Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Máte volné peníze? Tato akcie vám může generovat pasivní příjem 6 000 Kč ročně!

W. P. Carey je léty prověřená realitní společnost s více než 6% dividendovým výnosem, která nabízí stabilní pasivní příjem. Zjistěte, proč tento výnos pravděpodobně dál poroste.

Publikováno
Máte volné peníze? Tato akcie vám může generovat pasivní příjem 6 000 Kč ročně!
Zdroj: depositphotos.com

V oblasti realitních investičních trustů (REIT) je možné najít impozantní stroje na peníze. Jedním z nich je W. P. Carey.

Tento diverzifikovaný REIT je známý svým solidním dividendovým výnosem, který v současné době přesahuje 6 %, a nabízí tak investorům cestu ke slušnému pasivnímu příjmu.

Investice 100 000 Kč do W. P. Carey tak může přinést více než 6 000 korun ročního dividendového příjmu. Pro srovnání, burzovně obchodované fondy kopírující svým složením S&P 500 vynáší skromných 1,3 % a tak by stejná investice přinesla příjem ve výši 1 300 korun.

Aktuální vývoj ceny akcií W. P. Carey

Načítání
Načítání
Kupte si akcie W.P. Carey Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Diverzifikované a odolné portfolio

W. P. Carey se může pochlubit dobře diverzifikovaným portfoliem, které zahrnuje téměř 1 300 vysoce kvalitních a provozně důležitých nemovitostí.

Patří mezi ně sklady, průmyslové objekty, maloobchodní prostory a další komerční nemovitosti, které jsou zajištěny dlouhodobými nájemními smlouvami s bonitními nájemci.

Kromě toho společnost provozuje 89 nemovitostí pro samoskladování, čímž dále diverzifikuje své zdroje příjmů.

Info

REIT se zaměřuje především na skladové a průmyslové nemovitosti zajištěné dlouhodobými smlouvami s doložkami o zvýšení nájemného vázanými na inflaci, nebo s vysokou fixní mírou růstu nájemného.

Více než polovina jejího portfolia váže nájemné na inflaci, zatímco většina zbývajících nemovitostí má pevně stanovené smluvní zvýšení sazeb.

Finanční flexibilita a reinvestice kapitálu

Díky výhodným smlouvám, mohl REIT v posledních letech zvyšovat roční základní nájemné o 3 až 4 % ročně. Trvalý růst příjmů z nájemného tvoří pevný základ pro vysoké dividendy společnosti, která na nich vyplácí 70-75 % svého FFO.

Tento výplatní poměr poskytuje pohodlný polštář, který zajišťuje udržitelnost dividend a zároveň umožňuje společnosti ponechat si dostatek hotovosti na financování nových investic.

FFO

Metrika Funds from Operations – Finanční prostředky z operací – měří provozní výkonnost realitních investičních fondů a jejich schopnost generovat hotovost. U REITů se k měření výkonnosti nepoužívá klasický zisk, ale právě FFO.

Finanční flexibilita společnosti je významnou konkurenční výhodou, která jí umožňuje využívat nové investiční příležitosti. Kromě hotovosti, která zůstává po výplatě dividend, si společnost udržuje silnou rozvahu a uplatňuje aktivní strategii reinvestic kapitálu.

V letošním roce plánuje W. P. Carey prodat nemovitosti v hodnotě 1,2 až 1,4 miliardy dolarů, včetně postupného odchodu z kancelářského sektoru a prodeje portfolia samoskladovacích zařízení.

Odchod z kancelářského sektoru přinese krátkodobě pokles příjmů, ale cílem této strategie je okysličit portfolio o nemovitosti, které nabízí výraznější potenciál dlouhodobého růstu nájemného.

Růst prostřednictvím akvizic

Prodeje majetku poskytují společnosti kapitál na investice do dalších nemovitostí. A akvizice hrají v růstové strategii W. P. Carey zásadní roli.

Společnost plánuje v letošním roce investovat 1,5 až 2 miliardy dolarů. Zatím si v letošním roce již zajistila investice ve výši 700 milionů dolarů, přičemž další transakce jsou v pokročilé fázi.

Očekává se, že tyto strategické akvizice rozšíří možnosti společnosti W. P. Carey generovat příjmy.

Vysoce kvalitní portfolio výnosových nemovitostí W. P. Carey v kombinaci se strategickým přístupem k akvizicím a reinvestování kapitálu ji staví do pozice atraktivní volby pro investory, kteří hledají významný a stabilně rostoucí zdroj pasivních příjmů.

Reinvestováním výnosů z prodeje stávajícího majetku do nemovitostí s vysokým potenciálem chce společnost urychlit růst cash flow. To by mělo vést k vyššímu tempu růstu dividend v příštích letech.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
8
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.