Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Meta od ohlášení výsledků hospodaření vzrostly o 20 %! Kde budou za rok?

Akcie Meta Platforms po ohlášení skvělých hospodářských výsledků zaznamenaly 20% nárůst. Firma navíc zavedla dividendu. Jak se jí bude dařit v budoucnu?

Publikováno
Akcie Meta od ohlášení výsledků hospodaření vzrostly o 20 %! Kde budou za rok?
Zdroj: depositphotos.com

Rebrandovaná Meta Platforms, která má pod svými křídly Facebook a Instagram, překvapila výsledky ze čtvrtého čtvrtletí. Během něj příjmy vzrostly o 25 % na 40,1 miliardy dolarů – výsledek byl o 940 milionů vyšší, než se očekávalo.

Za zmínku stojí také nárůst zisku na akcii (EPS), který poskočil o 203 % na 5,33 dolaru. Předpovědi přitom počítaly s částkou nižší o 39 centů. Vyhlášení výsledků mělo samozřejmě pozitivní vliv na cenu akcií, které od začátku února vzrostly o 20 %.

Za posledních dvanáct měsíců vzrostla cena akcií Meta Platforms o 140 %.

Meta překvapila dividendami i zpětným odkupem akcií

Meta Platforms nejenže překvapila investory svými výsledky ve čtvrtém čtvrtletí, ale i ohlášením zavedení čtvrtletní dividendy.

Její výše prozatím činí 0,50 dolaru na akcii. Zároveň společnost oznámila navýšení zpětného odkupu akcií o dalších 50 miliard dolarů.

Technologický gigant tímto vyslal jednoznačný signál, že je připraven odměnit své věrné akcionáře, a to i přesto, že si v minulém roce prošel řadou výzev.

Zhruba 98 % svých příjmů generoval z reklamy, do čehož mu však hodil vidle Apple s úpravou soukromí u operačního systému iOS.

Potýkat se musel také s konkurencí ze strany TikToku, který používá ještě agresivnější algoritmy než Meta. Nakonec se mu i přesto podařilo dosáhnout stability a nakopnout další růst.

Nejvíce mu v tom pomohla implementace umělé inteligence a rozvoj oblíbených Reels – tím se úspěšně pokusil konkurovat již zmíněnému TikToku. Kromě toho vzrostl počet aktivních uživatelů za měsíc, a to na 3,98 miliardy – v porovnání s minulým rokem se jedná o 6% nárůst.

Meta podle všeho poroste i v letošním roce

V prvním čtvrtletí letošního roku Meta očekává, že její příjmy meziročně vzrostou o 20 až 29 %. Při pohledu na očekávané výsledky a cenu akcií okolo 475 dolarů za kus tak dává smysl, že se obchoduje s forward P/E na úrovni 26.

Bohužel i Meta má své slabé stránky, které ji mohou v letošním roce pořádně potrápit. Analytikům dělá vrásky především její závislost na čínských inzerentech, které mohou omezit možné regulace.

Graf ceny akcií Meta Platforms za posledních 60 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Některým nevoní ani navýšení výdajů, které meziročně vzrostou zhruba o 7 až 12 % na 94 až 99 miliard dolarů. Podle předpokladů naštěstí příjmy firmy porostou rychleji než výdaje.

Přes všechny mínusy investoři vkládají velké naděje do obchodního modelu společnosti, který dává přednost diverzifikaci příjmů a investicím do nových technologií.

Slovo závěrem

Když si to shrneme, mohlo by se Metě dařit i v letošním roce. Velmi ale záleží na tom, jak se bude vyvíjet situace na trhu s reklamou. Překážkou pro ni mohou být nejen omezení ze strany vývojářů, ale i regulace jednotlivých zemí.

Společnost ale už v minulosti dokázala, že je schopná se rychle přizpůsobit a najít alternativní zdroj příjmů.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎