Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Proč jsou nejlepší obchodníci bullish i přes propad Bitcoinu k 64 000 USD?

Makroekonomické vlivy způsobily pokles ceny Bitcoinu na měsíční minimum. Jak se na to dívají ti nejlepší obchodníci? Dočtete se v dnešním článku.

Proč jsou nejlepší obchodníci bullish i přes propad Bitcoinu k 64 000 USD?
Zdroj: depositphotos.com

Šestidenní sestupný trend ceny Bitcoinu (BTC) se shodoval s makroekonomickými údaji naznačujícími zpomalení americké ekonomiky, zejména v oblasti maloobchodních tržeb a zaměstnanosti.

A také Federální rezervní systém USA zachoval úrokové sazby na nejvyšší úrovni za dvě desetiletí.

Odolnost na derivátových trzích však poukazuje na potenciální zotavení ceny BTC.

Makroekonomické vlivy kryptoměnám nepřejí

Maloobchodní tržby v USA vzrostly o skromných 0,1 % oproti předchozímu měsíci, což je pod konsensem ekonomů, kteří očekávali růst o 0,3 %.

Paul Ashworth, hlavní ekonom pro Severní Ameriku ve společnosti Capital Economics, poznamenal, že tato data poukazují na vlažný hrubý domácí produkt za druhé čtvrtletí. Nicméně Matthew Luzzetti, hlavní ekonom pro USA v Deutsche Bank, věří, že spotřeba se vrací k normálnímu tempu.

Prezident Federal Reserve Bank of New York, John Williams, popsal americkou ekonomiku a trh práce jako silné a očekává, že inflace bude ve druhé polovině roku nadále klesat. Uvedl, že současná politika Fedu tíží ekonomiku, ale argumentoval, že centrální banka “potřebuje více dat” před zvážením snížení úrokových sazeb.

Prostředí s vysokými úrokovými sazbami favorizuje investice s fixním výnosem jako jsou dluhopisy a je nepříznivé pro Bitcoin a další kryptoměny.

Skutečnost, že index S&P 500 dosáhl 18. června historického maxima, i když zejména jen díky hrstce technologických společností, také negativně ovlivňuje zájem investorů o Bitcoin.

Ve stejný den cena Bitcoinu klesla o 5,6 % na 64 300 USD, což je nejnižší úroveň za více než měsíc.

Ještě znepokojivější je, že bitcoinové ETFs zažily odliv 562 milionů USD během 3 dnů.

Futures i opce ukazují býčí sentiment

Investoři mohou odhadovat náladu na trhu také měřením poměru dlouhých a krátkých pozic nejlepších obchodníků.

Konsolidací pozic v neomezených a čtvrtletních futures kontraktech lze získat jasnější pohled na to, zda profesionální obchodníci tíhnou k býčímu nebo medvědímu postoji.

Poměr dlouhých a krátkých pozic u nejlepších obchodníků na Binance vzrostl z 1,32 dne 13. června na 1,52 v den dosažení minima, což naznačuje silnou poptávku po pákových dlouhých pozicích navzdory tomu, že Bitcoin nedokázal udržet důležitou úroveň podpory 68 000 USD.

Na OKX vzrostl indikátor ve stejném období z 1,65 na 1,78, což naznačuje, že velryby a tvůrci trhu přidali čisté dlouhé pozice, zatímco cena Bitcoinu klesla pod 67 000 USD.

Zdroj: coinglass.com
Poměr dlouhých a krátkých pozic nejlepších obchodníků na burzách.
Poměr dlouhých a krátkých pozic nejlepších obchodníků na burzách

Aby bylo možné určit, zda byli obchodníci zaskočeni a aktuálně drží ztrátové krátké pozice, analytici by měli zkoumat rovnováhu mezi call (nákupními) a put (prodejními) opcemi.

Rostoucí poptávka po put opcích typicky naznačuje, že obchodníci se zaměřují na neutrální až medvědí cenové strategie.

Data z bitcoinových opcí na Deribitu ukazují, že poptávka po put opcích od 14. června klesla, přičemž call instrumenty převyšují více než dvojnásobně. To naznačuje, že bitcoinové velryby a tvůrci trhu nepředpokládali pokles ceny, avšak zůstali optimističtí i během něj.

Zdroj: laevitas.ch
Objemy put-to-call opcí na BTC na Deribitu.
Objemy put-to-call opcí na BTC na Deribitu

Těžaři také nepropadají panice

Těžaři Bitcoinu generují v průměru 3,15 BTC každý týden a mohou potenciálně prodat na trhu bitcoiny za více než 203 milionů USD týdně, takže monitorování jejich odlivu je klíčové pro pochopení sentimentu.

Glassnode’s Miner Outflows Multiple zůstává od 14. června pod 0,8, což naznačuje snížený prodejní tlak. Tento trend kontrastuje s obdobím mezi 30. květnem a 13. červnem, kdy se indikátor často blížil nebo překračoval hodnotu 1,0, což znamená, že těžaři prodávali více než průměr za předchozích 365 dní.

Zdroj: Coinglass.com
Odliv těžařů bitcoinů oproti průměru za předchozích 365 dní
Odliv těžařů bitcoinů oproti průměru za předchozích 365 dní

Vzhledem k tomu, že obchodníci s deriváty na BTC zaujali býčí postoj během poklesu na 64 300 USD dne 18. června, zatímco spotové ETFs vykazovaly silné odlivy, není důvod očekávat další tlak na cenu BTC v krátkodobém horizontu.

Navíc současné makroekonomické nastavení naznačuje, že Fed pravděpodobně do konce roku sníží sazby, což by měla být dobrá zpráva pro investory s dlouhodobějším pohledem.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.