Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Sweatcoin má konečně vlastní token! Jaké možnosti SWEAT přináší do Sweat Economy ekosystému?

Sweatcoin má konečně vlastní token! Jaké možnosti SWEAT přináší do Sweat Economy ekosystému?

Sweatcoin má konečně vlastní token! Jaké možnosti SWEAT přináší do Sweat Economy ekosystému?
Zdroj: marketrealist.com

Dlouholetí uživatelé aplikace Sweatcoin dnes slaví. Po velmi dlouhé době Sweatcoin, průkopník nového konceptu Move to Earn, díky němuž mohou uživatelé vydělávat kryptoměny pohybem na čerstvém vzduchu, spustil vlastní token SWEAT.

Token SWEAT je už nyní obchodovatelný na předních kryptoměnových burzách, např. na KuCoinu, OKX či Bitfinexu. Naleznete jej ovšem i na decentralizovaných burzách jako Uniswap (SWEAT je zde jako ERC-20 token na síti Etherea) a Ref.Finance (token standardu NEP-141 běžící na Near Protokolu).

Favorit redakce
  • Pokročilejší platforma s různorodými obchodními příkazy
  • Skrze držené LEO tokeny je možné poplatky snížit
  • Platforma češtinu nepodporuje
  • Pro nováčky může být až moc komplexní

Touto událostí už Sweatcoin není ani zdaleka tím, co býval. Celý koncept se časem vyvinul do celého velkého ekosystému Sweat Economy a nový token SWEAT bude jeho srdcem. Co všechno Sweat Economy nabízí a jak SWEAT jakožto svůj utility token využívá?

Sweat Economy

Ačkoliv je tu s námi Sweatcoin už od roku 2015, skutečný boom celého směru Move to Earn, jež vznikl z již proslulého Play to Earn, přišel až s projektem STEPN. Protože Sweatcoin dlouhou dobu nenabízel svůj vlastní token a už v žádném případě ne nějaké funkce navíc, jako třeba staking nebo využití NFT, není divu, že oproti projektu STEPN ustoupil trochu do pozadí. To se nyní ovšem může změnit.

Srdcem všeho je stále aplikace Sweatcoin. Abyste ale mohli využívat nový token SWEAT naplno, musíte si dodatečně stáhnout také aplikaci Sweat Wallet, softwarovou kryptoměnovou peněženku určenou přímo pro token SWEAT a dostupnou jak pro iOS, tak i pro Android. Jakmile budete mít v telefonu obě aplikace nainstalované, samy se spárují a vaše nachozené sweatcoiny z aplikace Sweatcoin se do peněženky Sweat Wallet automaticky převedou na tokeny SWEAT!

Speciální funkce peněženky Sweat Wallet

Všechny tokeny SWEAT, které si chozením vyděláte, můžete dodatečně v peněžence Sweat Wallet využívat! Tokeny je možné stakovat a nadále tak zhodnocovat. Zároveň pro uživatele, kteří mají nastakované větší podíly tokenů SWEAT, je dostupná řada výhod, namátkou např. větší množství tokenů SWEAT, které si mohou za jeden den chůzí vytvořit (vymintovat), zpřístupnění nějakých exkluzivních funkcí, nižší transakční poplatky či velmi zajímavé odměny.

Odměny za staking SWEAT
Odměny za staking SWEAT
Zdroj: sweateconomy.com

Mezi odměnami jsou např. slevy do značkových obchodů pro sportovní vybavení, např. Nike nebo Adidas, lístky na sportovní akce nebo odměny ve formě stablecoinů jako USDT nebo USDC.

Uživatelé jednotlivých Sweat peněženek si mohou totiž tokeny SWEAT navzájem posílat. V budoucnu dle vývojářů přibude i možnost nakupovat samotné tokeny SWEAT přímo v aplikaci pomocí kreditní karty. Aby Sweat Foundation do svých produktů zahrnula i aspekt NFT, plánuje v budoucnu přidat jejich využití ve formě her, v nichž uživatelé budou soutěžit proti sobě. Za výhru získají další tokeny SWEAT.

Alokace tokenu SWEAT

Je důležité míti na paměti, že token SWEAT bude díky dlouholeté existenci jeho aplikace pod cenovým tlakem, vývojáři se ovšem veškeré tyto negativní aspekty snažili zmírnit. I tak je ovšem celkem velká část mincí alokována mezi vývojářskou společnost, předprodej a poradce.

Distribuce tokenů SWEAT v čase
Distribuce tokenů SWEAT v čase
Zdroj: sweateconomy.com

Horní hranice počtu mincí je teoreticky neomezená, ovšem počet vymintovaných tokenů SWEAT chůzí se s časem bude exponenciálně snižovat a postupně se limitně blížit nule, což by mělo pomoci jeho ceně. Kvůli tomu je odhadováno, že při spuštění kryptoměny SWEAT bylo do oběhu uvolněno cca 10 % mincí z celkové zásoby, neboli 21 miliard.

Minting SWEAT
Minting nových tokenů SWEAT bude časem stále těžší
Zdroj: sweateconomy.com

SWEAT jako nový konkurent STEPN

I když během bear marketu hype kolem Move to Earn společně s celým trhem utichl, o Sweatcoin je velký zájem, jak se můžete dočíst v boxíku výše. Za vývojáři Sweatcoinu je vidět velký kus práce a zároveň spoustu plánovaných úprav. Mysleli na vývoj ceny tokenu SWEAT i do budoucna, což se o projektu STEPN a jeho reward tokenu GST moc říci nedá.

Cena Green Satoshi Tokenu (GST)
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
BTC
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Na druhou stranu je nutné říci, že STEPN se svým konceptem Move to Earn udělal díru do světa a NFT do svého produktu ve formě virtuálních tenisek zakomponoval velmi zajímavě.

Nyní můžeme s klidem říci, že se jedná o dva hlavní konkurenty v branži Move to Earn a pouze čas ukáže, kdo bude úspěšnější.

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 2
tom tom

Díky za tip. Investovali jste sami do toho?
Zdá se, že by tohle mohlo i v medvědím trhu být celkem in tím, že to má velkou základnu uživatelů.

Matouš Vondrák
Odpověď na tom tom

Zdravím Tome,

osobně si myslím, že má Sweat Economy velmi dobře našlápnuto, a sám jsem se rozhodl aplikaci více vyzkoušet. Jakožto aktivní běžec to velmi využiji a osobně se nechám překvapit, s čím dalším vývojáři ještě přijdou. Netroufám si tvrdit, jak se ceně tokenu bude do budoucna dařit, nicméně věřím, že bychom jak u SWEATu, tak i u tokenů projektu STEPN mohli vidět při náznaku bullu nějaký nárůst.

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo