Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
plna penezenka logo
Recenze: Plná peněženka cashback – Ušetřete na každém nákupu
plna penezenka logo
Plná Peněženka
plna penezenka logo

Recenze: Plná peněženka cashback – Ušetřete na každém nákupu

Poslední aktualizace recenze 25. 3. 2024 | Ing. Jiří Vencl
Hodnocení Finex.cz
97 %

Cashback, peníze zpět z každého nákupu, odměny a další akce. Je toho prostě moc a běžný smrtelník už tyto reklamní slogany úspěšně ignoruje.

Ve spojitosti s cashbackem jste již určitě zaslechli o cashback portálu Plnápeněženka.cz. A právě na tento portál se zaměříme v dnešní recenzi. Jak plnápeněženka funguje v praxi? Proč a jak už více než půl roku cashback plnapenezenka.cz používám?

To a mnohem více se dočtete v naší recenzi pohledem běžného uživatele.

Obsah recenze Plné Peněženky

Je plnapenezenka podvod nebo funguje?

Hned na úvod mohu potvrdit, že plnapenezenka.cz není podvod. Je to seriózní cashback portál, který vám skutečně vrátí slibovaná procenta z nákupů. Kolik, jak, kdy a jak to vlastně celé funguje se dozvíte níže.

Úvodní stránka cashback portálu Plná Peněženka. Zdroj: Plnápeněženka.cz

Co je plnapenezenka.cz?

Plnapenezenka nebo lépe česky Plná Peněženka je největším cashbackovým portálem v České republice. Existuje od roku 2012, má přes 670 000 uživatelů, v partnerství je více než 700 obchodů a celkově Plná peněženka vyplatila uživatelům přes 131 milionů korun.

Plná Peněženka – klíčové údaje. Zdroj: Plnápeněženka.cz

Jak je z dat vidět, Plná peněženka má historii, velké množství uživatelů i velmi zajímavou celkově vyplacenou částku. Už jen to by mělo vzbudit pozornost.

Jak vlastně cashback funguje?

E-shopy chtějí co nejvíce prodávat, tedy chtějí co nejvíce zákazníků. Aby je získali, podělí se i o část své marže. E-shop ABC nabídne cashback společnosti (například Plné Peněžence), že za každého získaného zákazníka přenechá například 5 % z objednávky. A aby casback portál získal pro svého klienta co nejvíce zákazníků, i on se podělí o svoji provizi, a to dokonce o většinu z ní, třeba o 4 procenta.

Tedy z objednávky za 100 Kč uskutečněné přes cashback portál získá cashback výplatu 5 Kč a 4 Kč zaplatí nám. Peníze vyplacené cashback portálem jsou tedy částí provize eshopů, kde nakupujeme.

Kolik mi Plná peněženka dokáže ušetřit?

Plná peněženka dokáže vrátit typicky jednotky procent – 2 až 4 procenta. Občas se vám povede dostat i nad 5 procent, ale to není úplně běžné. Je to málo? Ano, relativně ano. Osobně jsem si to taky říkal a přesvědčoval se, že to nemá smysl, že to je možná podvod atd. atd.

Plná Peněženka – přehled slev u nejvyužívanějších partnerů. Zdroj: Plnápeněženka.cz

Ono to ale smysl má. Osobně jsem se nad tím více zamyslel v období vánočních nákupů.

Na Vánoce jsem pro rodinu nakupoval dárky celkově asi za 20 000 Kč. Mimochodem (samotného mě zajímalo, zda je to hodně či málo) průměr je cca 13 000 Kč. A v těchto částkách už jsem si začal říkat, že se každé procento počítá. 3 procenta z 20 000 Kč, to už se bavíme o 600 Kč, v průměru 13 000 KČ to je 390 KČ. To už jsou myslím částky, kde stojí za to se nad tím zamyslet.

Samozřejmě Plnou Peněženku nebo cashback obecně využijete celý rok a záleží, jak hodně utrácíte. Pokud ale připočteme úvodní bonus a případně i nějaké další bonusy, například za věrnost, dostanete se na nějakou stovečku a možná i tisícovku ročně.

Není to moc, ale zároveň už to nejsou peníze, kde byste nad tím jen mávli rukou. Navíc tyto odměny jsou skutečně skoro zadarmo. Čas strávený získáním slevy je tak minimální, že je naprosto zanedbatelný. Nebylo by překvapením, kdyby vám cashback vydělal víc, než kdovíjaký spořicí účet.

Jak díky Plné peněžence získat více peněz?

Prvně je důležité se samozřejmě zaregistrovat. Zde vás jako první potěší vstupní bonus 60 Kč (ten se aktivujete sám po třech provedených nákupech přes Plnou Peněženku).

Plná Peněženka a cashbacky obecně dělají i další akce a odměny, například za instalaci doplňku do prohlížeče (to je navíc velmi praktická věc, upozorní vás, že jste na partnerském eshopu a jedním klikem vám nabídne aktivaci cashbacku). Jsou zde i další odměny, například spojení profilu s účtem na sociálních sítí (Facebook, Google), ale zde záleží na aktuální nabídce. Nebojte se všech těchto odměn využít! 

Doplněk do Chrome - Lištička (upozorní na partnerský e-shop)
Doplněk do Chrome – Lištička (upozorní na partnerský e-shop). Zdroj: Plnápeněženka.cz

Navíc pokud budete s Plnou Peněženkou spokojeni, můžete ji doporučit přes unikátní odkaz známým, kamarádům a získat odměnu za doporučení.

Možnosti jak získat více peněz na Plná Peněženka. Zdroj: Plnápeněženka.cz

Abyste si mohli nechat odměny vyplatit, potřebujete cashback z nákupů v hodnotě aspoň 100 Kč.

Jak začít s Plnou Peněženkou? (jak získat cashback)

Aby to vše bylo možné, tak se musíte nejdříve registrovat. To zvládnete doslova během minuty, potřebujete k tomu jen e-mail.

Prvně byste se měli podívat, zda je váš e-shop partnerem Plné Peněženky. To zjistíte snadno, na hlavní stránce máte vyhledávání, na plnapenezenka.cz zadáte eBay, AliExpress, Datart nebo cokoliv jiného a hned vidíte, zda je váš e-shop součástí cashbacku či nikoliv.

U e-shopu vidíte i procenta, která dostanete zpět, případně více informací. Snadno se můžete prokliknout i na e-shop a nakupovat s cashbackem.

Přechod do obchodu z Plná Peněženka. Zdroj: Plnápeněženka.cz

Celý proces získání cashbacku bychom mohli shrnout následovně:

 1. Zaregistrujte se
 2. Vyhledejte e-shop
 3. Objednejte zboží
 4. Sbírejte cashback
 5. Zažádejte o výplatu

Jak nakupovat s cashbackem – plnapenezenka?

O odstavec výše máte návod i postup, ale ještě jednou připomeneme jak nakupovat, protože je to opravdu důležité, před nákupem je nutné aktivovat cashback. Toho docílíte jedním z těchto způsobů:

 • Proklikem ze stránek plnapenezenka do e-shopu
 • Aktivací cashbacku přes upozornění z doinstalovaného doplňku “lištička”

  Ukázka lišticky na Notino.cz

Nyní je to vše, dokončíte nákup jako obvykle a je to. V účtu na plnapenezenka.cz se vám nákup zaregistruje a následně potvrdí. Samotné potvrzení může trvat týdny i měsíce.

Je potřeba si uvědomit, že od zaplacení může chvíli trvat, než se zboží dostane k vám, následně máte 14 dní na vrácení bez udání důvodů a v této době nemůže e-shop provizi potvrdit. Jsou zde i další prodlení, tedy na peníze je potřeba si počkat.

Kdyby se vám náhodou nákup nezaregistroval, můžete napsat na podporu plnepenezenky, doložit uskutečnění nákupu a zaměstnanci cashabcku se vám pokusí nákup zaregistrovat zpětně.

Ukázkový příklad cashbacku

S Plnou Peněženkou jsem začal na přelomu listopadu a prosince 2019 (jak jsem zmínil, kvůli úspoře na Vánoce). Uskutečnil jsem dva nákupy, první na Notino za 369,59 KČ a druhý na Douglas za 2 616,38 KČ. Za tyto nákupy jsem 30.11.2019 a 01.12.2019 zaregistroval odměnu v celkové výši 112,47 Kč.

Cashback Plná Peněženka, ukázka

Navíc jsem si do prohlížeče Chrome doinstaloval zmiňovaný doplněk na upozornění, že daný e-shop nabízí cashback a získal jsem i další dva bonusy od prodejce.

Aby bylo možné vyplatit bonusy, musí provize dosáhnout aspoň 100 Kč a to jsem splnil, viz 112,47 Kč. Tedy jen díky těmto dvěma nákupům za 2 985,97 Kč jsem získal odměnu 162,47 Kč, tu jsem si také nechal vyplatit. Tedy celkově se mi vrátilo cca 5,5 procenta z mého nákupu.

Jak a kdy probíhá výplata na účet?

V mém případě mi za téměř 2 měsíce přišlo potvrzení, že nákupy byly potvrzeny a peníze jsou připravené k vyplacení. O převod na osobní účet jsem okamžitě zažádal a peníze jsem měl připsané do tří pracovních dnů. V tento okamžik už se nic nezdržuje.

Plná Peněženka vám pošle cashback na váš účet od 1 Kč a to bez dalších poplatků. Pouze v případě, kdy chcete čerpat bonusy, tak musíte mát v provizích aspoň 100 Kč. Jedná se především o prvotní ochranu za připsání bonusů za registraci a případně za instalaci doplňku – Lištičky.

Potvrzení odměny Plná Peněženka
Potvrzení odměny Plná Peněženka

Na co si dát pozor?

Pozor si dejte pouze na to, abyste nakupovali vždy až po aktivaci slevy. Teoreticky může registraci nákupu blokovat i Adblock (blokování reklam), takže jej doporučujeme minimálně dočasně vypnout.

cashback ukazka notifikace
Ukázka upozornění na návštěvu e-shopu s caschbackem, pro aktivaci je nutné kliknout na zelené tlačítko “získat cashback”

To je asi jediná záludnost. A pokud by se vám nákup nezaregistroval, můžete o registraci požádat zpětně. Podpora po mailu a v češtině funguje dobře, sám jsem ji vyzkoušel.

Plná Peněženka vs. Tipli

V obou případech se jedná o seriózní a velmi kvalitní cashbackové portály. U Tipli cashbacku se mi líbí, že má mobilní aplikaci, ale zase Plná Peněženka má o více než 200 e-shopů navíc.

Na porovnání můžete jít i přes bonusy, Tipli má vyšší vstupní bonus, Plná Peněženka zase dvojnásobný bonus za doporučení.

Za mě osobně je důležité, že oba cashbacky provedou výplatu do jedné koruny a bez poplatků, jsou seriózní a lze se na ně spolehnout. Podle čeho si tedy vybrat? Jednoduše, podívejte se na pár obchodů, kde nejvíce nakupujete, třeba TOP 5 a srovnejte si, zda je mají dané cashbacky v nabídce a kolik u nich nabízejí procent zpět.

Osobně jsem si vybral Plnou Peněženku právě na základě tohoto filtru, navíc mě nalákalo, že má více partnerů a potenciálně tedy širší záběr použití.

Plusy a mínusy Plnépeněženky

 • Snadné používání na PC
 • Doplněk Lištička
 • Převod na osobní účet zdarma od 1 Kč
 • Velký počet e-shopů (přes 700)
 • Vše v češtině, dobrá podpora
 • Absence mobilní aplikace
 • Dlouhá doba schválení odměn
 • Občasné problémy s připisováním odměn
 • Chybí některé známé obchody

Závěr – zkušenosti

S Plnou Peněženkou mám jen ty nejlepší zkušenosti. Vše funguje, jak má. Na potvrzení cashbacku si sice počkáte, ale to je normální a nakonec máte peníze na svém účtu. Přiznám se, že je pro mě zcela zásadní jednoduchost. Aby se mi vyplatilo trávit čas kvůli slevě pár jednotek procent, musí to být jednoduché, a přesně tak to je. úspory

Pokud tedy nechcete platit zbytečně víc, udělejte si registraci a vyzkoušejte to. Nic to nestojí a ročně vám to ušetří na nějaký dárek navíc. Není to úplně málo, budete se pohybovat v řádech stovek až tisíců korun ročně, a to skutečně téměř za nic.

A jestli mi na Plné Peněžence něco vadí? Abych řekl pravdu, tak nic, vše funguje a jsem spokojen. Zároveň se ale přiznávám, že nejsem člověk, co potřebuje slevu za každou cenu a kolikrát jsem nakupoval třeba na Ebay přes telefon a byl jsem líný si slevu aktivovat (na telefonu není doplněk do prohlížeče a je nutné se prokliknout přes stránky plnapenezenka.cz).

Prostě kvůli koruně se mi nechtělo a upřímně ani nevím, zda by mě přesvědčila nějaká mobilní aplikace. Ovšem u větších nákupů líný nejsem. Naopak mám dobrý pocit, že neplatím zbytečně více než musím.

Hodnocení Finex.cz

1. místo
97 %
2024

Důvěryhodný cashback s velkou základnou uživatelů

Největší český cashback portál co do počtu klientů i partnerských obchodů. Velké plus má uživatelská podpora, která se snaží pomoct každému. Ideální pomocník na úspory v rodinném rozpočtu.

Více informací o Plná Peněženka

Jméno firmyPlná Peněženka
Vznik služby2012
Počet eshopů1 215+
Výše cashbackuaž 25 %
Otevření a vedení účtuZdarma
Webová stránkahttps://www.plnapenezenka.cz/
V češtině
Kdo stojí za společnostíPrima Digital s.r.o.
Sídlo společnostiKaprova 42/14, Staré Město, 110 00 Praha 1
Výplaty odměn
Minimální částka pro vyplaceníOd 1 Kč
Jak dlouho trvá vyplacení odměny1-3 pracovní dny
Metody výběruBankovní převod
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Rozšíření do prohlížeče
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyEmail, messenger, FAQ, kontaktní formulář
Email[email protected]
Ohodnoťte společnost Plná Peněženka
6
3

Autor

S tradingem jsem aktivně začal v roce 2011, kdy jsem si otevřel první reálný obchodní účet. Po cca ročních zkušenostech s krátkodobými obchody na forexu jsem se přesunul na opce, později zamířil na akcie a komodity.

Dnes mám trading jako koníček a i z těchto důvodů vyhledávám dlouhodobé investice napříč instrumenty. Obchodování je mým dlouhodobým zájmem, o čemž svědčí i moje bakalářská a diplomová práce věnová forexu a tvorbě fundamentální a technické analýzy pro co nejpřesnější predikci. I když se obchodování nevěnuji na plný úvazek, působím ve financích a s chutí publikuji i na těchto webových stránkách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎