
Načítání
Johnson & Johnson / JNJ
Načítání
Načítání
Načítání
AT&T / T
Načítání
Načítání
Načítání

Investoři jsou na své cestě ke zhodnocení investičního kapitálu doprovázeni dvěma druhy tržních pohybů. Jedná se o býčí trh, během kterého akcie společností obvykle rostou a s nimi rostou i akciové indexy. Dále se jedná o již méně populární medvědí trh, při kterém cena akcií klesá.

Každá akciová společnost a dokonce i globální akciový trh, si prochází menšími a většími cykly, během kterých může docházet k nepříjemným výkyvům v akciovém portfoliu stejně snadno, jako k pozitivnímu zhodnocení.

Investoři by v první řadě měli dodržovat svou strategii, která slouží jako prevence před unáhlenými rozhodnutími na základě emocí (FOMO), které by mohly dlouhodobou investici zmařit. Nyní se pojďme podívat na 3 akcie, které si zaslouží pozornost investorů.

Visa

Tato společnost má několik benefitů, které může dlouhodobým investorům nabídnout. Visa se může pochlubit 15ti lety růstu dividend, a v současné době vyplácí 2,08 dolaru na akcii.

Společnost také vykazuje stabilní růst tržeb, naposled meziročně dosáhla 10% růstu. Pro rok 2024 se očekává růst tržeb na hodnotu 35,9 miliardy dolarů a v roce 2025 dokonce 39,6 miliardy dolarů.

Akcie Visa se dlouhodobě obchodují nad hodnotou rostoucí trendové čáry. Pohled na volume profil nás informuje téměř o klasickém rozložení (Gaussově křivce), což by znamenalo, že v rámci dlouhodobého cenového růstu by akcie Visa měly vytvářet novou oblast férové ceny.

Prozatím stále dochází pouze k jejímu posouvání směrem vzhůru. Akcie si však po proražení historického maxima vytvořily support, který mohou využít při své cestě vzhůru.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Visa
Měsíční akciový graf společnosti Visa

Johnson & Johnson

Akcie Johnson & Johnson se obchodují pod hodnotou klesající trendové čáry, ale výrazně nad svým nejsilnějším volume.

Pro nastolení dlouhodobého růstu bude nezbytné, aby akcie trendovou čáru prorazily. Prozatím mají investoři možnost pořizovat akcie za levnější cenu. Hodnota 130 dolarů je nejbližší technický support.

Společnost Johnson & Johnson vykázala meziroční pokles tržeb o 10,3 % s tím, že v nadcházejících dvou letech by mělo dojít k jejich stabilizaci okolo 90 miliard dolarů.

Tato společnost se přitom řadí mezi dividendové krále, protože investorům již 61 let vyplácí a navyšuje dividendy. Její poslední hodnota je stanovena na 1,19 dolaru za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Johnson & Johnson
Měsíční akciový graf společnosti Johnson & Johnson

AT&T

Tato společnost vykazuje konstantní roční tržby okolo 122 miliard dolarů, a to již od roku 2022. S touto hodnotu se počítá také až do roku 2026.

Na rozdíl od společností výše musela AT&T v posledních dvou letech sáhnout ke snížení dividend, které nyní činní 0,28 dolaru za akcii. Do společnosti z 56 % investují institucionální investoři a ze 44 % spekulanti.

Akcie AT&T se obchodují pod hodnotou klesající trendové čáry, přičemž jejím proražením by se dostaly do up trendu s možností vysokého zhodnocení.

Nejbližší rezistence se nachází okolo ceny 24 dolarů, kde se vyskytují cenová highs a nejsilnější volume od roku 2016. Trh začátkem loňského roku otestoval cenové minimum z roku 2003 a od té doby agresivně roste.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti AT&T
Měsíční akciový graf společnosti AT&T

Závěr

Dlouhodobé investice si vyžadují zcela jiný přístup, než krátkodobé obchody. Pro dlouhodobou investici je také potřeba disponovat psychickou odolností, protože se během řady let může na trhu vystřídat několik pozitivních i negativních trendů a investor musí mít trpělivost, aby dosáhl svého cíle.

V tomto článku jsme si představili 3 akcie, z nichž se každá nachází v jiném cyklu své cenotvorby. Díky tomu mohou investoři diverzifikovat riziko investicí do více aktiv.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
7
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎