Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

6 vedlejších přivýdělků, se kterými si můžete vydělat nemalé peníze

Publikováno
6 vedlejších přivýdělků, se kterými si můžete vydělat nemalé peníze
Zdroj: Depositphotos.com

Pokud si chcete přivydělat mimo pracovní dobu od 8 do 16 hodin, může být řešením vedlejší výdělečná činnost. Vedlejší přivýdělky jsou obvykle práce na částečný úvazek, které odpovídají vašemu rozvrhu, dovednostem a životnímu stylu. Nalezení správné vedlejší práce často závisí na vašich zájmech a na tom, kolik času a energie můžete svému “vedlejšáku” věnovat.

Větší svoboda práce na dálku v dnešní době otevřela dveře k vydělávání peněz v době mimo pracovní dobu téměř odkudkoliv. Některé vedlejší přivýdělky vyžadují mít určité dovednosti, vzdělání a zkušenosti, zatímco s jinými lze začít poměrně snadno i bez předchozích zkušeností. Ne všechny vedlejší výdělečné činnosti jsou však stejné – některé nabízejí možnost značného příjmu a jiné nikoliv. Čtěte však dále a dozvíte se o šesti vedlejších přivýdělcích, které můžete začít provozovat třeba hned teď a přijít si tak na nemalé peníze.

1. Copywriter na volné noze

Ne každý se hodí pro práci copywritera na volné noze, ale pokud máte silné spisovatelské schopnosti, můžete si tvorbou obsahu pro webové stránky a další média přijít na pěkné peníze. Jako “volnonožec” si můžete vzít tolik práce, kolik chcete, podle toho, jaké máte klienty a rozvrh. Samozřejmě se budete muset potýkat s termíny odevzdání, úpravami a dalšími požadavky, takže si naplánujte jen tolik práce, aby odpovídala vašim časovým možnostem.

Prvním krokem k tomu, abyste se stali copywriterem na volné noze, je vybudování vlastního portfolia textů, které vám pomůže přilákat klienty. Sazby si určujete sami a každopádně vyjednávejte s klienty, abyste si byli jisti, že za svůj čas a odborné znalosti dostanete adekvátní odměnu. Jakmile se vaše podnikání na volné noze rozroste, můžete se dostat k lépe placeným klientům a zvýšit tak svůj příjem.

2. Virtuální asistent

Nemusíte bydlet v blízkosti podniku nebo fyzické osoby, abyste jim mohli poskytovat své služby. Virtuální asistent je v dnešní době jedním z nejžádanějších vedlejších přivýdělků. Jako virtuální asistent poskytujete administrativní podporu a další služby z domova nebo odkudkoli, kde se vám líbí pracovat. Služby mohou zahrnovat přijímání telefonních hovorů, plánování schůzek, správu účtů na sociálních sítích, odpovídání na e-maily, rezervace cest a další.

Virtuální asistenti si sami určují, které služby poskytují, a také své sazby. Práci virtuálního asistenta můžete najít prostřednictvím internetových stránek pro vyhledávání práce, ale existují také sítě virtuálních asistentů, do kterých se můžete zapojit a najít si tak práci.

Můžete si rovněž vytvořit portfolio, ve kterém představíte své služby a přilákáte tak klienty.

3. Grafický designér

Téměř každý podnik potřebuje práci grafického designéra. Pokud máte dovednosti v oblasti grafického designu, můžete si vedlejší prací na volné noze vydělat skvělé peníze. Služby jako Fiverr a Upwork vás mohou spojit s klienty, kteří hledají práci v oblasti designu pro dlouhodobé nebo jednorázové projekty. Mějte na paměti, že zakázky na těchto stránkách často získá ten, kdo nabídne nejnižší cenu, takže to nemusí být nejlepší způsob, jak si vydělat významné peníze.

Dalším způsobem, jak využít své znalosti grafického designu, je vytváření tiskovin a dalších digitálních produktů, které můžete prodávat online. Ze stejných návrhů navíc můžete mít pasivní příjem několikrát.

Poznámka

4. Správce sociálních médií

Sociální média jsou pro každého, kdo v roce 2023 podniká, nutností. Můžete si vydělávat jako manažer sociálních médií, který spolupracuje s firmami nebo jednotlivci na vytváření obsahu sociálních médií, plánování příspěvků, odpovídání na komentáře a dalších úkolech.

K dalším úkolům patří interpretace analytických dat s cílem zvýšit zapojení sledujících, vytváření marketingových kampaní, spolupráce s dalšími tvůrci nebo influencery a další.

Pokud se chystáte trávit svůj volný čas na sociálních sítích, proč si za to nenechat zaplatit?

5. Sdílené spolujízdy

Pokud vlastníte auto a máte řidičský průkaz, můžete ho využít k vedlejšímu přivýdělku jako řidič ve sdílených spolujízdách. Jednou z největších výhod práce řidiče pro Uber, Lyft nebo jiné společnosti poskytující spolujízdu je, že je to jedna z mála prací, kterou můžete vykonávat kdykoli a kdekoli. Lidé potřebují jízdu nepřetržitě, zejména pokud bydlí v blízkosti větších měst nebo v oblastech s vysokou hustotou provozu.

Řidiči sdílených vozů nemají pevně stanovený pracovní rozvrh, který by museli dodržovat. Můžete si zvolit pracovní dobu a pracovat, kdy chcete. Omezený čas je však vaším nepřítelem, takže existuje strop, kolik si můžete jako řidič sdílených spolujízd vydělat.

6. Fotograf

Uplatněte své fotografické dovednosti jako fotograf na vedlejší pracovní poměr. Existuje několik způsobů, jak si přivydělat fotografováním. Můžete si vydělat poskytováním osobních fotografických služeb na svatbách, zásnubách a dalších událostech.

Stránky agregující fotografie nezávislých tvůrců pak platí fotografům za jejich fotografie. Obvykle dostanete zaplaceno za stažení poskytnutého snímku. Můžete také vydělávat peníze tím, že budete ostatní učit, jak lépe fotografovat, a to prostřednictvím workshopů nebo vytvořením online kurzu.

Je pro vás vedlejší podnikání to pravé?

Pokud máte volný čas a chcete si přivydělat, můžete být pravým kandidátem na vedlejší činnost. Určete si, jaký typ vedlejší činnosti chcete a můžete vykonávat, zda vyžaduje další vybavení nebo školení a kolik času musíte věnovat budování vedlejší činnosti.

U většiny vedlejších přivýdělků vyměňujete svůj volný čas za příjem, proto se ujistěte, že vedlejší činností vyděláváte tolik, aby se vám vyplatila.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎