Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tito 2 giganti si ukrajují značný díl z trhu o velikosti 2,5 bilionu dolarů. Už jste do nich investovali?

AT&T a Alphabet (Google) jsou giganti ze světa cloud computingu. Zjistěte, proč stojí za vaši pozornost a ukrojte si svůj díl z 2,5 bilionu dolarů!

Publikováno
Tito 2 giganti si ukrajují značný díl z trhu o velikosti 2,5 bilionu dolarů. Už jste do nich investovali?
Zdroj: depositphotos.com

V době, kdy akciové trhy rostou do nových výšin a velké indexy překonávají svá maxima, se spousta investorů zamýšlí, jestli mohou ceny vyrůst ještě výš, nebo zda už brzy narazí na strop.

Pokud si tuto otázku pokládáte také, čtěte dál. Máme pro vás dva akciové tituly, do kterých se i v této době vyplatí investovat!

Dividendová akcie ve slevě

AT&T, významný hráč v telekomunikačním sektoru, zažívá náročné období. Cena akcií společnosti za posledních pět let klesla o více než 21 %.

V posledních měsících jsme však svědky optimističtějšího vývoje, kdy za posledních šest měsíců cena vzrostla o 23 %.

Poslední rok akcií AT&T

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AT&T Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Ačkoliv je trh bezdrátových služeb poměrně saturovaný, v segmentu optických vláken společnosti AT&T dřímá velký potenciál, o čemž svědčí přírůstek 1,1 milionu předplatitelů optických vláken a 27% meziroční nárůst příjmů z tohoto odvětví v roce 2023.

Navíc dividendový výnos akcie AT&T je mimořádně atraktivní a dosahuje solidních 6,26 %, což firmu v tomto ohledu řadí mezi nejvýnosnější společnosti v indexu S&P 500.

Poznámka

Investice 30 000 korun do společnosti AT&T může přinést předpokládanou roční dividendu ve výši přibližně 1 900 korun.

Obavy investorů, které souvisely se značným zadlužením společnosti a udržitelností její dividendy, se vlivem působivých výsledků rozplynuly. V roce 2023 totiž firma vygenerovala volný cash flow ve výši 16,8 miliardy dolarů, což je o 2,6 miliardy dolarů více než v předchozím roce.

Google nemá hranice

Alphabet, mateřská společnost Google, YouTube a Android, má v technologickém světě zásadní postavení. Přesto akcie společnosti Alphabet nevyvolávají takové nadšení jako některé jejich protějšky, zejména v souvislosti s rozvíjejícím se odvětvím umělé inteligence (AI).

Aktuální vývoj ceny akcií Alphabet

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Po oznámení nižších než očekávaných příjmů z reklamy společnosti Google dne 30. ledna došlo k poklesu ceny jejích akcií o téměř 6 %. Příjmy z reklamy však zaznamenaly meziroční nárůst o 11 % a dosáhly 65,5 miliardy dolarů.

Do budoucna se jako potenciální katalyzátor růstu jeví Google Cloud. Přestože v tržním podílu zaostává za Amazon Web Services i Microsoft Azure, je patrný jeho neustálý pokrok – ve čtvrtém čtvrtletí 2023 se jeho tržby meziročně zvýšily o 26 % na 9,2 miliardy dolarů.

Od celosvětového trhu cloud computingu se do roku 2032 očekává (podle Acumen Research) 18% roční míra růstu, takže by se jeho hodnota měla přiblížit 2,5 bilionu dolarů.

Z tohoto koláče si Alphabet jistě svůj díl utrhne a i kdyby byl menší než ten Amazonu a Microsoftu, akciím Googlu to zcela jistě pomůže k dalšímu růstu.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎