Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo tipli
Recenze: Tipli cashback – Peníze zpět z nákupů na internetu
logo tipli
Tipli
logo tipli

Recenze: Tipli cashback – Peníze zpět z nákupů na internetu

Poslední aktualizace recenze 25. 3. 2024 | Redakce Finex
Hodnocení Finex.cz
96 %
Promo akce
Vstupní BONUS až 300 Kč. Více info v recenzi

Jeden z nejmladších cashbackových portálů na našem trhu Tipli.cz si během své poměrně krátké historie vysloužil značnou oblibu. Tu získal především kvůli výši cashback odměny, kterou poskytuje až do výše 33 % z ceny.

To však není jediný důvod, proč je tak oblíbený. U většiny ze svých více než 450 obchodů, se kterými spolupracuje, disponuje i slevami a slevovými kupóny, které můžete při nákupu využít.

Tipli se tak řadí mezi jedny z nejlepších cashbackových portálů na našem trhu. Proč? Kolik vám dokáže Tipli ušetřit? To a mnohem více se dozvíte v naši recenzi.

Obsah Tipli recenze

Co je Tipli?

Společnost Tipli byla založena v říjnu 2016 investiční společností Wasa Group a podnikatelem na poli online služeb Michalem Hardynem. Ten již v minulosti stál například za projekty jako je Vimvic.cz, ePojisteni.cz nebo SlevyDnes.cz. Od té doby si na svoje konto tento cashbackový portál přičetl více než 1 a půl milionů registrovaných uživatelů a nevypadá to, že by ve svém růstu chtěl přestat.

V plánu firmy je i rozšíření jejího působení po celé střední a východní Evropě, se kterým začala již před čtyřmi roky, a to na slovenském a polském trhu. Uvidíme, co nám (uživatelům) tento růst do budoucna přinese. Dost o společnosti, pojďme se podívat, jak Tipli funguje.

Jak cashback Tipli funguje? – Jak získat odměny

Tipli funguje podobně jako všechny ostatní cashbacky na našem trhu. Nejprve je samozřejmě nutné mít založený účet, jehož registrace trvá jen pár minut, nebo ho rovnou můžete propojit s vaším Facebookem nebo Google účtem.

Poté si už jen jednoduše vyberete na portálu Tipli.cz obchod, kliknete na odkaz, který vás automaticky přesměruje na stránky e-shopu a můžete začít nakupovat. U e-shopu vidíte i procenta, která dostanete zpět, případně více informací.

Tipli funguje na stejném principu jako ostatní portály. (zdroj: Tipli.cz)
Tipli funguje na stejném principu jako ostatní cashback portály. Zdroj: Tipli.cz

Odměna z nákupu vám bude připsána do několika dní ale někdy i týdnů. Její připsání závisí především na tom za jak dlouho daný obchod vaši objednávku potvrdí u cashbacku.

U Tipli nemusíte čekat na to až se vám na účtu nashromáždí určitá částka. Odměny si můžete nechat vyplatit už od 1 Kč.

Celý proces získání cashbacku bychom mohli shrnout následovně:

 1. Zaregistrujte se
 2. Vyhledejte partnerský e-shop (případně vás na něho upozorní rozšíření do prohlížeče)
 3. Objednejte zboží
 4. Sbírejte cashback
 5. Zažádejte o výplatu

Jednoduché, že ano? Nic složitého zde hledat nemusíte.

Kolik mi Tipli dokáže ušetřit?

Tipli se obecně řadí mezi cashbackové portály s vysokými odměnami, které mohou dosahovat až 33 %. Většinou se ale setkáte s odměnou do 10 %. Pokud upřednostňujete především online nákupy můžete s Tipli ušetřit měsíčně (a hlavně ročně) docela zajímavé peníze. V období Vánoc se to rozhodně vyplatí.

Ročně můžete na online nákupech získat přibližně 1000–2000 Kč. Záleží samozřejmě, jak moc nakupujete.

Mnohem větší částky můžete ušetřit, pokud nakupujete online například vybavení bytu nebo dražší elektroniku. V takovém případě se můžou odměny pohybovat i kolem 4 000 Kč a více.

Odměny neboli cashbacky však nejsou jediný způsob, jak si na Tipli vydělat. U většiny obchodů najdete i slevové kupóny, z nichž některé nabízí pouze tento portál.

Další možností je pak i využití odměny 150 Kč za přivedení dalších uživatelů. Celkově tak můžete doporučit až 30 uživatelů a přičíst si za ně odměnu až 4 500 Kč. Tento bonus ale nedostanete hned. Tipli vám odměnu přičte až poté, co vámi doporučený uživatel nasbírá částku minimálně 50 Kč ze svých nákupů.

Na co si dát na Tipli pozor?

Nejčastější chybou uživatelů cashback portálů je chvíle, kdy zapomenou na přesměrování pomocí odkazu na e-shop, ve kterém chtějí nakupovat. Tohoto problému si je vědomé i Tipli, a proto přišlo s užitečným rozšířením do prohlížeče, za jehož nainstalování získáte i bonus 10 Kč. Především ale získáte jistotu, že už nepřijdete o žádnou odměnu, slevu nebo slevový kupón, na kterém můžete ušetřit.

Jednoduše se vám tak při návštěvě podporovaného e-shopu objeví na pravé straně notifikační lišta s výší odměny a nabízenými výhodami s odkazem, který vás ihned přesměruje a zaručí tak registraci vaší objednávky u portálu.

Upozornění na možnost využití cashbacku můžete najít i přímo v prohlížeči.

Při instalaci rozšíření do prohlížeče vám už nikdy neunikne žádná odměna ani sleva. (zdroj: Tipli.cz)
Při instalaci rozšíření do prohlížeče vám už nikdy neunikne žádná odměna ani sleva. Zdroj: Tipli.cz

Někdy se také můžete setkat s tím, že se vám vaše odměna nepřičte. Bohužel se nejedná o nic ojedinělého a nemalé množstvím lidí se ihned po této zkušenosti začne upínat k tvrzení, že cashbackové portály jsou pouze podvod.

Ve skutečnosti může být často chyba na straně e-shopu ale i na té vaší. Každý obchod má totiž určitá pravidla, která určují, za jakých podmínek a v jaké výši máte nárok na odměnu.

Poznámka

Pokud se vám odměna nepřičte může být příčinou například:

 • Obchod nepřiznává odměnu u zboží ve slevě
 • Vytvoření objednávky trvalo příliš dlouho
 • Nechali jste si zpětně pozměnit objednávku
 • Přesměrování na e-shop jste provedli v anonymním okně

Není se však potřeba obávat, že vám vaše odměna nebude přičtena a nedovoláte se spravedlnosti. Tipli totiž disponuje kvalitní uživatelskou podporou a v drtivé většině vám při reklamaci vyhoví.

K jejímu vyřízení vám postačí screen objednávky a podpora už vyřeší vše za vás. V některých případech se může i stát, že vám nepřipsanou odměnu uhradí takzvaně “ze svého” pokud se nedohodnou se samotným e-shopem.

Výplata odměn u Tipli – Kdy dostanete peníze?

U Tipli nejsou žádné limity jako tomu bývá u některých jiných portálů, které by vás omezovaly při výběru odměn. Na svůj bankovní účet si tak můžete nechat vyplatit odměnu již od 1 Kč. Situace je však jiná v případě bonusových odměn. Pokud získáte jako první bonus za registraci, nebo za přítele, musíte nejdříve splnit limit 100 kč.

Výplata odměn na účet je u Tipli jednoduchá. (zdroj: Tipli.cz)
Výplata odměn na účet je u Tipli jednoduchá. Zdroj: Tipli.cz

Samotný portál informuje o délce vyřízení výplaty na účet do dvou dnů. V některých případech však může dojít i k prodlení o několik dní. Při prodlevě se však vyplatí kontaktovat uživatelskou podporu, která ve většině případů zrychlí celý proces výplaty.

Zlatý účet na Tipli

Tipli prozatím nabízí tento speciální typ účtu pouze pro influencery a blogery, se kterými spolupracuje. Jedná se o tzv. “Zlatý účet”, který funguje jako věrnostní program, pro již zmíněné kategorie uživatelů, kteří za své členství získávají vyšší % odměny než ostatní “běžní” uživatelé. K tomuto účtu se však můžete dostat i když nemáte založený blog nebo účet na sociálních sítích s tisíci sledujících. Tipli často vyhlašuje soutěže o tento typ účtu.

Oblíbené obchody na Tipli

Tipli ve výběru obchodů, se kterými spolupracuje pokrývá prakticky všechna odvětví a služby. V jeho seznamu je tak více než 450 obchodů ale i přes toto množství se může stát, že mezi nimi nenajdete ten svůj oblíbený.

Výčet obchodů na Tipli.cz je opravdu pestrý. (zdroj: Tipli.cz)
Příklad pár obchodů na Tipli.cz. Zdroj: Tipli.cz
 • AliExpress 10 %

Tipli u AliExpressu nabízí až 10 % odměny. (zdroj: Tipli.cz)Jeden z nejoblíbenějších čínských e-shopů, na kterém můžete nakoupit prakticky vše za bezkonkurenční ceny. To je AliExpress, který si našel místo i na seznamu obchodů u Tipli.

Za nákup přes portál tak můžete získat odměnu až ve výši 10 %. Dopředu se, ale informujte o podmínkách a na jaké zboží je možné uplatnit odměnu nebo v jaké výši. Po dodání zboží je také nutné potvrdit doručení přímo v aplikaci obchodu a získat tak nárok na odměnu.

 • Booking.com 4 %

Tipli u Booking.com nabízí až 4 % odměny. (zdroj: Tipli.cz)Na seznamu obchodů najdete u Tipli i jeden z nejoblíbenějších portálů pro rezervaci ubytování – Booking.com. Při svých cestách tak můžete ušetřit na ubytování až 4 %.

Na stránkách portálu najdete také slevy a slevové kupóny. Samotné Tipli, ale upozorňuje na to, že výše cashbacku se může lišit u každé “objednávky” a není tak možné dopředu určit kolik procent získáte nazpět.

 • Datart 2 %

Tipli u Datartu nabízí až 2 % odměny. (zdroj: Tipli.cz)Na Tipli můžete využít cashback i při nákupu elektroniky. Datart, který patří u nás mezi jedny z nejvyužívanějších e-shopů s elektronikou nabízí až 2 % z nákupu.

Opět však platí pravidlo dopředu si zjistit podmínky ohledně nákupu a na které zboží se vztahuje či naopak nevztahuje odměna.

Poznámka

Jednou z nejčastějších otázek je, zda jsou na seznamu Tipli i obchody Kaufland nebo Pepco. Pravdou je, že na stránkách portálu najdete odkaz na tyto obchody, ale bez možnosti inkasovat odměnu. Stejným případem je například i Alza.cz, CZC, Mall a mnoho dalších. Podle informací z portálu ale možná přejde brzy k dalšímu vylepšení a rozšíření i o některé z těchto obchodů.

Tipli – Výhody a nevýhody

Výhody

 • Relativně vysoké odměny
 • Rozšíření v prohlížeči
 • Velký výběr obchodů (přes 450)
 • Kvalitní uživatelská podpora
 • Rychlé vyřízení reklamace
 • Mobilní aplikace (ideální pokud nakupujete z mobilu)

Nevýhody

 • Občasné problémy s připisováním odměn
 • Dlouhá doba schválení odměn
 • Chybí některé známé obchody

Závěr – Naše zkušenosti s cashback portálem Tipli

Tipli se právem řadí mezi jeden z nejlepších cashback portálů na našem trhu ale i tak má i své nevýhody. Tou největší jsou poměrně časté problémy s připisováním odměn, které však můžete jednoduše vyřešit přes kvalitní uživatelskou podporu. Možnost nainstalování rozšíření pro upozornění na získání cashbacku nelze hodnotit jinak než pozitivně.

Stejně dobře můžeme hodnotit i rozhraní portálu, které je zpracováno opravdu kvalitně spolu s širokou nabídkou obchodů. I tak je ale stále co zlepšovat a některé známé e-shopy zde i nadále chybí. Uvidíme, co nám Tipli přinese do budoucna.

Samozřejmě musíme vzít v potaz i některé negativní ohlasy ze strany nespokojených uživatelů, které se tu a tam objeví. Z našich zkušeností se ale rozhodně o žádný podvod nejedná a ve většině případů jde spíše o špatné pochopení podmínek odměny nebo o chybu ze strany obchodů.

Na závěr tedy můžeme konstatovat, že Tipli je jednoznačně kvalitní cashbackový portál a pokud chcete ušetřit na nákupech jakožto běžný uživatel, nabízí vám skvělou příležitost.

Máte s tímto cashback portálem nějaké osobní zkušenosti? Podělte se s námi o ně níže v komentářích.

Hodnocení Finex.cz

2. místo
96 %
2024

Kvalitní cashback portál

Tipli je jedním z nejvýhodnějších a největších cashbacků na našem trhu a jeho odměny se pohybují reálně okolo 10 %, což v porovnání s ostatními portály není zrovna málo. Největší plus má však v uživatelské podpoře, která se snaží pomoct každému. Ideální pomocník na úspory v rodinném rozpočtu.

Více informací o Tipli

Jméno firmyTipli
Vznik služby2016
Počet eshopů1 400+
Výše cashbackuAž 33 %
Otevření a vedení účtuZdarma
Webová stránkahttps://www.tipli.cz/
V češtině
Kdo stojí za společnostíTipli s.r.o.
Sídlo společnostiNa Poříčí 1067/25 110 00 Praha - Nové Město
Výplaty odměn
Minimální částka pro vyplaceníOd 1 Kč
Jak dlouho trvá vyplacení odměny1-3 pracovní dny
Metody výběruBankovní převod
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Rozšíření do prohlížeče
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyEmail, FAQ, Kontaktní formulář
Email[email protected]
Ohodnoťte společnost Tipli
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Petr Fiala

Souhlasím s Pavlem, Češi jsou v tom to nepoučitelní, máme se od západních světů ještě hodně co učit. Jen snad drobná poznámka – datart určitě nenabízí ani ta dvě procenta, nevím, kde autor tuhle informaci sehnal, ale na jiném cashbackovém portálu jsem našel, že je cashback v Datartu zastaven.

Pavel Šmíd

Myslím, že žádný cashback portál nám peníze neušetří. Ve skutečnosti každý další mezičlánek mezi výrobcem a spotřebitelem zboží obecně zdražuje, protože cena pro koncového zákazníka je vypočtena tak, aby pokryla výrobní a logistické náklady, požadované marže všech článků řetězce a zisk dalších navázaných služeb. Tím, že platíte kartou, nutíte obchodníka zdražit zboží o řekněme 2%, protože nebude poplatek kartové společnosti hradit z vlastní kapsy. Proč také? Na zákaznících platících v hotovosti pak vydělá o ta 2% více. Bohužel zejména na našem trhu to v žádném případě nefunguje tak, že se obchodníkovi díky portálu zvedne obrat a může si tak dovolit nižší marže. Některé prodejní ceny diktují výrobci, jiné kartelové dohody nebo následování konkurence. Není to jen tím, že jsme malý trh, ale také ochotou Čechů platit hodně peněz za málo muziky. Je to vidět na telefonních poplatcích, v oděvním a obuvním segmentu, nábytku, výjimkou elektroniky (vysoká zahraniční konkurence) téměř všude. Naše země je světovou špičkou v podvodech se slevami. Nakonec vidíte v článku – Datart vám dá 2%, přičemž jeho běžná marže třeba u bíle techniky překračuje 40%. Takže vždycky najdete cestu, jak žádané zboží nakoupit levněji, než z 2% slevou z přemrštěné EUP.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎