Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Amazon a Alphabet nejlepší investice pro rok 2024?

Amazon a Alphabet nejlepší investice pro rok 2024?
Zdroj: nypost.com

Rok 2023 byl ve znamení megakorporací a velkého kapitálu. Tržní nejistota okolo technologického vývoje a směru, jakým se vydá AI, ponoukaly k jistějším investicím do zavedených společností. Vyplatí se to i v roce příštím?

Pozitivní události letos provázely hlavně sedm největších technologických společností, které se dokázaly zorientovat v dynamických změnách ve vývoji praktických aplikací umělé inteligence. Analytici JP Morgan tvrdí, že na těchto velkých hráčích lze ještě vydělat nemalé peníze a dva z nich jmenují ve svém výběru nejlepších akciových titulů pro rok 2024.

Podle analytika Douga Anmutha právě Alphabet, mateřské společnosti Google, a Amazon překonají svoje dosavadní skvělé výkony. Jeho tým hodnotí pozitivně především nedávnou sázku obou společností na generativní umělou inteligenci. “Obecně dáváme přednost společnostem se solidním růstem a ověřenými profily ziskovosti. Roli hraje také přiměřené ocenění, vzhledem k současnému prostředí úrokových sazeb,” dodal Anmuth.

Amazon

Analytici považují tuto společnost za svůj horký tip. Akcie Amazon v letošním roce vzrostly o více než 70 %. Z velké části je motorem tohoto vzepjetí růst zisků z cloud computingové služby Amazon Web Services.

Očekávání JP Morgan spočívají v tom, že se tento segment bude ještě rozšiřovat a posílí díky investicím firem do generativní umělé inteligence.

Vývoj ceny akcií Amazon od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Alphabet

Akcie Alphabet letos posílily o přibližně 50 % a přesto jim JP Morgan věští další růst. Pro tuto společnost jsou známkami býčí tendence především růst zisku z reklamy, krácení nákladů a další investice do umělé inteligence. Začátkem tohoto měsíce také Google představil Gemini, svůj silně medializovaný generativní model umělé inteligence a konkurenta OpenAI GPT-4.

“Přestože je stále brzy, věříme, že Gemini Ultra představuje významnou inovaci a měl by začít zacelovat mezeru, kterou Google nabral v oblasti generativní umělé inteligence, jakmile bude uveden na trh začátkem roku 2024,” napsal Anmuth. Ten zároveň zpochybnil důležitost nedávných antimonopolních soudů.

Vývoj ceny akcií Alphabet od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

 

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.