Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Loňský rok byl náročný, ale do roku 2019 vstoupíme naplno – říká CEO Binance

Redakce Finex
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
Loňský rok byl náročný, ale do roku 2019 vstoupíme naplno – říká CEO Binance

Právě nám skončil rok, ve kterém to kryptoměny neměly vůbec lehké. Hodnota většiny z nich se propadla o celých 80% i více, což mnohé z kritiků vedlo k výrokům věštícím jejich blízký zánik. Naštěstí se našli i tací, jejichž pocity jsou odlišné. Např. šéfové mnohých velkých koncernů včetně těch, jež se v tomto oboru nijak neangažují, hovoří o dlouhodobé životaschopnosti digitálních měn a inovativnosti celé technologie blockchainu.

Changpeng Zhaoa
Changpeng Zhaoa

Jedním z optimistů je i generální ředitel společnosti Binance, Changpeng Zhaoa (známý v komunitě pod zkratkou CZ). Svoji důvěru v obor jako takový vyjádřil Zhao v nedávném rozhovoru pro televizi Bloomberg, kde zároveň rozptýlil případné obavy z budoucího vývoje.

Zhao je zakladatelem a generálním ředitelem Binance, objemem transakcí největší burzy na světě, na níž lze tradiční měny směňovat za kryptoměny. Její celkový obrat dosáhl během 24hodinového cyklu 1,1 mld. USD.

Sám Zhao udržuje celé své investiční portfolio v podobě kryptoměn, jejichž hodnota se začátkem roku odhadovala na více než 2 mld. USD. Zhao kráčí stále stejnou cestou, ze které se nikdy neodchýlil, a nelituje ani ztrát, které na ní utrpěl. Zhao se v oboru pohybuje delší dobu, což považuje za výhodu, kterou v budoucnosti náležitě zúročí.

V posledních dvou letech jsme byli svědky nástupu obchodování s futures a stále většího zájmu o kryptoměny mezi investory tradičních nástrojů. Zrodil se nový termín – FOMO (“Fear Of Missing Out”), který lze volně přeložit jako “obavy, abych něco nezmeškal”. Zhao o věcech uvažuje v dlouhodobějších perspektivách:

“Myslím si, že lidé, kteří se v této oblasti pohybují, jsou naladěni optimisticky a žádné větší starosti si nedělají. Spekulacím se pochopitelně nikdy nevyhneme, což se projeví na pohybu cen. Loni byl růst příliš výrazný, což vyústilo do současné fáze korekce cen. Celá oblast kryptoměn však svou životaschopnost zakládá na reálném využívání kryptopeněz a na větším zapojení jejich uživatelů. Tyto změny se odehrávají bez ohledu na jakýkoli pohyb cen.”

Během zmíněného rozhovoru pro stanici Bloomberg pronesl Zhao, že:

  • Ze svých plánů Binance v ničem neslevili. Postupují prý vpřed stále velmi razantně.
  • Společnost Binance uvede do provozu dalších 10 burz kryptoměn a první firemní decentralizovanou burzu (DEX).
  • Společnost Binance vítá regulační opatření podnikaná vládními orgány v oblasti kryptoměn po celém světě. Dění v této oblasti se tak stává mnohem přehlednějším a rozptyluje nejistotu, která zde v současnosti panuje.

Podle Zhaova názoru dobré a rozumně prováděné regulační zásahy inovativnost spíše podpoří, než aby jí bránily.

Co se týče cen kryptoměn, byl loňský rok dosti náročný. Mnohé letošní projekty se budou potýkat s problémy; celý rok lze ostatně vnímat jako rok korekcí. Nicméně technologie tu zůstane s námi a my do roku 2019 vstoupíme naplno.

Zhao není jediným z ředitelů, který hovoří o nadějné budoucnosti kryptoměn. Jeho slova připomínají myšlenky jiné z vysoce postavených osobností, ředitele a spoluzakladatele americké krypto-burzy Coinbase, Briana Armstronga. Ten loni v červnu apeloval na své zaměstnance: “Rád bych vás vyzval, abyste si nevšímali pohybů cen kryptoměn a s tím souvisejících nevyhnutelných titulků v mediích. Naším úkolem je přenést se přes tyto projevy a nalézt svůj vnitřní zdroj motivace. Musíme se pustit do práce a udělat vše, co je v našich silách bez ohledu na to, co si myslí ostatní.”

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.