Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Sweatcoin má konečně vlastní token! Jaké možnosti SWEAT přináší do Sweat Economy ekosystému?

Publikováno
Sweatcoin má konečně vlastní token! Jaké možnosti SWEAT přináší do Sweat Economy ekosystému?
Zdroj: marketrealist.com

Dlouholetí uživatelé aplikace Sweatcoin dnes slaví. Po velmi dlouhé době Sweatcoin, průkopník nového konceptu Move to Earn, díky němuž mohou uživatelé vydělávat kryptoměny pohybem na čerstvém vzduchu, spustil vlastní token SWEAT.

Token SWEAT je už nyní obchodovatelný na předních kryptoměnových burzách, např. na KuCoinu, OKX či Bitfinexu. Naleznete jej ovšem i na decentralizovaných burzách jako Uniswap (SWEAT je zde jako ERC-20 token na síti Etherea) a Ref.Finance (token standardu NEP-141 běžící na Near Protokolu).

Favorit redakce

Výhody
  • Pokročilejší platforma s různorodými obchodními příkazy
  • Skrze držené LEO tokeny je možné poplatky snížit
Nevýhody
  • Platforma češtinu nepodporuje
  • Pro nováčky může být až moc komplexní

Touto událostí už Sweatcoin není ani zdaleka tím, co býval. Celý koncept se časem vyvinul do celého velkého ekosystému Sweat Economy a nový token SWEAT bude jeho srdcem. Co všechno Sweat Economy nabízí a jak SWEAT jakožto svůj utility token využívá?

Sweat Economy

Ačkoliv je tu s námi Sweatcoin už od roku 2015, skutečný boom celého směru Move to Earn, jež vznikl z již proslulého Play to Earn, přišel až s projektem STEPN. Protože Sweatcoin dlouhou dobu nenabízel svůj vlastní token a už v žádném případě ne nějaké funkce navíc, jako třeba staking nebo využití NFT, není divu, že oproti projektu STEPN ustoupil trochu do pozadí. To se nyní ovšem může změnit.

Srdcem všeho je stále aplikace Sweatcoin. Abyste ale mohli využívat nový token SWEAT naplno, musíte si dodatečně stáhnout také aplikaci Sweat Wallet, softwarovou kryptoměnovou peněženku určenou přímo pro token SWEAT a dostupnou jak pro iOS, tak i pro Android. Jakmile budete mít v telefonu obě aplikace nainstalované, samy se spárují a vaše nachozené sweatcoiny z aplikace Sweatcoin se do peněženky Sweat Wallet automaticky převedou na tokeny SWEAT!

Speciální funkce peněženky Sweat Wallet

Všechny tokeny SWEAT, které si chozením vyděláte, můžete dodatečně v peněžence Sweat Wallet využívat! Tokeny je možné stakovat a nadále tak zhodnocovat. Zároveň pro uživatele, kteří mají nastakované větší podíly tokenů SWEAT, je dostupná řada výhod, namátkou např. větší množství tokenů SWEAT, které si mohou za jeden den chůzí vytvořit (vymintovat), zpřístupnění nějakých exkluzivních funkcí, nižší transakční poplatky či velmi zajímavé odměny.

Zdroj: sweateconomy.com
Odměny za staking SWEAT
Odměny za staking SWEAT

Mezi odměnami jsou např. slevy do značkových obchodů pro sportovní vybavení, např. Nike nebo Adidas, lístky na sportovní akce nebo odměny ve formě stablecoinů jako USDT nebo USDC.

Uživatelé jednotlivých Sweat peněženek si mohou totiž tokeny SWEAT navzájem posílat. V budoucnu dle vývojářů přibude i možnost nakupovat samotné tokeny SWEAT přímo v aplikaci pomocí kreditní karty. Aby Sweat Foundation do svých produktů zahrnula i aspekt NFT, plánuje v budoucnu přidat jejich využití ve formě her, v nichž uživatelé budou soutěžit proti sobě. Za výhru získají další tokeny SWEAT.

Alokace tokenu SWEAT

Je důležité míti na paměti, že token SWEAT bude díky dlouholeté existenci jeho aplikace pod cenovým tlakem, vývojáři se ovšem veškeré tyto negativní aspekty snažili zmírnit. I tak je ovšem celkem velká část mincí alokována mezi vývojářskou společnost, předprodej a poradce.

Zdroj: sweateconomy.com
Distribuce tokenů SWEAT v čase
Distribuce tokenů SWEAT v čase

Horní hranice počtu mincí je teoreticky neomezená, ovšem počet vymintovaných tokenů SWEAT chůzí se s časem bude exponenciálně snižovat a postupně se limitně blížit nule, což by mělo pomoci jeho ceně. Kvůli tomu je odhadováno, že při spuštění kryptoměny SWEAT bylo do oběhu uvolněno cca 10 % mincí z celkové zásoby, neboli 21 miliard.

Zdroj: sweateconomy.com
Minting SWEAT
Minting nových tokenů SWEAT bude časem stále těžší
Poznámka

Poznámka: Vývojáři v dubnu slíbili s předstihem komunitě, že při spuštění tokenu vymintují 21 miliard SWEAT mincí. Vzhledem k dostupným datům v době učiněného rozhodnutí vývojáři předpokládali, že se zmíněné číslo bude rovnat počtu existujících sweatcoinů. Nečekali ovšem, že se o Sweatcoin radikálně zvýší zájem a vytvořených sweatcoinů bude nakonec mnohem více. Pokud by během spuštění tokenu drželi stále poměr 1:1, museli by uvolnit celkem 25,5 miliard.

Vývojáři se však rozhodli dodržet své slovo a při spuštění uvolnit pouze již dříve slibovaných 21 miliard, celých 4,5 miliard tedy při spuštění tokenu okamžitě spálili.

Podle vývojářů totiž už v dubnu Sweat Wallet používalo více než 13 milionů lidí a aplikaci Sweatcoin více než 120 milionů. Oněch 13 milionů “prvních” uživatelů Sweat Wallet bylo dokonce tak aktivních, že pouze během srpna nachodilo 645 267 668 km.

SWEAT jako nový konkurent STEPN

I když během bear marketu hype kolem Move to Earn společně s celým trhem utichl, o Sweatcoin je velký zájem, jak se můžete dočíst v boxíku výše. Za vývojáři Sweatcoinu je vidět velký kus práce a zároveň spoustu plánovaných úprav. Mysleli na vývoj ceny tokenu SWEAT i do budoucna, což se o projektu STEPN a jeho reward tokenu GST moc říci nedá.

Na druhou stranu je nutné říci, že STEPN se svým konceptem Move to Earn udělal díru do světa a NFT do svého produktu ve formě virtuálních tenisek zakomponoval velmi zajímavě.

Nyní můžeme s klidem říci, že se jedná o dva hlavní konkurenty v branži Move to Earn a pouze čas ukáže, kdo bude úspěšnější.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

tom tom

Díky za tip. Investovali jste sami do toho?
Zdá se, že by tohle mohlo i v medvědím trhu být celkem in tím, že to má velkou základnu uživatelů.

Matouš Vondrák

Zdravím Tome,

osobně si myslím, že má Sweat Economy velmi dobře našlápnuto, a sám jsem se rozhodl aplikaci více vyzkoušet. Jakožto aktivní běžec to velmi využiji a osobně se nechám překvapit, s čím dalším vývojáři ještě přijdou. Netroufám si tvrdit, jak se ceně tokenu bude do budoucna dařit, nicméně věřím, že bychom jak u SWEATu, tak i u tokenů projektu STEPN mohli vidět při náznaku bullu nějaký nárůst.