Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Proč investovat do komodit? Ochrání vaše investice nejen v období inflace a ekonomické nejistoty!

Diverzifikace investičního portfolia pomocí komodit, jako je zlato, stříbro nebo třeba ropa, kromě ochrany nabízí i zajímavý výnos. Přečtěte si více!

Publikováno
Proč investovat do komodit? Ochrání vaše investice nejen v období inflace a ekonomické nejistoty!
Zdroj: depositphotos.com

V období inflace a nejistého vývoje ekonomiky je na místě řádná diverzifikace investičního portfolia. Investoři se často zaměřují pouze na akcie, což je ale velká chyba.

Vhodnou alternativou jsou komodity, které vám můžou nabídnout nejen ochranu před inflací, ale i zajímavé výnosy.

Kromě toho vám investice do komodit může pomoci dodatečně diverzifikovat vaše portfolio a snížit jeho rizikovost. Jednou z nejoblíbenějších investic je nepochybně zlato, které se během krizí často považuje za bezpečný přístav.

Zkušenější investoři by neměli zanevřít ani na další zajímavé komodity, jako jsou jiné drahé kovy, ropa, zemní plyn nebo zemědělské plodiny. Investovat do nich přitom můžete různými způsoby, a to i skrze již zmíněné akcie nebo stále oblíbenější ETF.

Investice do komodit mohou mít různé podoby

Běžný investor nemůže jen tak koupit bušl kukuřice nebo barel ropy. I když to teoreticky možné je, můžete se zbytečně dostat do problémů, které jako investor řešit nechcete.

Naštěstí existují jednodušší způsoby, jak investovat do široké škály komodit, aniž byste si museli pořídit vlastní soukromý sklad.

U některých komodit lze investovat přímo do společností, které komoditu zpracovávají nebo ji potřebují pro svůj provoz. V případě ropy se jako vhodná alternativa nabízí akcie rafinérií.

Volit můžete i další cesty, a to investice do specializovaných ETF nebo futures kontraktů.

Každá z alternativ má svá rizika, se kterými byste se měli vždy předem seznámit. Začínající investoři ocení spíše ETF, naopak ostřílení investoři si nejspíše troufnou i na složitější futures kontrakty.

I komodity mají své plusy a mínusy

Komodity jsou proslulé svou vysokou volatilitou. Vliv na jejich vývoj mohou mít geopolitické změny nebo třeba i přírodní katastrofy. Pro přesný odhad ceny komodit je tedy třeba analyzovat širokou škálu dat, což není jednoduché.

Ve skutečnosti se jedná o složitou disciplínu, se kterou si často neporadí ani zkušenější investoři. Na druhou stranu je na místě zmínit i výhody komodit. V první řadě vám při správném výběru dokážou nabídnout rychlý růst – pro to jsou ale potřeba správné podmínky na trhu.

Z historického hlediska například vyplývá, že komodity zpravidla nekorelují s ostatními třídami aktiv, jako jsou akcie nebo dluhopisy. Často tak platí, že když ostatní aktiva klesají, komodity jdou proti proudu a naopak rostou.

Díky tomu je někteří investoři využívají jako ochranu před inflací.

Poptávka po mědi by se mohla do roku 2035 téměř zdvojnásobit.

Jak již bylo řečeno, zlato je dlouhodobě považováno za bezpečný přístav. Podobně je na tom i stříbro, které sice nemá takovou hodnotu, ale je hojně využíváno v průmyslu.

V něm se uplatní také měď, které se daří zejména při ekonomickém růstu, kdy stoupá poptávka po stavebních materiálech. Navíc, podle předpokladů CNBC by se mohla poptávka po mědi do roku 2035 až zdvojnásobit.

Pokud chcete alespoň trochu diverzifikovat své portfolio, můžete vsadit na pomyslnou jistotu a investovat část prostředků do zlata nebo stříbra.

Spekulovat však můžete i na zmíněný růst mědi nebo se ponořit hlouběji do světa komodit a vypracovat si vlastní strategii.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎