Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Začíná rozdávání peněz? Alphabet a Amazon se chystají vyplatit své první dividendy

Pro investory, kteří milují technologické akcie a chtějí příjem z dividend, je nyní nejlepší čas investovat. Letos nás čeká vlna nových dividend. Metu by měly následovat Alphabet a Amazon.

Publikováno
Začíná rozdávání peněz? Alphabet a Amazon se chystají vyplatit své první dividendy
Zdroj: depositphotos.com

Pro příjmově orientované investory – nebo pro kohokoli, kdo vlastní některou z takzvaných sedmi velkolepých technologických akcií, které v uplynulém roce podpořily většinu růstu indexu S&P 500 – máme dobrou zprávu.

Meta pravděpodobně nebude jedinou megacap společností, která v roce 2024 poprvé v historii zavede dividendu, alespoň to tvrdí tým analytiků Goldman Sachs.

Další členové velkolepé sedmičky Alphabet a Amazon mají podle analýzy týmu akciových analytiků Goldman Sachs vedeného Davidem Kostinem dobrou pozici pro zavedení vlastních dividend v tomto roce.

Zájem o vyplácení dividend roste

Podle týmu investiční banky se zájem investorů o akcie vyplácející dividendy zvýšil poté, co Meta počátkem února oznámila svou vůbec první čtvrtletní dividendu. Zvýšený zájem přiměl tým ke zvýšení prognózy růstu výplaty dividendy na akcii v indexu S&P 500 na 6 % z předchozích 4 %.

Dalším faktorem, který vede tým Goldman Sachs k dividendovému optimismu, je skutečnost, že největší americké společnosti obecně překonaly očekávání Wall Street při vykazování svých zisků za poslední tři měsíce roku 2023.

Růst zisku na akcii za zmíněné čtvrtletí dosáhl u společností z indexu S&P 500 7% meziročního růstu, zatímco analytici na začátku sezóny odhadovali 3% růst.

Akcie společnosti Meta vzrostly o 20 % den poté, co společnost oznámila čtvrtletní dividendu ve výši 50 centů na akcii splatnou 26. března.

Společnost také oznámila razantní nárůst zisku, když vykázala čistý zisk ve výši 14,02 miliardy USD, tj. 5,33 USD na akcii, ve srovnání s 4,65 miliardy USD, tj. 1,76 USD na akcii, ve stejném období o rok dříve.

Vývoj ceny akcií Meta od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnosti s dobrými předpoklady začít vyplácet dividendu toho mají mnoho společného

Společnosti, které s největší pravděpodobností zavedou nebo zvýší dividendy, obvykle mají podobné charakteristiky: vysoké ziskové marže, stabilní zisky, existující program zpětného odkupu akcií a relativně nízké ocenění.

Pro společnosti se stabilními peněžními toky, a zejména pro ty s rozsáhlými existujícími programy zpětných odkupů, by dividenda mohla signalizovat důvěru v budoucí zisky a přilákat novou skupinu příjmově orientovaných investorů.

Od začátku roku 2024 zvýšilo 56 společností z indexu S&P 500 své dividendy v průměru o 6 %.

Do této skupiny patří 10 finančních a 9 průmyslových firem, které se na zvýšení podílely největší měrou.

Mezitím je společnost Walgreens Boots Alliance jedinou společností z indexu S&P 500, která do dnešního dne snížila dividendu o polovinu, aby mohla věnovat více peněz na rozvoj svého podnikání.

Krom jiného byly akcie Walgreens kvůli neuspokojivým výsledkům také vyřazeny z indexu Dow Jones a nahrazeny Amazonem.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎